Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Czy pomożecie mi wybrać ok. 5 zdjęć na FB? Chcę stworzyć nowy post o naszym walecznym Orionku na tej platformie. Może tym razem coś ruszy... Nad opisem też myślę, więc jakby ktoś miał pomysł to też chętnie przyjmę :)

Narazie mam 2 :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Ja jestem na wątku, ale nie mam nic do powiedzenia więc tylko czytam i czekam na wiadomość o DS.  Pewnie jest kilku takich czytelników  :)

Dziękuję. A nie chciałabyś pomóc z wyborem zdjęć na fejsbuka? Pytam, bo chciałabym znać opinie innych osób nt zdjęć, które mogłyby być domotwórcze :) Tzn. takie, które by się podobały innym. Ja nie jestem obiektywna, a może świeże spojrzenie na zdjęcia i psiaka pomoże mu odszukać rodzinę.

58 minut temu, Nesiowata napisał:

Cały czas czytam...

Nesiowata, wiem, jako jedna z nielicznych zostawiasz tutaj ślad <3 Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Mnie podobają się te zdjecia ( pokazują piękne futerko i urodę Orionka):

  •  
Obraz może zawierać: na zewnątrz i przyroda

 

Obraz może zawierać: trawa, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: trawa, pies, na zewnątrz i przyroda

Poza tym proponowałabym, żeby wstawić kilka domowych zdjeć, zeby zasugerować, że nie jest to pies do budy ani do kojca, ale pełnoprawny członek rodziny.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Havanka napisał:

Poza tym proponowałabym, żeby wstawić kilka domowych zdjeć, zeby zasugerować, że nie jest to pies do budy ani do kojca, ale pełnoprawny członek rodziny.

Dokładnie tak. Najlepiej te zdjęcia na kanapie, które mówią, że nie dość, że domowy, to jeszcze kanapowiec  :)

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Havanka napisał:

Mnie podobają się te zdjecia ( pokazują piękne futerko i urodę Orionka):

  •  
 

Poza tym proponowałabym, żeby wstawić kilka domowych zdjeć, zeby zasugerować, że nie jest to pies do budy ani do kojca, ale pełnoprawny członek rodziny.

 

5 godzin temu, elik napisał:

Dokładnie tak. Najlepiej te zdjęcia na kanapie, które mówią, że nie dość, że domowy, to jeszcze kanapowiec  :)

Bardzo, bardzo dziękuję za sugestie :)

Niestety, mój pomysł, aby krótko opisać Amika spełzł na niczym :( boo... wyszedł mi znowu post-taśmowiec. Czy możecie zerknąć na POST NA FEJSBUKU i podpowiedzieć co zmienić w opisie?

Link to comment
Share on other sites

To może przydałyby się zdjęcia domowe zd -ale takie z prawdziwego mieszkania/domu. Bo te co są na fotelu to mnie się  kojarzą z jakąś komórką ,działką, starszym panem na wsi. 

Patrzyłam na te zdjęcia z linku, do wyboru,i nie ma żadnego zdjęcia z normalnego mieszkania.

Nie ma tez normalnych zdjęć ze spacerów  -jakiegoś parku, miasta, rzeki,lasu. 

Orion jest cudny,ale zdjęcia są takie typowo podwórkowe .Jakby on cały czas był na podwórku tylko.

Nie ma też żadnego zdjęcia z jakimiś zabawkami  , chociaż piłką.

Albo go chociaż wziąc na spacer w jakąś ładną okolicę i tam zrobić zdjęcia. Tak w plenerze. z Tłem.

 

Może tekst z FB skrócić, bo on jest strasznie długi - ja bym nie przebrnęła. Uznałabym,ze coś  z tym psem nie tak, bo za duzo  zdań, a mało treści. I te informacje tak strasznie pochowane.

Jakby zostawić konkrety i po  prostu spróbować z takim konkretnym ogłoszeniem?  

np tak

 

Amik ma 4 lata.  Jest nieduży,  sięga człowiekowi sięga do połowy łydki (ok 38cm w kłębie.. Wazy 14 kg  Zdrowy. Wykastrowany. Zaszczepiony. Zaczipowany

To pies  pełne entuzjazmu i radości życia , psia torpeda, kocha ruch i zajęcie. Posłuszny wobec opiekuna, .( i tu by warto napisać na czym to posłuszeństwo polega -odwoływany? zna komendy?  konkretnie napisać.  ) Wielki pieszczoch. Jego sierść jest bardzo miła w dotyku. (brudzi się? czy sierść która się sama czyści? bez problemu można mu wytrzeć łapy? wykąpać? czesać?) Bardzo lubi czesanie. (jesli to prawda). 

Wobec obcych ludzi jest początkowo  nieufny, ( ale słucha się opiekuna i nie ma problemu?  tylko nieufny? wycofuje się? szczeka? gryzie?), ale (cos tam i można się z nim dogadać np jest strasznym łakomczuchem, lub uwielbia  piłeczkę). 

Szukam mu ludzi aktywnych,którzy znajda czas na wspólne spacery, na wspólne zabawy i docenią jego urok i entuzjazm.Ze względu na jego nieufność do obcych szukam raczej domu z ogrodem,niż mieszkania . Z uwagi na  entuzjazm, energię, mógłby być zbyt energiczny dla małych dzieci  -przewrócić, stratować.  

Na pewno wymaga dopracowywania,  bo bywa, że stawia się na większe psy usiłuje polować na mniejsze zwierzęta, ale ( tu znowu napisać, ze jest posłuszny, odwoływany) ale to wspaniały pies towarzysz codziennych spacerów i  leniwych wieczorów 

 

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, mari23 napisał:

to i ja zostawię ślad, bo zagladam i nie zawsze piszę :)

Dziękuję :)

Patmol za wskazówki też dziękuję, ale jej post wymaga dłużej mojej wypowiedzi, więc później pozwolę sobie skrobnąć :)

Miałam z godzinę temu telefon z okolic Chełma. Pani dostała zdjęcie Amika od jakiejś życzliwej znajomej, która znalazła psiaka na FB i zachęciła starszą koleżankę do telefonu w sprawie adopcji... ale pani nic nie wiedziała o Amiku. Miała podobnego psiaka 2lata temu i miło go wspomina, ale uciekł jej (albo został skradziony) i już nie wrócił. Pani nie ma złych warunków, ale zaproponowałam jej psiaka bezpośrednio ze schroniska... bo kojec na czas nieobecności właścicieli i duże hektary u emerytki (niedoświadczonej w takich psach jak Amik) to nie jest coś, czego Amik szuka. Pani ma też małe wnuki i szukała miłego psiego towarzysza. Amik niestety nie jest psem dla takiej pani, pani dziwiła się, że psiakowi nie wystarczy duży ogród. Miła kobieta, chwilę porozmawiałyśmy o psiakach, ale zaproponowałam jej poszukać psiaka w lokalnym schronisku. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.06.2020 o 16:46, Patmol napisał:

To może przydałyby się zdjęcia domowe zd -ale takie z prawdziwego mieszkania/domu. Bo te co są na fotelu to mnie się  kojarzą z jakąś komórką ,działką, starszym panem na wsi. 

Patrzyłam na te zdjęcia z linku, do wyboru,i nie ma żadnego zdjęcia z normalnego mieszkania.

Nie ma tez normalnych zdjęć ze spacerów  -jakiegoś parku, miasta, rzeki,lasu. 

Orion jest cudny,ale zdjęcia są takie typowo podwórkowe .Jakby on cały czas był na podwórku tylko.

Nie ma też żadnego zdjęcia z jakimiś zabawkami  , chociaż piłką.

Albo go chociaż wziąc na spacer w jakąś ładną okolicę i tam zrobić zdjęcia. Tak w plenerze. z Tłem.

 

Może tekst z FB skrócić, bo on jest strasznie długi - ja bym nie przebrnęła. Uznałabym,ze coś  z tym psem nie tak, bo za duzo  zdań, a mało treści. I te informacje tak strasznie pochowane.

Jakby zostawić konkrety i po  prostu spróbować z takim konkretnym ogłoszeniem?  

np tak

 

Amik ma 4 lata.  Jest nieduży,  sięga człowiekowi sięga do połowy łydki (ok 38cm w kłębie.. Wazy 14 kg  Zdrowy. Wykastrowany. Zaszczepiony. Zaczipowany

To pies  pełne entuzjazmu i radości życia , psia torpeda, kocha ruch i zajęcie. Posłuszny wobec opiekuna, .( i tu by warto napisać na czym to posłuszeństwo polega -odwoływany? zna komendy?  konkretnie napisać.  ) Wielki pieszczoch. Jego sierść jest bardzo miła w dotyku. (brudzi się? czy sierść która się sama czyści? bez problemu można mu wytrzeć łapy? wykąpać? czesać?) Bardzo lubi czesanie. (jesli to prawda). 

Wobec obcych ludzi jest początkowo  nieufny, ( ale słucha się opiekuna i nie ma problemu?  tylko nieufny? wycofuje się? szczeka? gryzie?), ale (cos tam i można się z nim dogadać np jest strasznym łakomczuchem, lub uwielbia  piłeczkę). 

Szukam mu ludzi aktywnych,którzy znajda czas na wspólne spacery, na wspólne zabawy i docenią jego urok i entuzjazm.Ze względu na jego nieufność do obcych szukam raczej domu z ogrodem,niż mieszkania . Z uwagi na  entuzjazm, energię, mógłby być zbyt energiczny dla małych dzieci  -przewrócić, stratować.  

Na pewno wymaga dopracowywania,  bo bywa, że stawia się na większe psy usiłuje polować na mniejsze zwierzęta, ale ( tu znowu napisać, ze jest posłuszny, odwoływany) ale to wspaniały pies towarzysz codziennych spacerów i  leniwych wieczorów 

Zgodzę się z tym, że Amik nie ma wybitnych zdjęć, ale i niestety tam brakuje kogoś z okiem do fotografii. Myślałam o zamówieniu kogoś z zewnątrz, ale... Amik nie zapozuje obcej osobie. Musiałby najpierw się z nią oswoić, kilka razy pójść na spacer i dopiero można liczyć na udaną sesję.

Amik nie będzie miał też domowych zdjęć, bo nie mieszka w domu. To znaczy mieszka w budynku zamieszkanym przez Rafała, ale w psim pokoiku, a nie domu. I tak pierwotnie umawiałam się z Rafałem, że psiak będzie w kojcu, a nie psim pokoju i pisałam uczciwie tutaj, do jakich warunków Amik trafi. Psi pokoik spełnia swoją funkcję, ale to jest skromny hotelik, ciągle w fazie budowy, ściany proszą się o malowanie, kanapy psie są też używane. W pokoju Amika nie ma zbyt dobrego światła na zdjęcia. Funkcję swoją spełnia, ale tam zdjęć się robić nie da. Jedyne, o co mogę prosić to przyścielenie ładnym kocem do zdjęć i próbę sesji, ale chyba na niewiele się to zda. Zdjęcia na fotelu to zdjęcia z biura - aktualnie zajętego przez psa rekonwalescenta.

Prędzej wyjdzie sesja na spacerze, np. Rex od Dory taką sesję miał. Z tym, że aktualnie do hotelu przybyło sporo nowych psiaków wymagających pracy i nie wiadomo kiedy taka sesja się odbędzie. Rafałowi brakuje rąk do pracy, wolontariusze się wykruszyli. Ale Amik na spacery wychodzi i w czasie spacerów Rafał pracuje z nim. Nie umie tylko tego nagrać i jednocześnie manewrować smyczą, przydałby się ktoś do pomocy.

Amik lubi się bawić zabawkami i do wczoraj miał swoją ukochaną maskotkę w kształcie rzodkiewki, nad którą się pastwił zwłaszcza wtedy, kiedy nie mógł dokuczyć jakiemuś psu :) Albo kiedy frustracja osiągała zenitu.

Nie wiem co zrobić, aby zdjęcia były lepsze :( Cicho łudziłam się, że ktoś ze znajomych podjedzie albo mi się uda, ale przez operację na razie nie mogę jeździć na takie trasy i dopiero za parę miesięcy będę w rodzinnych stronach.

--------

Nad opisem pomyślę. Nie chcę się rozpisywać nt jego nieufności, bo to rozległy temat... myślę, że zainteresowane osoby po prostu dowiedzą się tego przez telefon... Mam problem z opisaniem na czym polega nieufność Amika. Ne jest agresywny, ale wiele zależy od pierwszej oceny człowieka i samego człowieka. Jak ktoś sie go boi to będzie leciał z warkotem i odbijał się od jego nóg z szelmowskich uśmiechem na pysku, że kogoś postraszył; jak ktoś wejdzie na teren bez pozwolenia (tzn. bez obecności Rafała) to murowane jest, że buty przywitają się z ząbkami Amika... są ludzie, którzy kompletnie nie pasują Amikowi i wtedy rzuca się gardłowym szczekiem, próbując przepędzić... a są ludzie, którzy po szybkiej analizie są ignorowani. Wiele ludzi jest akceptowanych przez Amika przy pierwszym-drugim spotkaniu, o ile przywitanie następuje przy kontroli Rafała i mądrze. I z tymi szybko staje się kumplami. A niektórym Amik nie zaufa długo, zwłaszcza nie lubi tiutiających kobiet.

Z dziećmi to nie wiem jak byłoby naprawdę, dlatego piszę jedynie, że nie wydam Amika do małych dzieci - bez tłumaczenia w opisie dlaczego. Amik na wysokie dźwięki reaguje pobudzeniem, nie chodzi tu więc o przewrócenie (sam jest mały i kontroluje skoki), ale mógłby zechcieć "wprowadzić porządek" w stadzie albo szczypać w kostki maluszki. No i on potrzebuje domu, gdzie będzie miał równoeagę pomiędzy ruchem a odpoczynkiem, czyli nikt nie będzie go stale pobudzał, a takie małe dzieci to stały harmider.

Czy mogę Twój opis wykorzystać do jednego ogłoszenia? Tak na próbę... :)

PS: Amik jest grzeczny w lecznicy, lubi czesanie, pozwala zajrzeć sobie do pyska, uszu, dotykać łap i itd., i to nawet obcemu weterynarzowi. Zna szczotkę, smycz, umie siadać, przychodzić na zawołanie, zna komendę "nie". Ładnie reaguje na korekty. Szybko się uczy i wyłapuje znaczenie pewnych słów sam - to bystrzacha, szybko kojarzy :) No ale jest grzeczny tylko wtedy, gdy jest z nim Rafał, w sensie ktoś, komu ufa i bez protestów może się podporządkować.

PS2: Co myślisz o tym, aby w opisie na FB była historia Amika? Zostawić czy usunąć? A może przesunąć na koniec ogłoszenia?

 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

No ale jest grzeczny tylko wtedy, gdy jest z nim Rafał, w sensie ktoś, komu ufa i bez protestów może się podporządkować.

Czyli pies potrzebuje kogoś z wystarczającym doświadczeniem lub intuicją konieczną do psychicznego podporządkowania sobie psa. Absolutnie nie siłowego - psychicznego.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

47 minut temu, Sowa napisał:

Czyli pies potrzebuje kogoś z wystarczającym doświadczeniem lub intuicją konieczną do psychicznego podporządkowania sobie psa. Absolutnie nie siłowego - psychicznego.

Tak, masz rację, Sowo. :) 

Takiego człowieka szukam Amikowi.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście. Jak duży jest Bonio? Jakie stwarza realne zagrożenie - że w amoku pościgu wpędzi sarnę i siebie na tory kolejowe? Zagryzie lisa? Oddali się na tyle, że w czasie pościgu odstrzeli go myśliwy? Czy jakakolwiek pogoń do tej pory zakończyła się sukcesem, bodaj takim, że pies miał problemy z powrotem? Od odpowiedzi na te pytania zależy próba wyboru odpowiedniej metody oduczania.

I podstawowe pytanie - czy pies jest pod opieką kogoś, kto będzie przez co najmniej najbliższe dwa miesiące codziennie pracował z psem, co najmniej godzinę dziennie, ucząc reagowania na podstawowe hasła - nie na wybiegu czy w ogrodzie, ale w otwartym terenie. najpierw na długiej, 10-15 metrowej lince.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...