Jump to content
Dogomania

R o z l i c z o n y *** sprzedane wszystkie zieloniuchy *** HOYA CARNOSA potrójna *** DLA ROXI BABUSZKI * do 7 maja włącznie *** ***** Storczyk CYMBIDIUM sadzonki SPRZEDANE


rozi

Recommended Posts

Rozi,całkiem mi wyszło z głowy,że 10.05.19 wyjeżdżam do 16,05.19 i nie będzie nikogo w domu.Wracam dosłownie na jeden dzień(piątek) i 18.05.19 znów wyjeżdżam na tydzień do 26.05.19 ale będzie TZ w domu.Nie wiem czy on sobie poradzi z kwiatem.W związku z tym nie wiem jak ogarnąć wysyłkę aby nie ukatrupić kwiatka.Jeżeli nie da się poukładać jakoś wysyłki to muszę zrezygnować z zakupu.Bardzo przepraszam za zamieszanie ale naprawdę nie pomyślałam o tym,że wysyłka nie będzie przyjęta ze względu na mój wyjazd.

Czy jest możliwość przechowania szczepki u Ciebie do 26.05.19 i wysłania np.27.05.19 (poniedziałek)?

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Anula napisał:

Rozi,całkiem mi wyszło z głowy,że 10.05.19 wyjeżdżam do 16,05.19 i nie będzie nikogo w domu.Wracam dosłownie na jeden dzień(piątek) i 18.05.19 znów wyjeżdżam na tydzień do 26.05.19 ale będzie TZ w domu.Nie wiem czy on sobie poradzi z kwiatem.W związku z tym nie wiem jak ogarnąć wysyłkę aby nie ukatrupić kwiatka.Jeżeli nie da się poukładać jakoś wysyłki to muszę zrezygnować z zakupu.Bardzo przepraszam za zamieszanie ale naprawdę nie pomyślałam o tym,że wysyłka nie będzie przyjęta ze względu na mój wyjazd.

Czy jest możliwość przechowania szczepki u Ciebie do 26.05.19 i wysłania np.27.05.19 (poniedziałek)?

Anula, nie bardzo bym chciała wyciągać tę szczepkę dwa tygodnie po posadzeniu, a posadzić po rozdzieleniu muszę. Zróbmy tak, że ja tę Twoją sprzedam JOLY, a jeśli u mnie zostaną dwie i ładnie się przyjmą, to sprzedam Ci w późniejszym jakimś terminie. Dam znać.

4 godziny temu, JOLY napisał:

Poproszę dane do przelewu i podsumowanie. A gdyby Anula zrezygnowala to dorzuć storczyka do mojego zamowienia.

Jutro jadę do banku to wpłacę.  pozdrawiam

J/w. Zaraz wyślę rozliczenie.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, rozi napisał:

Anula, nie bardzo bym chciała wyciągać tę szczepkę dwa tygodnie po posadzeniu, a posadzić po rozdzieleniu muszę. Zróbmy tak, że ja tę Twoją sprzedam JOLY, a jeśli u mnie zostaną dwie i ładnie się przyjmą, to sprzedam Ci w późniejszym jakimś terminie. Dam znać.

Super,znalazłaś rozwiązanie.Jeszcze raz przepraszam za moją bezmyślność.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, b-b napisał:

A ja proszę o dane i sumę do wpłaty:)

Zaraz wyślę PW. Wysyłki ustalam wstępnie na 20zł, jeśli nie będzie poślizgów na poczcie i zmieści się w cenie z internetu (16-17), to nadwyżkę odeślę przelewem zwrotnym, lub przekażę dla Roxi, w/g dyspozycji.

R O Z L I C Z E N I E:

1. uxmal - 30zł  -  konto znane

2. JOLY - 30 + 30 + PP20 = 80zł  -  wysłane PW

3. koja - 30 + PP20 = 50zł  -  konto znane

4. b-b - 30 + PP20 = 50zł  -  wysłane PW

Link to comment
Share on other sites

Dnia ‎2019‎-‎05‎-‎06 o 19:57, koja napisał:

No chyba nie masz wyjścia  :) -  dziękuję.
Nie przejmuj się - korzeń na pewno przetrzyma transport, a liście - zawsze pojawią się nowe. Będzie dobrze :)

 

 

Dnia ‎2019‎-‎05‎-‎06 o 20:38, uxmal napisał:

:) zaszalałam w tym miesiącu za bardzo :(

 

1 godzinę temu, rozi napisał:

Wysyłki ustalam wstępnie na 20zł, jeśli nie będzie poślizgów na poczcie i zmieści się w cenie z internetu (16-17), to nadwyżkę odeślę przelewem zwrotnym, lub przekażę dla Roxi, w/g dyspozycji.

R O Z L I C Z E N I E:

1. uxmal - 30zł  -  konto znane

2. JOLY - 30 + 30 + PP20 = 80zł  -  wysłane PW

3. koja - 30 + PP20 = 50zł  -  konto znane, adres poproszę  :)

4. b-b - 30 + PP20 = 50zł  -  wysłane PW

...

Link to comment
Share on other sites

Mam już wszystkie adresy, więc dziś wieczorem, albo jutro rano, rozwalę donicę i będę ciąć.

Niżej podam link do artykułu o rozsadzaniu - proszę o przeczytanie. Ja nie chcę tarmosić szczepek przed wysyłką, więc tylko podzielę, a każdy będzie musiał sobie oczyścić, opłukać itd. i wsadzić do wybranego podłoża - moja rosła w zwykłej ziemi, może trochę zmieszanej z jakimś storczykowym, nie pamiętam co dodawałam, to dawno było. Nie dawałam też drenażu, ale donica wysoka. Po rozbiciu zobaczę jeszcze. Bryłę owinę tylko lekko wilgotną szmatką.

Nerwy mam, no ale na własną odpowiedzialność chciałyście wysyłkę  :)

http://www.storczyki.org.pl/uprawa/how2/cymbidium-przesadzanie/krok1.html

 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, b-b napisał:

Chciałyśmy i będzie OK :)

Się nie stresuj ;)

:D  Chyba sięgnę po Calvados, Iwona mnie wsadzi na czarne kwiatki.

Warszawianki zapraszam na ten bazarek z dracenami/zielistką, to efektowne bardzo rośliny, nie do wysyłki za cholerę, choćbym chciała

https://www.dogomania.com/forum/topic/349888-dodałam-dorosłą-zielistkę-z-draceną-wąskolistną-rośliny-są-duże-tylko-warszawa-pióropusz-klasycznej-draceny-dla-roxi-babuszki-do-12-maja-włącznie/

 

Link to comment
Share on other sites

Się wzięłam na odwagę, bo deszcze idą, a chciałam na balkonie rozbijać.

Słuchajcie. Jakichś bulw, czy innych detali, to przecież nie sposób, bo donica nabita po 10-ciu latach na sztywno - zobaczycie na zdjęciach. Udało mi się rozciąć (według tych liści) na 5 kęp. Dużych. Pierwszą z brzegu posadziłam dla siebie w zwykłej, uniwersalnej ziemi Composana. Na dno dałam potłuczoną doniczkę w charakterze drenażu, bo po rozbiciu zobaczyłam, że był keramzyt jednak.

 

DSC03953a.JPG

DSC03954a.JPG

DSC03956a.JPG

DSC03957a.JPG

DSC03959a.JPG

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, uxmal napisał:

Storczyk posadzony w doniczce. Ziemia normalna. Korzonki troszkę przycięłam.

Podlałam.Często go podlewać, czy może lubi sucho?

Wiesz co, trudno powiedzieć. Gdyby był w podłożu storczykowym, to wiadomo - obfita kąpiel raz na tydzień/dwa. W normalnej ziemi ja chlupnę często, ale niewiele, tak żeby nie było sucho, ale i nie mokro, bo gnicie prędzej go wykończy, niż przesuszenie. Zobaczę też, jak sobie będzie radził, z czasem może przeniosę go do wyższej donicy, teraz nie miałam takiej, jak bym chciała, zapomniałam o niehandlowych niedzielach, a chciałam posadzić od razu, żeby Wam pokazać  :)

U mnie stoi od południa, latem na balkonie z tą samą ekspozycją.

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, rozi napisał:

Przed chwilą przelałam na konto Roxi cały dochód z bazarku, czyli - razem z wymanionymi nadpłatami - 160zł.

Pięknie dziękuję za kwiatkowe zakupy! samba.gif

na koncie Roxi zaksięgowane 160 zł

 

wielkie dzięki wszystkim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...