Jump to content
Dogomania

Schroniskowa pomyłka - Spinka też ma szansę na szczęśliwe życie - zamieszkała w Legnicy:)


Recommended Posts

4 godziny temu, Tola napisał:

Spinka odzyskała wolność dzięki kolejnej pomyłce w zamojskim schronisku;  po Bajce i Florce, które w wyniku takiej pomyłki mają już własne domy,  to właśnie ją wyprowadził

pracownik z boksu, a nie suczkę, która była zarezerwowana.

Ale jak zostawić w schronisku psiaka, który już jedną łapką był w lepszym świecie?

Wczoraj wyjechałam ze schroniska bez suni, ale już za moment wiedziałam, że muszę tam wrócić i ją zabrać, bo nie zaznam spokoju.

 

Spinka jest na razie w lecznicy w Zamościu, bo tylko tyle udało mi się dla niej uzyskać.

Dalsze plany? Od poniedziałku ma zarezerwowane miejsce w lecznicy w Izbicy (30 km od Zamościa)– koszt to 10 zł/ doba.

 

W międzyczasie zadzwoniła Jaaga, że przyjmie sunię do siebie, koszt podobny do tego w Izbicy Jaaga – bardzo dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0261

Tylko jak zwykle wielkim problemem jest transport, bo nie wyobrażam sobie, aby był to płatny transport:(

I dzisiaj kolejny telefon od Przyjaciela zamojskich psiaków, ale i mojego – Iwona z Sosnowca zadeklarowała pomoc –

jeśli Spinka dojedzie do Krakowa,to obiecuje pomoc w dowiezieniu jej do Jagny.

Iwonko - bardzo dziękuję serce-ruchomy-obrazek-0261

 

Będę szukała intensywnie wśród znajomych, może ktoś w najbliższym czasie wybiera się do Krakowa…

A może ktoś z zaglądających tutaj ma jakiś pomysł na dowiezienie sunię do Krakowa?

Nieśmiało proszę też o pomoc, bo będzie mi trudno...

Może ktoś uwzględni Spinkę w swoim bazarku...

 

Spinka jeszcze w schronisku

IMGP8992.JPG

Dzisiaj przy wypisie

IMG_20190608_152547.jpg

 

Tolu JESTEŚ WIELKA!!! :*****

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jo37 napisał:

Mnie ona od początku się podobała. Nawet rozmawiałam o niej z Jaagą.

W większej potrzebie był jednak piesek bez łapki Bubu.  

Tak się domyśliłam, że to o niej rozmawiałyśmy, jak Tola mi powiedziała że została pomyłkowo wyciągnięta sunia z boksu posterylkowego. 

Najważniejsze, że sunia jest taka miła i kontaktowa. Mam nadzieję, że szybciutko znajdzie dom z ogłoszeń. 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, seramarias napisał:

Tolu, jakiego domu szukasz dla suni? Wiadomo jak reaguje na spory ruch, samochody, koty? Bierzesz pod uwagę mieszkanie w bloku czy raczej domek z ogródkiem?

Chciałabym, aby sunia trafiła do mądrych, wrażliwych ludzi, którzy zapewnią jej bezpieczeństwo i dadzą dużo miłości.

Spinka jest bardzo kontaktowa, radosna i myślę, że ze swoim człowiekiem szybko nadrobi braki.

Była z nią bardzo krótko, zauważyłam, ze bała się wchodzić do budynku w schronisku i potem do lecznicy, ale delikatnie zachęcona weszła bez problemu.

Na smyczy idzie, szelki jej nie stresują; ona cały czas szuka kontaktu z człowiekiem:)

Nie wiem gdzie żyła przed schroniskiem, nie wiem, czy zna gwar dużego miasta; na pewno nie jest psem lękliwym.

Dzisiaj dzwoniłam do lecznicy -  sunia jest bezproblemowa, rozdaje buziaki, bardzo podobała się wetom.

Nie zapytałam, jak z zachowaniem czystości, ale jutro tam jadę, to dopytam.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pomimo zrobionych ogłoszeń nikt dzisiaj nie zadzwonił:(

A tak bardzo przydałby się suni własny domek...

Jutro powinnam zabrać suczkę do drugiej lecznicy, bo tam mniejsze koszty (w Zamościu 20 zł/doba), zwlekam, bo myślałam, że jednak będzie zapytanie o Spineczkę...

Szkoda takiej perełeczki do klatki w lecznicy...

 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Anula napisał:

Jakie są niewyróżnione ogłoszenia? Ja wyróżnię.Proszę o podanie linku.

Bardzo dziękuję Anulko, może kolejnym razem,  jeśli sunia nie znajdzie domu.

Pisałam już na zamojskim, ze sytuacja Spinki trochę się skomplikowała...

Została jeszcze na dzisiejszą noc w lecznicy w Zamościu, bo nie moze jechać do lecznicy w Izbicy - dzisiaj pojechały tam 4 bulteriery z pseudo i dostalismy info od wetki, ze psy bardzo szaleją i nie da rady przyjąć kolejnej suni.

Tak więc jutro mam odebrać Spinkę z lecznicy (dłużej nie może zostać, bo brak miejsca dla chorych psów) i nie mam gdzie jej zabrać:(

Dzisiaj to nie jedyna zła informacja dotycząca zwierząt pod moją opieką; czekam na dzień jutrzejszy - może zacznie się bardziej optymistycznie.

 

Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam na rozkład PKP.Może by ktoś znalazł czas i przewiózł Spinkę do Krakowa pociągiem? Potrzebny byłby jeden dzień.

Jeżeli ktoś się zdecyduje na pomoc ja pokryję koszt biletu +dobry obiad.

https://rozklad-pkp.pl/pl/tp?queryPageDisplayed=yes&REQ0JourneyStopsS0A=1&REQ0JourneyStopsS0G=5104366&REQ0JourneyStopsS0ID=&REQ0JourneyStops1.0G=&REQ0JourneyStopover1=&REQ0JourneyStops2.0G=&REQ0JourneyStopover2=&REQ0JourneyStopsZ0A=1&REQ0JourneyStopsZ0G=5100028&REQ0JourneyStopsZ0ID=&date=11.06.19&dateStart=11.06.19&dateEnd=11.06.19&REQ0JourneyDate=11.06.19&time=04%3A48&REQ0JourneyTime=04%3A48&REQ0HafasSearchForw=1&existBikeEverywhere=yes&existHafasAttrInc=yes&existHafasAttrInc=yes&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_3=1&REQ0JourneyProduct_opt_section_0_list=1%3A100000&existOptimizePrice=1&existHafasAttrExc=yes&REQ0HafasChangeTime=0%3A1&existSkipLongChanges=0&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&REQ0HafasAttrExc=&existHafasAttrInc=yes&existHafasAttrExc=yes&wDayExt0=Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd&start=start&existUnsharpSearch=yes&came_from_form=1#focus

 

https://rozklad-pkp.pl/pl/tp?queryPageDisplayed=yes&REQ0JourneyStopsS0A=1&REQ0JourneyStopsS0ID=&REQ0JourneyStops1.0G=&REQ0JourneyStopover1=&REQ0JourneyStops2.0G=&REQ0JourneyStopover2=&REQ0JourneyStopsZ0A=1&REQ0JourneyStopsZ0ID=&REQ0HafasSearchForw=1&existBikeEverywhere=yes&existHafasAttrInc=yes&existHafasAttrInc=yes&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_0=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_1=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_2=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_0_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_1_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_2_3=1&REQ0JourneyProduct_prod_section_3_3=1&REQ0JourneyProduct_opt_section_0_list=1%3A100000&REQ0HafasOptimize1=&existOptimizePrice=1&REQ0HafasChangeTime=0%3A1&existSkipLongChanges=0&REQ0HafasAttrExc=&existHafasAttrInc=yes&existHafasAttrExc=yes&wDayExt0=Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Nd&start=start&existUnsharpSearch=yes&singlebutton=&came_from_form=1&REQ0JourneyStopsS0G=5100028&REQ0JourneyStopsZ0G=5104366&date=11.06.19&dateStart=11.06.19&dateEnd=11.06.19&REQ0JourneyDate=11.06.19&time=04%3A48&REQ0JourneyTime=04%3A48

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Anula za troskę o los suni, ale nadal mamy pod górkę:(

Sunia wciąż  w lecznicy, badanie wykazało lamblie, rozpoczęto leczenie.

Dzisiaj oboje z TZ byliśmy zajęci w związku z interwencją w pseudo, jutro postaram się pomyśleć, co dalej:(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.06.2019 o 22:53, Alaskan malamutte napisał:

Wyróżniłam ogłoszenie Spinki na tydzień, są pobrania numeu telefonu, trochę wejść...Dziwne, ze nikt nie dzwoni, sunia taka śliczna...

 

Dnia 9.06.2019 o 23:10, b-b napisał:

Przepraszam, ze dopiero teraz, ale mam trudny czas, znowu wpadam na dogo na parę chwil - dopiero zauważyłam...

Dziękuję pięknie za pomoc

dziekuje-ruchomy-obrazek-0054
Link to comment
Share on other sites

Spinka nadal w lecznicy; wczoraj, po informacji od szafirki, ze zabrane ze schroniska psy mają lamblie, poprosiłam o badanie Spinki no i wynik jest pozytywny.

Od wczoraj wdrożono leczenie.

Wciąż szukam transportu, dzwoniłam nawet do schroniska, bo oni często jeżdzą w stronę granicy z Czechami, ale taki wyjazd planowany jest dopiero na koniec lipca.

Coś dzisiaj drgnęło, jest nadzieja na transport w sobotę, błagam o kciuki!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Tola napisał:

Spinka nadal w lecznicy; wczoraj, po informacji od szafirki, ze zabrane ze schroniska psy mają lamblie, poprosiłam o badanie Spinki no i wynik jest pozytywny.

Od wczoraj wdrożono leczenie.

Wciąż szukam transportu, dzwoniłam nawet do schroniska, bo oni często jeżdzą w stronę granicy z Czechami, ale taki wyjazd planowany jest dopiero na koniec lipca.

Coś dzisiaj drgnęło, jest nadzieja na transport w sobotę, błagam o kciuki!

Kciuki mocno zaciśnięte, niech się uda :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...