Jump to content
Dogomania

Karma niskobiałkowa dla psa z lękiem separacyjnym. Jaką wybrać?


Poki

Recommended Posts

Cześć.

 

Mam psa (kastrowany kundelek, 7 lat, 7 kg) w typie jamnikopodobnym.

Po przeprowadzce do nowego mieszkania psu nasilił się lek separacyjny (szczekanie, niszczenie). Pracujemy z behawiorystką nad zmianą zachowania, próbując wszystkiego.

Jednym z zaleceń było obcięcie dziennej dawki karmy (Arion small adult, 28% białka) i zmiana na karmę o niższej zawartości białka. Pies dostaje także tryptofan na uspokojenie, który lepiej wchłania się w towarzystwie węglowodanów, a nie białka, więc dodatkowo zjada 2 godziny po posiłku kilka sztuk makaronu.

Podajemy aktualnie karmę Bozita Original Mini (21% białka), ale mam wątpliwości co do niej, bo psu nasiliło się lizanie łap. Co prawda podłoże tego zachowania jest u niego również nerwowe, ale nie mogę odeprzeć wrażenia, że karma dokłada tutaj do pieca.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa w takiej sytuacji?

Proszę Was o polecenie suchej karmy dla psa z lękiem separacyjnym, najlepiej z małym brykietem (do treningów) i nie na kurczaku.

Jak na razie z ciekawych propozycji znalazłem Healthy Paws, ale chyba ma duży brykiet:

https://www.ceneo.pl/47622229

Link to comment
Share on other sites

Kenel już jest wprowadzony. Tryptofan jest w białku, ale suplementowany wchłania się najlepiej przy udziale węglowodanów. Karma ma być ogólnie niskokaloryczna, bo pies ma za dużo energii, ale mniejsza z tym. Potrzebuję rekomendacji dobrych karm; nie rozpisywałem się więc o poczynionych dotychczas krokach w zakresie suplementacji, farmakologii i modyfikacji zachowania, bo chodzi mi o żywienie.

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Poki napisał:

Kenel już jest wprowadzony. Tryptofan jest w białku, ale suplementowany wchłania się najlepiej przy udziale węglowodanów. Karma ma być ogólnie niskokaloryczna, bo pies ma za dużo energii, ale mniejsza z tym. Potrzebuję rekomendacji dobrych karm; nie rozpisywałem się więc o poczynionych dotychczas krokach w zakresie suplementacji, farmakologii i modyfikacji zachowania, bo chodzi mi o żywienie.

Bardzo trudno coś doradzić, bo jeśli szukasz niskokalorycznej -to zazwyczaj niskotłuszczowej a jeśli dodatkowo niskobiałkową to wychodzi że musiałbyś szukać karm weterynaryjnych dla trzustkowców plus nerkowców.

Ale... przy dietach nerkowych z niską zawartością białka dodaje się więcej tłuszczu żeby pies -pisząc kolokwialnie mógł żyć

Przy dietach trzustkowych jest mało tłuszczu dużo węglowodanów.

Ale.. we wszystkich karmach ważne też są dodawane minerały itp itd - jeśli Twój pies bierze jakieś leki i suplementy też musisz wziąć pod uwagę jak one wpływają na jego organizm (nie tylko pozytywnie).

Jeśli coś mam doradzić to nie suchą karmę lecz w puszkach np Terra Canis sensitive lub lulkulus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 years later...
Dnia 6.09.2019 o 10:32, GazGazGaz napisał:

Rzeczywiście Twój pies powinien jeść niskobiałkową karmę… myślę, że warto poszukać w sieci odpowiedniego pokarmu … duży wybór suchych karm oferuje ten sklep https://zoozoo.pl .

Mam pytanie do Was o tą karmę Smart Nature , na przykład ta z kaczką, lub jagnięciną?
znalazlem je na powyższej stronie
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...