Jump to content
Dogomania

Czy applaws może być źle przyswojony?


wioletka155

Recommended Posts

Mam takie pytanie, pewnie głupie jak na mój staż ...ale długo nie zaglądałam i jestem trochę "wyrwana".

Mój psiak jadł zawsze gotowane mięsko- ryż, udko, marchewka. Od czasu do czasu parę kulek royala (nie częściej jak 2-3x w tyg w ilości 5-10 kulek jako nagroda).

Ostatnio przestałam już mieć możliwość mu gotować, bo praca mi nie pozwala (wyjazdowa) i muszę mieć karmę w puszcze/saszetce etc. Sądząc, że skro applaws z kurczakiem jest tak mocno mięsny i nie ma innych tam rzeczy a niżeli ja dawałam, to będzie ok .

Ale psiak często robi po niej kupkę....znaczy jak jej gotowałam no to robiła 1-2x dziennie, a teraz 3x a zazwyczaj nawet 4x. Czy to jednoznaczne jest z tym, że tej karmy nie przyswaja? Jestem w lekkim szoku-prawie samo mięcho i taka reakcja?

Czy to może wymaga więcej cierpliwości aż się organizm przestawi?

I mam wrażenie , że jest bardziej głodna po nich niż po gotowanym jedzonku. Częsciej szuka w miejscu miski, czegoś do jedzenia,a wcześniej trzeba było ją namawiać do zjedzenia. Przeczekać?Zmienić? Kupki nie są rzadkie, ani twarde- powiedziałabym że są w sam raz, nie są też duże, ale ta częstotoliwość...... ratunku:-))

Link to comment
Share on other sites

na karmie komercyjnej zawsze pies jest bardziej głodny, no bo co innego gotowane mięso, a co innego taka karma - duza cześć karmy po prostu przez psa przechodzi i wychodzi tyłem

bardzo to widać jak sie przestawia psa z karmy na mięso, albo z mięsa na karmę - po prostu po ilości i wielkości kup

no i  mięso z kurczaka  w sklepie, takie dla ludzi, a mięso  z kurczaka w karmie dla psa - to nie jest tej samej jakości mięso - wystarczy poczytać jakie normy wyśrubowane musi spełniać to przeznaczone do zjedzenia dla ludzi, a jakie  mięso z kurczaka może być w karmie dla zwierząt towarzyszących/niezjadanych przez ludzi 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...