Jump to content
Dogomania

Krótki łańcuch, pchły i samotność... Amik od 29.01.21 SZCZĘŚLIWIE zamieszkał pod Wrocławiem u wspaniałych Ludzi


Recommended Posts

4 godziny temu, Sowa napisał:

Oczywiście. Jak duży jest Bonio? Jakie stwarza realne zagrożenie - że w amoku pościgu wpędzi sarnę i siebie na tory kolejowe? Zagryzie lisa? Oddali się na tyle, że w czasie pościgu odstrzeli go myśliwy? Czy jakakolwiek pogoń do tej pory zakończyła się sukcesem, bodaj takim, że pies miał problemy z powrotem? Od odpowiedzi na te pytania zależy próba wyboru odpowiedniej metody oduczania.

I podstawowe pytanie - czy pies jest pod opieką kogoś, kto będzie przez co najmniej najbliższe dwa miesiące codziennie pracował z psem, co najmniej godzinę dziennie, ucząc reagowania na podstawowe hasła - nie na wybiegu czy w ogrodzie, ale w otwartym terenie. najpierw na długiej, 10-15 metrowej lince.

Przepraszam, że trak długo nie odpowiadałam, ale musiałam zamknąć komputer, wezwały mnie pilne sprawy.  Binio jest psem średniej wielkości,  dotychczas nie miał możliwości pogoni za zwierzyną, ponieważ nie jest spuszczany ze smyczy, ale wykazuje znaczne zainteresowanie gdy zobaczy, albo poczuje jakieś zwierzątko. Staje słupka i wypatruje w tamtym kierunku.. Binio to piesek, którego adoptowałam ze schroniska i po dość krótkim okresie pobytu w DT i przyuczaniu do życia w rodzinie, został adoptowany przez rodzinę na obrzeżach Krakowa od strony N. Huty. Rodzice + dwójka dzieci w wieku szkolnym.

Binio ma wątek na dogo. Będę bardzo wdzięczna, jeśli znalazłabyś czas i zaglądnęła.. To jest link do jego wątku.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzałam. Konieczne szkolenie posłuszeństwa, proponuje pod kierunkiem Basi Grel, krakowskiej trenerki. Informacja o szkółce i telefon na youtube. Ona po kilku lekcjach oceni, na ile potrzebne będą mocniejsze sposoby blokady takiego realizowania popędu łowieckiego.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

Zajrzałam. Konieczne szkolenie posłuszeństwa, proponuje pod kierunkiem Basi Grel, krakowskiej trenerki. Informacja o szkółce i telefon na youtube. Ona po kilku lekcjach oceni, na ile potrzebne będą mocniejsze sposoby blokady takiego realizowania popędu łowieckiego.

bez cytowania nie chciało mi zapisac postu

 

 

Sam Amik jest bardzo fotogeniczny; zdjęcia są śliczne -tylko brakuje,moim zdanie tła takiego do ogłoszeń, poza-podwórkowego.

a jakby tak napisać

 

Amik ma 4 lata.  Jest nieduży,  sięga człowiekowi do połowy łydki (ok 38cm w kłębie)Waży 14 kg  Zdrowy. Wykastrowany. Zaszczepiony. Zaczipowany.

Amik jest pełen entuzjazmu i radości życia , to psia torpeda, kocha ruch i zajęcie. Jest posłuszny wobec opiekuna,  uwielbia wspólne zajęcia, spacery. Bardzo skoncentrowany na opiekunie.  Dobrze chodzi na smyczy, umie siadać na polecenie,  chętnie przychodzi  na zawołanie, zna komendę "nie". Ładnie reaguje na korekty. Szybko się uczy i wyłapuje znaczenie pewnych słów sam - to bystrzacha, szybko kojarzy. No, ale jest grzeczny tylko wtedy kiedy szanuje swojego opiekuna.  To pies, który ma swoje zdanie w sprawie tego, kogo obdarzy sympatią i zaufaniem,i komu będzie posłuszny i oddany ,a kogo nie lubi i nie szanuje. 

Dlatego szukam mu właściciela, który zna zasady komunikacji  z psem,  umie i chce z psem współpracować, utrwalać to co już się nauczył i uczyć go wielu,wielu  nowych rzeczy.  I wie co zrobić, jeśli kogoś Amik nie zaakceptuje przy pierwszym spotkaniu i groźnie obszczeka.   

W lecznicy jest  bardzo grzeczny, pozwala zajrzeć sobie do pyska, uszu, dotykać łap i itd., i to nawet obcemu weterynarzowi. Ale jest grzeczny, gdy jest przy nim opiekun, któremu ufa.

Amik to wielki pieszczoch, ale tylko dla osób,które akceptuje. A akceptuje osoby, do których ma zaufanie .Ma piękną miłą w dotyku sierść. Bardzo lubi czesanie. To takie psie słoneczko z cudnym uśmiechem. Ale bardzo czujne słoneczko -potrzebuje właściciela naprawdę odpowiedzialnego,przy którym poczuje się bezpiecznie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.06.2020 o 19:44, Tyś(ka) napisał:

Dostałam fakturę za hotelowanie w czerwcu (na 335,-). Za ten miesiąc płaci Stowarzyszenie, które zorganizowało na Amika-Oriona ZBIÓRKĘ.

5a8050898dac26acmed.jpg
 

Podsumowanie ZBIÓRKI na Orionka:
- od stycznia udało się zebrać kwotę 1705,04zł 
- po odliczeniu prowizji, którą portal nalicza ze zbiórki było do wykorzystania 1602,74zł
- wczoraj Stowarzyszenie opłaciło pierwszą fakturę od Rafała za czerwiec i profilaktykę (na 355,-), więc zostało: 1267,24zł na potrzeby Oriona.

Bardzo dziękuję Wam za udostępnienia zbiórki, bo dzięki niej mamy podreperowany budżet. Już w tym miesiącu byłoby nie za ciekawie... a tak, w tym miesiącu z pieniążków dogomaniackich kupimy karmę i zostanie na wyróżnienie ogłoszeń oraz na późniejsze wydatki. Amik nie ma kompletu deklaracji, więc jak najbardziej zbiórka okazała się pomocna :)

Dziękuję jeszcze raz za udostępnienia.

Flowers & Plants | Letterbox Flowers | Next Day Delivery | Moonpig

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.07.2020 o 10:59, Tyś(ka) napisał:

elficzkowa, bardzo proszę o wyróżnienie ogłoszenia:

- na LUBLIN (tutaj pakiet MAXI, na miesiąc)
https://www.olx.pl/oferta/torpeda-i-wesolek-nieduzy-psiak-do-adopcji-CID103-IDD6178.html

- na BIŁGORAJ (tutaj pakiet MIDI, na tydzień)
https://www.olx.pl/oferta/cudowny-energiczny-optymista-CID103-IDD63zH.html

Ogłoszenia wyróżnione.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2020 o 21:53, elficzkowa napisał:

Ogłoszenia wyróżnione.

 

Dziękuję :) Ile zapłaciłaś? to zanotuję w rozliczeniu.

-------------------

Na razie odzew mam tylko w formie jednego jedynego zapytania na olx. 
Z ogłoszenia na Krasnystaw:

"za darmo"

Koniec wiadomości. Ani dzień dobry, ani witam, ani podpis - nic. Tylko to "za darmo" :( Odpisałam, ale nie liczę na ciąg dalszy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.07.2020 o 11:11, elficzkowa napisał:

Zapłaciłam 17,81 zł oraz 4,49 zł.

Dziękuję :) za chwilę przysiądę do rozliczenia.

Dnia 5.07.2020 o 09:28, ranias napisał:

Przelałam na konto 80zł, deklaracje VII-XII i 20zł bonusik. Głaski dla piesia :-)

Dziękuję <3 

 

Miałam telefon o Amika... Z soboty na niedzielę, chwilę przed pierwszą w nocy :D.... ktoś świętował i zamarzył o Amiku (:

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.07.2020 o 21:56, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Oriona / Aleksa:

Guccio - stała 10 zł ( 29.06.2020)

Isiak - stała na lipiec : 20 zł (01.07.2020)

Ewa Marta - stała : 10 zł ( 02.07.2020)

christo - fair - stała : 20 zł ( 02.07.2020)

 

 

Dnia 4.07.2020 o 11:11, elficzkowa napisał:

Zapłaciłam 17,81 zł oraz 4,49 zł.

Dziękuję za pamięć, wpłaty i za wyróżnienie ogłoszeń :)

b28e693cec740f37med.jpg

W dn. 02.07 Amik na koncie ma: +338,55zł.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, elficzkowa napisał:

Wpłaty na konto Amika - Oriona ( 06.07.2020):

Uxmal - stała : 10 zł

mari23 - stała : 20 zł

ranias - stała VII - XII + bonusik : 80 zł

Kaas1 - darowizna dla Oriona : 25 zł

Bardzo, bardzo dziękuję za taki zastrzyk gotówki  ♡♡♡ Jesteście cudowni, że pamiętacie o Orionku

Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

elficzkowa, bardzo proszę o zamówienie 12kg worka (142,98,-) karmy dla naszego piecholka :) Dla urozmaicenia, spróbujemy z łososiem :) Karma starczy na kolejne 5-6tygodni.

https://zooart.com.pl/product-pol-6606-Brit-Care-Grain-free-Adult-Salmon-Potato-12kg-PRZESYLKA-GRATIS.html?ceneo_spo=true&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Karma zamówiona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...