Jump to content
Dogomania

Problemy z czesaniem


mateusz45

Recommended Posts

Mój pies nie chce dawać się wyczesać. To pekińczyk, a więc strasznie linieje. Przy każdej próbie wyczesania go zaczyna się rzucać, gryźć, nienawidzi tej czynności. Macie jakiś pomysł co mogę zrobić? może da się go jakos zająć albo jest inny sposób na czesanie, który nie bedzie tak drażnił psa?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Musisz go nauczyć akceptować czesanie. Powoli oswajaj go ze szczotką, dając smaczki w trakcie czesania. Zacznij od takiego etapu, na jakim jeszcze nie wykazuje niezadowolenia i stopniowo przechodź dalej. Jeśli nie broni jedzenia możesz też próbować go czesać gdy dasz mu miskę.

No i nic nie pomoże, jeżeli czeszesz go niedelikatnie, szarpiesz, masz szczotkę która wyrywa mu włosy, albo próbujesz rozczesać kołtun który dawno należałoby potraktować filcakiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja swojego psiaka na początku delikatnie głaskałem szczotką (nawet nie chciałem czesać a jedynie pokazać, że nie ma się czego obawiać i panikować), co chwilkę dając jakieś smakołyki. W późniejszym czasie, piesio na sam widok szczotki przychodził do mnie, podstawiając się do czesania aby dać mu jakiś "frykas". W pewnym momencie zamieniłem przekąski na głaskanie i zabawę po udanym czesaniu. Teraz stoi jak wryty kiedy go czesze. Polecam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...