Jump to content
Dogomania

BEZA MA DS!!! Szkielet suni obleczony skórą - ratujemy Bezę i jej maleńką córeczkę.


Recommended Posts

1 godzinę temu, seramarias napisał:

W jakiej miejscowości są psiaczki? Jak długo mogą pozostać w DT? Czy one są ogłaszane?

Są koło Tarnowskich Gór. Są ogłoszone na FB a teraz czekamy na  aktualne zdjęcia żeby je wrzucić na OLX.  Niestety sprawa jest gardłowa , Opiekunka jest bardzo długo poza domem i jest poważny problem.

 

5 minut temu, Poker napisał:

Może nie nie chce tylko nie może. Ja bym bardzo chciała. Jak się znajdzie DT to jednego malucha pomogę utrzymać.

Dziękuję:) Tylko gdzie bąbelki umieścić..

Link to comment
Share on other sites

Na pewno będzie problem ze znalezieniem im miejsca, bo chyba nikt nie zdecyduje się na 8 zarobaczonych, szalejących maluchów. Takie bąble stale sikają, kupkają i jedzą. To jak huragan. Kiedy w zeszłym roku miałam swoich 8 cavisi, to zajmowałam się praktycznie tylko nimi, bo ledwie skończyłam karmić i sprzątac, to mogłam zaczynać od nowa. No i jutro jest koniec roku szkolnego, zaczynają się wakacje, więc pewnie z hotelikami będzie kiepsko. Każdy będzie wolał komercyjnego psa. Wydaje mi się, że szansą dla nich są szybko wyróżnione ogłoszenia na OLX. Z FB ja ostatnio nie mam żadnego odzewu o żadnego zwierzaka. Trafiły na najgorszą z możliwych porę. Wszyscy myślą o wyjazdach, nie o adopcji.

Beza dziś rano zrobiła jeszcze kupę z żywymi dwiema glistami. Po trzech dniach odrobaczenia preparatem trzyskładnikowym. Jakaś masakra. 

Link to comment
Share on other sites

Popytałam troszkę, ale niestety z uwagi na dużą odległość nie jestem w stanie pomóc. Chyba coś źle zrozumiałam, to szczeniaki nie zostały powtórnie odrobaczone? Czy na pezeszkodzie są koszty, czy coś innego się zadziało? To bardzo ważne, żeby je skutecznie odrobaczyć. One muszą mieć bardzo dużo robali jak po powtórnym odrobaczeniu jeszcze z bezy wychodzą  żywe. Faktycznie okres wakacyjny jest trudny jeśli chodzi o adopcje, ale na pewno nie jest to niemożliwe, no trzeba je ogłaszać i mocno trzymać kciuki, żeby szybko domki się znalazły.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że to nie jest reguła. Znam spore grono osób, które czekają na ten czas wakacyjno-urlopowy, aby wziać szczeniaka. Mają wtedy więcej czasu i łatwiej jest im zająć się wychowaniem. I to nie są tylko osoby, które czekają na szczeniaka z hodowli, ale również: adopcyjne psiaki. Wśród moich psich znajomych to tez jest czas, kiedy chętniej wezmą psiaka na DT, dlatego moim zdaniem warto ogłosić maluchy, że szukają DT/DS i wyróżnić ogłoszenia.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Myślę, że to nie jest reguła. Znam spore grono osób, które czekają na ten czas wakacyjno-urlopowy, aby wziać szczeniaka. Mają wtedy więcej czasu i łatwiej jest im zająć się wychowaniem. I to nie są tylko osoby, które czekają na szczeniaka z hodowli, ale również: adopcyjne psiaki. Wśród moich psich znajomych to tez jest czas, kiedy chętniej wezmą psiaka na DT, dlatego moim zdaniem warto ogłosić maluchy, że szukają DT/DS i wyróżnić ogłoszenia.
 

Też prawda ;) 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Isiak napisał:

Ooo, masz cavisie? :))))

Jedną sunię hodowlaną. Córka zakochała się kilka lat temu w tej rasie, jak była ze mną u koleżanki, która akurat miała maluszki. Kilka miotów później trafiła się nam u niej Tonia.

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Znam spore grono osób, które czekają na ten czas wakacyjno-urlopowy, aby wziać szczeniaka

Jednego pewnie tak, ale dziewczynom chodziło o szybkie szukanie hoteliku czy DT dla pozostałej 8, żeby nie trafiły do schroniska. Też widzę największe szanse w wyróżnionym ogłoszeniu. Ja szukam DS dla kota, reklamuję zamojską Spinkę, Lukrecja też ma sporo udostepnień i kompletna cisza. Po swoich szczeniakach wiem, że zainteresowanie zaczyna się zazwyczaj w drugiej połowie lipca. Teraz będą przepełnione wszystkie hoteliki.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Jedną sunię hodowlaną. Córka zakochała się kilka lat temu w tej rasie, jak była ze mną u koleżanki, która akurat miała maluszki. Kilka miotów później trafiła się nam u niej Tonia.

Jednego pewnie tak, ale dziewczynom chodziło o szybkie szukanie hoteliku czy DT dla pozostałej 8, żeby nie trafiły do schroniska. Też widzę największe szanse w wyróżnionym ogłoszeniu. Ja szukam DS dla kota, reklamuję zamojską Spinkę, Lukrecja też ma sporo udostepnień i kompletna cisza. Po swoich szczeniakach wiem, że zainteresowanie zaczyna się zazwyczaj w drugiej połowie lipca. Teraz będą przepełnione wszystkie hoteliki.

na szybko ogłoszenie:
https://www.olx.pl/oferta/lukrecja-czeka-kochajacy-na-dom-CID103-IDAnojx.html

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.06.2019 o 13:43, yucca napisał:

 

Jest może jakieś wydarzenie na fb albo coś w tym stylu? Zabrać psinki niestety nie mogę, rodzina też zapełniona ale może puścić ogłoszenie i fotki na fb, chętnie poudostępniam.

 

Mają ogłoszenie na FB. Podj mi proszę na pw namiary.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, seramarias napisał:

Popytałam troszkę, ale niestety z uwagi na dużą odległość nie jestem w stanie pomóc. Chyba coś źle zrozumiałam, to szczeniaki nie zostały powtórnie odrobaczone? Czy na pezeszkodzie są koszty, czy coś innego się zadziało? To bardzo ważne, żeby je skutecznie odrobaczyć. One muszą mieć bardzo dużo robali jak po powtórnym odrobaczeniu jeszcze z bezy wychodzą  żywe. Faktycznie okres wakacyjny jest trudny jeśli chodzi o adopcje, ale na pewno nie jest to niemożliwe, no trzeba je ogłaszać i mocno trzymać kciuki, żeby szybko domki się znalazły.

Mam nadzieję,że zostały odrobaczone. Posłałam nawet nazwę Procoxu.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, elik napisał:

Soreczki, może trzeba nieco zmodyfikować tytuł?

Chyba tak ;) Dzięki za ogłoszenie i prosiłabym tylko o dopisanie, że to kundelek (bo każdy dzwoniący pyta, jakiej Lukrecja jest rasy), jako dorosła będzie mniejsza lub średnio/mniejsza. I nie zostanie wydana do domu z małymi dziećmi. Po moich ostatnich przykrych doświadczeniach wolę nie prowokować losu. 

I jeszcze uśmiech Bezy, trochę niewyraźny, ale ona wręcz chce się przykleić człowiekowi do twarzy, więc trudno o lepsze zdjecie z bliska.

DSC00663.JPG

DSC00639.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Beza jest cudowna! Luki też super, ale ona nie przeżyła takiego horroru, jak mamusia. Nie zdążyła...

Mam bardzo smutną wiadomość, maluszki muszą znaleźć nowy DT, hotelik albo domy stałe:( Ten DT był bardzo awaryjny i choć wyglądało na to, że po zabraniu Bezy i Luki jakoś uda się doczekać w nim adopcji maluszków, jednak w tej chwili trzeba im szukać na cito nowych miejsc. Malenstwa bardzo długo są same w domu, bo ich obecna opiekunka dużo pracuje. Dla ich dobra, dla ich socjalizacji i zdrowego odżywiania ważne jest, żeby trafiły w miejsce, gdzie będą mogły dostać jeść kilka razy dziennie i będą miały kontakt z człowiekiem. Teraz mimo wielkich chęci opiekuki są prawie cały czas same, bo mieszkają w oddzielnym pomieszczeniu z powodu wynajmowanego mieszkania i niemożności zabrania ich do mieszkania. 

Staramy sie znaleźć im miejsce, do którego mamy zaufanie, w ktorym będą mogły bezpiecznie zaczekać na DS-y, ale wiadomo, że znalezienie miejsca dla takiej gromadki graniczy z cudem. Dlatego bardzo prosimy o DT choćby dla jednego z nich. W tej chwili toczą się wstępne rozmowy w sprawie jednej suni tylko:(

Rozmawiałam już z wolontariuszką ze schroniska, dzięki której została zorganizowana zbiórka i powiedziałam, że poza trzema pierwszymi fakturami na Bezę (i Lukrecję) na kwotę 620 zł,  my z Ellig nie będziemy korzystać z tej kasy, żeby starczyło jej dla maluszków, gdyby jakiś hotelik lub DT zlitował sie i je przyjął. To będzie jednak 8 psiaków i trzeba się liczyć z wydatkami. 

Dlatego jeśli jutro, pojutrze okaże się, że znajdziemy dla nich miejsce, będziemy w imieniu Magdy - wolontariuszki bardzo prosiły o ich wsparcie. Nie chcę nawet myśleć o kosztach, bo to nic nie zmieni. Trzeba je ratować przed schroniskiem i przed dziczeniem w samotności. 

 

14740400_64476277_2466328100311596_15914

14740401_64400406_871051816608712_346479

14740403_64557715_406174439973922_290880

 

14740424_64843608_2359077124370126_25627

14740417_64680470_2356389991073576_47459

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam na imię Pączuś i zaledwie 7 tygodni. Razem z ósemką rodzeństwa poznałem smak bezdomności i tylko dzięki naszej dzielnej mamie udało się nam przeżyć. Nasza mama Beza opiekowała się nami i karmiła kosztem swojego zdrowia.Niełatwo jej było wykarmić dziewięć głodnych maleństw kiedy sama musiała zdobywać każdy kęs pożywienia. Razem z wycieńczoną mamą trafiłyśmy do schroniska a stamtąd do domu tymczasowego.
Niestety nie możemy tam dłużej zostać i dlatego pilnie szukamy  kochających domów.
Jesteśmy odrobaczone i raz zaszczepione.Nasza mama jest średniej wielkości i my też pewnie takie będziemy.
Kontakt w sprawie adopcji :
...
 
I może tylko imiona zmieniać?
Link to comment
Share on other sites

Zrobię im ogłoszenie na naszym miejscowym plessie, wszystkim razem, ale kontakty będą na mojego maila. Gdzie mam odsyłać ewentualnych zainteresowanych, albo najlepiej w ogłoszeniu podać nr telefonu. I gdzie są szczeniaczki, tzn. w jakim mieście?

PS. Zdjęcia są cudowne!

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Isiak napisał:

Zrobię im ogłoszenie na naszym miejscowym plessie, wszystkim razem, ale kontakty będą na mojego maila. Gdzie mam odsyłać ewentualnych zainteresowanych, albo najlepiej w ogłoszeniu podać nr telefonu. I gdzie są szczeniaczki, tzn. w jakim mieście?

PS. Zdjęcia są cudowne!

Wysyłaj do mnie 608451727. Może na Gliwice, zresztą ja i do Warszawy je zawiozę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...