Jump to content
Dogomania

BEZA MA DS!!! Szkielet suni obleczony skórą - ratujemy Bezę i jej maleńką córeczkę.


Recommended Posts

Ludzie są nieodpowiedzialni:( Niby dorośli, a jednak jak dzieci. Oby szybko znalazło się miejsce dla maluszków:(

 

Jaaga, czy mogłabyś kupić Bezie jakąś obróżkę i zamienić te szelki? Jeśli ona nie wychodzi poza teren, to szkoda, żeby cały dzien chodziła w szelkach:(  Weź jakiś paragon, a ja od razu oddam kasę. 

Link to comment
Share on other sites

Jakie złe wieści.  Żal mi bardzo maluszków.

Pisałam Wam, że jak córka wróciła od babci, to nauczyła Bezę wchodzenia do łóżka. Dziś poszłam tam sprzątać, a Beza ze mną i od razu władowała się. Poleciałam po aparat i chyba dobrze, bo myślę, że fajne zdjęcia do ogłoszeń wyszły. Tylko teraz będę martwić się jej dzieciaczkami.

DSC01389.JPG

DSC01395.JPG

DSC01397.JPG

DSC01402.JPG

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Ludzie są nieodpowiedzialni:( Niby dorośli, a jednak jak dzieci. Oby szybko znalazło się miejsce dla maluszków:(

 

Jaaga, czy mogłabyś kupić Bezie jakąś obróżkę i zamienić te szelki? Jeśli ona nie wychodzi poza teren, to szkoda, żeby cały dzien chodziła w szelkach:(  Weź jakiś paragon, a ja od razu oddam kasę. 

Dałam jej obrożę, to jakimś cudem dwa razy ją zdjęła. Szelki jej poluzowałam, sprawdziłam czy nie gniotą. Jest ok, a łatwiej ją uchwycić, bo zawsze wszędzie jest pierwsza.

Link to comment
Share on other sites

Jak niczego nie znajdę maluchy wracają do schroniska:(

Pani zawiodła:( Do przedwczoraj było super. Stały kontakt , filmiki, jnformacje. Od wczoraj nagle brak kontaktu. 

Rano tam pojechałam i niestety trzeba je zabrać:( 

Jestem załamana , przestanę chyba wierzyć ludziom.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Czy mi się wydaje czy Beza ma czerwone gałki oczne?

Zdjęcie z kicią bardzo fajne.

To jest trzecia powieka. Lukrecja też ma jedną jasną jak mama, a druga wypigmentowaną. Do tego zdjecia mają automatyczny kontrast, wiec może odcień wyolbrzymiło ;)

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, ewu napisał:

Tak naprawdę natychmiast powinnam je zabrać ale nie mam dokąd.

Ale Pani kazała je już, natychmiast zabrać, czy coś innego się dzieje, że konieczna jest błyskawiczna interwencja? Piesk w końcui zostały zaszczepione i drugi raz odrobaczone? 

Link to comment
Share on other sites

Są dwa razy odrobaczone , jutro będą zaszczepione. Pani nie każe ich zabierać ale uważam ,że okazała się niewiarygodna szczeniaki nie są w tej chwili u niej bezpieczne.

Nigdy nie byłam w podobnej sytuacji:(

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja bardzo trudna, może jeszcze znajdą się domki. Andrucik jest bardzo ładny,dla mnie był drugi po Lukrecji jeśli chodzi o walory zewnętrzne. Ja dziewczynkowa jestem, ale jak znajdzie się transport do Warszawy mogę dać tymczas jednemu chłopakowi, nie dam rady ogarnąć trzech szczylków :( 

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj w firmie kolejne pieniądze z akcji tzw. bluzgających złotówek:) TYm razem uzbierało sie 226,17 zł i całość przeznaczam dla Bezy. Bardzo dzięuję Rafałowi, który nadzoruje tę akcję i pilnuje, by każde przekleństwo zamieniło się w złotówkę oddaną na psiaki:)

 

Beza miała dzisiaj pobieraną krew, czekają jeszcze badanie kału, bo u jednego szczeniaczka zdiagnozowano kokcydia. Chcemy też zdiagnozować trzecią powiekę, dopytać weta, czy nie trzeba jej przy okazji sterylki usunąć, więc potrzebne będą na to fundusze. Dlatego to Beza dostała całą kwotę ze zbiórki:)

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

 

Beza miała dzisiaj pobieraną krew, czekają jeszcze badanie kału, bo u jednego szczeniaczka zdiagnozowano kokcydia. 

 

 

Nie jestem ekspertem od kokcydiów, ale z tego co wiem wszystkie szczeniaki z miotu i mamuśka powinny być przeleczone, prawdopodobnie wszystkie to mają, chociaż może nie być objawów i w kupie mogły nie być widoczne ślady ich bytności. Nawet jeśli zwierzę jest nosicielem bezobjawowym zaraża inne. Tylko czy takie przeleczenie jest realne jeśli brać pod uwagę, że Pani jest jak to zostało napisane niewiarygodna?

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, seramarias napisał:

Nie jestem ekspertem od kokcydiów, ale z tego co wiem wszystkie szczeniaki z miotu i mamuśka powinny być przeleczone, prawdopodobnie wszystkie to mają, chociaż może nie być objawów i w kupie mogły nie być widoczne ślady ich bytności. Nawet jeśli zwierzę jest nosicielem bezobjawowym zaraża inne. Tylko czy takie przeleczenie jest realne jeśli brać pod uwagę, że Pani jest jak to zostało napisane niewiarygodna?

Wszystkie domki zostaną poinformowane o konieczności leczenia. O psiaki u Pani musi zatroszczyć się Basia, która w tej chwili rozpaczliwie szuka dla pozostałej trójki jakiegoś miejsca. Mówiłam jej o Twojej propozycji domku dla jednego psiaka, jak tylo będzie mogła, wejdzie na wątek.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Nie jestem ekspertem od kokcydiów, ale z tego co wiem wszystkie szczeniaki z miotu i mamuśka powinny być przeleczone, prawdopodobnie wszystkie to mają, chociaż może nie być objawów i w kupie mogły nie być widoczne ślady ich bytności. Nawet jeśli zwierzę jest nosicielem bezobjawowym zaraża inne. Tylko czy takie przeleczenie jest realne jeśli brać pod uwagę, że Pani jest jak to zostało napisane niewiarygodna?

 

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Wszystkie domki zostaną poinformowane o konieczności leczenia. O psiaki u Pani musi zatroszczyć się Basia, która w tej chwili rozpaczliwie szuka dla pozostałej trójki jakiegoś miejsca. Mówiłam jej o Twojej propozycji domku dla jednego psiaka, jak tylo będzie mogła, wejdzie na wątek.

https://wamiz.pl/pies/porady/8444/kokcydioza-u-psow-jak-zdiagnozowac-jak-leczyc

"

Leczenie polega przede wszystkim na podawaniu leków zwalczających kokcydia. W terapii stosuje się sulfadimetoksynę lub trymetoprym. Sulfonamidy nie powodują usunięcia kokcydiów, ale hamują ich inwazję i pozwalają organizmowi zwierzęcia na zadziałanie mechanizmów obronnych. Jeżeli u psa wykryto w badaniu kału oocysty kokcydiów, ale nie występują żadne objawy choroby, nadal należy podjąć leczenie, ponieważ taki pies jest nosicielem i rozprzestrzenia pasożyty, więc stanowi zagrożenie dla innych psów. 

W przypadku wykrycia oocyst u jednego szczenięcia z miotu, leczyć należy cały miot i wszystkie szczenięta, z którymi zarażony psiak miał kontakt. Jeśli inwazji pasożyta towarzyszą biegunka, spadek masy ciała, odwodnienie – stosuje się leczenie wspomagające, objawowe, na przykład: antybiotyki, probiotyki, środki przeciwbiegunkowe czy płynoterapia. Konieczne jest również zbieranie odchodów psiaka, żeby wydalone już oocysty nie stanowiły zagrożenia dla innych psów."

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Nie jestem ekspertem od kokcydiów, ale z tego co wiem wszystkie szczeniaki z miotu i mamuśka powinny być przeleczone, prawdopodobnie wszystkie to mają, chociaż może nie być objawów i w kupie mogły nie być widoczne ślady ich bytności. Nawet jeśli zwierzę jest nosicielem bezobjawowym zaraża inne. Tylko czy takie przeleczenie jest realne jeśli brać pod uwagę, że Pani jest jak to zostało napisane niewiarygodna?

 

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Wszystkie domki zostaną poinformowane o konieczności leczenia. O psiaki u Pani musi zatroszczyć się Basia, która w tej chwili rozpaczliwie szuka dla pozostałej trójki jakiegoś miejsca. Mówiłam jej o Twojej propozycji domku dla jednego psiaka, jak tylo będzie mogła, wejdzie na wątek.

https://wamiz.pl/pies/porady/8444/kokcydioza-u-psow-jak-zdiagnozowac-jak-leczyc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...