Jump to content
Dogomania

BEZA MA DS!!! Szkielet suni obleczony skórą - ratujemy Bezę i jej maleńką córeczkę.


Recommended Posts

Jak super, że ruszyło się i jest zainteresowanie maluchami. O naszą Lukrecję wczoraj dzwoniła pani, ale szuka małej suczki, a w jej przypadku trudno zagwarantować, że będzie mała. Niby o połowę mniejsza od rodzeństwa, ale Beza spora, więc i Luki z czasem może nadrobić. Już widac, jak się rozwija.

Wczoraj Luki dostała pyrantelum i w kupie było czysto. Niestety Beza znowu dziś wydaliła w kupie ogromną glistę. To niemożliwe wręcz, ile w niej tego siedzi. W sobotę postała pierwszą tabletkę i od tego czasu wychodzą, ciągle żywe lub świeże, nie rozłożone. Coraz bardziej się dziwię, że dała radę przetrwać karmiąc 9 szczeniąt i tak zżerana od środka. Jeszcze delikatnie chodzi na tylnych łapach, bo dopiero odbudowują się jej mięśnie, widać jak w ruchu z wysiłku drgają, jeszcze nigdy nie biegła.

Karma dotarła, Bezie daję jeść jak często chce, nie ograniczam. Tylko same porcje wydzielam, żeby jej nie zaszkodzić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tu wczorajsze zdjęcie, gdzie widać, że jeszcze tylne łapki nie całkiem odbudowane. Chodzi na takich troszkę jakby przygietych, bo mięśnie dopiero się odbudowują. Za to trzeba było już szelki poluzowac, ba zrobiły się za ciasne w klatce :) Luki nie potrafię zrobić zdjeć, bo stale z nosem przy ziemi czegoś szuka.

DSC00674.JPG

DSC00676.JPG

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, Ellig napisał:

Tu są ogłoszenia

3 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Kochani, mam sporo zapytań o Łatka od wczoraj. Wstępnie mam dla niego dwa domy... Pomyślałam, że może warto podsyłać chętnym Malagę, która z umaszczenia jest podobna? Potrzebuję jedynie jej pojedynczych zdjęć albo ogłoszenia.

Tu pojedyńcze zdjecia jakie znalazłam
 

64979782_450944025724325_7086726489718128640_n.jpg

64476277_2466328100311596_1591498615409344512_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do domu pojechała Kremówka. Przesympatyczna Rodzina, Pani nie pracuje, przepiękny dom z wielkim ogrodem. Państwo mają  po 46 lat i dwóch dorosłych synów.

Bardzo pozytywni, mam nadzieję,że Kremówka będzie ich oczkiem w głowie.

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, ewu napisał:

Dzisiaj do domu pojechała Kremówka. Przesympatyczna Rodzina, Pani nie pracuje, przepiękny dom z wielkim ogrodem. Państwo mają  po 46 lat i dwóch dorosłych synów.

Bardzo pozytywni, mam nadzieję,że Kremówka będzie ich oczkiem w głowie.

Szczęściara :)

14740401_64400406_871051816608712_346479

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ja znowu ze swoimi robacznymi wiadomościami. Wczoraj popołudniu Beza zrobiła kupę składającą się w większości z żywych glist. Po prostu kłębowisko dojrzałych osobników . 6 dzień od pierwszego odrobaczenia. Dziewczyny, koniecznie uczulcie wydajace maluchy do adopcji, żeby ludzie poza zwykłym odrobaczeniem na początku, zastosowali preparat Advocate czy Stronghold, żeby nie dopuścić do dojrzewania larw różnego stopnia. One zostały zarażone larwami wędrującymi już w macicy, potem razem z mlekiem. Na szczęście Procox, który im kupiono również działa na ostatnie stadium larwalne. Ponad dwadzieścia lat opiekuję się bezdomniakami, ale czegoś takiego nie widziałam. Owszem, zdarzało się, że robale wyszły np 3 dni po odrobaczeniu, ale już częściowo rozłożone. Tu 6 dni i stale kolejne.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

A ja znowu ze swoimi robacznymi wiadomościami. Wczoraj popołudniu Beza zrobiła kupę składającą się w większości z żywych glist. Po prostu kłębowisko dojrzałych osobników . 6 dzień od pierwszego odrobaczenia. Dziewczyny, koniecznie uczulcie wydajace maluchy do adopcji, żeby ludzie poza zwykłym odrobaczeniem na początku, zastosowali preparat Advocate czy Stronghold, żeby nie dopuścić do dojrzewania larw różnego stopnia. One zostały zarażone larwami wędrującymi już w macicy, potem razem z mlekiem. Na szczęście Procox, który im kupiono również działa na ostatnie stadium larwalne. Ponad dwadzieścia lat opiekuję się bezdomniakami, ale czegoś takiego nie widziałam. Owszem, zdarzało się, że robale wyszły np 3 dni po odrobaczeniu, ale już częściowo rozłożone. Tu 6 dni i stale kolejne.

O matko pierwszy raz się spotkałam z czymś takim. Koniecznie tak jak Jaaga pisze trzeba uczulać domki, bo szczerze mówiąc ja sama bym pomyślała, że podwójne odrobaczenie wystarczy. Super wiadomość z adopcją kremóweczki, niech jej tam dobrze będzie, teraz kolej na resztę maluszków, niech znajdą super domki :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ewa Marta napisał:

Ale widać jak przybiera na, wadze. Super! Jaaga, czy była faktura przy karmie? Trzeba wysłać dwie faktury do fundacji i koniecznie z kartka z numerem konta do zwrotu... 

Całkiem wyleciało mi z głowy, żeby dac Ci znać, że faktury nie było. Widocznie poszła do Ciebie papierowa. Przepraszam, mam problem z moimi wcześniakami , stale siedzę z nimi przy cycku :(

 

5 godzin temu, helli napisał:

Brr, dobrze, że nie jesteś "obrzydliwa", nie bierze jakiś leków osłabiających działanie tych na robaki? 

Nie dostaje żadnych leków. Optivermin musi działać, skoro jednak wychodzą, ale to silny 3-dniowy lek,a tu stale następne. Jeszcze nie spotkałam się z tym. 

Link to comment
Share on other sites

Mam obiecujący telefon w sprawie Szarlotki. Jutro się okaże czy rzeczywiście obiecujący.

Wczoraj robiłam wizytę dla Pierniczka. Przez telefon Pani bardzo miła, jechałam pełna entuzjazmu.

Niestety kompletny brak wyobraźni. Pani ma 72 lata ale mieszka z 30-to letnim Synem. Niestety Syn jak się okazało sam wymaga opieki i obawiam się ,że w przyszłości jak Mamy braknie będzie musiał mieć Opiekunów. Zaproponowałam Państwu wybranie w schronisku kilkuletniego pieska. Zgodzili się i mieliśmy jutro jechać. Zadzwoniłam dzisiaj żeby się umówić ale Pani poinformowała mnie , że Syn wczoraj chciał pieska  a dzisiaj już nie chce... Pani w rozmowie urocza, inteligentna chyba jednak bez dystansu do sytuacji życiowej. Zero myślenia o przyszłości psa:( Dla starszego pieska dom byłby  bardzo dobry ale co będzie z psiakiem za 15 lat? Czy 87 letnia Pani da radę , mając dodatkowo pod opieką niepełnosprawnego  intelektualnie Syna:(

Dzisiaj telefon od Mamusi , której ośmiomiesięczne dziecko chce !!!! pieska.

Wpadłam w kompleksy , moje wnuki w tym wieku z pewnością nie wiedziały czy chcą pieska.No cóż pewnie dlatego nie należą do klubu jajogłowych.Mam nadzieję,że dziecko tej Pani już jest członkiem Mensy. 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Pieskami zaopiekuje  się Pani u której dotychczasowa Opiekunka wynajmuje pokój.

Pani Agnieszka zajmie się maluszkami, wzięła je do siebie. Dziewczynyn  zaproponowały Jej 250 zł miesięcznie i karmę dla bąbli.

Zgodziła się i oby tak zostało.

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, seramarias napisał:

Lukrecja zdecydowanie najpiękniejsza z całego miotu :)

A do tego jaka mądra.

 

2 godziny temu, ewu napisał:

Dzisiaj telefon od Mamusi , której ośmiomiesięczne dziecko chce !!!! pieska.

Wpadłam w kompleksy , moje wnuki w tym wieku z pewnością nie wiedziały czy chcą pieska.No cóż pewnie dlatego nie należą do klubu jajogłowych.Mam nadzieję,że dziecko tej Pani już jest członkiem Mensy. 

Padłam po Twoim wpisie. Lukrecję tez chciała mama malutkiego dziecka, ale postraszyłam glistami. W końcu to zoonoza ;) 

Link to comment
Share on other sites

Już nie ma misski Lukrecji, za to była szkoła życia wg Kaja i poszła spać wymęczona mała wieśniaczka. Najpierw Kaj wypanierował się u ptaków, potem bawił się z Luki, potem zmywał błoto w baseniku, i znowu bawił. Spryciula ukradła mu jego laleczkę i długo nie dała sobie jej odebrać. W konsekwencji, jesli szybko nie znajdzie domu, to nabierze jego nawyków. Jeszcze tylko kradzież jaj przed nią, choć po akcji z laleczką, to myślę, że dałaby radę. Wygląda już podobnie. Z trudem udało się ją złapać, żeby zabrac do domu, tak jej przypadły do gustu wiejskie atrakcje.

DSC00834.JPG

DSC00839.JPG

DSC00841.JPG

DSC00875.JPG

DSC00882.JPG

DSC00891.JPG

  • Like 3
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...