Jump to content
Dogomania

Cierpienie nie zna granic, postrzelona Linda na wózku, Kaj są z nami.


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Lindzie pojawiła się na środku głowy jakaś miękka gula. Obawialiśmy się, że to może być dirofilaria. Zamówiłam test i pojechaliśmy z nią. Test wyszedł ujemny, a zmiana jest do usunięcia. Wg lekarki to moze być włókniak, tylko umiejscowiony nietypowo. Fakture za test lekarz wyśle do Zea.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 17:05, Poker napisał:

Miękka gula to raczej tłuszczak.  Loczka miała takie na ogonie i czaszce. Nakłuwałam grubą igłą, tłuszcz się wylewał jak fontanna. I tak kilka razy, aż zaschły.

Właśnie jest inny, niż tłuszczak, ale nie całkiem twardy jak guz.

Nie wiedziałam, że tak można się pozbyć  tłuszczaków. Dzięki za radę. Zawsze proponowano mi operacyjne usuwanie przy okazji narkozy na cos innego lub pozostawienie. Czyli robi się tak, jak z obrzękiem przy krwiaku czy ropniem- nakłuć, wylać, zdezynfekować?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 17:21, Jaaga napisał:

Właśnie jest inny, niż tłuszczak, ale nie całkiem twardy jak guz.

Nie wiedziałam, że tak można się pozbyć  tłuszczaków. Dzięki za radę. Zawsze proponowano mi operacyjne usuwanie przy okazji narkozy na cos innego lub pozostawienie. Czyli robi się tak, jak z obrzękiem przy krwiaku czy ropniem- nakłuć, wylać, zdezynfekować?

Tłuszczo- kaszak (mała kulka pod skórą) - obrazowo - sakiewka wypełniona "kaszką" z płynem. Operacyjnie usuwają sakiewkę i teoretycznie nie powinien odnowić się, (niestety często nawraca).

Też nakłuwam i przez gazik wyciskam.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.03.2023 o 18:53, Moli@ napisał:

Tłuszczo- kaszak (mała kulka pod skórą) - obrazowo - sakiewka wypełniona "kaszką" z płynem. Operacyjnie usuwają sakiewkę i teoretycznie nie powinien odnowić się, (niestety często nawraca).

Też nakłuwam i przez gazik wyciskam.

 

Kaszaki też nakłuwam i usuwam.  zazwyczaj trzeba 2-3 razy i znikają.To jest coś innego i przede  wszystkim duże, jest w kształcie jajowate i wielkości własnie jajka. Jest dość głęboko, pod powięziami. Dlatego wetka stawia na włókniaka. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Linda jest umówiona na przyszły tydzień na usuwanie zmiany na glowie. Teraz jest akcja szczepienia p wściekliznę i z trudem udało mi się wyprosić termin na usunięcie guza na przedniej łapie u naszego Fly,a. Zresztą nie dalabym rady przypilnować dwójki po operacjach. Flay to kawal chłopa, waży 37,5 kg, a kołnierz wywołuje histerię. Dwójka panikarzy bylaby nie do upilnowania.

Link to comment
Share on other sites

Za 2 godz Linda ma operację. Bardzo się denerwuję. Ona wszystko przeżywa bardziej, każda krzywdę wyczytuję z jej spojrzenia. Poproszę też o czyszczenie zębów,  bo ma już kamień.

Jeśli usunięty twór będzie wyglądać podejrzanie, to zlecę histopatologię.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2023 o 08:26, Jaaga napisał:

Za 2 godz Linda ma operację. Bardzo się denerwuję. Ona wszystko przeżywa bardziej, każda krzywdę wyczytuję z jej spojrzenia. Poproszę też o czyszczenie zębów,  bo ma już kamień.

Jeśli usunięty twór będzie wyglądać podejrzanie, to zlecę histopatologię.

Dobre myśli ślę, żeby wszystko było ok  🙂 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...