Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

Dorobiłam Orionowi ogłoszenie na Pionki:
https://www.olx.pl/oferta/inteligentny-pogodny-orion-kto-lubi-psie-wyzwania-mini-aussie-CID103-IDGceZc.html

Oraz na Dębicę:
https://www.olx.pl/oferta/tkwil-na-lancuchu-teraz-szuka-kogos-kto-go-madrze-pokocha-CID103-IDGckWj.html

Aktualnie Amik ma ogłoszenia na:
lubelskie - Lublin, Kraśnik, Krasnystaw, Chełm;
podkarpackie - Rzeszów; Dębica
mazowieckie - Warszawa, Pionki, Pruszków, Mińsk Mazowiecki;
łódzkie - Łódź, Piotrków Trybunalski;
małopolskie - Kraków, Nowy Sącz;
śląskie - Jaworzno, Wodzisław Śląski;
wielkopolskie - Poznań, Kalisz;
dolnośląskie - Wrocław

= RAZEM: 19 ogłoszeń na olx


Dokładny spis (z linkami) znajduje się na pierwszej stronie w poście pierwszym.

Telefonów od momentu opisania ostatniego: 0.

Dzisiaj miałam zapytanie na olx, z ogloszenia na Nowy Sącz czy Amik nadaje się do domu z 3,5latkiem, bo pani ma synka, który mocno kocha psy.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Tyśka) napisał:

Dorobiłam Orionowi ogłoszenie na Pionki:
https://www.olx.pl/oferta/inteligentny-pogodny-orion-kto-lubi-psie-wyzwania-mini-aussie-CID103-IDGceZc.html

Oraz na Dębicę:
https://www.olx.pl/oferta/tkwil-na-lancuchu-teraz-szuka-kogos-kto-go-madrze-pokocha-CID103-IDGckWj.html

Aktualnie Amik ma ogłoszenia na:
lubelskie - Lublin, Kraśnik, Krasnystaw, Chełm;
podkarpackie - Rzeszów; Dębica
mazowieckie - Warszawa, Pionki, Pruszków, Mińsk Mazowiecki;
łódzkie - Łódź, Piotrków Trybunalski;
małopolskie - Kraków, Nowy Sącz;
śląskie - Jaworzno, Wodzisław Śląski;
wielkopolskie - Poznań, Kalisz;
dolnośląskie - Wrocław

= RAZEM: 19 ogłoszeń na olx


Dokładny spis (z linkami) znajduje się na pierwszej stronie w poście pierwszym.

Telefonów od momentu opisania ostatniego: 0.

Dzisiaj miałam zapytanie na olx, z ogloszenia na Nowy Sącz czy Amik nadaje się do domu z 3,5latkiem, bo pani ma synka, który mocno kocha psy.

Przynajmniej jakaś zmiana :/

Link to comment
Share on other sites

OLX zrobił niespodziankę i podarował mi kupon z 50% rabatem na promowanie wszystkich moich ogłoszeń. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej promocji i pozwoliłam sobie wyróżnić ogłoszenie Amika na:
 

Opole - MAXI - za 6,36 (normalna cena: 12,72)
https://www.olx.pl/oferta/dumny-alexander-piekny-pies-tylko-dla-aktywnych-CID103-IDGfys2.html

Oraz Rzeszów - MIDI - za  2,25 (normalna cena: 4,49)
https://www.olx.pl/oferta/nieduzy-radosny-niedzwiadek-serce-do-wynajecia-CID103-IDEt5u6.html

= 8,61 zł :)

Bardzo proszę skarbnika Oriona, elficzkowa o zwrot pieniędzy na moje konto (jeszcze na to stare, Justyna S.; konto będzie nieaktywne dopiero za tydzień)

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Tyśka) napisał:

OLX zrobił niespodziankę i podarował mi kupon z 50% rabatem na promowanie wszystkich moich ogłoszeń. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej promocji i pozwoliłam sobie wyróżnić ogłoszenie Amika na:
 

Opole - MAXI - za 6,36 (normalna cena: 12,72)
https://www.olx.pl/oferta/dumny-alexander-piekny-pies-tylko-dla-aktywnych-CID103-IDGfys2.html

Oraz Rzeszów - MIDI - za  2,25 (normalna cena: 4,49)
https://www.olx.pl/oferta/nieduzy-radosny-niedzwiadek-serce-do-wynajecia-CID103-IDEt5u6.html

= 8,61 zł :)

Bardzo proszę skarbnika Oriona, elficzkowa o zwrot pieniędzy na moje konto (jeszcze na to stare, Justyna S.; konto będzie nieaktywne dopiero za tydzień)

Przelew poleciał.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.08.2020 o 10:45, Tyśka) napisał:

Otrzymałam też fakturę za hotelowanie w lipcu. Koszt: 310,-

Faktura jest wystawiona na Stowarzyszenie Aktywna Gmina+, która organizowała zbiórkę na ratujemyzwierzaki.pl - już im przekazałam fakturę i mam nadzieję, że jak najszybciej się rozliczą.

 

Dnia 7.08.2020 o 10:02, Tyśka) napisał:

Wczoraj (06.07) Stowarzyszenie opłaciło fakturę za hotelowanie w lipcu (na 310,-)

Ze zbiórki zostało: 957,24zł

 

Dziękuję :)

Wczoraj wieczorem (31.08.2020) Rafał przesłał mi fakturę. Kolejna wystawiona na Stowarzyszenie Aktywna Gmina+
Za sierpniowe hotelowanie wyszło 310zł. 

Tym samym ze zbiórki na ratujemyzwierzaki.pl zostało: 647,24zł. Od listopada będziemy opłacać hotel z dogomaniackich pieniędzy zebranych na konto skarbniczki Oriona.

Rafał dziekuje też za regularny zakup karmy dla Amika. Niestety, nie wszyscy o tym pamiętają, a miesięcznie w hotelu schodzi około 300kg. Chcę pomóc Rafałowi i na dniach postaram się o zorganizowanie zbiórki dla jego bezdomniakowych podopiecznych.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Amik ostatnio trochę nabroił. W ferworze zabawy dziabnął jedną wolontariuszkę... w biodro. Miała siniak przez parę dni. Oczywiście, każdy kto go zna, ten wie, że Amik ma specyficzny sposób zabawy: uderzanie zębami o dłoń oraz "kąsania" kogoś w powietrzu przy jego brzuchu, biodrze i wrażliwych miejscach :) I każdy, kto go zna wie, że w momencie silnych emocji Amik mniej myśli i analizuje, i trzeba umieć tak zarządzać emocjami Amika, aby ich nie rozhulać. Krócej mówiąc, te jego "podgryzki" nie są agresywne - choć bywają dość... widowskowe :). Tym uderzaniem zębami o części ciała człowieka nie wyrządza krzywdy, zawsze z wyczuciem, ale ten jeden raz zdarzyła mu się wpadka i nie wyhamował z zębami przed biodrem. I tyle, ale ślad został na chwilę.

Amik w ogóle lubi brać dłoń w pysk w celu nawiązania kontaktu, zaproszenia do zabawy. Tak samo bardzo, ale to bardzo lubi robić (chest) vaulty, oczywiście niewyuczone, ale takie wg własnego pomysłu i własnej Amikowej realizacji :) Polega to na odbijaniu się od czyichś bioder/brzucha (to jest MNIEJ WIĘCEJ coś takiego, choć u Amika wygląda to trochę mniej profesjonalnie). Najpierw szaleje po trawie, robi świrki, kółeczka wokół człowieka, biegi i sprinty od człowieka, po czym nagle robi tył-zwrot w stronę opiekuna i skacze na jego biodro, przy skoku ładnie się obraca i pędzi dalej. :)

Jest tylko jeden moment, kiedy Amik może wycelować zębami w biodro albo kostki ludzkie celowo. ;) To wtedy, kiedy ktoś wchodzi na JEGO posesję. Bo niestety, nadal jak ktoś nie przestrzega zasad witania się z Amikiem, tylko wchodzi do hotelu jak do siebie (zamiast poczekać aż Amik zostanie zamknięty/przywołany przez Rafała do nogi) to murowane jest, że Amik przywita go zębami wtopionymi w buty albo w kostki. Próbuje też wskoczyć na brzuch (w okolicach wątroby) delikwenta. Trzeba, NAPRAWDĘ trzeba go temperować i pilnować, i nie puszczać samopas przy obcych, zwłaszcza takich którzy totalnie nie umieją czytać psów i dla których pies merdający ogonem oznacza psa, który chce się zaprzyjaźnić/nie ma złych zamiarów/jest w dobrym humorze.

Jest jedna jeszcze rzecz. Rafał jest niemal 100% pewny, że gdyby ktoś próbował zrobić jemu krzywdę to Amik stanąłby w obronie NA SERIO i gryzłby NA SERIO. Amik jest tak wpatrzony w Rafała, tak mocno go kocha psim sercem, że byłby wskoczyć w ogień za Rafałem. [ Zresztą, dawno nie słyszałam, aby ktoś opowiadał z taką miłością i dumą... o psie, który u niego pomieszkuje w ramach hotelu ;) ]

Na koniec dodam jeszcze, że parę dni temu do hotelu przyjechały dwa psiaki średniej wielkości, pies i sunia i Amik je zaakceptował z marszu. Bawi się z nimi na wybiegu i wszystko przebiega bezkonfliktowo. Amik wśród psów ma  teraz swoje sympatie i antypatie, nie tak jak na początku ;) Choć nadal mieszka sam. Problem w tym, że jak jakiś pies od razu mu nie podejdzie to już w ogóle nie ma szans na dogadanie, więc tutaj szybka piłka: zaiskrzy albo nie zaiskrzy.
Zapoznanie z psami zawsze wygląda tak samo. Amik idzie na wprost do nowego, pewny siebie i z wysoko uniesionym pyskiem oraz ogonem, staje w prowokacyjnej pozie tuż nad pyskiem drugiego, z miną "FIKASZ?!" i jeśli jakiś pies odpowie na zaczepkę... to już wiadomo, że się nie polubią. A jeśli to zignorują to wszystko jest w porządku, Amik zapisuje nowego psa do klubu swoich kumpli :) I co ciekawe, Amik wśród prawdziwych kumpli miał jamnikowatą Zosię, 15kg puchatego samca oraz... niepełnosprawnego 2letniego psa w typie owczarka niemieckiego, który ma guza mózgu, który się zawiesza nieraz, który ma ataki padaczki i mnóstwo problemów neurologicznych... i wobec nawet tego ostatniego nie podskakuje, szanuje jego granice. Ale to tylko dlatego że ten biedny niepełnosprytek nie odpowiedział na zaczepkę Amika na dzieńdobry.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2020 o 22:20, Havanka napisał:

Tysia, fantastycznie opisujesz Amika ! Amik uznał już hotel za swój dom i czuje się tam jak u siebie. Bardzo sie zmienił, poznał zasady i stara się je respektować. Marzy mi się, by jednak kiedyś Rafał powiedział, ze Amik zostaje u niego...

Też chciałabym... Amik w hotelu ma dość sporo przywilejów - ale na razie nie ma takiej możliwości, aby został, zbyt dużo problemów spadło na jego hotelowego opiekuna :( Sama, na podstawie opisów i opowiadań Rafała czuję sympatię do Amika i wiem, że to wspaniały pies, który faktycznie się zaadaptował w hotelu na dobre i traktuje to miejsce jak swój własny dom.

23 godziny temu, mari23 napisał:

Czytając opis Tysi miałam wrażenie, że o "moim" Miśku - zakapiorze czytam :) charakterny i słodki jednocześnie 

Charakterne psiaki łatwiej zapadają w serducho :) Wielka wielka szkoda, że nie możesz go adoptować.  :(

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.09.2020 o 22:31, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Aleksa ( 02.09.2020 ):

christo-fair - stała dla Aleksa : 20 zł

 

 

16 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłata na konto Amika ( 04.09.2020 ):

Uxmal - stała : 10 zł

 

Dziękuję :) Zapisałam.

Aktualnie Amik ma na koncie: +549,79zł 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...