Jump to content
Dogomania

Misio z łańcucha, osierocony przez starszą Panią ma dom. Zamieszkał w Komornikach k.Poznania.


Recommended Posts

16 minut temu, Sara2011 napisał:

No ja cię kręcę, Misiek to wprost urodzony model :) . Cudowne fotki , dzięki hop!.  Zdzwońmy się wieczorkiem bo w pracy dzisiaj mam dym po długim weekendzie:)

Niecierpliwy trochę. ;-) Tak, wieczorkiem, ja zadzwonię.

Link to comment
Share on other sites

Info o Misiu...

- wiek: 3-4 lata;
- około 33 cm wysokości w kłębie, mocna budowa, waga: 11,4 kg;
- sierść dłuższa, puszysto-szorstka, brak kawałka ucha;
- grzeczny u weterynarza, podczas kąpieli, czesania i innych zabiegów pielęgnacyjnych;
- najchętniej jadłby gotowane posiłki lub mokrą karmę, nie jest łakomy;
- odrobaczony, zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, ma chip, w planie: szczepienie przeciwko wirusówkom, badania kontrolne krwi i kastracja;
- ładnie chodzi na smyczy, poza posesją porusza się swobodnie, nie ma lęków, ale zachowuje pewną ostrożność;
- przyjazne, ewentualnie neutralne nastawienie do innych psów i suczek, toleruje koty;
- zachowuje czystość w domu, ale początkowo może znaczyć;
- gdy zostaje sam, wpada w histerię - zaczyna od szczekania i wycia, potem dodatkowo drapie w drzwi, robi nieład i niszczy np. posłanie, nie pomaga psie towarzystwo;
- zostawiony sam lub z innym psem w ogródku, pochodzi trochę, a potem idzie pod drzwi i szczekaniem domaga się, żeby go wpuścić, jeżeli ogrodzenie byłoby nieszczelne, mógłby uciec;
- trzeba uważać na okna, balkony, bo Misio ma głupie pomysły i potrafi kombinować;
- wobec obcych ostrożny, ale szybko się zaprzyjaźnia, dzieci unika;
- w stosunku do opiekunów jest łagodny, serdeczny i miły, przy człowieku funkcjonuje bardzo dobrze, ale stale mu towarzyszy, pogodny przytulak, emocjonalny, nie jest zazdrosny i zaborczy;
- ruchliwy, ciekawski, lubi wyjścia do ogródka, uwielbia spacery poza posesję;
- nie zawsze posłuszny, trochę niecierpliwy, bywa uparty, szybko się aklimatyzuje;

Na dzień dzisiejszy tak wygląda sprawa z Misiem. 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zamówiłam w zooplusie puszki dla Misia bo z niego straaaaaszny niejadek a powinien nieco przytyć.Na zdjęciach tego nie widać bo ma bują sierść ale czuć kosteczki jak się głaszcze Misia. Będziemy mu mieszać suchą karmę z mokrą. Koszt 116 zł. Wstawiam też paragon za kropelki Advantix na pchełki -koszt 30zł.

x.GIF.718868bc21816aaccbb193136948de07.GIF

65010894_720733301679019_7771267718908477440_n.jpg.dd553820bd6cd4cbbdd4f40a7f1cc180.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.06.2019 o 21:23, agat21 napisał:

Głaski dla Misiaczka, niech apetyt mu się poprawia :)

Poprawił się, gdy karma mokra zdominowała suchą. ;-))

 

 

Puszki dotarły wczoraj. Szczepienie i badania Misia przesunięte na poniedziałek. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, hop! napisał:

Misio jest zdrowy, morfologia i biochemia w porządku. Został zaszczepiony przeciwko wirusówkom. Termin kastracji zaklepany na 15 lipca. 

Dziękuję ślicznie hop! za wizytę u weta z Misiem:). Mam nadzieję, ze był grzeczny podczas badania i nie panikował  ? :)

Chciałam wstawić wyniki i rachunki ale coś nie można :(.

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sara2011 napisał:

Dziękuję ślicznie hop! za wizytę u weta z Misiem:). Mam nadzieję, ze był grzeczny podczas badania i nie panikował  ? :)

Były dwie wizyty. :-) Rano tylko pobranie krwi, bo zabrakło szczepionek, a wieczorem szczepienie. Podczas obu wizyt Misio był przykładnie grzeczny. Zero paniki. Pacjent idealny. :-) Za to po drodze wystraszyła go grupa przedszkolaków. Kilka maluchów ruszyło w Misia stronę i chciało go głaskać. Misiowy ogon opadł, uszy się położyły, a łapki zaczęły szybko przebierać. ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Na koncie Misia odnotowano nowe wplaty, zarówno deklaracje jak i pieniążki z bazarku Oleny84, ślicznie dziękuję :).

  • 20zł -Ajula /02.07.2019/stała VII
  • 20zł-Dulska /02.07.2019/stała VII
  • 30zł -certusowa /02.07.2019 /stała VII
  • 10zł -markofix1 /02.07.2019 /stała VII
  • 30zł -koja /02.07.2019 /stała VII
  • 15zł -Anna Czorcik /02.07.2019/stała VII
  • 180zł -Olena84 / 02.07.2019 /bazarek Dogomania
Link to comment
Share on other sites

Po szczepieniu Misio był trochę markotny, ale szybko mu przeszło. Lubi ruch i zabawę z innymi psami. Jest aktywny i absorbujący. Ma tendencję do wokalizacji i niszczenia, nakręca się, gdy coś mu nie pasuje i nie spełnia się jego oczekiwań. Nie wyobrażam go sobie w bloku, tylko dom z ogrodem i najlepiej z psim towarzystwem. Misio świetnie się bawi prawie z każdym psem, jedynie Majki nie lubi, ale ona jest specyficzna i mało który pies potrafi się z nią dogadać. Mam zdjęcia Misia bawiącego się z "naszym" seniorem Kariskiem (amstaf, za 5 miesięcy skończy 14 lat), ale jest problem z wstawianiem fotek. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, hop! napisał:

Zmiana pogody (ochłodziło się, troszkę pada) wpłynęła na Misia pozytywnie. ;-)) Cichutko, grzeczniutko siedzi w domu, nie dopomina się o ciągłe wyjścia na zewnątrz. Spokojny domator. :-))

Haha, zimą to w ogóle nie będzie chciał wyjść na zewnątrz :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 7.07.2019 o 10:30, Olena84 napisał:

Haha ale wariat;)

 

Dnia 7.07.2019 o 11:29, hop! napisał:

Zmiana pogody (ochłodziło się, troszkę pada) wpłynęła na Misia pozytywnie. ;-)) Cichutko, grzeczniutko siedzi w domu, nie dopomina się o ciągłe wyjścia na zewnątrz. Spokojny domator. :-))

Te stworzenia uwolnione z łańcucha nie mogą się nacieszyć przestrzenią do swobodnego ruchu i miejscem w domu. A ja nie mogę nacieszyć się ich widokiem... Misio, Alex-Orion takie same świry w zabawie. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...