Jump to content
Dogomania

Ból brzucha u psa


Sheltie

Recommended Posts

Hej, pisalam już na ten temat w poście: Alergia na vectre u psa. Pisze bo nie ma poprawy u psa, dzisiaj o 11 byłam u weta z psem, weterynarz mówiła że to nie jest alergia na te krople tylko to zbieg okolicznościowy z tym że miał takie zachowania, bo powiedziała że pies się czymś najprawdopodobniej zatruł i miał zaphane gruczoły odbytowe dlatego się nie zalatwial, dostał dwa zastrzyki, pozniej poszłam już sama o godzinie 15 i powiedziałam ze jest poprawa, ale znów jest to samo poprawa trwała chwilę, już nie wiem co się dzieje, ewidentnie psa boli brzuch bo jak go się glaszcze bo brzuchu to cicho popiskuje, można mu podać herbaty miętowej? Znacie jakieś sposoby na ból brzucha u psa? Trzeba wykonać u weta jakieś badania aby sprawdzić co to jest? Jutro znowu ide do weta bo lekarz kazała. Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Weterynarza powinien  postawić  diagnozę i zdecydować o badaniach, jeśli są konieczne, tak samo o lekach. Gruczoły okołoodbytowe powinny zostać opróżnione. Jeśli pies nie opróżnia ich sam, trzeba co jakiś czas zgłaszać się na ten zabieg do weta, by psu ulżyć.

Idź jutro z psem na kontrolę, powiedz o swoich spostrzeżeniach i zapytaj lekarza jaki będzie tok leczenia tzn. czy potrzebne dodatkowe badania, jakie leki i co mu właściwie jest.

 

Link to comment
Share on other sites

Zadbałaś trzy pytania. Na jedno jest odpowiedź  - wet. zdecyduje o badaniach, bo się na tym zna, na dwa pozostałe - herbata miętowa jest dobra, ale nie na każdy problem gastryczny, na ból brzucha leki rozkurczowe, ale trzeba mieć pewność, że to ból, a przede wszystkim trzeba wiedzieć co psu dolega, by go leczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...