Jump to content
Dogomania

Dwie sunie zabrane z pseudo-hodowli, zbierają na operacje. Jedna na usunięcie guza z brzuszka. a druga na usunięcie polipa z gardła, który zagraża jej życiu.


Recommended Posts

No Pimpeta doszła do siebie i już znów jest bardzo radosna jak zwykle ,owszem jest strachliwa ale juz zapomniała chyba bo bardzo jest uśmiechnięta i w poniedziałek ją umówię na te zęby, za to Bonita ma jakieś guzki całkiem duze na grzbiecie , ją pogryzły moje psy bo bardo prowokowała skakała na nie i uciekała i dały jej wycisk jak mnie nie było wiec nie wiem czy to jakieś ropnie pod skórą czy to guzki od czegos innego obserwuję i zobaczymy czy to zejdzie.Nic sie obydwie nie nauczyły Pimpeta dalej zaczepia psy i obszczekuje a Bonita dalej skacze z szafki nocnej na Grubą Blusię . No trudno takie już są.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pimpetka bardzo ładnie zniosła narkozę na początku  nie chciała zasnąć bo była w stresie ale za to wróciła do domu po na własnych nogach , bo Blusię musiałam nieść z powrotem. Zęby z przodu straciła wszystkie ma tylko jeden z przodu i jeszcze 2 w głębi wyrwali wygląda szczerbata , za to pyszczek czysty ,pozbylismy się tego kamienia z czasów kiedy jadała kupy i który śmierdział juz ma czystą paczczę nie śmierdzącą i buziaczkuje minie często a ja nie odmawiam jak dawniej. Teraz zosta,ła mi Bonita do weta ale nie zaraz. Nie mam siły na nowy bazarek bo trochę sie rozchorowałam, czekam na wiecej siły bo to duża robota wszystko pofotografować pomierzeć opisać a mam ze 100 fantów bo zrobiłam taką akcję wiec ludzie przynoszą całkiem dobre ciuchy dużo markowych tylko żebym miała siłę to zrobić bo na razie marne zdrowie a też zaczęłam malowac mieszkanie bo brudne ściany wnuczka mi ksieżniczki porwyrysowywała na ścienie i jednorożce maluję kawałkami na razie mam cały jeden pokój i kawałek przedpokoju marnie mi idzie brak siły. Pieski natomiast kwitnące , coś tylko Bonita ma na grzbiecie jakieś guzki i chyba będę musiała to diagnozowac na razie to obserwuję zobaczymy co za jedne. Pimpetka juz zapomniała ze ją wilczur pogryzł i znów  napadła na innego wilczura . Nic się nie nauczyła po takim okropnym doświadczeniu , mogła umrzeć na szczęście jest gryba i nie mógł jej pyskiem objąć i ugryźć , gdyby to była inna chuda np Bambisia Gusia czy Bonita to by je zmiażdzył szczękami, a z Pimpety mu sie szczęki ześlizgiwały taka okrąglutka . No piekna nie jest duża kula na krótkich łapkach z bardzo moim zdaniem ładną mordką w sumie paskudny piesek bo ogon ma jak świnka zakręcony do góry , ale jaka uczuciowa jak zaden pies którego znam.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, themagda napisał:

na szczęście jest gryba i nie mógł jej pyskiem objąć i ugryźć , gdyby to była inna chuda np Bambisia Gusia czy Bonita to by je zmiażdzył szczękami, a z Pimpety mu sie szczęki ześlizgiwały taka okrąglutka . No piekna nie jest duża kula na krótkich łapkach 

Taka pancerna Pimpeta. Prawie jak foka : )

Link to comment
Share on other sites

Bonita ma tendencje do jakiś narosli ,ma na oku coś  i teraz co,s innego na grzbiecie trzy guzki jeśli nie zniknie to będę ją diagnozować ,powinnam też zęby jej zrobić alle nie wiem czy ta lekarka by sie zgodzila bez faktury za połowe taniej musze sprawdzić. 

Pimpeta jest jak kula na krótkich nóżkach tak że objać pyskiem to moze by krokodyl dał radę ale nie pies , mordę za to ma bardzo ujmującą z usmiechem od ucha do ucha i wylewna w uczuciach zwłaszcza miłosci. Ja chyba najbardziej to kocham Gusię i Pimpetę , oczywiscie trudno to określc bo sa dni ze najbardziej kocham Bonitę i np Blusię ale to sie zmienia ,z tym że Pimpeta jest bardzo ruchliwa i dająca ciegle o sobie znać stale chce mojej uwagi zaczepia nie da sie zbyć muszę się nią zajmować , inne pieski sobie leżą na kanapie a ona z pod stołu mnie zaczepia a to chce byc kochana i na ręce itp nie daje spokoju łazi za mna wszędzie , dziwny pies jak na chihuahua , Chihuahua to pieski typowo kanapowe   , Miałam kundle , miałam Yorki i wszystkie latały po mieszkaniu a te leżą stale na kanapie w pieleszach najlepiej na miękkich poduszkach za to Pimpeta lata po mieszkaniu za mną, nawet do kibla , czy jak sie kąpię to chce byc ze mna w łazience i nawet jak zamknę kabine prysznicową to szczeka że mam otworzyc i musze uchylić. jest męcząca ale tak pozytywnie.  ja w ogóle chyba jestem zwariowana na pieski tak jakos zawsze wszystkie kochałam za bardzo. Szkoda tylko ze mam marne zdrowie i one maja marną mamę co nie ma siły bo cukier np 300 i ledwie łażę , kiedyś to z psami biegałam jechałam daleko na lepszy spacer a teraz nudne spacery po osiedlu i maleńkim parku . Jakoś ze zdrowiem mam kiepsko bardzo w tym roku. w zeszłym roku się podreperowałam ze zdrowiem w szpitalu ale ja szpitala to ie trawię już drugiego dnia bym wyszła , chyba teraz do szpitala to pójdę dopiero umierać nie dam sie wsadzic w takie miejsce bo psychika mi tam siada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jestem żyję ale załapałam jakieś żołądkowe bakterie i miałam przez długi czas straszne bóle w brzuchu nie miałam siły chodzić a że mam wrzody na żołądku i dwyunastnicy to leżałam cierpiałam i myślałam ze to tak jakoś z wiekiem gorzej bolą i trzeba cierpieć , dopiero lekarka dała mi antybiotyk i jak ręką odioł ale teraz po 3 tychodniach zaczyna sie znówchyba ta bakteria sie znow namnożyła  i znów dostałam antybiotyk teraz silniejszy bo nie doleczyło sie do końca , na razie nie mam na receptę żeby wykupić bo emerytura 24-go czyli za 3 dni i znów jestem chora ale mniejszy problem bo wiem co mi jest, wytrzymam , No jest jakos u mnie ze zdrowiem lipnie , starość mi sie zdecydowanie nie podoba i to z tym koronkowym problemem , leczeniem że do lekarza to szansy nie ma zeby normalnie iść tylko jakieś dziwne zapisy a w przychodni nie tak że kolejka tylko wszyscy na dworzu czekaja i wołają tych co niby gorsze schorzenie mają najpierw a jak masz tylko brzuch chory to na końcu . No moje pieski są ok tylko nie wiem co to jest Bonita zaczęła tak robic językiem jak wąż wysuwa i chowa cały czas i robi to od tygodnia , jeśli ktokolwiek wie dlaczego pies tak robi językiem to napiszcie . Miałam sobie wymalować mieszkanie i nie dałam rady , siostrzeniec miał mi skończyć ale stale naćpany wszystko mi sie nie udaje . No ale za 3 dni zaczne znów kurację  to jak stane na nogi to napiszę bo na razie to i doła mam z tego brzucha. Ale zyję pieski też ok tylko znów mam problem ze nie chcą wychodzic na dwór bo zimno , nawet się ubrać nie dają muszę je zabierać na siłe na spacery i też są maleńkie i szybko marzna i się trzęsą nie da się ich porządnie przegonić a powinnam to robić bo są grube a zapieraja sie wszystkimi 24 łapami i nie mam siły ich ciągnąć wiec jak się juz przyzwyczają ze jest zimno że trzeba w ubraniu i trzeba chodzić to co roku miesiąc a nawet wiecej mija aż przestaną walczyć z wychodzeniem i będą zwykle latać . takie te małe psy są niestety, chociaż yorki miałam i tak nie wydziwiały jak te, a muszą dużo latać żeby troche schudły. Na razie to jest tak ze jak biorę smycze i ubranka to one wszystkie oprócz nierozgarniętej Bambisi biegiem pod meble sie chowają a ja wyciągam i na siłę ubieram , no to tyle jak dojdę do sibie to włączę sie w dogomanię znów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

No i mnie siekło a myslałam ze ten rok przeżyję bez szpitala a tu załapałam koronkę i mnie w poniedziałek walną na oddział  , żle ze mna bo to mi nie przechodzi a do tego rzuca mi się na brzuch, ze względu na to że juz tyle czasu jestem chora i mam cukrzycę to mnie , aresztują i wsadzą za kraty czyli do szpitala a teraz z psami wyjść nie mogę bo mam być tylko w domu do poniedziałku, pieski będa same , siostra bedzie dojeżdżac co 3 dni lub jak będzie miała czas to co 2 dni . Jedzenia i picia będą miały dużo zostawione , podkładów też będzie wszędzie duzo dadzą radę i one z siostrą to nawet wyjdą na spacer , J a  jestem taka słaba że po domu ledwie łażę juz tak długo to mnie zwaliło z nóg. No jakoś przetrwamy im źle nie bedzie  i myśllę ze to też nie potrwa długo bo ja w szpitalu już trzeciego dnia nie wyrabiam , nie wiem ile się leży na koronkę ale myslę że mnie szybko pomogą. To tyle pieski są zdrowe wiec dadzą radę

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, themagda napisał:

dzięki dziewczyny ,jak dojde do siebie to tez się zajme bazarkami jeśl elik mnie zechce do współpraacy 

Madziu, co za pytanie  :)   Pewnie, że chętnie, tylko musisz zadbać o siebie  :)  Pozbądź się tej paskudnej korony i szybko wracaj

Link to comment
Share on other sites

Poker ty pytałaś o adres mailowy dla firmy kurierskiej  no to [email protected]  telefo też chcą 796792079 ale na razie nie wysyłaj bo w poniedziałek rano mam sie zgłosić na oddział w sprawie koronki co mnie tak zwaliła z nóg , ale mam nadzieje ze szybko wyjdę z tego . Jeśli chodzi o klamoty dla piesków to ja mam duży problem z Pimpetą bo ona jest nietypowa i na nią nie ma chyba ubranek ma jedno typ " reniferek" co jest tak uszyte że na nią wchodzi bo ona jest krótka pod pachami ma normalny wymiar za to brzuszek w obwodzie pół metra jest taką kulą na kruciutkich lapkach nie wiem co sprawia że ma taki brzuszek duży była operowana i chirurg powiedziałze jeszcze nie widział aż tyle tłuszczu w brzuszku u takiego małego psa . to mnie martwi ten jej brzuszek ale jest sprawna mimo to biega i to szybko i jest bardzo wesoła wiec cchyba taka jej uroda. jak byś gdzieś widziała ubranko dla psa rozkloszowane u góry norma a dołem szerokie to ja ci wyśle pieniążki bo na nią nic nigdzie takiego nie ma . Ale to przy okazji bo specjalnie nie szukaj ,  może ktoś inny też trafi na takie ubranko to będę wdzieczna za wiadomośc. Chodzi o ciepłe ubranko a nie sukienkę bo sukienek takich dołem szerokich to dużo jest. No nawet pisanie mnie męczy coś mnie ta koronka zwaliła z nóg

Link to comment
Share on other sites

spacer.png

To jest Pimpeta , jeszcze nigdy nie miałam tak radosnego psa , przekorna , psotna wesoła zawsze uśmiech na pysku smutek miała tylko po operacji no i złosć to ma na mordzie przy obcinaniu pazórów ale 90% czasu pies sie cieszy ze wszystkiego., jest ruchliwa wylewna w uczuciach bardzo , ciagle daje buziaki , miałam dużo psów ale takiego radosnego stale jak ona  to nie miałam i u mojej siostry też nie było a zawsze mamay psy,Ten pies to na prawdę wyjątek jedna wielka radosć pies po rostu ze wszystkiego się cieszy wszystko dla niej jest fajne i jest zabawą i ma radosć nawet w slepiach. Jestem w niej podwójnie zakochana.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

spacer.png

No w tym szpitalu pustkowie 3 pacjentów na oddziale , ta coronka to raczej rzadkość za to robią straszną nagonkę że to tak zakaźne i że takie strasznie trudne że się umiera zwłaszcza starsi. Do tego jest się jak w wiezieniu nie wolno wyjść z celi drzwi zamknięte na stałe , po prostu jak w więzieniu , w więzieniu nie byłam ale widziałam na filmach , a co do objawów to nocne poty, ból głowy i kaszel jakis glut w płucach i ogromna słabosć coś jak zwykła grypa wcale nie gorzej , za to moje piski są beze mnie siostra mi mówi ze Bambisia dosłownie płacze kwili a Gusia cały czas szczeka, już bym chętnie wyszła ale wypuszczaja jak juz nie ma antygenu tylko przeciwciała . To lepiej to w domu przejsć moja synowa i wnuczka to miały w domu i było ok a mnie bo stara z cukrzycą to do szpitala i tylko na tym pieski tracą

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...