Jump to content
Dogomania

Kastracja u pieska wbrew jego woli. Mam wyrzuty sumienia.


knaven

Recommended Posts

Mamy kundelka samca. 

Znajomy powiedział, że jak go nie wykastrujemy to wkrótce (ma 9 miesięcy) będziemy mieli wszędzie pełno nasienia.

Czy to prawda ? I jak wygląda ta kastracja? Przecięcie nasieniowodu?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, knaven napisał:

Znajomy powiedział, że jak go nie wykastrujemy to wkrótce (ma 9 miesięcy) będziemy mieli wszędzie pełno nasienia.

normalnie zatkało mnie. Kim jest ten twój znajomy że wysnuwa takie teorie, a może ma suczke i boi się o nią

Link to comment
Share on other sites

Znajomy ma psy już od dłuższego czasu. 

Czyli mamy dwie sprzeczne opinie, gdyż zakładam że jesteś zaskoczony wilku jeden. 

A co do kastracji to jednak brzmi trochę nieciekawie. Pozbawić naszego samca jąder itp. To straszne. 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, knaven napisał:

Mamy kundelka samca. 

Znajomy powiedział, że jak go nie wykastrujemy to wkrótce (ma 9 miesięcy) będziemy mieli wszędzie pełno nasienia.

Czy to prawda ? I jak wygląda ta kastracja? Przecięcie nasieniowodu?

Straszne,to miec takiego rozmowcę jak Ty...dostałeś ode mnie ujemna reputację za kompletną niznajomośc tematu,za pójście po linii najmniejszego oporu,za ignorancję,która zawsze źle świadczy o opiekunie psa.

Twoja "zemsta" jest przezabawna,możesz zminusowac wszystkie moje wpisy - wolna wola :) -  Ty sobie wystawisz sobie laurkę - nie mnie.Ja mam to w nosie a gierki z dziećmi nie są moja pasją :p

EOT

 

Link to comment
Share on other sites

Wiem. Dziecinada i niedojrzałość na pierwszy rzut oka. Jednakże uważam iż jesteś sędzią zbyt surowym i niesprawiedliwym. Próbujesz prostować nowych użyszkodników od pierwszego dnia : ))) Nie zgodziłem się z twoją negatywną oceną mojej nieświadomości, jako laika.

Powinieneś być przewodnikiem, tłumaczyć a nie karcić odrazu. Generalnie mam te minusy w poważaniu, ale chodzi o postawę i podejście względem bliźniego.  

Jak znajdę chwilę to cofnę minusy.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, knaven napisał:

Znajomy ma psy już od dłuższego czasu. 

wiesz dużo osób, które są tu na forum, może poszczycić się tym że ma psy od bardzo, bardzo długiego czasu (m.in ja). I nie są to osoby które gdzieś tam coś usłyszały od znajomych czy sasiadów, którzy mają psa/psy jakiś czas uważają się za nie wiadomo jakich znawców, tylko są to osoby z bardzo dużym doświadczeniem i wiedzą w wychowywaniu, a także i hodowcy. To że ci napisałam iż mnie zatkało, to prawda, bo większej bzdury nie czytałam i nie syszałam. mam zarówno psy jak i suki od ponad 40 lat, i NIGDY, powtarzam nigdy nie widziałam żeby którykolwiek pies "roznosił" po całym mieszkaniu nasienie. Nigdy żaden pies sam od siebie nie miał niekontrolowanej polucji. Co zaś tyczy się kastracji której się tak obawisz. Nie jest to nic strasznego, nie wpływa w żaden sposób na psa. Jedynie będziesz miał psa który nie będzie ci zwiewał do suk w czasie cieczek, nie będzie ci wył z tego powodu co niestety jest bardzo uciążliwe. Przykładów można podawać dużo. Nie wspomnę o walorach zdrowotnych. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, wilczyca napisał:

wiesz dużo osób, które są tu na forum, może poszczycić się tym że ma psy od bardzo, bardzo długiego czasu (m.in ja). I nie są to osoby które gdzieś tam coś usłyszały od znajomych czy sasiadów, którzy mają psa/psy jakiś czas uważają się za nie wiadomo jakich znawców, tylko są to osoby z bardzo dużym doświadczeniem i wiedzą w wychowywaniu, a także i hodowcy. To że ci napisałam iż mnie zatkało, to prawda, bo większej bzdury nie czytałam i nie syszałam. mam zarówno psy jak i suki od ponad 40 lat, i NIGDY, powtarzam nigdy nie widziałam żeby którykolwiek pies "roznosił" po całym mieszkaniu nasienie. Nigdy żaden pies sam od siebie nie miał niekontrolowanej polucji. Co zaś tyczy się kastracji której się tak obawisz. Nie jest to nic strasznego, nie wpływa w żaden sposób na psa. Jedynie będziesz miał psa który nie będzie ci zwiewał do suk w czasie cieczek, nie będzie ci wył z tego powodu co niestety jest bardzo uciążliwe. Przykładów można podawać dużo. Nie wspomnę o walorach zdrowotnych. 

No wiesz. Gdybym był zapatrzony w znajomego to nie pisałbym na forum. A tak wolałem zasięgnąć porady u was. Tzn Was. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...