Jump to content
Dogomania

>>> Jogi za tm:(! <<<


Recommended Posts

11 godzin temu, Isiak napisał:

Do mojej suni nie ma co porównywać, ona miała jeszcze niedoczynność tarczycy, zespół suchego oka i nadwrażliwą trzustkę po przebytym jej zapaleniu. Dodatkowo dysplazja stawów biodrowych. Siła złego na jednego :(  Masz rację, nacierpiała się :(((( Mówili, że pożyje ze cztery lata, dożyła prawie ośmiu... To moja kochana Pipi:  http://donka66.blogspot.com/2018/06/rozpacz.html

o rany to faktycznie miała bidula tych chorób:( ale piękna była!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.06.2019 o 09:47, Isiak napisał:

Jeżeli to tylko jelita, to pewnie wystarczyłby metronidazol, aby ograniczyć florę bakteryjną. Może podpowiedzieć wetowi, aby sprawdził, czy nie dolega mu coś "w tym kierunku", znaczy nieswoiste zapalenie jelit. A może ma zrujnowany przewód pokarmowy przez schroniskową dietę, która mogła mu nie służyć, i potrzebuje czasu, aby się zregenerować.

:-( 

Ja przepraszam, że się wtrącę -  po swoich doświadczeniach uważam, że dobrze byłoby zrobić badanie na profil jelitowo-trzustkowy i moim zdaniem nie ma co z tym zwlekać. Ja, niestety ż powodu swojej niewiedzy i braku podpowiedzi ze strony weterynarza zbyt długo zwlekałem. :-( Wet pobiera krew i wysyła do badania - niestety koszt ok 250zl. Dlatego teraz Wam podpowiadam, bo u mnie też wet przez wiele miesięcy "strzelal", a to metronidazol, a to coś innego itd. 

W diagnozowaniu pomogłoby też zrobienie usg. 

Jogusiowi przydałaby się dieta przynajmniej przez jakiś czas, choćby jakieś delikatne jedzonko, moze jakieś gotowane chude mięsko z kurczaka lub indyka w małych ilościach i dużo płynów? 

Sorka, że się wtrącam, bo pewnie tak robicie. Ale tak na wszelki wypadek. 

 

Link to comment
Share on other sites

Poczekajmy co pokażą wyniki badania kału. Robali tam nie powinno być, bo odrobaczenie miał solidne, ale pierwotniaki mogą być...

Póki co leki pomogły i dzisiaj w końcu jest już normalna koopa. Jogi też nie woła co chwilę, żeby go wypuścić na ogród.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Murka napisał:

Poczekajmy co pokażą wyniki badania kału. Robali tam nie powinno być, bo odrobaczenie miał solidne, ale pierwotniaki mogą być...

Póki co leki pomogły i dzisiaj w końcu jest już normalna koopa. Jogi też nie woła co chwilę, żeby go wypuścić na ogród.

No tak, masz rację. Oby już było dobrze!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Murka napisał:

Poczekajmy co pokażą wyniki badania kału. Robali tam nie powinno być, bo odrobaczenie miał solidne, ale pierwotniaki mogą być...

Póki co leki pomogły i dzisiaj w końcu jest już normalna koopa. Jogi też nie woła co chwilę, żeby go wypuścić na ogród.

Kurcze biedny psiak, dobrze że on już u was, męczyłby się z tymi robalami w schronisku cały czas. Czekamy na wyniki

8 godzin temu, b-d napisał:

:-( 

Ja przepraszam, że się wtrącę -  po swoich doświadczeniach uważam, że dobrze byłoby zrobić badanie na profil jelitowo-trzustkowy i moim zdaniem nie ma co z tym zwlekać. Ja, niestety ż powodu swojej niewiedzy i braku podpowiedzi ze strony weterynarza zbyt długo zwlekałem. :-( Wet pobiera krew i wysyła do badania - niestety koszt ok 250zl. Dlatego teraz Wam podpowiadam, bo u mnie też wet przez wiele miesięcy "strzelal", a to metronidazol, a to coś innego itd. 

W diagnozowaniu pomogłoby też zrobienie usg. 

Jogusiowi przydałaby się dieta przynajmniej przez jakiś czas, choćby jakieś delikatne jedzonko, moze jakieś gotowane chude mięsko z kurczaka lub indyka w małych ilościach i dużo płynów? 

Sorka, że się wtrącam, bo pewnie tak robicie. Ale tak na wszelki wypadek. 

 

Zapraszamy i prosimy o rady i wtrącania ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałam wcześniej, Jogi nie lubi legowisk, a może po prostu nie zna czegoś takiego. Tak to wygląda jak na zdjęciu poniżej, że psiaki sobie wygodnie leżą, a Jogi w kąciku na podłodze... chciałam mu zrobić zdjęcie na posłaniu, ale ulokowany zrobił smętną minę:)

On bardzo lubi chować się i spać w zakamarkach. Najlepiej czuje się w klatce kennelowej... Już w schronisku wszedł do niej jak do siebie. A teraz jak jest zamknięta do podchodzi i łapką szarpie, żeby ją otworzyć:) I tam śpi.

Podejrzewam, że on mógł być psem łańcuchowym i bezpiecznie czuje się we wszystkim, co przypomina budę... Mieliśmy kiedyś takie budki materiałowe, ale szybko je psiaki zniszczyły:(

joguss13.jpg

joguss11.jpg

joguss12.jpg

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Olena84 napisał:

Ale on piękny! No to jutro wyróżniam na pare miast i tylko czekać na telefon. Dobrze że kupala już ok

Jogi jeszcze bierze antybiotyk i jeszcze przez 5 dni będzie brał. Zobaczymy jak będzie jak leki się skończą, ale jestem dobrej myśli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jogi nie ma żadnego życia wewnętrznego:) Uf:)

50a9993481688686.jpg

 

Dziś miałam tel. w jego sprawie z okolic Lublina. Tylko w ogłoszeniu pisze, że on ma 8 lat.. Wg mnie trzeba napisać prawdę, że ma kilkanaście, tego się nie da ukryć. Zwłaszcza, że w książeczce jest wpis ze schroniska, że ma ok. 16 lat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, b-b napisał:

Trzymam kciuki! :D

A na Poznań ma ogłoszenie? Jeśli nie to mogę zrobić :)

poproszę;)

12 godzin temu, Tola napisał:

Śliczny psiak, zupełnie nie widać po nim wieku; trzymam kciuki, aby zadzwonił ktoś sensowny.

no właśnie! on jak młodziaczek

10 godzin temu, Murka napisał:

Jogi nie ma żadnego życia wewnętrznego:) Uf:)

 

 

Dziś miałam tel. w jego sprawie z okolic Lublina. Tylko w ogłoszeniu pisze, że on ma 8 lat.. Wg mnie trzeba napisać prawdę, że ma kilkanaście, tego się nie da ukryć. Zwłaszcza, że w książeczce jest wpis ze schroniska, że ma ok. 16 lat. 

uff

ale szybko! tak nie chciałam pisać kilkanaście, bo to się kojarzy z staruszkiem, a Jogi biega, jest aktywny, pełen energii, myślę że 10 lat to max.

6 godzin temu, Poker napisał:

Przecudny psiaczek.

Można uznać ,że ma powyżej 10 lat . A ile? kto to wie ?

Też mi się zdaje że 10 to max;)

Link to comment
Share on other sites

Nie minęła doba, a na Lublin oglądalność to 1146, 1 pobranie telefonu, 9 obserwujących, na Warszawę 653, 1 i 10 obserwujących, a na Wroclaw 746, i 14 obserwujących. Może trochę przez to że napisałam ze to prawie mini border collie ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie ma co sztywno trzymać się tych 16lat. W rozmowie można wyjaśnić, że ocena wieku starszgeo psa, który miał kiepskie życie jest trudne do okreslenia. I wiemy jedynie tyle, że ma koło 10lat, z zębów wygląda na starszego, ale z zachowania jak młodzik. ;)
Swego czasu szukał domu Wilku, który byl oceniony przez tutejszych wetów na 8-10lat. Domu szukał 2lata (był to duzy, wilczasty pies, mix malamuta z owczarkiem). Trafil do domu w Krakowie i tam weci powiedzieli, że pies na pewno tyle nie ma: że nawet zachowanie go zdradza, że ma mniej. Powiedzieli, że ich zdaniem Wilku ma maksymalnie 5lat. ;) To świadczy jak trudno jest określić wiek i nie ma co trzymac się tego, co jest w książeczce. Dlatego jak psiak ma ponad 6lat, ale tego nie widać za bardzo to w opisie q ogloszeniu daję tylko tyle, że to starszy piesek, ale nie wiemy ile tak naprawdę ma. ;)

Mój kundelek wygląda na mniej niż ma (chociaż zaczyna siwieć już i oczy ma już starsze, i teraz zaczyna widać wiek)... Niemniej jednak jeszcze z pół roku temu ludzie myśleli, że to pies maksymalnie 3letni, a jak mu wyrównywałam sierść degażówkami to padało pytanie czy to szczeniak ;) Teraz już obcy jak zaczepiają to mówią, że widac że to dorosły pies, ale jak odpowiadam że ma ponad 10lat to rozmówcy zbierają szczękę z ziemi ("niemożliwe!! dałbym mu z 5lat").

A Jogiś naprawdę cudniasty, kocham takie psy "pastuszkowe". Gdyby mój nie stresował się psimi samcami i przy nich nie wycofywał (chociaż tu są wyjątki i ma paru kumpli) to myślę, że komuś bym jojczyła o Jogusia. :) Życzę mu dobrego domku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...