Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dnia 13.01.2020 o 20:44, Tyś(ka) napisał:

Dzisiaj weszłam na stronę banku i okazało się, że otrzymałam wpłatę od siostry "mojej" Marty:
08.01. - Monika S. R. - na karmę - 30zł

Przepraszam za przeoczenie i DZIĘKUJĘ za wsparcie. Już biegusiem wysłałam pieniądze do elficzkowa.

Na koncie Oriona wpłata - 30 zł - od Tyś(ka) z dopiskiem : na karmę. To chyba będzie ta wpłata o której pisałaś.

Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty gif

Link to comment
Share on other sites

Dnia 13.01.2020 o 23:00, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Aleksa (13.01.2020):

anica - stała na styczeń 2020 :10 zł

 

Dziękuję za potwierdzenie :)  

Bravo , Zosia! i jak zwykle ''baby''  górą ;)

Dnia 13.01.2020 o 18:15, Sowa napisał:

We wszystkich. nie ustępując ani na milimetr, wymagając respektowania siebie i swoich obyczajów. I swoich większych praw, wymagając i wymagając podporządkowania w każdej chwili dnia i nagradzając to podporządkowanie. Naprawdę aż dziw, jak łatwo normalny pies - a zakładam, że Orion, mimo trudnej historii jest normalnym psem - z ulgą zdejmuje z siebie odpowiedzialność za cały świat, wreszcie nie musi o niczym decydować, bo szef-człowiek wie lepiej.  

... i ja skorzystam z nieocenionych rad ,Sowo ,Dziękuję :)

... i jeszcze ... udostępniem mojemu TZ  bo widzę ,że on jeszcze bardziej rozpieszcza moją sunię..

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, mari23 napisał:

Orionku, przepraszam, że w tych swoich życiowych perypetiach przeoczyłam deklarację - właśnie wszystko naprawiłam :) pozdrawiam Was serdecznie i przepraszam!

mari23, nic się nie stało i dziękuję za to, że wspierasz Oriona :) Moc serdeczności dla Ciebie!

11 godzin temu, Nadziejka napisał:

Zobacz obraz źródłowy

Dziękuję, Nadziejko za odwiedziny :)

1 godzinę temu, anica napisał:

Bravo , Zosia! i jak zwykle ''baby''  górą ;)

Dziękuję, anico że zaglądasz do awanturnika :)

Wczoraj Orion miał spięcie z Zosią i to on był "górą". Stał nad nią i jazgotał, i tyle - nic więcej, stał i szczeko-bulgotał. Nie trwało to długo, bo za chwilę wszedł Rafał do pokoju (tylko wszedł, nie musiał nic mówić) i wtedy momentalnie zapanował spokój, psy ochłonęły i się rozeszły. Rafał nie toleruje takich zachowań i psy doskonale o tym wiedzą. Całe zajście miało miejsce wtedy, gdy tato Rafała wychodził z domu, a drzwi do pokoju Oriona i Zosi były otwarte. Orion musiał słyszeć, że ktoś wychodzi i przechodzi przez korytarz i zdaniem opiekunki Oriona to było przyczyną kłótni między psami. Według niej, na tyle na ile poznała Oriona, jego awanturniczość wynika z nadmiaru emocji, łatwości pobudzania się i od razu poszukiwania jego ujścia. Teraz Orion ma mieć uskuteczniane regularne długie, konkretne spacery (bo spacery w hotelu są, ale nie codziennie, nie zawsze), aby nieco spuścił z pary i będziemy wiedzieć, czy coś sie zmieniło w zachowaniu Oriona.


I mała poprawka, okazało się, że podarowana karma jest w worku 7kg, a nie 12kg - i jest jej mniej niż 7kg (może 5,5-6kg). A że Orion jest stale w ruchu i szybko spala to też zbyt mocno schudł. Rafał zwiększył mu nieznacznie dawkę dziennej porcji i obserwuje. W okolicach 24.01.-27.01 będzie trzeba zamówić Orionowi karmę. Na razie nie wiem czy BC, czy Simpsons'a, jeszcze ciężko stwierdzić czy BC służy, czy nie. Dramatu na pewno nie ma, bo już bym o tym wiedziała, więc jest szansa na przerzucenie się na tańszą karmę. Wszystko będę wiedzieć już przed zamówieniem karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Wczoraj Orion miał spięcie z Zosią i to on był "górą". Stał nad nią i jazgotał, i tyle - nic więcej, stał i szczeko-bulgotał. Nie trwało to długo, bo za chwilę wszedł Rafał do pokoju (tylko wszedł, nie musiał nic mówić) i wtedy momentalnie zapanował spokój,

 

a Zosia co robiła w tym czasie?

moje dwie suki maja czasem inne zdanie, np na temat ostatniej samotnej marchewki,  trudno to nazwać spięciem, ale jedna właśnie wtedy jazgocze, stoi albo siedzi i jazgocze; a druga ani nie szczeknie, ani zębów nie pokaże, ani się nie zdenerwuje,  ale  po prostu zabiera sobie marchewkę , kładzie się z nią i sobie zjada - koniec akcji

wiec pomyślałam, ze niekoniecznie jest gorą zawsze ten kto szczeka

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Patmol napisał:

a Zosia co robiła w tym czasie?

moje dwie suki maja czasem inne zdanie, np na temat ostatniej samotnej marchewki,  trudno to nazwać spięciem, ale jedna właśnie wtedy jazgocze, stoi albo siedzi i jazgocze; a druga ani nie szczeknie, ani zębów nie pokaże, ani się nie zdenerwuje,  ale  po prostu zabiera sobie marchewkę , kadzie się z nią i sobie zjada - koniec akcji

wiec pomyślałam, ze niekoniecznie jest gorą zawsze ten kto szczeka

 

Właśnie tak jak Twoja. Zachowała spokój. Jakby czekała aż się wyszczeka. Nie wiadomo, jakby się to dalej potoczyło, ten czas pomiędzy "górowaniem" fizycznym Oriona a przyjściem Rafała trwał bardzo krótko (drzwi były otwarte, Rafał był u siebie, jak usłyszał że Orion szczeka jak nakręcony to od razu poszedł sprawdzić co się dzieje). Przyszedł, zajrzał i koniec kłótni, psy zajęły się swoimi sprawami jakby nic się nie zadziało. Rafał ze względów bezpieczeństwa nie pozwala psom na jakiekolwiek kłótnie, szczekanie na siebie nawzajem, samodzielne rozwiązywanie konfliktów itd., od razu to temperuje.

Nie wiem czy przypadkiem właśnie to zosiowe zrównoważenie nie spowodowało, że Orion jest w stanie z nią mieszkać. Strachulce zaraz wysyłałyby masę CSów i być może wokalizowałyby (a to Oriona mocno pobudza), a podobne reaktywnością psy nie dałyby rady zachować spokój i chłodne myślenie. A Zosia to po prostu Zosia. Potrafi postawić na swoim, pokaże zęby jak trzeba, ale wszystko na spokojnie. Przynajmniej tak sobie cicho myślę, nie wiem czy słusznie.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, mari23 napisał:

Orionku, przepraszam, że w tych swoich życiowych perypetiach przeoczyłam deklarację - właśnie wszystko naprawiłam :) pozdrawiam Was serdecznie i przepraszam!

Wpłata już na koncie Oriona :)

mari23 - deklaracja stała dla Oriona VIII(2019) - I (2020): 120zł

Znalezione obrazy dla zapytania pies serce gif

 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Teraz Orion ma mieć uskuteczniane regularne długie, konkretne spacery (bo spacery w hotelu są, ale nie codziennie, nie zawsze), aby nieco spuścił z pary

Proponuję dać mu jakieś zajęcie na tych spacerach - pięć minut treningu, choćby siad, do mnie, noga, zajmuje i leczy psią psychikę lepiej niż godzinny wysiłek dla mięśni. Jednym z najprostszych i najskuteczniej absorbujących ćwiczeń dla psa jest szukanie zguby, czyli tego, co celowo zostawiamy na trasie spaceru, a co intensywnie pachnie nami - rękawiczka na przykład. Warunek tylko jeden - potrafimy od psa tę rękawiczkę odebrać, gdy już ją znajdzie. Odebrać nagradzając znalezienie smakolem. Opisać ćwiczenie dokładnie?

Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Sowa napisał:

Proponuję dać mu jakieś zajęcie na tych spacerach - pięć minut treningu, choćby siad, do mnie, noga, zajmuje i leczy psią psychikę lepiej niż godzinny wysiłek dla mięśni. Jednym z najprostszych i najskuteczniej absorbujących ćwiczeń dla psa jest szukanie zguby, czyli tego, co celowo zostawiamy na trasie spaceru, a co intensywnie pachnie nami - rękawiczka na przykład. Warunek tylko jeden - potrafimy od psa tę rękawiczkę odebrać, gdy już ją znajdzie. Odebrać nagradzając znalezienie smakolem. Opisać ćwiczenie dokładnie?

Poproszę o opis, choć zdaje mi się, że wiem o co chodzi, bo trochę sama bawię (a raczej bawiłam się) ze swoim psem w odnajdywaniu zgub - ale instrukcja od profesjonalisty nie zaszkodzi. :)

Pisząc o "konkretnym" spacerze miałam właśnie na myśli uczenie komend, takich podstawowych czy szukanie, to i zmęczy, i przyda się do codziennego życia. Orion ma takie szczęście, że dostał za opiekunkę osobę, która bardzo lubi coś robić z psami, coś tam ze swoimi psami "dłubie" sportowo i dodatkowo pilnuje psiego dobrostanu (jest tech. wet.), więc i nie trzeba ją namawiać na takie zajęcia jak spacer z treningiem.
Orion ma niesamowitą chęć posługiwania się nosem. Jest bardzo wyczulony na jedzenie, więc już od początku hotelikowania potrafił tak długo "wołać" człowieka do np. furtki od wybiegu aż ten zrozumiał przekaz, że za furtką jest miska z jedzeniem albo jakiś kawałek gnata i Orion chce tam się dostać - nie dawał się odwołać od tego, był cały czas skupiony na tym, aby uzyskać to, czego chce (jedzenie). Nie kombinował sam otworzyć furtkę, ale zaznaczał człowiekowi, gdzie znalezisko jest i robił to bardzo wytrwale (do tego stopnia, że z czasem wszyscy nauczyli się, że nawet po posprzątaniu Orionowi w kojcu zewnętrznym, w którym początkowo mieszkał, nie mogą wsypać jedzenia do miski, bo już koniec, Orion będzie dobijał się, aby z wybiegu wrócić do kojca).  Teraz łatwiej mu coś wybić z głowy, ale nadal jest uparty i jak dostanie/znajdzie jakieś zadanie to nie ma przebacz, inny świat nie istnieje ;) Z jednej strony, jego umiłowanie jedzenia i wyszukiwanie go wszędzie jest "darem" do śmieciożerstwa. A z drugiej - myślę, że to można świetnie przekuć w zabawy węchowe, bo i Ori uwielbia zabawki (pod warunkiem, że są "żywe" w rękach człowieka), a i jedzenie dla niego jest już teraz świetną motywacją. Orion to bardzo fajny, kombinujący i zmotywowany do pracy z człowiekiem pies, i mam nadzieję, że znajdzie człowieka, który ten jego potencjał wykorzysta. Sama lubię takie psy, ale niestety, nie mam warunków do adopcji Oriona.

Link to comment
Share on other sites

A czy mogę o coś zapytać. Co polecacie :OBI czy tropienie(nose work).

Pies jest po agillity (taki wstęp), zna komendy: warój, siad, noga, znajdź i inne.  Z odległości też. Jest okropnie nadpobudliwy. :(

Chciałbym aby chociaż troszkę uspokoił się.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.01.2020 o 21:04, elficzkowa napisał:

Na koncie Oriona wpłata - 30 zł - od Tyś(ka) z dopiskiem : na karmę. To chyba będzie ta wpłata o której pisałaś.

 

 

10 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłata już na koncie Oriona :)

mari23 - deklaracja stała dla Oriona VIII(2019) - I (2020): 120zł

 

 

 

Dnia 13.01.2020 o 20:56, elficzkowa napisał:

Tyś(ka), zaraz zrobię przelew na Twoje konto.

Dziękuję :) Naniosłam na rozliczenie. Nie miałam okazji skorzystać z WiFi uczelnianego (nie było czasu), więc dzisiaj podejdę do lokalnego CH, aby złapać internet - wtedy dodam potwierdzenie obu przelewów (mojego do hotelu i elficzkowa do mnie) oraz wkleję fakturę. Przepraszam, że tak trwa, jednak i mój modem nie wystarcza. :(

Link to comment
Share on other sites

 

4 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Orion ma takie szczęście, że dostał za opiekunkę osobę, która bardzo lubi coś robić z psami,

Zapraszam na spotkanie z prezentacją nie tylko na filmie, ale i na żywo, jak uczyć szukania zguby. Spotkanie nieodpłatne dla opiekunki Oriona jasne.

Nose work czy obi - zależy jaki pies i jak realizowane. Obi ograniczone do nauki chodzenia z oczkami wpatrzonymi w piłeczkę trzymaną pod pachą lub w żarcie trzymane w ręce nie budzi we mnie entuzjazmu. Nose work - po co mam uczyć psa szukania wacika o zapachu np cynamonu, skoro raczej na spacerze nie zgubię torebki z cynamonem, ale klucze lub rękawiczki? Ja jestem do obrzydliwości praktyczna - obi jak najbardziej tak, ale z akcentem na wypracowanie chęci współpracy z przewodnikiem w każdej sytuacji, praca węchowa tak, ale możliwa do realizowania na każdym spacerze, bo stare (na początek...) klucze, rękawiczki czy portmonetkę mamy przy sobie.  Zamiast uczyć szukania zapachu cynanomu, wolę nauczyć szukania i aportowania bądź sygnalizowania pozostawionej na ławce smyczy.

Krótki opis uczenia zguby:

1. Idę z psem przy nodze na krótkiej  smyczy - bawię się rękawiczką, podrzucam, tak aby pies zainteresował się tym co robię, gdy się zainteresuje  - upuszczam ZA SIEBiE tak aby pies to widział, odwracam się i pokazuje psu, robię krok w kierunku "zguby", pochylam się, czyli robię co mogę, aby pies sam podszedł i bodaj powąchał zgubę, wtedy bardzo chwale i nagradzam żarciem z kieszeni.  2. Jeśli pies już wącha zgubę, uczę albo warowania przy zgubie, albo przynoszenia, jeśli bierze do pyska - cały czas mam psa na smyczy. 3. Kolejny etap; pies widzi, że mam coś w ręce - już nie rozbawiam, UDAJE, że wyrzucam ukradkiem - ale jeszcze wyrzucam tak, aby pies to widział!!! i jak poprzednio,  już ze wskazaniem kierunku nad ziemią, nie na wysokości ramienia oczywiście i z wprowadzeniem hasła "zguba"  gdy pies wącha czy chwyta. Następny etap - upuszczam za siebie jak pies naprawdę nie widzi, zatrzymuję się w miejscu, odwracam się w kierunku zguby, z hasłem zguba wskazuję kierunek rękę - wskazuję nie w powietrzu, ale tuż nad ziemią. Potem utrudniam - zwiększam odległość, rodzaje przedmiotów, raz to jest moje, raz towarzysza spacerów, gubię, gdy pies biega luzem w dystansie ode mnie.. Zguby pies szuka na śladzie wstecznym człowieka, bardzo łatwe do nauczenia i dla psa i dla właściciela, praktyczne naprawdę,  szukanie rewirem to już inna bajka, znacznie trudniejsza dla ludzi, nie dla psa.

UWAGA - nie "gubię" za sobą piłeczki - odskoczy, odturla się od ścieżki śladu. Mogę położyć za sobą. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tyś(ka), jeśli chcesz przyślij mi na priv swój e-mail. Wrzucę Ci filmik z jedną z moich kursantek - pani z whippetką pokazują wsteczną zgubę. Skoro charta można było nauczyć pracy nosem, to i dla Oriona nie powinno być problemów.  Możesz ten filmik wysłać opiekunowi Oriona. 

Link to comment
Share on other sites

https://noizz.pl/wywiady/organizacje-nie-odbiora-juz-konajacych-zwierzat-z-rak-oprawcow/grbrgrn

modlmy się

 aby najgorsze nie doszło do skutku ..

koszmar co się dzieje z człowieczeństwem ...

matko Ziemio

I podpisujmy petycję kochani

https://www.petycjeonline.com/petycja_przeciwko_zlikwidowaniu_prawnej_ochrony_zwierzat_w_polsce

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2020 o 16:03, Sowa napisał:

Tyś(ka), jeśli chcesz przyślij mi na priv swój e-mail. Wrzucę Ci filmik z jedną z moich kursantek - pani z whippetką pokazują wsteczną zgubę. Skoro charta można było nauczyć pracy nosem, to i dla Oriona nie powinno być problemów.  Możesz ten filmik wysłać opiekunowi Oriona. 

Dziękuję, bardzo chętnie skorzystam. Już wysyłam adres e-mail na priv.

Dnia 16.01.2020 o 20:25, mari23 napisał:

Jak już się Orion nauczy szukać zguby, zostanie grzecznym psem tropiącym ;)) domki będą się o niego biły ;)

:) 
Na razie nikt się nie bije. Tyle wyróżnionych ogłoszeń i wejść na nie, i nic, cisza...

Link to comment
Share on other sites

Orionowi o dziwo nowa karma służy:) Na razie brak widocznych zmian w stanie sierści czy kup, więc z elficzkowa podjęłyśmy decyzję, aby Orion przeszedł już na stałe na Brita. Oczywiście, jeżeli po dłuższym podawaniu okaże się, że jednak mu nie służy to wrócimy do Simpsons'a, ale na ten moment BC pozwoli nam zaoszczędzić około 30-40zł na worku (na miesiąc). To... sporo.

Poprosiłam elficzkowa o zamówienie karmy. Wybrałam więc najtańszą ofertę spośród znanych mi sklepów, 138,89,- za 12kg worek:
https://zooart.com.pl/product-pol-36366-BRIT-CARE-Adult-Medium-Breed-Lamb-Rice-12kg-niespodzianka-dla-psa-GRATIS.html?ceneo_spo=true

Karma jeszcze jest i to na ok. tydzień, ale lepiej zamówić wcześniej niż później :)

Co prawda teraz jest promocja na Simpsons'a (kosztuje niecale 149), ale to tylko chwilowa promocja, a nie jest powiedziane, że np. za miesiąc znowu będzie kosztował 178. Jeżeli jednak ktoś z Was zamawia, warto zerknąć na ofertę zooplusa. Parę karm ma dość interesującą promocję. Niestety, nie Brita. :(

Link to comment
Share on other sites

taka fajna ta karma?  ten brit ?

tutaj tez ma dobra cenę https://m.zooexpress.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice-sucha-karma-dla-psa-op-12kg.html 

i tutaj https://tupek.pl/karma-sucha/68-brit-care-mini-yorkshire-salmon-tuna-2kg-8595602509928.html

139 zł za 12 kg

 

a Simpsons'a  która jest dobra? ta? https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/767050

ona jest po 149 teraz na zoopl;usie, ; ona ma duzo ziemniaków -to dobrze?

Składniki:
Jagnięcina (min 45% - suszona jagnięcina bez kości, tłuszcz jagnięcy), ziemniaki (min 26%) pulpa buraczana, drożdże piwne, wywar jagnięcy, suszone jajko, olej z łososia, minerały, siemię lniane, witaminy, ekstrakt jukki, żurawina, nukleotydy, oligosacharydy manozowe (MOS), fruktooligosacharydy (FOS), glukozamina, MSM, chondroityny.
Składniki analityczne: białka 25%, olej 14%, błonnik 3.5%, popiół 11%, wapń 2.09%, fosfor 1.14%, kwasy tłuszczowe Omega 6 2.95% i Omega 3 1.72%.

tutaj skład https://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/simpsons_premium/simpsons_premium_sensitive/365913 

a brit ma ryż i mączkę  https://m.zooexpress.pl/brit-care-adult-medium-breed-lamb-rice-sucha-karma-dla-psa-op-12kg.html

SKŁAD:

  • mączka mięsna jagnięca (38%)
  • ryż (37%)
  • tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami)
  • suszone jabłka
  • olej z łososia (2%)
  • naturalne aromaty
  • drożdże browarniane
  • hydrolizat muszli skorupiaków (źródło glukozaminy, 260 mg/kg)
  • ekstrakt z chrząstki (źródło chondroityny, 160 mg/kg)
  • mannanooligosacharydy (150 mg/kg)
  • zioła i owoce (rozmaryn, goździki, owoce cytrusowe, kurkuma, 150 mg/kg)
  • fruktooligosacharydy (100 mg/kg)
  • Jukka Schidigera (100 mg/kg)
  • inulina (90 mg/kg)
  • ostropest plamisty (75 mg/kg)

 

nie daję suchej i sie nie znam na suchych -ale ciekawa jestem, co teraz jest dobre;  i czy lepsza karma   z ryżem czy z ziemniakami?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...