Jump to content
Dogomania

>> 3 lata odsiadki za niewinność!! Na ratunek Kapsla z Radys- dziekuje wszystkim za pomoc, udało się Kapsel MA DOM we Wrocławiu :) <3


Recommended Posts

14 godzin temu, kiyoshi napisał:

Ukradzione z Instagramu :) (CZYJA TO ŁAPKA :)))))

1114628717_mi.jpg.1f78e34cf2c60b6db7502b93e0482214.jpg

 

Tutaj byliśmy na wizytacji u „babci”. Tam były kolejne wyzwania: schody na trzecie piętro. Początkowo wydawało się, ze to będzie największy szok wieczoru. Ale po tym jak pokonaliśmy 3 piętra w przedwojennej kamienicy, okazało wie ze w samym mieszkaniu jest największa przeszkoda - telewizor! My takiego „dziwnego psa nie mamy” wiec Kapsel zdębiał. Chociaż ja tez biore pod uwagę fakt, ze akurat w tv leciała Jaka to Melodia, prowadzona przez Rafała Brzozowskiego...podobnie na to reaguje:-P

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pani Jagodo, jak ja się cieszę, ze Kapsel trafił na tak wspaniałych ludzi! Serdecznie Państwu za to dziękuję - za serce, za cierpliwość i wielką mądrość w stosunku do Kapsla. A to konto na Instagramie to po prostu petarda:) Kto by pomyślał, jeszcze miesiąc temu zamartwialiśmy się, ze nie ma telefonów w sprawie Kapsla, a teraz został gwiazdą Instagrama! Żeby tylko nie zaczął gwiazdorzyć:) Serdecznie pozdrawiam i przesyłam głaski dla miśka:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ojej... ależ się tutaj działo! Chwilę mnie nie było, a tu TAKIE zmiany!
Jestem oczarowana Rodziną Kapselka, jak i zachwycona tym, jak Kapselek się zmienił w okamgnieniu będąc "czyjś". Mam swoją teorię, że psy pięknieją jak są pokochane i Kapselek moją teorię potwierdza: momentalnie zyskał na urodzie jak "tylko" znalazł swój (!!) Dom. Wielu cudownych wspólnych lat życzę! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Co do fryzjera, to Kapsel był wykąpany i porządnie wyczesany, ale to było w lipcu. On się trochę boi wizyt u fryzjera, podczas wizyty u groomera bardzo się denerwował, prawdopodobnie była to pierwsza kąpiel i czesanie w jego życiu (ucierpiał stół groomerski - na szczęście niegroźnie, więc potrzeba będzie dużo cierpliwości). Dlatego zrezygnowaliśmy wtedy ze strzyżenia, zeby nie dodawać mu stresów. Magda obcięła mu dredy we własnym zakresie:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.10.2019 o 09:10, Karen116 napisał:

Co do fryzjera, to Kapsel był wykąpany i porządnie wyczesany, ale to było w lipcu. On się trochę boi wizyt u fryzjera, podczas wizyty u groomera bardzo się denerwował, prawdopodobnie była to pierwsza kąpiel i czesanie w jego życiu (ucierpiał stół groomerski - na szczęście niegroźnie, więc potrzeba będzie dużo cierpliwości). Dlatego zrezygnowaliśmy wtedy ze strzyżenia, zeby nie dodawać mu stresów. Magda obcięła mu dredy we własnym zakresie:)

Ja go próbowałam myć sama. W pracy kolega do mnie zagadał: oooo, zmieniłaś szampon? Włosy pachną Ci kokosem....wiec możecie się domyślić jak to wyglądało:-p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.09.2019 o 21:57, Jagimuza napisał:

Bardzo dziekujemy za te ciepłe słowa. Ponawiam swoją prośbę o pokierowanie mnie gdzie i komu mam wpłacać kasę na Koriego.

Dziękuje, dziękuje, dziękuje :)

Zaraz podeśle numer konta Kori- jest to mój numer prywatny, ale każdy grosz rozliczam na wątku Korcia i wpłaty i na co wydane - na pierwszej stronie wątku, chyba w drugim poście (czy trzeciem). Każda wpłata bardzo nas ucieszy:)

31 minut temu, Jagimuza napisał:

Ja go próbowałam myć sama. W pracy kolega do mnie zagadał: oooo, zmieniłaś szampon? Włosy pachną Ci kokosem....wiec możecie się domyślić jak to wyglądało:-p

no...musiało być wesoło :) Kapsel wykąpał przy okazji panią :) ;) mam nadzieje, że będzie jakaś relacja :) :)

Link to comment
Share on other sites

Pewnie Kapsel już nie ma problemów z tramwajem - ale może innym się przyda.. Najłatwiej uczyć tramwaju/autobusu na końcowym przystanku. Po wskoczeniu do środka siad i nagroda,  nagroda, nagroda, podejscie do wyjścia, znowu siad, wysiadanie - i po wysiadaniu nie ma nagrody, za to jest kilka, kilkanaście metrów chodzenia przy nodze z siadem co dwa metry. Wtedy pies nie spieszy się do wysiadania. To samo pomaga w nauce spokojnego dojechania samochodem na spacer - skoro po wysiadaniu jest trening, a nie od razu swobodne bieganie, to nie ma co wiercić się i szczekać, gdy autko dojeżdża na miejsce spacerowe.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Sowa napisał:

Pewnie Kapsel już nie ma problemów z tramwajem - ale może innym się przyda.. Najłatwiej uczyć tramwaju/autobusu na końcowym przystanku. Po wskoczeniu do środka siad i nagroda,  nagroda, nagroda, podejscie do wyjścia, znowu siad, wysiadanie - i po wysiadaniu nie ma nagrody, za to jest kilka, kilkanaście metrów chodzenia przy nodze z siadem co dwa metry. Wtedy pies nie spieszy się do wysiadania. To samo pomaga w nauce spokojnego dojechania samochodem na spacer - skoro po wysiadaniu jest trening, a nie od razu swobodne bieganie, to nie ma co wiercić się i szczekać, gdy autko dojeżdża na miejsce spacerowe.

Fajne z tym tramwajem. U nas nie ma tramwajów, tylko autobusy - ale moja suka boi się jeżdżenia autobusem; Będę ćwiczyć - tylko znajdę taki końcowy przystanek. Przy czym ona najbardziej się boi tego ruchu autobusu - bo traci równowagę; a wazy 20 kg -czyli jest za duża żeby ją na rekach trzymać/ nie dam rady, albo w jakiejś torbie/plecaku.

To znaczy jak ja siedzę w autobusie, a ona siedzi jakby pod nogami, to jest z grubsza ok (chociaz nie lubi), bo w takim autobusie miedzy miastami to najpierw się siada, a potem kierowca rusza, ale najgorzej w takim miejskim autobusie - bo czasem nie ma gdzie usiąść i sie stoi. a nie dam rady kucnąć, żeby ją przytrzymać - bo sama polecę, i muszę bilet skasować, i czasem kawałek przejść -już w autobusie, i ona też. Myślałam, żeby wsiadać na 1 przystanek, to bardzo krótko i zaraz wysiadać  Ale musiałaby być pochwała w autobusie/ ona nagrody nie weźmie w autobusie/ a potem wysiąść i najpierw to siadanie i trening? A im więcej jechania tym mniej treningu?

U nas w parku sa takie zabawki dla dzieci -  np takie coś duże co udaje pociąg z wagonami i moja suka absolutnie nie chciała do tego wsiadać , (ja wsiadałam w synem i udawaliśmy, że odjeżdżamy) chociaz to stoi. ale powolutku się nauczyła, i teraz bez problemu wchodzi i  siada; i można udawać,  że jedziemy no ale to się nie rusza.
i jest taka zabawka/platforma , że jak się na niej stanie to ona się jakby buja/ taka równoważnia. I tez suka nie chciała do tego podchodzić, na sam widok panikowała - ona sie boi ruchomych powierzchni, ale powoli i się nauczyła, teraz wchodzi na to nawet chętnie/ bo sa pochwały i nagrody, i nawet siądzie  i zostanie na zostań.   Przestało ją przerażać. To jest takie, że ona mieści i ja , i niskie , pewnie takie jak powierzchnia autobusu nad jezdnia.

ale te ćwiczenia   na końcowym przystanku - super;

ja tez myślałam o czymś takim, ze idziemy na długi spacer/często chodzimy / i po kilku godzinach jak suka ma dośc, a my jesteśmy daleko od domu - to wracamy autobusem - czyli wsiada zmęczona i tadam  jest pod domem . Ale wtedy nagroda/dom jest jak wysiądzie. Więc nie wiem czy to dobrze.

Chociaz w ten sposób polubiła samochód -sama stara się nas nakierować na samochód/ustawić, żebyśmy szli w odpowiednim kierunku - jak juz ma dośc. I zadowolona wsiada do samochodu po męczącej wycieczce -a kiedyś bała się tez samochodu. Ona zawsze wie gdzie zostawiliśmy samochód, niezaleznie od tego ile zakrętów na trasie zrobimy. To znaczy nie lubi jeździć samochodem, ale docenia ta możliwość, więc spokojnie wsiada i spokojnie siedzi w samochodzie  I teraz bym tak samo chciała zrobić z autobusem . Przy czym w samochodzie siedzi na siedzeniu, przypięta pasem samochodowym, i samochód jeździ dużo płynniej -mniej jest wstrząsów.

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy na etapie uczenia komendy siad o_O Nauczył się szybko, ale po smakołyku i glaskach od razu wstaje, a to akurat moj blad, bo w domu nie cwicze z nim na smyczy. Na spacerze siada w miarę ładnie, ale z reakcją na imię dalej mamy problem...to jest dopiero nauka cierpliwości:-d mieliśmy tez w weekend chwile grozy, bo cały czas trawa i wymioty. Raczej z jedzenia nic mu nie zaszkodziło, najprędzej najadł się czegoś na spacerze. Dzisiaj pierwszy raz od kiedy jest u nas zjadł 700g karmy. Miał tez wazne zadanie, bo pani chora została w domu i pilnował mnie przy łóżku, nawet nie ruszył się napić...chociaż jego czujność ja warcie można poddać dyskusji;-P

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Jagimuza napisał:

 Nauczył się szybko, ale po smakołyku i glaskach od razu wstaje

Albo smakol. albo głaski. Jeśli i smakol i glaski, to najpierw głaski, potem smakol. Przy odwrotnej kolejności (najpierw smakol, potem głaski) pies dostaje głaski za to że zjadł, nie za to, że usiadł.  Poza tym kontakt socjalny - czułości, głaskanie - oznacza dla psa koniec pracy Potrzebna jest pochwała, po której tylko na początku jest smakol, potem smakol jest nieregularnie, pochwała zawsze - i po chwili inne słowo ZWALNIAJĄCE z siadu.  Czyli SIAD, dobrze (okazjonalnie, nieregularnie smakol), biegaj (czyli rób co chcesz). 

Link to comment
Share on other sites

14 godzin temu, Sowa napisał:

Albo smakol. albo głaski. Jeśli i smakol i glaski, to najpierw głaski, potem smakol. Przy odwrotnej kolejności (najpierw smakol, potem głaski) pies dostaje głaski za to że zjadł, nie za to, że usiadł.  Poza tym kontakt socjalny - czułości, głaskanie - oznacza dla psa koniec pracy Potrzebna jest pochwała, po której tylko na początku jest smakol, potem smakol jest nieregularnie, pochwała zawsze - i po chwili inne słowo ZWALNIAJĄCE z siadu.  Czyli SIAD, dobrze (okazjonalnie, nieregularnie smakol), biegaj (czyli rób co chcesz). 

Dziękuję za wyczerpującą naukę.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2019 o 21:12, Jagimuza napisał:

Ja go próbowałam myć sama. W pracy kolega do mnie zagadał: oooo, zmieniłaś szampon? Włosy pachną Ci kokosem....wiec możecie się domyślić jak to wyglądało:-p

Czasami kąpiel z psem przymusowa. :-)) Niektóre psy walczą bardzo energicznie, musi być dwóch kąpiących, zwłaszcza, gdy psiak większy i silny. ;-)  

Dnia 7.10.2019 o 22:38, Jagimuza napisał:

Jesteśmy na etapie uczenia komendy siad o_O Nauczył się szybko, ale po smakołyku i glaskach od razu wstaje, a to akurat moj blad, bo w domu nie cwicze z nim na smyczy. Na spacerze siada w miarę ładnie, ale z reakcją na imię dalej mamy problem...to jest dopiero nauka cierpliwości:-d mieliśmy tez w weekend chwile grozy, bo cały czas trawa i wymioty. Raczej z jedzenia nic mu nie zaszkodziło, najprędzej najadł się czegoś na spacerze. Dzisiaj pierwszy raz od kiedy jest u nas zjadł 700g karmy. Miał tez wazne zadanie, bo pani chora została w domu i pilnował mnie przy łóżku, nawet nie imageproxy.php?img=&key=4371c02133597b0cimageproxy.php?img=&key=4371c02133597b0cimageproxy.php?img=&key=4371c02133597b0cruszył się napić...chociaż jego czujność ja warcie można poddać dyskusji;-Pimageproxy.php?img=&key=4371c02133597b0c

Zdolny chłopak. :-) Może imię mu się nie podoba? Podobno najlepsze są krótkie imiona zawierające literkę "r" i faktycznie to się sprawdza. Mógł się przejeść, mógł mu zaszkodzić jakiś przysmak. Niestety, w sprzedaży jest wiele dziwnych produktów dla psów, niekoniecznie zdrowych. Mógł też zjeść fragment zabawki. Mam nadzieję, że wszelkie niedyspozycje zdrowotne minęły. :-)

Link to comment
Share on other sites

Kapsel najczęściej reaguje na zawołanie Kaps, albo Haps, co idealnie koresponduje z jego stylem zabierania różnych rzeczy. Co najwazniejsze to raczej nie niszczy, zazwyczaj hapsnie do pyska i układa sobie na legowisku. Żołądkowo już ok, je dwa razu dziennie. Nie bardzo lubi puszkę, chyba ze z ręki. Polubił za to kasze jaglana z warzywami i do tego wołowina z podrobami i olej lniany. Suche raczej na wieczór, rano gardzi suchym. Na komendę siad reaguje już bez gestu, na spacerze tez coraz częściej siada. Jeszcze pracujemy nas wracaniem do nogi wczesniej niż 3 min po zawołaniu, ale i w tej materii widzimy postepy:-) w niedziele był po raz drugi w parku dla psow, ale my byliśmy wtedy po weselu i chyba udzieliło mu się nasze „zmęczenie”. Trochę się obawiam, ze dużo jednak śpi w ciągu dnia.

https://www.instagram.com/p/B3m4loWHvHF/?igshid=1fz5z7zp1jfdr

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.10.2019 o 22:57, Jagimuza napisał:

Kapsel najczęściej reaguje na zawołanie Kaps, albo Haps, co idealnie koresponduje z jego stylem zabierania różnych rzeczy. Co najwazniejsze to raczej nie niszczy, zazwyczaj hapsnie do pyska i układa sobie na legowisku. Żołądkowo już ok, je dwa razu dziennie. Nie bardzo lubi puszkę, chyba ze z ręki. Polubił za to kasze jaglana z warzywami i do tego wołowina z podrobami i olej lniany. Suche raczej na wieczór, rano gardzi suchym. Na komendę siad reaguje już bez gestu, na spacerze tez coraz częściej siada. Jeszcze pracujemy nas wracaniem do nogi wczesniej niż 3 min po zawołaniu, ale i w tej materii widzimy postepy:-) w niedziele był po raz drugi w parku dla psow, ale my byliśmy wtedy po weselu i chyba udzieliło mu się nasze „zmęczenie”. Trochę się obawiam, ze dużo jednak śpi w ciągu dnia.

https://www.instagram.com/p/B3m4loWHvHF/?igshid=1fz5z7zp1jfdr

 

Kaps, czy Haps brzmi oryginalnie i sympatycznie. :-) Kapsel wygląda pięknie. :-) Czy już jest spuszczany ze smyczy?

Gdzie Pani wypatrzyła Kapselka i na co zwróciła uwagę? Co wpłynęło na decyzję o adopcji?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 18.10.2019 o 09:26, hop! napisał:

Kaps, czy Haps brzmi oryginalnie i sympatycznie. :-) Kapsel wygląda pięknie. :-) Czy już jest spuszczany ze smyczy?

Gdzie Pani wypatrzyła Kapselka i na co zwróciła uwagę? Co wpłynęło na decyzję o adopcji?

Halo, halo! Przepraszamy za ciszę w eterze, ale na nasze usprawiedliwienie podaję, ze Kapselek jest bardzo zaangażowany w Instagram!

Kapselka wypatrzyłam na OLX, potem na FB... A wypatrywałam go od pięciu lat;-) Przez ten czas dorobiliśmy się swojego mieszkania i już żadna racjonalna przeszkoda nie stała nam na drodze. Ale chyba na ostateczna decyzje wpłynął nasz wakacyjny pobyt w Batumi. To piękne miejsce, ale gdyby nie dobre wino i chacha (bimber) jakoś trudno było by mi odpoczywać widząc tyle pięknych, bezdomnych psów...nie uratujemy wszystkich, ale wiem, ze możemy chociaż jednemu stworzyć szczęśliwy dom.

Na co zwróciłam uwagę? Oczywiście na sierściuchową brodę i oczy. To taki mój typ:-P Znajomi mówią, że jest podobny do mojego męża :-) Ale tak serio to jest on reinkarnacją psa moich dziadków, tylko jakieś 15kg większy.

Z przyziemnych rzeczy, to wypuszczamy go w parku dla psów, gdzie świetnie socjalizuje się z innymi. Trochę odetchnęliśmy z ulga, bo stał się bardziej tolerancyjny na zachowania LGBT :-P

Fisiuje za to, jak puścimy go koło domu. Tutaj jeszcze dużo pracy przed nami, bo chyba w poprzednim wcieleniu pracował jako policjant w drogówce i ciągnie go na ulicę, ale Kaps szybko łapie, więc jestem pełna nadziei, że uda się go jakoś odkręcić i nie będzie uciekał.

W sobotę byliśmy w dużym parku. Tam ładnie słucha. Dwa razy pływał w jeziorku-bajorku, nie mógł się powstrzymać. Na szczęście było ciepło. Poźniej co prawda się obraził, bo był zmuszony do kąpieli w domu. Prawie nam nie wybaczył.... ;-€
Bywa agresywny jak jest na smyczy i miał mała przygodę jak byliśmy u rodziny w domku na wsi, gdzie mieszka taki nasz psi kuzyn/-) Wujek co prawda mówił, że „no co Wy, na pewno się dogadają, to w końcu kuzynostwo”...ale okazało się inaczej. Kapsel nie mógł znieść tego ze Ten Duży chce pogłaskać innego psa i były walki o terytorium. Wojna zakończyła się kapitulacją psa właścicieli i natychmiastową ewakuacją...w ten sposób pies Barry utworzył rząd na uchodźstwie, w domu kuzyna o_O

Powoli normuje się sprawa jedzenia. Prawdopodobnie zostanie tak, ze rano suche, a wieczorem gotowane. Puszką gardzi, ewentualnie zje z reki jak mu robię małe kuleczki. Nawet taką mega dobrą, którą jak otwieram to sama się zastanawiam, czy jakbym zrobiła mężowi do kanapek to by się zorientował, ze to piesowe żarcie.

A i był u groomera dwa tygodnie temu....ponoć zesztywniał jak te drętwiejące kozy, ale na koniec dał groomerce całusa. Na wiosnę będzie golenie owcy....yyyy  trymowanie.

no to chyba tyle.

 

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy za dobre wiadomości od Kapsla! Świetnie Pani pisze,  Kapselkowe przygody wciągają:) Cieszę się, że własnie Kapsel się Państwu tak spodobał i ze tak dobrze sobie radzi. No, on ma jednak taki trochę szorściakowy charakterek:) Jeśli coś albo ktoś mu nie przypadnie do gustu, to to na pewno to zamanifestuje:) I jaki zazdrośnik z niego:) Z drugiej strony - ma życie jak w bajce, więc będzie bronił swojego i nie da sobie w kaszę dmuchać:)

A oczy ma naprawdę cudne! Takie mądre i pełne wyrazu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Halo, halo! Dawno nas tu nie było. Kapselek jest po wizytach u weterynarza. Wyniki niby ok, ale ma podwyższony mocznik i problemy jelitowe wiec zaczynamy akcje pt. Leczymy się o_O. Po wielu eksperymentach z karmami i gotowaniem włączyliśmy karmę lecznicza, dla psów z problemami gastrycznymi. Do tego tabsy na wątrobę, poprawę apetytu i trawienia. Poza tym nadal będziemy gotować, ale w  nieco zmodyfikowanej formie. 
Kapselkowi włączyło się również PTSD, zaczęło się strzelanie fajerwerkami wiec spacery są dla niego bardzo stresujące, co oczywiście przerzuca się na apetyt i zapominanie o potrzebach fizjologicznych. Zanim zaczniemy behawiorke, chyba zdecydujemy się na leki przeciwlękowe, bo się meczy chłopak.

Z dobrych rzeczy: Kapselek był na co prawda krótkim, ale pierwszym w swoim życiu urlopie. Był przeszczęśliwy. Zrobił 20km w jednym dniu i dalej było mu mało. Nie było żadnych problemow z uciekaniem, bardzo się pilnował. Relacja oczywiście na instagramie. W miniony weekend Kapsel zorganizował Andrzejki, na które zaprosił 13 osób. Był tort pieskowy, prezenty, dużo glaskow i smakolyczkow. Jednym słowem skradł show! Aktywnie reklamował również sytuacje swojego brata Gibsona, zbierając chętnych do pomocy. Niestety po imprezie miał mega kaca i przespał cała niedziele. Chyba do tego wszystkiego podłamał się sytuacja kumpla Koriego.
Dodatkowo od tygodnia jego ulubioną zabawą jest zaczepianie swojej pani o 4:00 rano i zapraszanie do zabawy.

Kapsel regularnie trenuje swojego Pana w komendach. Najpierw pan robi leżeć, a potem on. W tej nauce to w ogóle jest prymusem i wykonuje czynność przed usłyszeniem komendy. Jednym słowem jest jak taki kujon z pierwszej ławki: „Ja wiem, ja wiem!”.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Jagimuza napisał:

Halo, halo! Dawno nas tu nie było. Kapselek jest po wizytach u weterynarza. Wyniki niby ok, ale ma podwyższony mocznik i problemy jelitowe wiec zaczynamy akcje pt. Leczymy się o_O. Po wielu eksperymentach z karmami i gotowaniem włączyliśmy karmę lecznicza, dla psów z problemami gastrycznymi. Do tego tabsy na wątrobę, poprawę apetytu i trawienia. Poza tym nadal będziemy gotować, ale w  nieco zmodyfikowanej formie. 
Kapselkowi włączyło się również PTSD, zaczęło się strzelanie fajerwerkami wiec spacery są dla niego bardzo stresujące, co oczywiście przerzuca się na apetyt i zapominanie o potrzebach fizjologicznych. Zanim zaczniemy behawiorke, chyba zdecydujemy się na leki przeciwlękowe, bo się meczy chłopak.

Z dobrych rzeczy: Kapselek był na co prawda krótkim, ale pierwszym w swoim życiu urlopie. Był przeszczęśliwy. Zrobił 20km w jednym dniu i dalej było mu mało. Nie było żadnych problemow z uciekaniem, bardzo się pilnował. Relacja oczywiście na instagramie. W miniony weekend Kapsel zorganizował Andrzejki, na które zaprosił 13 osób. Był tort pieskowy, prezenty, dużo glaskow i smakolyczkow. Jednym słowem skradł show! Aktywnie reklamował również sytuacje swojego brata Gibsona, zbierając chętnych do pomocy. Niestety po imprezie miał mega kaca i przespał cała niedziele. Chyba do tego wszystkiego podłamał się sytuacja kumpla Koriego.
Dodatkowo od tygodnia jego ulubioną zabawą jest zaczepianie swojej pani o 4:00 rano i zapraszanie do zabawy.

Kapsel regularnie trenuje swojego Pana w komendach. Najpierw pan robi leżeć, a potem on. W tej nauce to w ogóle jest prymusem i wykonuje czynność przed usłyszeniem komendy. Jednym słowem jest jak taki kujon z pierwszej ławki: „Ja wiem, ja wiem!”.

Lajki to mi się skończyły ale po przeczytaniu  całego opisu humor wyraźnie poszybował (mimo kiepskiej pogody za  oknem) mi w górę!

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jagimuza napisał:

Halo, halo! Dawno nas tu nie było. Kapselek jest po wizytach u weterynarza. Wyniki niby ok, ale ma podwyższony mocznik i problemy jelitowe wiec zaczynamy akcje pt. Leczymy się o_O. Po wielu eksperymentach z karmami i gotowaniem włączyliśmy karmę lecznicza, dla psów z problemami gastrycznymi. Do tego tabsy na wątrobę, poprawę apetytu i trawienia. Poza tym nadal będziemy gotować, ale w  nieco zmodyfikowanej formie. 
Kapselkowi włączyło się również PTSD, zaczęło się strzelanie fajerwerkami wiec spacery są dla niego bardzo stresujące, co oczywiście przerzuca się na apetyt i zapominanie o potrzebach fizjologicznych. Zanim zaczniemy behawiorke, chyba zdecydujemy się na leki przeciwlękowe, bo się meczy chłopak.

Z dobrych rzeczy: Kapselek był na co prawda krótkim, ale pierwszym w swoim życiu urlopie. Był przeszczęśliwy. Zrobił 20km w jednym dniu i dalej było mu mało. Nie było żadnych problemow z uciekaniem, bardzo się pilnował. Relacja oczywiście na instagramie. W miniony weekend Kapsel zorganizował Andrzejki, na które zaprosił 13 osób. Był tort pieskowy, prezenty, dużo glaskow i smakolyczkow. Jednym słowem skradł show! Aktywnie reklamował również sytuacje swojego brata Gibsona, zbierając chętnych do pomocy. Niestety po imprezie miał mega kaca i przespał cała niedziele. Chyba do tego wszystkiego podłamał się sytuacja kumpla Koriego.
Dodatkowo od tygodnia jego ulubioną zabawą jest zaczepianie swojej pani o 4:00 rano i zapraszanie do zabawy.

Kapsel regularnie trenuje swojego Pana w komendach. Najpierw pan robi leżeć, a potem on. W tej nauce to w ogóle jest prymusem i wykonuje czynność przed usłyszeniem komendy. Jednym słowem jest jak taki kujon z pierwszej ławki: „Ja wiem, ja wiem!”.

ale mi się humor poprawił taką relacją :) dziekuje-ruchomy-obrazek-0111.gif

co do kłopotów zdrowotnych, robiliście może próby wątrobowe? mój fazi po długiej odsiadce w Radysach ma co jakiś czas nawrót kłopotów z watrobą...chyba od dziś będzie kolejna walka :( bo znowu żółta biegunka bez powodu...eh...Trzymam kciuki za Kapselka, karmy weterynaryjne i dobre leki na pewno go szybko podciągną, to młody psiak przecież, a tyle ma teraz roboty ;) że musi być zdrowy:) zaraz biegne na Insta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...