Jump to content
Dogomania

BEZA MA DS!!! Szkielet suni obleczony skórą - ratujemy Bezę i jej maleńką córeczkę.


Recommended Posts

1 minutę temu, ewu napisał:

I tak nie dałabym rady przywieźć pociągiem trzech piesków.

No w sumie racja jeden pod jedną pachę, drugi pod drugą, a trzeci to już chyba tylko w zęby ;)  Pogadam po pracy z mężem, zobaczę co on na to... Ewu , a kiedy nasze Muminki będą miały badanego kupsztala? Tak naprawdę powinny być badane kupsztalki z trzech dni, nie wiem czy to realne...Dlatego tak myślę Jagga pisała o dobrym i łagodnym dla psiaków leku na kokcydia, który moża podać 4 dni po szczepienou, może jeśli nie wyjdą w pierwszym badaniu kupki kokcydia podać im profilaktycznie dawkę przy piątku czy sobocie ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, seramarias napisał:

No w sumie racja jeden pod jedną pachę, drugi pod drugą, a trzeci to już chyba tylko w zęby ;)  Pogadam po pracy z mężem, zobaczę co on na to... Ewu , a kiedy nasze Muminki będą miały badanego kupsztala? Tak naprawdę powinny być badane kupsztalki z trzech dni, nie wiem czy to realne...Dlatego tak myślę Jagga pisała o dobrym i łagodnym dla psiaków leku na kokcydia, który moża podać 4 dni po szczepienou, może jeśli nie wyjdą w pierwszym badaniu kupki kokcydia podać im profilaktycznie dawkę przy piątku czy sobocie ? 

Dzisiaj poproszę o badanie kupek. Może faktycznie podać ten Procox.

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, ewu napisał:

To mają być kupy z trzech wypróżnień. Czyli niekoniecznie z trzech dni. Od dzisiaj kupki będą zbierane do badania.

Tylko, żeby to nie były wypróżnienia z tego samego dnia. No i niestety jeśli na bieżąco nie są zanoszone do weta to trzeba je trzymać w lodówce.  Przerabiam z moja sunią to trochę o kupsztalach wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, seramarias napisał:

Tylko, żeby to nie były wypróżnienia z tego samego dnia. No i niestety jeśli na bieżąco nie są zanoszone do weta to trzeba je trzymać w lodówce.  Przerabiam z moja sunią to trochę o kupsztalach wiem ;)

Tak , tak w lodówce.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, seramarias napisał:

Jeśli pieski będą zdrowe (kokcydia ) Jeśli byłyby w stanie posiedzieć kilka godzin w klatce kenelowej, to nie mówię "nie", myszę to przemyśleć. Tylko, że uczciwie mówię, że finansowo nie jestem w stanie kupić kenela, to spory wydatek jednak, a kenela ewu pociągiem  mi nie podwiezie :(  

Ja jutro rano jadę na urlop, wracam na krótko 16 i 17, a potem już na stałe 28.07. Wtedy mogę robić wizyty PA w Warszawie dla maluszków. One powinny szybko znaleźć domki. Byłoby super, gdybyś dała radę wziąć cała trójkę. Karma, szczepienia mogą być finansowane ze zbiórki fundacyjnej. Korzyść z wzięcia trójki jest taka, że one same sobą sie będą zajmowały w czasie Waszej nieobecności. W jakiej dzielnicy mieszkasz?

 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, seramarias napisał:

Niestety, ta lodówka najgorsza, chyba że ktoś ma chłodną piwnicę to może tam przechować. Ja moją suńkę cisnęłam, żeby z rana robiła i szybko z pakuneczkiem  do weta, drożej wychodzi wiem, ale kupa w lodówce nas przerosła ;)

Ja wkładałam do próbówki, a próbówkę do słoika i całość na dół do lodówki. Nikt nie zauważył w domu:)

Link to comment
Share on other sites

Kupy najlepiej badać 3 razy, ale co 3-4 dni. Tak, żeby ogarnąć próbki w całym cyklu rozwojowym pierwotniaka. najlepiej i tak podac Procox, bo przecież były mocno zagliżdżone, to odrobaczenie trzeba powtarzać, a przy tym preparacie jest dwa w jednym. Wczoraj chciałam zamówić Baycox, ale dziś okazało się, że nie ma w hurtowni w małym opakowaniu. Musze spróbowac gdzie indziej. Polceam do poczytania:

  http://www.esccap.pl/wp-content/uploads/2017/09/Zwalczaniepierwotniakowjelitowychupsowikotow.pdf?fbclid=IwAR3eMnVoFbt6Zh81cW1vLeUvUWkUX4mi3ksZEMgrCSaBKzx3mXM4LxGOhbc

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Kupy najlepiej badać 3 razy, ale co 3-4 dni. Tak, żeby ogarnąć próbki w całym cyklu rozwojowym pierwotniaka. najlepiej i tak podac Procox, bo przecież były mocno zagliżdżone, to odrobaczenie trzeba powtarzać, a przy tym preparacie jest dwa w jednym. Wczoraj chciałam zamówić Baycox, ale dziś okazało się, że nie ma w hurtowni w małym opakowaniu. Musze spróbowac gdzie indziej. Polceam do poczytania:

  http://www.esccap.pl/wp-content/uploads/2017/09/Zwalczaniepierwotniakowjelitowychupsowikotow.pdf?fbclid=IwAR3eMnVoFbt6Zh81cW1vLeUvUWkUX4mi3ksZEMgrCSaBKzx3mXM4LxGOhbc

To może podamy Procox przez trzy dni . Widzisz każdy co innego mówi. Czytałam naukowe opracowanie i bya mowa o trzech kolejnych wypróżnieniach.

Link to comment
Share on other sites

W niedzielę psiaki muszą opuścić to awaryjne dt. Strasznie się matwię  bo żeby chociaż na kilka dni mieć jakieś lokum jeśli będą mogły pojechać do Warszawy.

Ja ma dwa psy po operacjach, Kolę  i Elvisa:(

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, ewu napisał:

To może podamy Procox przez trzy dni . Widzisz każdy co innego mówi. Czytałam naukowe opracowanie i bya mowa o trzech kolejnych wypróżnieniach.

To jest z praktyki hodowców. Lekarze pomalutku dopiero uświadamiają sobie wagę pierwotniaków.

Te, którym nie stwierdzono kokcydii lepiej odrobaczyć jeden raz co 7-10 dni. Tego, który ma potwierdzone 3 kolejne dni, przerwa, powtórka. Do dezynfekcji Eimeran. Potem po 10 dniach kontrolne badanie kału. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, ewu napisał:

To może podamy Procox przez trzy dni . Widzisz każdy co innego mówi. Czytałam naukowe opracowanie i bya mowa o trzech kolejnych wypróżnieniach.

 

 

49 minut temu, Jaaga napisał:

To jest z praktyki hodowców. Lekarze pomalutku dopiero uświadamiają sobie wagę pierwotniaków.

Te, którym nie stwierdzono kokcydii lepiej odrobaczyć jeden raz co 7-10 dni. Tego, który ma potwierdzone 3 kolejne dni, przerwa, powtórka. Do dezynfekcji Eimeran. Potem po 10 dniach kontrolne badanie kału. 

Ja już głupieć zaczęłam  :/ To może badanie kału, a jak nic nie wyjdzie faktycznie podać Procox, tylko czy w razie wyniku fałszywie ujemnego raz wystarczy, żeby przestały się namnażać? Tu trochę czas goni one nie mają 7 dni na powtórkę :( Jagga doradź co w tej sytuacji zrobić, żeby było szybko, bezpiecznie i pewnie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...