Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dnia 23.12.2019 o 20:42, uxmal napisał:

:) Orionek chciał chyba sprawdzić kolor obroży :))ściągnąć ją i założyć ponownie :))

Masz rację, Orionek wolałby zobaczyć obrożę i dopiero ją zatwierdzić, a nie od razu nosić.

Dnia 23.12.2019 o 20:44, Nesiowata napisał:

No i fotel zaanektowany...

Podobny obraz

 

Dnia 24.12.2019 o 00:17, elik napisał:

weso-ych-wi-t.jpg

 

Dnia 24.12.2019 o 11:13, elficzkowa napisał:

Radosnego Świętowania !

Podobny obraz

 

Dnia 24.12.2019 o 20:37, b-b napisał:

1000_F_181445374_fLlSPEvorJh20K31F8KA85Cg8TXaxAMS.jpg

Dnia 31.12.2019 o 15:33, Nesiowata napisał:

Podobny obraz

Dnia 31.12.2019 o 11:07, Maciek777 napisał:

Wszystkiego dobrego na Nowy Rok!

aac3ec57a2a88d995f1d36f8e1d3fd56.jpg

Dziękuję za życzenia, mnie święta minęły bardzo szybko, a od ubiegłego piątku leżałam w łóżku z wysoką gorączką, ale mam nadzieję, że Wy chociaż wypoczęliście :) Również dla Was pięknego Nowego Roku!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.12.2019 o 10:14, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Oriona (27.12.2019):

Isiak - stała na styczeń 2020 : 15 zł

 

 

Dnia 2.01.2020 o 12:29, teresaa118 napisał:

I poszly pierwsze alimenty tego roku na styczen i luty

 

22 godziny temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona/Aleksa:

Kaas1 - darowizna dla Orionka : 25 zł (30.12.2019)

Leszek K. - dla Aleksa: 20 zł (31.12.2019)

teresaa118 - stała na styczeń i luty : 100 zł (02.01.2020)

 

Bardzo dziękuję za pamięć i wpłaty, naniosłam je do rozliczenia :) Może Nowy Rok przyniesie Orionkowi dom...?

23 godziny temu, b-b napisał:

Orionek zyskał promowane ogłoszenie do 19.01.

https://www.olx.pl/oferta/amik-urodzony-sportowiec-troche-mix-border-troche-owczarek-australi-CID103-IDCVe7U.html

Sunia pod opieką Anuli i Bogusik znalazła domek i tak mały dostał po niej promowane ogłoszenie :)

b-b, jaka niespodzianka, BARDZO Ci dziękuję. :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.01.2020 o 21:31, elficzkowa napisał:

Kolejne wpłaty na konto Aleksa/Oriona: (03.01.2020)

christo-fair - stała: 20 zł

Uxmal - stała: 10 zł

elficzkowa - stała na styczeń: 10 zł

 

Dziękuję, lecę zapisać.

Martwię się, za co kupimy karmę w lutym. Coraz bardziej krucho z finansami.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Poker napisał:

Jaki duży jest Orion ?

Ok 38cm w kłębie, +/- 2cm (wydaje mi się że prędzej mniej niż więcej, bo jest ocipunię niższy od mojego psa), tak do 2/3 łydki. Waży 14,5kg. Jest dłuższy niż wyższy, ma wyjątkowo krótkie (choć skoczne) łapki, jego sylwetka rysuje się w kształt prostokąta. Jest mocnej budowy, do tego MOCNO puchaty, więc sprawia wrażenie większego niż jest.


Tutaj widać wielkość (na filmie dwóch panów, a Leszek nie jest mocno wysoki, ma ok 1,7m)



Rafał wczoraj próbował zapoznać Oriona z psem, który do tej pory łagodził obyczaje niejednego agresora. Próba spełzła na niczym, jednak jeżeli trafi do hotelu taka sunia, łagodna ale z... jajami ;) (swego czasu to była Majka-Fibi, która szczęśliwie zamieszkała we Wrocławiu) to ponowią próbę, bo Orion wpada w amok jedynie przy samcach, przy suniach mniej się rzuca, łatwiej go opanować i jest cień szansy, że gdyby zamieszkał z sunią w sąsiedztwie, nie próbowałby zdemolować ogrodzenia ;)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.01.2020 o 16:54, Havanka napisał:

Zerkam co jakiś czas na wątek Orionka, ale widzę, ze w sprawie domku wciąż cisza...

Telefony milczą jak zaklęte !

Zainteresowanie jakieś tam jest :) O statystykach w ogłoszeniach to już nawet nie mówię... ale na razie nie ma nic konkretnego. Jedna rodzina wysłała mi sms'a z zapytaniem czy można odwiedzić Oriona w hotelu, odpisałam że tak, ale proszę o kontakt telefoniczny i czekam na odpowiedź. Myślę, że po świętach ruszy, ludzie zaczynają się rozglądać za psimi przyjaciółmi. Dziękuję za Wasze ogłoszenia. 

Niestety, absurdalnie wzrosła cena karmy Oriona. Początkowo płaciłam 138, potem po normalnej cenie za 150zł, co było do przełknięcia. Ostatnio poprosiłam o zakup karmy po wyższej cenie (bo po innej nie było), czyli za 169.- Teraz szukałam z ciekawości nieco taniej, a okazało się, że są braki w magazynach sklepów i jedynie można kupić u dystrybutora. Ten sam worek za 180zł!!! Niestety, taka cena jest zaporowa. Nie wiem jednak jaka karma podpasuje Orionowi, próba karmienia inną karmą skończyła się rewolucją żołądkową, po zbożowej karmie Orion trochę się drapie... W podobnej cenie jest Lukullus, ale jako że jest tłoczona na zimno to nie każdemu psu podpasuje (u mojego Morusa skończyło się to tygodniową biegunką, mimo mieszania karm - i ostatecznie niechecią do karmy, później czytałam opinie o tej karmie, że nie zawsze podpasuje psom ze względu na sposób produkcji). Opiekunka Oriona podpowiedziała mi parę karm (którymi sama karmi), ale cenowo najbardziej pasuje Grow. A może macie jakiś pomysł na bezzbożową karmę dla wrażliwców, zbliżoną składem do Simpsons'a? Nie wiem czy magazyny sklepów uzupełnią braki, czy karmę wycofują z rynku, ale jeżeli miałaby nastąpić zmiana karmy to przydałoby się zamówić, aby przez min. tydzień mieszać starą z nową.

Link to comment
Share on other sites

Sylwia K. musiała zrezygnować ze stałej deklaracji (20zł) z przyczyn osobistych, więc skreślam ją z listy (wpłacała do września). Sylwio, dziękuję za dotychczasowe wsparcie i życzę wszystkiego dobrego.
Znalezione obrazy dla zapytania kwiaty wiosenne


Piszę tutaj, żeby była jasność finansowa, bo naprawdę jestem wdzięczna za każdą deklarację stałą i wpłatę :) Zwłaszcza, że obecnie Orion ma rzeczywistych deklaracji 225,-, a miesięcznie potrzeba około 420zł (250zł hotel, ok. 170zł na karmę), brakuje 195zł/msc. :(
Może ktoś mógłby wesprzeć bazarkiem?

 

Miałam też dzisiaj kolejny telefon z serii: "nie czytam ogłoszenia". Dzwonił pan, raz że nie rozumiał, czemu nie wydam Oriona do bloku, dwa - miał pretensje, że ogłaszam psa tak daleko... bo on dzwoni z Lublina!! A pies aż 55km dalej!! Oszustwo.

Ale telefony nawet takie... cieszą. To znaczy, że Orion jest widzialny, a dom to kwestia czasu.


 

Link to comment
Share on other sites

37 minut temu, Poker napisał:

Czy Orion przy swojej wadze nie jest przekarmiany? Bo wór 12 kg + mokra karma wydaje mi się , że to sporo na miesiąc

Nie jest, choć początkowo faktycznie był. Nie mógł się najeść i karma szła w miesiąc. Teraz wór 12kg karmy starcza na ok. 6tygodni. To nadal sporo jak na psa tej wielkości, ale teraz już opiekunowie pilnują wagi i widać, kiedy Amiś chodzi głodny, a kiedy dostał za dużo. Mokrej karmy też nie dostaje codziennie, na miesiąc otrzymuje 6,12 albo 24 puszki do rozdysponowania, w zależności od finansów. W grudniu otrzymał sporo puszek, bo 12x800g, więc w styczniu pojedzie sama sucha karma. Tym razem mimo wszystko chcę spróbować przestawić go na Brit Care Lamb&Rice, stopniowo, bo wydaje mi się, że rewolucja była związana z tym, że zbyt gwałtownie przeszedł z jednej karmy na drugą (w ciągu trzech dni). Simpsons'a na razie nie ma nigdzie do kupienia, więc i tak trzeba zamówić inną karmę. Ja mam dobre doświadczenie z BC jako karmą dla wrażliwców, a jeżeli by się udało przestawić to będzie to odczuwalne dla kieszeni.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.01.2020 o 20:40, Tyś(ka) napisał:

Jedna rodzina wysłała mi sms'a z zapytaniem czy można odwiedzić Oriona w hotelu, odpisałam że tak, ale proszę o kontakt telefoniczny i czekam na odpowiedź.

Pani odpisała mi sms'a. Przyznała, że ma małego psa i dzieci, ale ma doświadczenie z łączeniem zaborczych psów. Wytłumaczyłam, że Orion jest pół roku w hotelu i musi być izolowany od psów, więc ze względów bezpieczeństwa nie oddam go do zapsionego domu. Pani nadal chce go poznać, bo chciałaby ukoić ból po stracie jego sobowtóra. Według mnie spotkanie to jest zbyteczne, bo i Orion nie wskoczy jej na dzieńdobry w ramiona i nie zacznie się wtulać. Czekam na kolejny telefon... Orion jest śliczny, ale za tym futerkiem kryje się pies z konkretnymi potrzebami, ale do tej pory chętni tego nie rozumieją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...