Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

38 minut temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Aleksa (08.01.2020):

Guccio - stała : 10 zł

p.Maciej P. - darowizna na karmę od p.Macieja P. (od Misi) : 50 zł

Dziękuję, już zanotowałam :)
Dziękuję za każde wsparcie <3

Dzwonił do mnie dzisiaj pan, jakiś w gorącej wodzie kąpany, bo 4x z rzędu... Był mocno zainteresowany do momentu jak nie padły warunki adopcji: że wizyta, umowa, najlepiej odbiór osobisty albo zapłacenie za transport. No nic, kąpanych w gorącej wodzie nie chcemy, Orion potrzebuje opanowanego przewodnika ;) Ale... telefony są codziennie, to cieszy.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.01.2020 o 16:12, b-b napisał:

To dobrze. Trzymam kciuki żeby odezwał się wreszcie TEN domek!:)

Bardzo dziękuję :) Niestety, mimo wyróżnień nikłe zainteresowanie Orionkiem.

Dnia 10.01.2020 o 22:36, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Oriona/Aleksa:

Istar19 - stała na styczeń: 5 zł

 

20 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Oriona/Amika (11.01.2020):

b-b - stała na styczeń :10 zł

 

Bardzo dziękuję za wpłaty :) Naniosę je najszybciej jak mi się uda, od czwartku jestem w podróży, dopiero wróciłam i lecę coś przekąsić.

Wpadłam tylko na chwilę oznajmić, że karma od właścicieli Tytusa i wolontariatu Tomaszów-Adopcje dotarła i Orion pierwsze porcje już dostał. Mam nadzieję, że nie będzie sensacji, ale tak czy inaczej w przyszłym tygodniu zamówimy mu karmę, aby miał w zapasie.


Od wczoraj u Oriona też zmiana, ponieważ... zamieszkał w psim pokoiku z koleżanką o imieniu Zosia. Suczka jest od niego nieco niższa, ale długa i o dziwo, to Orion jest grzeczniejszy i bardziej zdziwiony niż Zosia. Na razie wielkiej miłości nie ma, naprzemiennie sobie ustępują. Orion ani razu nie zaatakował Zosi, nawet gdy ta nie życzy sobie bliskich kontaktów i na to, aby Orion dzielił z nią w tej chwili kanapę. Przy pierwszym pokazie zębów zosiowych był Rafał, więc Orion zwrócił się do niego o pomoc, a gdy wskazano mu miejsce i Rafał go uspokoił głosem, ustąpił Zosi miejsca i teraz jedynie ją obserwuje. Tylko jedyny raz Orion zaszczekał na koleżankę, gdy wariowali razem na wybiegu (po raz pierwszy), ale ta ustąpiła i było ok, rozeszli się w swoją stronę. Po pierwszej nocy razem Orion sprawia wrażenie bardziej otwartego na pokój i ustępowanie niż... Zosia. 

Do tej zmiany częściowo przyczynił się jeden z hotelikowiczów, który wymagał stałej opieki i obserwacji. Musiał więc trafić awaryjnie do kennelu w biurze i Orion niestety źle to zniósł. Biegał wokół kennela, w którym leżał chorowitek, nie mógł się uspokoić i nie radząc sobie z emocjami, wczoraj chwycił za stopę Rafała (który obok przechodził). Chorowitkowi należał się spokój, a po udanej próbie zapoznania Oriona z Zosią i wspólnym spędzaniu czasu na wybiegu, ostatecznie zamieszkali razem. Rafał jest dobrej myśli, choć oczywiście obserwuje relacje psio-suczkowe. Obiecujące jest to o tyle, że do tej pory Orion nie wykazywał wobec żadnego psa uległości, nie ustępował, nie unikał konflitów, pilnował miski, a przy Zosi jest inaczej: psiaki jedzą spokojnie obok siebie i jak na początki jest dobrze. Potrzebne kciuki i tak.

77adec8d4400ba87med.jpg

6f11c1ddb64934cfmed.jpg

1d3f4c805a14e56fmed.jpg

89cf0941b77f221cmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Olena84 napisał:

Może się jednak bardzej polubią, może Orion woli większe suczki;)

Na razie wygląda to tak, że Orion preferuje suczki od niego większe... duchem ;). Przy lękliwych albo uległych suniach nie było tak kolorowo. To, że z Zosią nie dochodzi do scysji to coś nowego. Rozmawiałam z obojgiem opiekunów Oriona (zootechniczką, behawiorystką i Rafałem), są zgodni w tym, że są spore szanse na zakolegowanie się psiaków. Dla mnie to wieści wiejące optymizmem. :) 

Za to na pewno Orion potrzebuje przepracowania radzenia sobie z emocjami, zwłaszcza przy obcych ludziach i psich samcach. Powinien mieć w domu kącik typu kennel klatki, aby móc tam iść się wyciszyć... i mądrego przewodnika, który z nim popracuje, a po porządnym spacerze pomoże mu w opanowaniu emocji i wyciszeniu się. Orion ma problem z obcymi ludźmi, a przy samcach wpada w szał. :( Jak nie radzi sobie z emocjami to przerzuca frustrację na najbliższy obiekt (stopy człowieka). Nie zostawia śladów, to tylko uderzenie zębami, ale niestety jest to dość problematyczne. Zdaniem opiekunki, przydałby się Orionowi Dom Tymczasowy, który ma więcej czasu niż hotel i przepracuje to wszystko co trzeba. Orion jest kryształem do oszlifowania, szybko się uczy, ale po prostu powinien trafić do kogoś, kto wykorzysta jego potencjał.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Olena84 napisał:

A udało by się go przenieść do takiego dt, czy marne szanse?

Nie znalazłam takiego DT. Z reguły tak doświadczone tymczasy posiadają inne samce, a mało kto odważy się wziąć gagatka z łatką psiego (samczego) killera. Opiekunka ma popytać wśród swoich znajomych, tyle może mi pomóc :(.

Równie dobrze jednak można szukać Orionowi domu, z tym że z zobowiązaniem się do paru lekcji ze szkoleniowcem. Gdyby Orion miał pieniądze (np. ze zbiórki), można by sfinansować z 2-3. pierwsze lekcje, a resztę zostawić właścicielom. Innego pomysłu nie mam. Wiem, że tak wymagający pies nie będzie łatwy do wyadoptowania, bo nie dość, że bez zwierząt i dzieci, to jeszcze aktywny, chętny do pracy z psem i ze szkoleniowcem.

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, uxmal napisał:

A może Orion przy Zosi nauczy się panować nad emocjami?

Możliwe. Dostałam podwójną relację o tym, że Orion jest zdziwiony, że Zosia umie go przegonić z kanapy... i się jej słucha. Wiadomo, że do domu z psem nie zaryzykuję na tym etapie, ale to, że w ogóle Orion nawet nie awanturuje się przy misce (a dla niego jedzenie to rzecz święta) nieco wlewa we mnie nadzieję. Zosia to niezła babka, powiedziałabym... że z jajami :-) 

Prawdopodobnie Orion dobrych relacji z psami nie miał nigdy, a z tego co mi opowiadano, został wzięty jak jeszcze ledwo chodził i się przewracał... dopiero co nauczył się jeść pierwszy mokry-stały pokarm... Został pozbawiony wielu cennych lekcji jako szczeniak. Potem przeszedł parwowirozę (tak podejrzewam na podstawie opisanych objawów)... i w międzyczasie jakiejś wiejskie psy dopadły go, a jak nieco urósł, sam zaczął wzbudzać postrach u innych psów (później i gonił rowerzystow, i w ogóle był urwisem, ale resztę historii konćzącej się biciem psa miotłą i przywiązaniem na łańcuch już znacie). Taką opowieść zaserowawali mi sąsiedzi i później przyjaciel rodziny (który zna Oriona od maleńkości), nie wiem na ile to prawda, ale to jedyne, co wiem o jego ew. przeszłości.

Link to comment
Share on other sites

We wszystkich. nie ustępując ani na milimetr, wymagając respektowania siebie i swoich obyczajów. I swoich większych praw, wymagając i wymagając podporządkowania w każdej chwili dnia i nagradzając to podporządkowanie. Naprawdę aż dziw, jak łatwo normalny pies - a zakładam, że Orion, mimo trudnej historii jest normalnym psem - z ulgą zdejmuje z siebie odpowiedzialność za cały świat, wreszcie nie musi o niczym decydować, bo szef-człowiek wie lepiej.  

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj weszłam na stronę banku i okazało się, że otrzymałam wpłatę od siostry "mojej" Marty:
08.01. - Monika S. R. - na karmę - 30zł

Przepraszam za przeoczenie i DZIĘKUJĘ za wsparcie. Już biegusiem wysłałam pieniądze do elficzkowa.

Znalezione obrazy dla zapytania dziekuje



Przed chwilą opłaciłam też fakturę za grudzień w wysokości 250zł - fakturę, jak i potwierdzenie przelewu postaram się wrzucić jutro. Tradycyjnie, należność wysłałam bezpośrednio na konto hotelu, po podesłaniu na wątek potwierdzenia transakcji, będę czekała na zwrot pieniędzy na moje konto. Aż wstyd przyznać, Rafał wysłał mi jeszcze z wynikami badań Rexa (03.01), a ja jakoś ten plik przeoczyłam... i dopiero dzisiaj dotarło do mnie że fakturę mam już od 10. dni i to najwyższy czas opłacić... :( Tak mi bardzo głupio. Żyję na strasznym niedoczasie, a przez nadmiar obowiązków niestety zapominam o wielu sprawach (ostatni tydzień miałam z rodu "Dzień świra"), więc przepraszam za moje opóźnienie w rozliczeniach. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

We wszystkich. nie ustępując ani na milimetr, wymagając respektowania siebie i swoich obyczajów. I swoich większych praw, wymagając i wymagając podporządkowania w każdej chwili dnia i nagradzając to podporządkowanie. Naprawdę aż dziw, jak łatwo normalny pies - a zakładam, że Orion, mimo trudnej historii jest normalnym psem - z ulgą zdejmuje z siebie odpowiedzialność za cały świat, wreszcie nie musi o niczym decydować, bo szef-człowiek wie lepiej.  

Dziękuję za wskazówki, przekażę je, chociaż nie wiem na ile są możliwe do zrealizowania w hotelowych warunkach, przy kilku opiekunach psiaków. To wszystko to jednak prawda i mam nadzieję, że te zasady pomogą wyprostować to, co powykrzywiane w psiaku. Orion zresztą jest psem karnym i sympatycznym, łasym na pochwałę i podziw, coraz częściej czeka na wskazówki człowieka. Nikt, kto ma z nim kontakt, nie ma wątpliwości że to normalny pies, tylko miał pecha, bo do tej pory nie miał szans poznać zasad panujących w życiu, żył dla samego siebie jako pępek świata. 

EDIT: Mam wieści z frontu, że nadal relacje psie są pokojowe, dzisiaj nie było ani śladu jakiegokolwiek konflitku między psami :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Tyś(ka) napisał:

EDIT: Mam wieści z frontu, że nadal relacje psie są pokojowe, dzisiaj nie było ani śladu jakiegokolwiek konflitku między psami :)

No to proponowałabym Oriona i Zosię uczyć jednocześnie na dwie ręce reagowania na siad, czekaj i do mnie. Będą robić to na wyścigi, najpierw naprowadzane smakolami. Tak bodaj 4 razy po pięć minut na dzień - da się?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Aleksa (13.01.2020):

anica - stała na styczeń 2020 :10 zł

Bardzo dziękuję :-)
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy sytuacji finansowej Oriona. Co prawda to jedynie załatanie dziury, ale bardzo jestem za to wdzięczna i liczę na to, że jak nie w styczniu, to w lutym napiszę, że Orion pakuje się na swoje, naprawdę intensywnie szukam mu domu.

Przypominam też, że jest aktywna zbiórka. Od weekendu zatrzymała się w miejscu, więc mile widziane pokazywanie jej dalej: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/orionpieszlancucha - pieniądze pozwolą nam na to, aby zakupić karmę, opłacić nieprzewidziane wydatki albo sfinansować pierwsze dwie lekcje ze szkoleniowcem jak już Orion znajdzie dom. Pieniądze na pewno się nie zmarnują, a mi zapewnią spokój ducha.

14 godzin temu, Sowa napisał:

No to proponowałabym Oriona i Zosię uczyć jednocześnie na dwie ręce reagowania na siad, czekaj i do mnie. Będą robić to na wyścigi, najpierw naprowadzane smakolami. Tak bodaj 4 razy po pięć minut na dzień - da się?

Dziękuję, poproszę hotelik o takie ćwiczenia. :) Na pewno się da, a opiekunka Orionka na co dzień pracuje ze swoimi 4. sportowymi psami, nieraz są to sesje treningowe w grupie, więc wie z czym to się je. Zobaczymy, czy i jakie będą efekty. Co do przywoływania, Orion akurat nie miał z tym nigdy problemów, a na szczególnym superdoładowaniu pędzi jak wyczuje, że w kieszeniu wołającego opiekuna jest coś pysznego :). Na wybiegu regularnie melduje się przy człowieku, nawet niewołany. Jak człowiek zawoła, patrzy z zainteresowaniem co ten dwunożny znowu wymyślił, a jak przybiega z własnej inicjatywy to zazwyczaj wykłada się do głaskania albo zaczepia do zabawy. Bardzo, bardzo kocha człowieka i spędzać z nim czas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...