Jump to content
Dogomania

Kessi,Cziko,Bezik.Odmieńmy wspólnie ich los.Bezik-09.07.19 w DS.Kessi-02.08.19 w DS.Cziko-08.08.19 w DS.


Recommended Posts

Dzisiaj m. in. Kessi i Bezik byli u weta. Kessi waży 6,5 kg i ma 5 lat. Bezik waży 12 kg i ma 4 lata. Kessi miał pobraną krew do badania, uszy psiaków zbadane pod mikroskopem - czyste, zostały zaszczepione na choroby zakaźne, wzięłam też krople na pchły i kleszcze. Nie podobały mi się kupy Kessi i Bezika, więc oddałam je do badania. Bezik czysty, ale u Kessi wyszła giardia, w związku z czym zaczęliśmy podawać jej serię leków i będzie musiała pozostać jeszcze w izolacji kilka dni. Kessi i Cziko jutro odwiedzą spa, Cziko weta. Zaglądałam na "podwozie" Cziko, bardzo się wyrywał i denerwował, więc zostawiłam to na jutro dla weta.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, szafirka napisał:

Dzisiaj m. in. Kessi i Bezik byli u weta. Kessi waży 6,5 kg i ma 5 lat. Bezik waży 12 kg i ma 4 lata. Kessi miał pobraną krew do badania, uszy psiaków zbadane pod mikroskopem - czyste, zostały zaszczepione na choroby zakaźne, wzięłam też krople na pchły i kleszcze. Nie podobały mi się kupy Kessi i Bezika, więc oddałam je do badania. Bezik czysty, ale u Kessi wyszła giardia, w związku z czym zaczęliśmy podawać jej serię leków i będzie musiała pozostać jeszcze w izolacji kilka dni. Kessi i Cziko jutro odwiedzą spa, Cziko weta. Zaglądałam na "podwozie" Cziko, bardzo się wyrywał i denerwował, więc zostawiłam to na jutro dla weta.

Dziękujemy Haniu za wiadomości.Jeżeli Kessi jest zarobaczona,to czy powinna być szczepiona...? Miejmy nadzieję,że u Czika będzie wszystko dobrze,za co mocno trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, szafirka napisał:

Dzisiaj m. in. Kessi i Bezik byli u weta. Kessi waży 6,5 kg i ma 5 lat. Bezik waży 12 kg i ma 4 lata. Kessi miał pobraną krew do badania, uszy psiaków zbadane pod mikroskopem - czyste, zostały zaszczepione na choroby zakaźne, wzięłam też krople na pchły i kleszcze. Nie podobały mi się kupy Kessi i Bezika, więc oddałam je do badania. Bezik czysty, ale u Kessi wyszła giardia, w związku z czym zaczęliśmy podawać jej serię leków i będzie musiała pozostać jeszcze w izolacji kilka dni. Kessi i Cziko jutro odwiedzą spa, Cziko weta. Zaglądałam na "podwozie" Cziko, bardzo się wyrywał i denerwował, więc zostawiłam to na jutro dla weta.

Dzisiaj dostałam info od pani Florka, że też ma giardiozę, jest leczony.

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, szafirka napisał:

Wetka dzisiaj mówiła, że to jakaś epidemia ostatnio z tą giardią :(

Haniu obserwuj kochana Kessi.Ona jest bardzo wychudzona i do tego te lamblie...:( W krótkim czasie przeszła zabieg sterylizacji,tabletkę na robaki,a to przecież trucizna i dzisiaj szczepienie +tabletki na giradię....Miejmy nadzieję,że jakoś to zniesie, ale gdyby coś się działo,to jedź natychmiast do weta

Link to comment
Share on other sites

Biedna Kessi, cały czas o niej myślę, ile musiała się wycierpieć.

Oby teraz było już "z górki".

Bezik słodki, może to faktycznie brat "mojej" Bezy z interwencji, bo w podobnym wieku, a tam facet na pewno rozmnażał wszystkie suczki dwa razy do roku...

 

Link to comment
Share on other sites

Kessi jest już całkiem ruchliwa i wesoła. Je 4 razy dziennie ok. 600 g mokrej i suchej karmy sporo, czasami suchej nie dojada do końca. Pewnie zanim zobaczymy tłuszczyk pod skórą to będą musiały się mięśnie odbudować.

Cziko był dzisiaj u weta. Waży 15,5 kg, wg weta ma 10 lat jak nie więcej (w książeczce 2012 r.). Nie jest wykastrowany, ale przy jądrach nie ma żadnego guza, natomiast są guzki przy odbycie. Nie jest to groźne, będzie usunięte podczas kastracji. Jutro umówię termin zabiegu. Cziko miał dzisiaj pobraną krew do badania, na ciele ma liczne ranki spowodowane odparzeniami, na brzuszku stare blizny, wet podejrzewa, że są one po jakichś zapaleniach, odczynach. Nie są one wielkie, ani głębokie - takie paseczki. Może jutro Cziko będzie bardziej wyluzowany, to pokarze brzuszek i zrobię zdjęcie. Dzisiaj po przygodach (wet, spa) był ewidentnie zmęczony i do tego ta pogoda. W obu mijscach bardzo grzeczny i cierpliwy. Wetka dała mi szampon przeciwzapalny, przeciwbakteryjny i zaleciła kąpać Cziko co kilka dni, aby odbudować skórę, florę. Na jego wiek wskazuje też trochę obwisły brzuch, no i oczywiście oczy.

Link to comment
Share on other sites

Haniu,dzięki za wiadomości i za zdjęcia.Jakie leki łyka Kessi na lamblie? Kiedy jest planowane zdjęcie szwów?Jak wygląda rana po sterylce?

Kessi cudna po obcięciu.Jestem zaskoczona wiekiem Cziko.A jak wyglądają jego zęby?

Link to comment
Share on other sites

Kessi cudna, odżyła, widać ze to bardzo delikatna istotka.

Wiekiem Cziko również jestem zszokowana jak i faktem, ze nie jest wykastrowany, bo o to dopytywałyśmy również, podczas tej drugiej wizyty.

Wygląda na to, ze pracownik owszem zczytał czip, ale potem już nie sprawdził tego w dokumentacji, a nas okłamał. 

Przykro mi, ze w zamojskim schronisku nadal nie można uzyskać wiarygodnych info o psie:(

Cziko jest cudny, malutki, zobaczycie, że jeszcze kogoś zauroczy.

Link to comment
Share on other sites

Kessi ma już zdjęte szwy, rana bardzo ładnie się zagoiła, nie ma odczynów, ani zaróżowień. Na lamblię dostaje Fenbenat Plus, jej kupa już wygląda prawidłowo, a sunia z dnia na dzień jest coraz żywsza. Dzisiaj ją ważyłam i pokazało się 7,0 kg, więc przytyła 0,5 kg. Wg wyników badań ma anemię, ale nie jakąś wielką, zalecona powtórna morfologia za ok 3 tygodnie.

Cziko w książeczce ma na gryzmolone tak samo jak w innych na stronie "zabiegi", więc uznany jest za kastrata. Umówiony jest na 15 lipca. Cziko ma również anemię, więc wetka chce zrobić mu morfologię kilka dni przed zabiegiem. Zęby są trochę starte, ale też pożółkłe adekwatnie do wieku.

Bezik cały czas robił rzadką kupę z kropelką krwi na końcu, wet powiedział, że to się zdarza jeżeli podrażnione jest jelito grube i jeśli do piątku to nie przejdzie, to wdroży leczenie. No i od wczoraj wieczora kupa idealna :) Bezik będzie mógł zacząć hasać w grupie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...