Jump to content
Dogomania

Kessi,Cziko,Bezik.Odmieńmy wspólnie ich los.Bezik-09.07.19 w DS.Kessi-02.08.19 w DS.Cziko-08.08.19 w DS.


Recommended Posts

2 godziny temu, Bogusik napisał:

Pan Mariusz bierze się za zabezpieczenie ogrodzenia i wstępnie ustalił z Hanią odbiór Czika na czwartek.

To tylko swiadczy o tym,  że P.Mariuszowi bardzo zalezy na Cziko. Pojutrze Czikus bedzie juz w swoim wlasnym domu ! Alez to pieknie brzmi...

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cziko podczas wczorajszej jazdy na początku zwymiotował 2 razy ale później było już dobrze.Zapoznanie z rezydentką odbyło się na neutralnym terenie i przebiegło bez problemowo.Cziko według p.Mariusza woli ustronne miejsca,dużo leży lub śpi ale też podchodzi, gdy coś robi w ogrodzie.Jest na pewno jeszcze zdezorientowany nową sytuacją i potrzebuje czasu.Noc przespał w sypialni koło łóżka Państwa.Pan Mariusz mi powiedział,że Cziko ma nienaturalnie duży brzuch,który jest twardy i wygląda na obrzęknięty.Chyba taki raczej nie powinien być,ponieważ wypróżnia się normalnie.Na dniach udadzą się do weta.

300407387_WhatsAppImage2019-08-09at18_45_51.jpeg.9f3c94eb6061ba2203d34f5049e9277f.jpeg

22318601_WhatsAppImage2019-08-09at18_41_02.jpeg.942ab50effb83b757ee197dfd13bb85b.jpeg

895349790_WhatsAppImage2019-08-09at18_41_12.jpeg.6edb7593dd2e41238e45be81767ccf1a.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Bogusik napisał:

Cziko podczas wczorajszej jazdy na początku zwymiotował 2 razy ale później było już dobrze.Zapoznanie z rezydentką odbyło się na neutralnym terenie i przebiegło bez problemowo.Cziko według p.Mariusza woli ustronne miejsca,dużo leży lub śpi ale też podchodzi, gdy coś robi w ogrodzie.Jest na pewno jeszcze zdezorientowany nową sytuacją i potrzebuje czasu.Noc przespał w sypialni koło łóżka Państwa.Pan Mariusz mi powiedział,że Cziko ma nienaturalnie duży brzuch,który jest twardy i wygląda na obrzęknięty.Chyba taki raczej nie powinien być,ponieważ wypróżnia się normalnie.Na dniach udadzą się do weta.

300407387_WhatsAppImage2019-08-09at18_45_51.jpeg.9f3c94eb6061ba2203d34f5049e9277f.jpeg

22318601_WhatsAppImage2019-08-09at18_41_02.jpeg.942ab50effb83b757ee197dfd13bb85b.jpeg

 

Przejrzałam wątek, bo wydawało mi się, ze Cziko na wcześniejszych zdjęciach też ma spory brzuś, może taka jego uroda...

Tylko nie powinien być twardy, więc dobrze, ze Cziko obejrzy wet.

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Tola napisał:

Przejrzałam wątek, bo wydawało mi się, ze Cziko na wcześniejszych zdjęciach też ma spory brzuś, może taka jego uroda...

Tylko nie powinien być twardy, więc dobrze, ze Cziko obejrzy wet.

Właśnie też mnie zaniepokoiła wiadomość,że jest twardy i nabrzmiały,dlatego poradziłam wizytę u weta.Zobaczymy co powie....

Link to comment
Share on other sites

Cziko nie miał robione USG tylko miał robione podstawowe badania krwi z których wynikało,że ma anemię.Szkoda,że wet nie zalecił USG oglądając go na wizycie.Hania pisała,że ten brzuch może wynikać z wieku.

"Cziko był dzisiaj u weta. Waży 15,5 kg, w kłębie ma 36cm.Wg weta ma 10 lat jak nie więcej (w książeczce 2012 r. a więc 7 lat). Nie jest wykastrowany, ale przy jądrach nie ma żadnego guza, natomiast są guzki przy odbycie. Nie jest to groźne, będzie usunięte podczas kastracji. Jutro umówię termin zabiegu. Cziko miał dzisiaj pobraną krew do badania, na ciele ma liczne ranki spowodowane odparzeniami, na brzuszku stare blizny, wet podejrzewa, że są one po jakichś zapaleniach, odczynach. Nie są one wielkie, ani głębokie - takie paseczki. Może jutro Cziko będzie bardziej wyluzowany, to pokarze brzuszek i zrobię zdjęcie. Dzisiaj po przygodach (wet, spa) był ewidentnie zmęczony i do tego ta pogoda. W obu miejscach bardzo grzeczny i cierpliwy. Wetka dała mi szampon przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i zaleciła kąpać Cziko co kilka dni, aby odbudować skórę, florę. Na jego wiek wskazuje też trochę obwisły brzuch, no i oczywiście oczy."

Teraz mi do głowy wpadła myśl,być może Cziko ma przepuklinę?

Konieczna wizyta u dobrego weta w renomowanej Lecznicy aby nie narobić sobie niepotrzebnie kosztów jeżdżąc po kiepskich Lecznicach.

Link to comment
Share on other sites

Otrzymałam wiadomość od p.Mariusza,że dzisiaj byli z nim u weta.Nie dziwię się,że był tak zaskoczony jego wyglądem skoro waży18kg! Czyli od 10 czerwca przytył 2,5kg.

Są też zmiany w sercu co jest w opisie,przesłanej mi karty informacyjnej

 

1377040378_WhatsAppImage2019-08-10at21_02.59(1).thumb.jpeg.45054e9cc58ef958a6f9e06a1615d854.jpeg

Po za tym,Cziko już dzisiaj był bardziej wesoły i widać,że fajnie się aklimatyzuje.

Link to comment
Share on other sites

Bogusik , zasłoń dane osobowe właściciela Cziko.

Mnie uczył weterynaryjny stomatolog z klinik , żeby przecierać zęby psa co 3 - 4 dni  najpierw SUCHYM gazikiem , a potem żelem weterynaryjnym. Mokry gazik nie zetrze płytki nazębnej ,a suchy tak.

Moja Loczunia też ma taki pękaty brzuszek od zawsze chociaż nie ma specjalnej  nadwagi  z tym ,że ona ma 12, 5 lat.

Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, Poker napisał:

Bogusik , zasłoń dane osobowe właściciela Cziko.

Mnie uczył weterynaryjny stomatolog z klinik , żeby przecierać zęby psa co 3 - 4 dni  najpierw SUCHYM gazikiem , a potem żelem weterynaryjnym. Mokry gazik nie zetrze płytki nazębnej ,a suchy tak.

Moja Loczunia też ma taki pękaty brzuszek od zawsze chociaż nie ma specjalnej  nadwagi  z tym ,że ona ma 12, 5 lat.

Z tego wszystkiego nawet nie widziałam,że są dane właściciela....Dziękuję Poker,już zamazane.

Spróbuję podesłać Panu Twoje sugestie ale nie wiem czy zostaną zastosowane.Pan Mariusz mi napisał,że mają pełne zaufanie do tego lekarza,ponieważ od lat leczą u niego z dobrym skutkiem swoje zwierzaki.Mam kontakt, ale na pewno nie taki jaki bym chciała,ponieważ p.Mariusz nie należy do osób zbyt rozmownych i wylewnych.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, Bogusik napisał:

Z tego wszystkiego nawet nie widziałam,że są dane właściciela....Dziękuję Poker,już zamazane.

Spróbuję podesłać Panu Twoje sugestie ale nie wiem czy zostaną zastosowane.Pan Mariusz mi napisał,że mają pełne zaufanie do tego lekarza,ponieważ od lat leczą u niego z dobrym skutkiem swoje zwierzaki.Mam kontakt, ale na pewno nie taki jaki bym chciała,ponieważ p.Mariusz nie należy do osób zbyt rozmownych i wylewnych.

Szkoda,że w umowie nie ma wpisane nr.telefonu Pani.Trzeba Hani na to zwrócić uwagę aby wpisywała dwa nr.telefonu.

Link to comment
Share on other sites

Nasza pomoc psiakom zostaje zawieszona do listopada ponieważ nie mamy gdzie umieszczać psiaków.Hania nie będzie w tym okresie przyjmowała psiaków.Chcą wyremontować pomieszczenia i wyjechać z dziećmi na tak długo oczekiwany urlop.Natomiast transport jest aktualny.Taką wiadomość otrzymałyśmy od Hani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...