Jump to content
Dogomania

Schroniskowa codzienność jest taka smutna, chcemy zabrać Morelkę i Gratkę do lepszego świata. Obie sunie już mają wspaniałe własne domy:)


Recommended Posts

23 godziny temu, Havanka napisał:

Chciałam zrobić Morelce Olx. Przejrzałam cały wątek w poszukiwaniu informacji o niej, ale jest ich zbyt mało. Czy umie chodzić na smyczy, jaki jest jej stosunek do kotow, czy potrafi zachować czystość w domu, czy nie szczeka i nie niszczy, kiedy zostaje sama ?

Przejrzałam wątek, znalazłam takie informacje o suniach:

Morelka

Morelka waży 8 kg i ma 2 lata.

Morelki wszędzie pełno, na smyczy robi fikołki, oplata się nią, biega na około moich nóg - jednym słowem szalona :)

Morelka jest beztroska, na smyczy wije się, wchodzi między nogi, kładzie się na ziemi, ale mam wrażenie, że to jest jej forma zabawy i nie ma zamiaru robić inaczej

Gratka

Gratka waży 9 kg i ma 4 lata.

Gratka nie zrobiłaby raczej nikomu krzywdy, ale ma chyba taki sposób bycia, że czasem nawet podczas zabawy warknie merdając ogonem.

 

Czekamy więc na więcej informacji.

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Tola napisał:

Przejrzałam wątek, znalazłam takie informacje o suniach:

Morelka

Morelka waży 8 kg i ma 2 lata.

Morelki wszędzie pełno, na smyczy robi fikołki, oplata się nią, biega na około moich nóg - jednym słowem szalona :)

Morelka jest beztroska, na smyczy wije się, wchodzi między nogi, kładzie się na ziemi, ale mam wrażenie, że to jest jej forma zabawy i nie ma zamiaru robić inaczej

Gratka

Gratka waży 9 kg i ma 4 lata.

Gratka nie zrobiłaby raczej nikomu krzywdy, ale ma chyba taki sposób bycia, że czasem nawet podczas zabawy warknie merdając ogonem.

 

Czekamy więc na więcej informacji.

Te same informacje wyluskalam z watku,ale to troche za mało do ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Utarg z bazarku transportowego, niespodziewanie powiększył się o kwotę 50 zł. Nadeszła wpłata niespodzianka od Pani Ani. Transport już opłacony, wiec chcę ją przeznaczyć na drugi cel bazarku, czyli na karmę. 50 zł podzielone pomiędzy 8 szczęśliwców, daje kwotę 6, 25 zł na jednego. W związku z tym do Asi - Alaskan prześlę 13 zł przypadające na Morelkę i Gratkę.

Prosiłabym o potwierdzenie na wątku bazarkowym, kiedy już się zaksięguje na koncie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Havanka napisał:

Utarg z bazarku transportowego, niespodziewanie powiększył się o kwotę 50 zł. Nadeszła wpłata niespodzianka od Pani Ani. Transport już opłacony, wiec chcę ją przeznaczyć na drugi cel bazarku, czyli na karmę. 50 zł podzielone pomiędzy 8 szczęśliwców, daje kwotę 6, 25 zł na jednego. W związku z tym do Asi - Alaskan prześlę 13 zł przypadające na Morelkę i Gratkę.

Prosiłabym o potwierdzenie na wątku bazarkowym, kiedy już się zaksięguje na koncie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy:)

Link to comment
Share on other sites

Morelka nastawiona bardzo na kontakt z człowiekiem (w tym dzieci). Uwielbia być blisko, być głaskana. Na smyczy chodzi średnio, lepiej niż było, ale jeszcze trzeba uczyć. Utrzymuje czystość w domu, nie niszczy, szczeka jak inne pieski się bawią, ale nie bierze udział w zabawie, pozostawiona sama w domu nie wyje, nie szczeka. Toleruje pieski, ale boi się większych od siebie i wykazuje uległość, na koty nie zwraca uwagi.

Gratka lubi człowieka (w tym dzieci), ale woli towarzystwo psiaków, lubi się z nimi ganiać. Koty goni, ale raczej dla rozrywki, nie widać po niej, że chce zrobić im krzywdę. Na smyczy chodzi grzecznie, ale widać, że jest to dla niej pewien dyskomfort. Utrzymuje czystość w domu, nie niszczy, pozostawiona sama szczeka przez 2-3 minuty i się uspokaja.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...