Jump to content
Dogomania

Guzek po kleszczu


panipuszka

Recommended Posts

Proszę o pomoc, bo bardzo się martwię o mojego pieska! 

Przedwczoraj Puszek miał wyciągniętego kleszcza (prawidłowo, kleszcz po chodził) w okolicy lewej pachwiny. Od razu zaniepokoiła mnie "gulka" nawet kiedy kleszcz był wbity w skórę, jednak nie był on tam na tyle długo, żeby był opity. Gulka po wyrwaniu była lekko zaczerwieniona, teraz zaczerwienienie zeszło, ale ta kuleczka jest wciąż wyczuwalna. Jak pies leży czuć zmianę jakby to był pryszcz, natomiast kiedy wstanie da się "złapać" tę kuleczkę w dłoń i nią "poruszyć" (jest wielkości ziarnka grochu, jednak nie jest twarda). Czy to możliwe, aby to był jedynie odczyn po ugryzieniu kleszcza? Zważając na fakt, że był tam w momencie, kiedy kleszcz był jeszcze w skórze i że jest to w tak delikatnym miejscu

 

Bardzo proszę o odpowiedź, przepraszam, jeśli zły temat

 
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, panipuszka napisał:

Czy to możliwe, aby to był jedynie odczyn po ugryzieniu kleszcza? Zważając na fakt, że był tam w momencie, kiedy kleszcz był jeszcze w skórze i że jest to w tak delikatnym miejscu

 

Bardzo proszę o odpowiedź, przepraszam, jeśli zły temat

 

To jest odczyn po ugryzieniu przez kleszcza i to nie jest istotne.Ważne jest,żebys obserwowała psa przez ok 3 tygodnie,jesli kleszcz był zdrowy,to wszystko bedzie ok,jeśli zaraził psa babeszjozą - to gorzej.Dlatego ważne jest,żebys w razie czego nie przegapiła i nie zignorowała pierwszych,wczesnych objawów choroby.Poczytaj w necie o babeszjozie,to zbyr obszerny temat,żeby się tu teraz rozpisywać.

Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...