Jump to content
Dogomania

CZARUŚ TERAZ MAX MA DOM!!! Malutki niewidomy Miluś jest na BDT u mari23!!


Recommended Posts

Wieści z domku Czarodzieja Maksa są dobre, nawet bardzo dobre! :)

Jest już prześwietlony. Wynik prześwietlenia w porównaniu z oględzinami jest zaskoczeniem. Maks nie był połamany, tylko kiedy rósł za szybko mu się chrząstki utwardziły i kości się skrzywiły. Tylko tyle......i aż tyle...

Chciałam się z Wami podzielić odpowiedzią Maksiowej pani na moje wczorajsze zatroskanie o wynik RTG:

 "Dlaczego zakładasz, że może być źle? Jest, jak jest. Jest pies, zdarzyło mu się coś w życiu i kuleje. Jeśli żył z tym w pancerzu z brudnej sierści w schronisku, to będzie żył w domu, gdzie wszyscy go bardzo kochają. My wiedzieliśmy, że on kuleje. Gdybym chciała mieć championa - kupiłabym. Sprawdzę, co się dzieje i tyle. Maks się rozchodzi i będzie dobrze, nie martw się już. Jest bardzo OK :) "

następny sms był o tym, jak mam zacząć zmiany w swoim życiu - przestać się zamartwiać o wszystko i o wszystkich .....całkiem łatwe to ;) ;) do napisania ;)

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

e4520f5a9b86.jpg

upał troszkę odpuścił, więc wybraliśmy się z Milusiem na dłuższy spacer - nad Odrę

9129dfd4e090.jpg

u góry zdjęcia na środku jest luka pomiędzy drzewami i widoczny słup, w świetle którego widać szary budynek - to jest właśnie dom, w którym Miluś mieszka

4aef50803bd2.jpg

Milus pięknie szedł, dopóki nie znaleźliśmy się blisko Odry i grunt zaczął mocniej opadać - Milusiek bał się zejść niżej, nie zmuszałam go

c053e93dd671.jpg

"portrecikowe" w promieniach zachodzącego słońca

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3a5c2cae9bd7.jpg

niżej nie idę! Tam chyba przepaść jest, woda jakaś szumi! nie idę! ;)

6eb1c2607c5e.jpg

może uda się uchwycić Milutka "w locie" - zdjęcia będą - przypięłam smycz do pomnika-pamiątki powodzi 1997r.

780d9225d31c.jpg

zdjęć nie będzie, model przelazł pod ogrodzeniem, żeby z bliska pomnik "obejrzeć" :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z wielką przyjemnością i ulgą, patrzy się teraz na szczęśliwe psiaczki. Czaruś w ekspresowym tempie, pojechał do własnego domu, a Miluś cieszy sie zapachem trawy i wolnością a ja wraz z nim, że widmo schronu już mu nie grozi.

Chciałam napisać, ze utarg z bazarku transportowego, niespodziewanie powiększył się o kwotę 50 zł. Nadeszła wpłata niespodzianka od Pani Ani. Transport już opłacony, wiec chcę ją przeznaczyć na drugi cel bazarku, czyli na karmę. 50 zł podzielone pomiędzy 8 szczęśliwców, daje kwotę 6, 25 zł na jednego. W związku z tym do Asi - Alaskan prześlę 13 zł przypadające na Czarusia i Milusia.

Zostawiam mizianki i czochranka dla cudnego Milusińskiego i serdeczne pozdrowienia dla Mari23 .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skoro mowa o finansach - Czaruś - Maks  ( jeszcze jako Czaruś) nie zdążył wygenerować dużych kosztów. NexGard i odrobaczenie dostał ode mnie, podobnie i Milusiek, badania też mu zrobię na swój koszt, na karmę nie potrzeba nic - od razu mówiłam, że karmy nie trzeba. Gdyby w przyszłości  okazało się, że Milutek potrzebuje nagle dużej kwoty na leczenie - poproszę o pomoc. Na razie większe fundusze nie są mu potrzebne, z takimi bieżącymi kosztami sobie poradzę, są psy w większej potrzebie. Dlatego wszelkie uzbierane dla nich obu pieniążki wykorzystajcie dla kolejnej psiej biedy, jest ich tyle, że to kropelka w morzu potrzeb.Mam nadzieję, że darczyńcy Czarusia i Milusia nie będą mieli nic przeciwko temu :)

c00120cb6953.jpg

efdb61397a2a.jpg

920cb54e52ec.jpg

Milusiński pozdrawia <3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.06.2019 o 20:36, mari23 napisał:

Skoro mowa o finansach - Czaruś - Maks  ( jeszcze jako Czaruś) nie zdążył wygenerować dużych kosztów. NexGard i odrobaczenie dostał ode mnie, podobnie i Milusiek, badania też mu zrobię na swój koszt, na karmę nie potrzeba nic - od razu mówiłam, że karmy nie trzeba. Gdyby w przyszłości  okazało się, że Milutek potrzebuje nagle dużej kwoty na leczenie - poproszę o pomoc. Na razie większe fundusze nie są mu potrzebne, z takimi bieżącymi kosztami sobie poradzę, są psy w większej potrzebie. Dlatego wszelkie uzbierane dla nich obu pieniążki wykorzystajcie dla kolejnej psiej biedy, jest ich tyle, że to kropelka w morzu potrzeb.Mam nadzieję, że darczyńcy Czarusia i Milusia nie będą mieli nic przeciwko temu :)

Mari23 z całego serca dziękuję!! emotikony na gg serca

Zdecydowałam jednak, że na razie nie będę ruszać finansów psiaczków. Zobaczymy, co pokażą badania Milusia. 

 

Link to comment
Share on other sites

8a91b5b47a15.jpg

pozdrawia Was Milutek w wersji mokrej, wykąpany w Manusanie trzykrotnie.... nie myślałam, że aż tak był brudny, nie wyglądał na brudaska ;)

92bcfb9b0791.jpg

podczas kąpieli był bardzo nieszczęśliwy, próbował wydostać się z wanny, popiskiwał, w końcu zaczął nawet wyć :)

0c7b0cd79fb5.jpg

ale wycieranie już bardzo mu się podobało, choć otrzepując się zrobił mi niezły prysznic :)

095f7a82fa31.jpg

reakcja na dźwięk "miau" - Węgielek czasem popłakuje, jest po operacji

9ce65ffdd18d.jpg

na fotelu Milutek nie czuje się bezpiecznie, na łóżku zresztą też, trudno się dziwić - w końcu nie widzi, gdzie jest granica bezpieczeństwa

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

b90976cbec39.jpg

morfologię Milutek ma lepszą ode mnie :) czekamy na biochemię.

Zważyłam go - wynik: 9,6 kg

Chciałam go odpchlić i odrobaczyć, ale pani doktor powiedziała, że najpierw chce zobaczyć biochemię, a potem zdecyduje, co mu podać.

Miluś był bardzo dzielny przy pobieraniu krwi :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...