Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Znowu rozmawiałam z Panem, bo nie dotarły do mnie zdjęcia. Akurat Pan był na kolejnym spacerze z Amikiem. Zapytałam czy coś już zmalował, a Pan powiedział, że nie, nie zauważył żadnych zachowań trudnych, agresywnych, a Amik jest wspaniały. Przyznał tylko, że dzisiaj po obiedzie Amik bawił się z nim w domu, dostał głupawki i akurat tak się złozyło, że Pani gwałtowanie wstawała z krzesła podczas tych wygłupów... i Amik ją uszczypnął w stopę... ale Pan widzi, że to nieagresywne. Na stopach Pana też już chciał hamować, ale tutaj nawet nie dotknął zębem. Pan jest wyrozumiały, powiedział że ciężko oczekiwać od psa, który dopiero co przyjechał nienagannego zachowania, na razie uczą się wzajemnie siebie, granic itd. A najważniejsze, że Amik bardzo się słucha, reaguje na KAŻDĄ komendę i słowną reprymendę, ma piękne przywołanie, potrafi chodzić na smyczy (nie ciągnie absolutnie). A resztę przepracują. Pan na razie zachwycony.
Kciuki trzymamy nadal.

Oj, trzeba uważać..., od razu zdecydowanie reagować na łapanie za stopy a zabawę od razu przerwać. Pies szybciej pozna rodzinę ich słabości.

Trzymam kciuki za całą Rodzinkę :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Moli@ napisał:

Oj, trzeba uważać..., od razu zdecydowanie reagować na łapanie za stopy a zabawę od razu przerwać. Pies szybciej pozna rodzinę ich słabości.

Trzymam kciuki za całą Rodzinkę :)

Tak, pan zareagował. Amik to świetny obserwator, analizuje wszystko, co się dzieje. Pan o tym wie i od razu pokazuje, co jest akceptowane, a co nie. Najważniejsze, że Pan już czuje że to jego pies, że z Amikiem buduje relacje. Rano byli na spacerze w 3, aby przełamać pierwsze lody, bo Pani jest trochę zdystansowana do Amika. Po południu byl juz meski wypad. Na razie Amik grzecznie mija inne psy, również na spacerze jest karny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i za miesiąc będziemy otwierać szampana ;)

Dostałam jeszcze jedno zdjęcie, ale to takie portretowe Pana z Amikiem.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Tak, pan zareagował. Amik to świetny obserwator, analizuje wszystko, co się dzieje. Pan o tym wie i od razu pokazuje, co jest akceptowane, a co nie. Najważniejsze, że Pan już czuje że to jego pies, że z Amikiem buduje relacje. Rano byli na spacerze w 3, aby przełamać pierwsze lody, bo Pani jest trochę zdystansowana do Amika. Po południu byl juz meski wypad. Na razie Amik grzecznie mija inne psy, również na spacerze jest karny. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i za miesiąc będziemy otwierać szampana ;)

Dostałam jeszcze jedno zdjęcie, ale to takie portretowe Pana z Amikiem.

I myślę,że trzeba dać spokój z radami bo można przedobrzyć w kontaktach.Rodzina pozna lepiej Amika i będzie sama wiedziała jak sobie ustawić psa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anula napisał:

I myślę,że trzeba dać spokój z radami bo można przedobrzyć w kontaktach.Rodzina pozna lepiej Amika i będzie sama wiedziała jak sobie ustawić psa.

Masz rację, zwłaszcza że Pan naprawdę ma sporą wiedzę. Mam w planach zadzwonić dopiero w weekend/po weekendzie, chcę dać Państwu czas na poznanie psiaka. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Anula napisał:

I myślę,że trzeba dać spokój z radami bo można przedobrzyć w kontaktach.Rodzina pozna lepiej Amika i będzie sama wiedziała jak sobie ustawić psa.

Też nie lubię wisieć nad głową rodzinom ale tu Pan sam pisze, dzwoni - opowiada o postępach psa i można wykorzystać  sytuację. 

Pies po kilku godzinach, na swój psi sposób, karci Panią bo przeszkadza w zabawie, "Rano byli na spacerze w 3, aby przełamać pierwsze lody, bo Pani jest trochę zdystansowana do Amika". 

Martwi mnie :( 

Pani nie może być "dodatkiem" , na spacery powinni wyprowadzać na zmianę i co któreś wyjście we trójkę.

Link to comment
Share on other sites

Moli@, rozumiem Twoją troskę, ale miejcie na uwadze tez to, że nie przytaczam całych rozmów z Panem, a tylko (subiektywnie) najważniejsze (dla mnie) informacje, coś na co zwróciłam uwagę. 

Ja ciągle trzymam kciuki, zwłaszcza za relacje Amika z Panią, ale... jestem też dobrej myśli. Amik nie trafił do nowicjusza, uwierzcie mi w to. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

13 minut temu, Tyśka) napisał:

Moli@, rozumiem Twoją troskę, ale miejcie na uwadze tez to, że nie przytaczam całych rozmów z Panem, a tylko (subiektywnie) najważniejsze (dla mnie) informacje, coś na co zwróciłam uwagę. 

Ja ciągle trzymam kciuki, zwłaszcza za relacje Amika z Panią, ale... jestem też dobrej myśli. Amik nie trafił do nowicjusza, uwierzcie mi w to. 

Fajnie,że Pan informuje sam co się dzieje,jakie są zachowania Amika.Z tego co piszesz widać, że podszedł do sprawy bardzo poważnie i w/g mnie łatwo się nie podda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minuty temu, Tyśka) napisał:

Moli@, rozumiem Twoją troskę, ale miejcie na uwadze tez to, że nie przytaczam całych rozmów z Panem, a tylko (subiektywnie) najważniejsze (dla mnie) informacje, coś na co zwróciłam uwagę. 

Ja ciągle trzymam kciuki, zwłaszcza za relacje Amika z Panią, ale... jestem też dobrej myśli. Amik nie trafił do nowicjusza, uwierzcie mi w to. 

Trzymam kciuki :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tyśka) napisał:

Moli@, rozumiem Twoją troskę, ale miejcie na uwadze tez to, że nie przytaczam całych rozmów z Panem, a tylko (subiektywnie) najważniejsze (dla mnie) informacje, coś na co zwróciłam uwagę. 

Ja ciągle trzymam kciuki, zwłaszcza za relacje Amika z Panią, ale... jestem też dobrej myśli. Amik nie trafił do nowicjusza, uwierzcie mi w to. 

i tego się trzymajmy! :) do tego jeszcze kciuki trzymajmy i wszystko będzie dobrze :) wystarczająco długo czekał, więc wyczekał sobie pies super domek :) 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) 

W umowie Państwo mają podane namiary do pani szkoleniowiec z okolic oraz pogrubioną informację, że gdyby coś się działo mają do mnie dzwonić (podany do mnie nr telefonu raz jeszcze), ja też będę partycypować w kosztach szkolenia gdyby zaszła taka potrzeba. Wizytatorka też podała Państwu namiary do behawiorystki, która pracuje w świdnickim schronisku - konsultacja byłaby u niej bezpłatna. Także... :) Oby nie starczyło chęci.
Ja zadzwonię w sobotę-poniedziałek.

Dostałam faktury od Rafała to za chwilę wstawię :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hotelowanie: grudzień - faktura opłacona 13.01.21

fak_grudzi.jpg.2f14d6be211f236f9c9c1d043f945d17.jpg

Hotelowanie: styczeń - opłacona: 25.01.21 
Usługi dodatkowe to Amikowe SPA - opłacone: 28.01.21 
faktura_stycz.jpg.dccd3a28bbb1f171996f1a1329e6aa30.jpg
Rafał 25-30.01 nie policzył, koszty wziął na siebie. Dziękuję.

Potwierdzenia przelewów są na 79. stronie.



----------------
A to faktura na Stowarzyszenie ;) Czeka na opłacenie, akurat Ich księgowa poszła na L4.
166132211_Beznazwy.jpg.c12db139071a71e06150169dba0655d5.jpg
Odrobaczenie kosztowało 10,50 a chipowanie 30zł, Rafał odpuścił końcówkę ;) Dziękuję!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...