Jump to content
Dogomania

CZARUŚ TERAZ MAX MA DOM!!! Malutki niewidomy Miluś jest na BDT u mari23!!


Recommended Posts

Zajrzałam do Czarusia i Milusia a tu tak niespodziewane i smutne wieści o Kazanku. Asiu, nawet nie wiesz, jak bardzo mi przykro, że Twoj ukochany Kazan zasnął na zawsze. Wiem, że on również kochał Cię i wiem, jak boli to rozstanie. Przytulam bardzo mocno... a ty Kazanku bądź też szczęśliwy tam, po drugiej stronie Tęczowego Mostu...

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Havanka napisał:

Zajrzałam do Czarusia i Milusia a tu tak niespodziewane i smutne wieści o Kazanku. Asiu, nawet nie wiesz, jak bardzo mi przykro, że Twoj ukochany Kazan zasnął na zawsze. Wiem, że on również kochał Cię i wiem, jak boli to rozstanie. Przytulam bardzo mocno... a ty Kazanku bądź też szczęśliwy tam, po drugiej stronie Tęczowego Mostu...

Havanko, dziękuję....

Ja myślę, że on tam wcale nie jest szczęśliwy...On tęskni za mną.....Bo ja potwornię za nim tęsknię....

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Alaskan malamutte napisał:

Czarusiu, przepraszam, że tutaj, ale Kazanek nie miał wątku na dogo.... 

Czaruś nie tylko sie nie gniewa, ale jest z tego zadowolony, że gości na "swoim" wątku Kazanka..... bo Czaruś  ma w sobie coś z Kazanka, coś nieuchwytnego.... a jednak "coś"...trudno to określić dokładne, ale w tym majestacie, spojrzeniu, dostojeństwie jest coś "magicznego", co ich obu łączy... i co zapewne sprawiło, że w schronie akurat jego wypatrzyłaś

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asiu łączę się z Tobą w bólu po stracie najlepszego Przyjaciela.

Kazanek urodzony jest w tym samym roku,co nasz Kado...to już 11 lat,stateczny wiek,a dopiero miał 6 tygodni..

Za szybko ten czas przemija...za szybko:(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Alaskan malamutte napisał:

Havanko, dziękuję....

Ja myślę, że on tam wcale nie jest szczęśliwy...On tęskni za mną.....Bo ja potwornię za nim tęsknię....

Asiu, Po śmierci Dyzia moja znajoma przesłała mi link do textu na blogu. Czytałam go w kółko, jakoś lżej mi się po nim robiło .

https://www.grzecznipodopieczni.pl/2016/01/post-ulotny.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Alaskan malamutte napisał:

Uxmalku, ile czasu minęło po śmierci Dyzia, kiedy zdecydowałaś sie na kolejnego psiaka? 

Rok i dwa tygodnie i to była spontaniczna decyzja jak na mnie. Bo długo rozmyślam zanim podejmę decyzję. Mój TZ mi pomógł.

Teraz tak z perspektywy myślę że za długo myślałam.:) Ten rok był jak rok bez powietrza.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

wczoraj koleżanka przywiozła swoją znajoma fotografkę - robiła zdjęcia, z braku czasu tylko tym adopcyjnym, do ogłoszeń. Czaruś też pozował, link do zdjęć wysłałam Alaskan, bo ja nie potrafię dodawać zdjęć na dogo :( przez dogo nie wchodzą, a przez "zapodaj" dodaję, ale po pewnym czasie znikają :(

Czaruś poznał, co to miłość i stał się zazdrosny. Nie atakuje "konkurencji", której u mnie nie brak, nie musi ;) jedno jego "burknięcie niedźwiedzia" jest baaardzo skuteczne, nikt nie podejdzie do mnie w momencie, gdy przytulam Czarusia. Myślę, że w schronisku czuł się jednym z wielu, nikt mu nie okazywał wiele czułości, teraz to się zmieniło i chyba chciałby mieć "to" tylko dla siebie :) Nie jest w żadnym razie agresywny, ani trochę, ale chyba powinien być ukochanym jedynakiem :)

W przyszłym tygodniu planuję badania krwi i RTG, skoro na RTG muszę jechać do Środy Śląskiej, to i badania chyba tam zrobię, żeby dwukrotnie go nie stresować wsiadaniem do samochodu.

Dzisiaj wczesnym rankiem podczas spaceru obmacałam dokładnie chorą łapkę Czarusia.... jeszcze płaczę :( to jest dramat, jak bardzo jest ona zniekształcona, musiała być pogruchotana i "sama się zrosła", jak to mówią. RTG pokaże, co tam się dzieje. Chcę mu zamówić dobrą karmę na stawy, nie wiem, którą "markę" wybrać, może ktoś doradzi?

Link to comment
Share on other sites

Na stawy najlepsza jest karma z dużą zawartością glukozaminy i chondroityny.Najwięcej jest chyba w tej- Brit Care Grain-free Gigant Salomon&Potato,ale to duże granulki i moja sunia nie chciała jej jeść/dostępna w firmie APETETE/.Ja podaję karmę Simpsons /dostępna w firmie BITIBA/i suplementy na stawy Dolfos Arthrofos Forte-proszek lub Dolfos Arthrofos-tabletki/kupuje na allegro/.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.06.2019 o 11:28, mari23 napisał:

W przyszłym tygodniu planuję badania krwi i RTG, skoro na RTG muszę jechać do Środy Śląskiej, to i badania chyba tam zrobię, żeby dwukrotnie go nie stresować wsiadaniem do samochodu.

Dzisiaj wczesnym rankiem podczas spaceru obmacałam dokładnie chorą łapkę Czarusia.... jeszcze płaczę :( to jest dramat, jak bardzo jest ona zniekształcona, musiała być pogruchotana i "sama się zrosła", jak to mówią. RTG pokaże, co tam się dzieje. Chcę mu zamówić dobrą karmę na stawy, nie wiem, którą "markę" wybrać, może ktoś doradzi?

Tak jak obiecałam,wpłacę na RTG łapek 100,00zł.Bardzo proszę o dane do przelewu.

Link to comment
Share on other sites

Czaruś jest iście czarujący... obłędny. Cieszę się, że już zaopiekowany czeka na domek w bezpiecznym miejscu. W mojej skromnej opinii jednak należałoby pokazać Czarusiowi, że nie należy warczeć na inne psy - że to Ty, mari kontrolujesz sytuację i każdy psiak może mieć do Ciebie dostęp.

Na stawy warto poczytać jeszcze o MSM i wyciągu z róży, dobrze wspierają stawy. Fajne preparaty ma właśnie Pokusa i te wrzuciłam w link. Do tego psiarze stosują czasem GameDog'a ;)
Niestety, Arthofos czy Arthoflex obciąża wątrobę, ja swojemu podaję, ale osłonowo też ma coś na wątrobę, to ważne u starszych psiaków zwłaszcza.

Joasiu, bardzo współczuję straty Twojej miłości życia. Malamuty kochają wyjątkowo... Przytulam. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...