Jump to content
Dogomania

Schroniskowa pomyłka - Spinka też ma szansę na szczęśliwe życie - zamieszkała w Legnicy:)


Recommended Posts

3 godziny temu, Tola napisał:

Spinka nadal w lecznicy; wczoraj, po informacji od szafirki, ze zabrane ze schroniska psy mają lamblie, poprosiłam o badanie Spinki no i wynik jest pozytywny.

Od wczoraj wdrożono leczenie.

Wciąż szukam transportu, dzwoniłam nawet do schroniska, bo oni często jeżdzą w stronę granicy z Czechami, ale taki wyjazd planowany jest dopiero na koniec lipca.

Coś dzisiaj drgnęło, jest nadzieja na transport w sobotę, błagam o kciuki!

Oby się udało ! Powodzenia !

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, kiepsko że ma lamblie. To bardzo trudno się leczy. W czasie leczenia powinna mieć dezynfekowaną okolicę odbytu szamponem z chlorheksydyną. Tolu, napisz mi na priv, co oni jej podają. Najczęściej lekarze dają fenbendazol, a on na większosć lamblii już nie działa. Najskuteczniej działa Zentel i podaje się go tylko 3-5 dni w pierwszej serii leczenia. Metronidazol 7 dni. Potem po tygodniowej przewie kolejna seria. 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Jaaga napisał:

Kurcze, kiepsko że ma lamblie. To bardzo trudno się leczy. W czasie leczenia powinna mieć dezynfekowaną okolicę odbytu szamponem z chlorheksydyną. Tolu, napisz mi na priv, co oni jej podają. Najczęściej lekarze dają fenbendazol, a on na większosć lamblii już nie działa. Najskuteczniej działa Zentel i podaje się go tylko 3-5 dni w pierwszej serii leczenia. Metronidazol 7 dni. Potem po tygodniowej przewie kolejna seria. 

Dzisiaj będę wieczorem  w lecznicy, zapytam.

Transportu jednak nie ma, pan z Krakowa przyjezdza dopiero w następnym tyg.:(

Zaplaczę się, ze malutka wciaż w lecznicy:(

Jakby było za mało kłopotów - dzisiaj trafił do nas szczeniak sunia znaleziona na w leśnej drodze.

Jakiś barbarzyńca zostawił 5 tyg. maleństwo na pewna śmierć:(

Malutka bardzo płacze za matką:(

SAVE_20190613_135156.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Dzisiaj będę wieczorem  w lecznicy, zapytam.

Transportu jednak nie ma, pan z Krakowa przyjezdza dopiero w następnym tyg.:(

Zaplaczę się, ze malutka wciaż w lecznicy:(

Jakby było za mało kłopotów - dzisiaj trafił do nas szczeniak sunia znaleziona na w leśnej drodze.

Jakiś barbarzyńca zostawił 5 tyg. maleństwo na pewna śmierć:(

Malutka bardzo płacze za matką:(

SAVE_20190613_135156.jpg

Szkoda wielka. Do mamy w niedzielę przyjeżdża koleżanka z Krakowa, która wiozła zamojskiego Piszczyka do DS. Gdyby ktos dał radę podwieźć do Krakowa, to Spinka mogłaby już do nas trafić. 

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Tola napisał:

 

Jakby było za mało kłopotów - dzisiaj trafił do nas szczeniak sunia znaleziona na w leśnej drodze.

Jakiś barbarzyńca zostawił 5 tyg. maleństwo na pewna śmierć:(

Malutka bardzo płacze za matką:(

SAVE_20190613_135156.jpg

Co za okrutny typ tak postąpił, jak można takie dziecko, czy jakąkolwiek żywą istotę tak zostawić i skazać na powolne umieranie w cierpieniu :(

Link to comment
Share on other sites

Byłam znowu dzisiaj u Spineczki, byłyśmy na spacerku.

Suczka, tak jak niedawno  Homer, podbiła serca całej załogi w lecznicy, a dr Kuba tez jest jej ulubieńcem.

Widziałam dzisiaj, co dziewczyna  wyrabiała, jak wet pojawił się w lecznicy;)

Spinka wita dr Basię

IMG_20190613_175744.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, helli napisał:

Border terrier

border-terrier-300x300.jpg

To chyba i Beza vel Moli z tego wątku ;)

https://www.dogomania.com/forum/topic/349305-beza-w-ds-w-warszawe-tania-u-jaaga-wiola-pokonała-parwo-i-ma-ds-w-niepołomicach-szczeniaki-w-swoich-domach-tosia-za-tm-pomocy-3-suczki-i-5-szczeniaków-z-interwencji/?page=39

A p.  Magda pisała, ze w parku  ludzie pytają, jaka to rasa;)

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tola napisał:

Śliczna, młoda, roześmiana, przytulaśna i  ani jednego zapytania.

Czy powodem są zblizające się wakacje?

Pewnie tak. Ja o kota Mariana nie miałam jednego telefonu, choć piękny rudo-biały, a o moje szczeniaki to tylko dzwonią i pytają, czy na sierpień będę mieć. Teraz wszyscy przed wyjazdami, to nie chca zwierząt. Dziś spróbuję ją poreklamowac na FB. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...