Jump to content
Dogomania

Schroniskowa pomyłka - Spinka też ma szansę na szczęśliwe życie - zamieszkała w Legnicy:)


Recommended Posts

O Spinkę nadal nikt nie pyta; dzisiaj co prawda miałam tel z Grodziska Maz.ale to nie ten dom - 3 dzieci (2, 7 i 9 lat), brak pełnego ogrodzenia, no i Spinka miałaby spać na podwórzu-  tam gdzie będzie chciała:(

Nie wiem dlaczego nie dzwoni nikt, kto chciałby Spineczkę na członka rodziny...

Wczoraj, tak jak pisałam wcześniej, musieliśmy zabrać Spinkę z lecznicy w Zamościu.

Już byliśmy w drodze do Izbicy, w aucie jeszcze znaleziona chora 2 mies. koteczka, a tu nagle tel od znajomej, że chce pomoc i jej córka weżmie Spinkę na te 4 dni do siebie.

Koteczka została w Izbicy, a my ze Spinką wróciliśmy do Zamościa. Trzeba było sunię wykąpać,  bo schroniskowy zapach był nie do zniesienia, spakować i zawiezc do znajomej.

Dzisiaj byliśmy w odwiedzinach,  zrobiłam tez trochę zdjęć.

Spinka przespała cała noc, ale załatwia się na razie w mieszkaniu.

Nie wiem, czy to stres, czy potrzebuje czasu, bo w klatce w lecznicy zachowywała podobno  czystość.

Nie potrafi chodzić po schodach, na razie czołga się, ale to powinno szybko minąć, bo przerabialiśmy to też z naszą Florką.

Sunia jest radosna, cały czas chce się miziać, bawić, a energię ma ogromną;  na pewno do aktywnego domu;)

Mojej Florce nie przypadły do gustu umizgi Spinki, siedziała niewzruszona, bez chęci na wspólną zabawę.

Może wyczuła, że Spinka skradła trochę mojego serca i serca TZ- a;).

Jutro musimy podjechać jeszcze do weta, bo sunia ma bardzo brudne uszy, nie wiem,czy ktoś je oglądał.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja też zupełnie nie rozumiem czemu nikt nie dzwoni :( Spinka jest śliczna i ma fajny charakter. Tolu czy dobrze zrozumiałam, że Spinka już zakończyła leczenie? Wydawało mi się, że mówiłaś, że ma mieć podawane leki przez 10dni. Dobrze byłoby zbadać jej kupsztala po tygodniu od zakończenia leczenia (najlepiej 3 razy w odstępach 2dni) żeby mieć pewność, że wszystko ubite.

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, agat21 napisał:

Fajnie, że znalazł się dt choć na te 4 dni, ale biedna Spineczka, że tak musi z miejsca na miejsce przechodzić. Szkoda, że nikt sensowny się nie odezwał na ds. Jak takiej cudnej suńce można kazać spać na podwórzu? Bez sensu..

Mnie też serce pęka, ze sunia nadal bez swojego miejsca, bez swojego człowieka, a ona tak bardzo chce być kochana. w niedzielę kolejny wyjazd, kolejna przeprowadzka i tak tak daleko ode mnie:(

Nie mam jak inaczej suni pomóc:(

9 minut temu, seramarias napisał:

Ja też zupełnie nie rozumiem czemu nikt nie dzwoni :( Spinka jest śliczna i ma fajny charakter. Tolu czy dobrze zrozumiałam, że Spinka już zakończyła leczenie? Wydawało mi się, że mówiłaś, że ma mieć podawane leki przez 10dni. Dobrze byłoby zbadać jej kupsztala po tygodniu od zakończenia leczenia (najlepiej 3 razy w odstępach 2dni) żeby mieć pewność, że wszystko ubite.

Leczenie zakończone, tak ja piszesz po tygodniu trzeba powtórzyć badanie.

Dzisiaj rozmawiałam z Jaaga, ma doświadczenie w walce z tym paskudztwem;  poradziła, aby po tygodniu powtórzyć kurację, bo pierwotniaki lubią powracać.

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Havanka napisał:

Fajnie Tolu,że zrobilas nowe zdjecia. Jutro wstawię na Olx. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nikt nie dzwoni. Myślałam,że Spinka szybko znajdzie dom.Moze to wina zblizajacych się wakacji?

Być może, to na pewno nie jest dobry czas na adopcje, chociaż niektórzy  uważają, ze właśnie czas urlopu to najlepszy okres na przyjecie pod swój dach nowego członka rodziny.

Nie wiem dlaczego nie mam zapytań o sunię, jest naprawdę rewelacyjna, bardzo łagodna i  tak bardzo próbuje przypodobać się, zabiega o uwagę. Wydaje mi się, ze jest młodsza niż te 2 lata, ma zachowania wyrośniętego szczeniaka...

Link to comment
Share on other sites

Z wyglądu też dałabym jej mniej niż 2 lata. Dla mnie wakacje to bardzo dobry okres na adopcję, ale my bardziej domatorzy jesteśmy i po świecie nas nie nosi. Nawet córy na obóz namówić nie mogę ;) Ale jednak sporo osób lubi gdzieś wyskoczyć i czeka z adopcją do powrotu, a to dopiero pierwsze dni wakacji, dopiero zaczynają się urlopy. Poczekaj jeszcze chwila, a tel. się rozdzwoni. 

Link to comment
Share on other sites

Witam się u pieknęj panienki,

Eluniu ja zapłacę za wyróżnienie -30 dni,zapewne nie będzie tyle potrzebowała Spineczka,ale się przyda.

Pozdrawiam serdecznie z Mikuśką,pa

Eluniu,przeleję na Twoje konto,napisz proszę ile złotówek.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, MikAga napisał:

Witam się u pieknęj panienki,

Eluniu ja zapłacę za wyróżnienie -30 dni,zapewne nie będzie tyle potrzebowała Spineczka,ale się przyda.

Pozdrawiam serdecznie z Mikuśką,pa

Eluniu,przeleję na Twoje konto,napisz proszę ile złotówek.

 

19 minut temu, b-b napisał:

Pięknie Wam kochane dziękuję za pomocdziekuje-ruchomy-obrazek-0035

Alaskan na pewno podeśle nr konta, jak wejdzie na dogo.

Link to comment
Share on other sites

Spinka była dzisiaj znowu w lecznicy z tym bagnem w uszach, bałam się, żeby nie było świerzbowca.

Ma tez obcięte pazurki.

Załatwia się nadal w domu, chociaż dzisiaj była z moim TZem na długim spacerze i coś tam tez z siebie wydusiła.

Dzwoniłam do p. Justyny, do której sunia ma jechać i uaktualniłam wiadomości o Spince;  pani Justyna nadal podtrzymuje swoją ofertę dania BDT.

Z ogłoszeń cisza, dzisiaj to nawet nikt budy na proponował...

Powoli pakuje Spinkę, ma już zakupioną karmę, dostanie tez mocne zabawki o gryzienia;).

Wciąż bardzo żałuję, ze sunia nie może zostać bliżej mnie i ze znowu musi zmieniać miejsce, ona tak bardzo potrzebuje bliskości...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 21.06.2019 o 18:35, MikAga napisał:

Witam się u pieknęj panienki,

Eluniu ja zapłacę za wyróżnienie -30 dni,zapewne nie będzie tyle potrzebowała Spineczka,ale się przyda.

Pozdrawiam serdecznie z Mikuśką,pa

Eluniu,przeleję na Twoje konto,napisz proszę ile złotówek.

Aguś wspaniale ! Dziękuję Ci bardzo. 30 dni to koszt 17 zł. Jezeli Spinka znajdzie wczesniej domek,to wyroznienie wykorzystamy dla innego psiaczka. Slodkie mizianka dla Mikusi !

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Tola napisał:

Z ogłoszeń cisza, dzisiaj to nawet nikt budy na proponował...

 

Proponwałam Spinkę dzwoniacym o szczeniaka, ale jeden pan szukał psa na podwórze, dla drugiej pani jest za stara. Pani, która miała przyjechać, ma ponoc zepsute auto. U nas na razie więc też cisza i komplet w domu bez pespektyw na jego zmianę.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Jaaga napisał:

Proponwałam Spinkę dzwoniacym o szczeniaka, ale jeden pan szukał psa na podwórze, dla drugiej pani jest za stara. Pani, która miała przyjechać, ma ponoc zepsute auto. U nas na razie więc też cisza i komplet w domu bez pespektyw na jego zmianę.

Widać to jeszcze nie ci ludzie...

Wykupiłam tez Spince lek na  lamblie; zgodnie z sugestią nie będziemy robić testu tylko po tygodniu przerwy p. Justyna zacznie podawać kolejną dawkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...