Jump to content
Dogomania

BEZA MA DS!!! Szkielet suni obleczony skórą - ratujemy Bezę i jej maleńką córeczkę.


Recommended Posts

4 minuty temu, Jaaga napisał:

Już nie ma misski Lukrecji, za to była szkoła życia wg Kaja i poszła spać wymęczona mała wieśniaczka. Najpierw Kaj wypanierował się u ptaków, potem bawił się z Luki, potem zmywał błoto w baseniku, i znowu bawił. Spryciula ukradła mu jego laleczkę i długo nie dała sobie jej odebrać. W konsekwencji, jesli szybko nie znajdzie domu, to nabierze jego nawyków. Jeszcze tylko kradzież jaj przed nią, choć po akcji z laleczką, to myślę, że dałaby radę. Wygląda już podobnie. Z trudem udało się ją złapać, żeby zabrac do domu, tak jej przypadły do gustu wiejskie atrakcje.

Tak właśnie rodzą się inteligentne, wesołe, odważne psiaki :) :) Lukrecjo  1148225893_kciukiok8.jpg.fae0c6ce9913bb6897ad9c2a1335f148.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, Jaaga napisał:

Już nie ma misski Lukrecji, za to była szkoła życia wg Kaja i poszła spać wymęczona mała wieśniaczka. Najpierw Kaj wypanierował się u ptaków, potem bawił się z Luki, potem zmywał błoto w baseniku, i znowu bawił. Spryciula ukradła mu jego laleczkę i długo nie dała sobie jej odebrać. W konsekwencji, jesli szybko nie znajdzie domu, to nabierze jego nawyków. Jeszcze tylko kradzież jaj przed nią, choć po akcji z laleczką, to myślę, że dałaby radę. Wygląda już podobnie. Z trudem udało się ją złapać, żeby zabrac do domu, tak jej przypadły do gustu wiejskie atrakcje.

DSC00834.JPG

DSC00839.JPG

DSC00841.JPG

DSC00875.JPG

DSC00882.JPG

DSC00891.JPG

A co to za dziwny pies po drugiej stronie?:):):):):)

Obłędne te fotki:):):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Kaj też wspaniale się rozwija, ale nie zazdroszczę doprowadzania go do porządku :)

Elu, przyznam za pierwszym razem opadły mi ręce, ale człowiek jest w stanie przywyknać z czasem do wielu rzeczy. Konewką próbowaliśmy z niego zmywac pył w baseniku. Godzinę wczesniej wyszystko w domu zostało posprzątane i pomyte. Kaj to robi co dzień. Ma taki wilczy sposób, pewnie pierwotnie to walka z pasożytami. Spróbuję nagrać, jak sprytnie wybiera i zjada jaja prosto z gniazda. Rewelacyjnie obserwować jego "dzikie" zachowania. Jakby się miało wilczka w domu. Na szczęście to jego futerko jest całkowicie odrzucające wodę, nie przenika nawet błoto do skóry.

Beza rzeczywiście świetnie nabiera ciała. Je karmę bez zbóż, o niższej zawartosci tłuszczu, ale dzięki częstotliwości posiłków i jakości karmy ładnie wypełnia się. To tydzień, a wygląda jak podmieniona, jesli spojrzę na jej pierwsze zdjęcia po przyjeździe. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Pewnie tak. To są  atawizmy.  On czuje potrzebę takiego zachowania.

Nie chciałabym, żeby ktoś mnie zmieniał na siłę, więc go rozumiem i dlatego został. Nie wyobrażam go sobie mieszkajacego w bloku, bez wolności, bez skradania się, wyjadania jaj, kopania i innych dla niego normalnych zachowań. Ze stadem jest najszczęśliwszy. Za to Beza jest jego przeciwieństwem. To chyba najlepiej wychowany pies, jaki do nas trafił.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

52 minuty temu, Jaaga napisał:

Nie wyobrażam go sobie mieszkajacego w bloku, b

Jaguniu, nie do wiary, ale ja tak właśnie napisałam, ale wykasowałam, bo bałam się, że zostanę zakrzyczana :) Też uważam, że Kaj męczyłby się w bloku.

Link to comment
Share on other sites

Pisałam już kiedyś... dla mnie Kaj ma wiele z psów pierwotnych :) Taplanie w błocie to typowe hobby na przykład samojedów :) hihi. Ale on wie, że za takie rarytasy ludzie płacą, a on nie musi. Lukrecja ma świetną szkołę życia, tyyyle rzeczy poznaje. I duże psy też nie powinny ją przerażać w przyszłości: zdjęcia z Ciapciakiem i Lukrecji są obłędne :) Liliputek w krainie Gulliverów aż chciałoby się rzec.

Link to comment
Share on other sites

Szczęśliwe psy i dzieci , to brudne stworzenia. I taki jest Kaj.

A Lukrecja jest po prostu cudowna. Oby nie było jak z prawdziwą lukrecją ,że jak za dużo , to przestaje być słodka .

Beza ma już piękną figurkę, służy jej jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

Wszytkie oczenka brzusie lapenki

                    jak  zaczrowane

         bo w Zaczarowanej Krainie Jagusiow

  w tej Krainie rajus rajus wszytkim tym lapenkom

     

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi

      Bardzo bardzo bardzo dziekujemy ze te cuda wszytkie

tulinkamy za psie i kocie caluni czas

Link to comment
Share on other sites

Szarlotka też już ma dom:) Są już fotki, czekam na nie..

Też dom z ogrodem i fajna Rodzina. Więcej napiszę jak  Madzia zda relację.Ona robiła wizytę i dała mi znać,że domek na medal (tfu, tfu ,tfu:))

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, ania75 napisał:

Tak sobie myślę, że Kaj i Lukrecja to pewnie w podobnym wieku dlatego tak dobrze się dogaduja... 

Tak, ona ma 2 mies., a Kaj 5. Mała z każdym psem potrafi się dogadać i każdemu coś podkrada. O dziwo, wszystko uchodzi jej na sucho. Na zdjęciu zwinęła kość naszej mopsicy i  jak już obiegła z nią cały ogród, to wspinała się po schodach do domu, żeby tylko gdzieś ukryć i nie dac sobie jej odebrać. Nawet Nadia ją zaakceptowała i ani razu na nią nie warknęła. Dziś zrobię Lukrecji jeszcze ogłoszenie, wczoraj nie miałam żadnego telefonu. Państwo nią początkowo zainteresowani, napisali, że będą w kontakcie i tyle. Druga pani chciała, ale docelowo malutką i musi porozmawiać, czy mąż zgodzi się na średnią. Może nie jestem obiektywna w przypadku Luki, ale gdybym chciała psa, to malutka dla mnie jest idealnym szczeniakiem i w nosie miałabym te kilka cm w którąś ze stron, zwłaszcza że obie rodziny mają domy z ogrodami. Zresztą naiwne jest oczekiwanie, że ktoś dokładnie określi docelowo wielkość 2-mies. kundelka.

DSC00903.JPG

DSC00895.JPG

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

... w nosie miałabym te kilka cm w którąś ze stron, zwłaszcza że obie rodziny mają domy z ogrodami. Zresztą naiwne jest oczekiwanie, że ktoś dokładnie określi docelowo wielkość 2-mies. kundelka.

No właśnie. Co za różnica czy psiak będzie miał 20, czy 30 cm w kłębie?   Gdy chce się psa z potrzeby serca, to nie ma znaczenia czy on będzie mały, czy średni.

Lukrecja jest tak urocza, że ktoś musi ją pokochać od pierwszego wejrzenia i bezwarunkowo. Z resztą wszystkie dzieci tej suni są urocze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minut temu, elik napisał:

No właśnie. Co za różnica czy psiak będzie miał 20, czy 30 cm w kłębie? 

Centymetry nie, ale waga czasem jest ważna. Wysokie piętro i parówka, ważąca kilkanaście kilogramów, to niedobre połączenie na przykład. Lukrecja nie jest parówką, więc tutaj wymagania co do wielkości nie mają uzasadnienia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Widzę, że dziewczyny cieszą się dużo większym powodzeniem niż chłopaki ;) Osobiście też jestem suczkowa, ale spodziewałam się większego zainteresowania chłopakami, w końcu jak to się mówi, chłopy mniej problemowe ;) Andrucik jest bardzo ładnie umaszczony, myślałam, że znajdzie domek w pierwszej kolejności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...