Jump to content
Dogomania

Kofi /Sofi w bajecznym domku w Holandii. Kolejna czarnulka u nas w BDT


Recommended Posts

I Kofi nie miała sterylki.

Okazało się ,że sunia ma  mlekomanię. Kilka dni temu zauważyłam ,że Kofi ma powiększone tylne cycusie i nawet sprawdzałam czy nie ma mleka i nie miała. A dziś niespodzianka. Może z tego powodu pajączek nie chce jeść niezależnie od lamblii.

Bardzo komplikuje to plany  związane z adopcją.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Ojoj, niedobrze :(
A nie można jakoś wyciszyć hormonalnie? :(

A może to znak, żeby jednak szukać słodkiej Koffi domu w Polsce?

Dostaje Galastop.

Dom w Holandii bardzo by przeżył odmowę. Robi wszystko, żeby ją mieć. Codziennie się dopytuje. Nie widzę racjonalnego powodu , by nie miała do niego trafić.  Kofi będzie przyjeżdżała na moje osiedle na wakacje, więc będę ją widywać.,

Link to comment
Share on other sites

Zainteresowanie  ze strony chętnych jest bardzo duże. Właśnie przegadałyśmy ponad pół godziny. Pani bardzo się  zmartwiła  Kofi , wypytywała się o wszystko. Jesteśmy umówione ,że po przyjeździe całej rodziny do Wrocławia zaczynamy wspólne spacery.

Będzie nam bardzo trudno się rozstać z Pajączkiem , bo jest wyjątkowa.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kofi nie ma już lamblii. !!!. W jednym cycusiu  jest ciut bezbarwnej wydzieliny, więc dostała Galastop jeszcze na 3 dni.

Humorek jej dopisuje , mój stary kapec maltretuje jak nas nie ma w domu oraz dba o to , bym miała nowe sadzonki papiursa.

Na suche jedzenie ma dłuuuugie zęby , gotowane zjada w sekund pięć, serek wiejski też. Spryciula z niej , bo wyczuwa tabletki witaminowe we wszystkim i niestety muszę jej wkładać do gardziołka.

Nadal chodzi za Loczką jak za panią matką.

Musiałam skrócić swój wyjazd ,żeby zmieścić się w czasie ze sterylką i przejazdem Kofi do Holandii. Termin zabiegu mamy na 26 lipca, a wyjazd do DS 2 albo 3 sierpnia. Do Nowej Soli zawieziemy ją sami , a stamtąd Szafirek powiezie ją do Hannoweru, gdzie przejmie ją DS.

Mam nadzieję ,że nie będzie niespodzianek.

Link to comment
Share on other sites

Nadrobiłam zaległości i poczytałam wiadomości o Kofi.Dobrze,że już paskudne lamblie wytłuczone i mleko też zanika.Będę trzymać kciuki aby nic nie stanęło na przeszkodzie planowanej sterylce i oczywiście za zapoznanie rodziny z Kofi.Widać z opisu,że to naprawdę bardzo dobry domek i zapewne małej niczego w nim nie zabraknie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

I nadszedł  moment rozstania.  Gdy nie pisałam o Kofi, cały czas trwały przygotowania do jej adopcji.

Chętni z Holandii byli we Wrocławiu, spotkali się kilka razy z sunią.  Przyszły pańcio był zauroczony Kofinką.

Jutro odwozimy sunię do Szafirków , skąd rano w sobotę wyruszy  z Szafirkiem do Hanoweru. Tam przejmie ją jej rodzina.

Kofi zabierze ze sobą pogryzione legowisko , kocyk i dokumenty. Wszystkie koszty związane z leczeniem , zakupem obroży, adresatki  ponosi przyszły dom.

Trzymajcie jutro za nas wszystkich kciuki , bo rozstanie będzie dla nas bardzo trudne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kofi przespała noc spokojnie. Późnym wieczorem zjadła kolacje jeszcze od nas.

Są już pod Berlinem. Ok. 13.30 spotkają się pod Hanowerem.

A nam smutno , pusto, ryczeć się chce, mimo że wiem , że malutka pojechała  do super domku.

To jest jedna z kilku cudownych sunieczek jakie były u nas.

Kolejną wiadomość napisze po  g. 17 , bo teraz wychodzę.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teraz krótko , bo mam gościa.

Przewóz Kofi i przekazanie odbyło się bardzo sprawnie. Sunia jest w stresie ,ale było sioo i koo. , zjadła. zapoznanie z kicią Kają ze strony Kofi przyjazne.

Mam zdjęcia i wiele SMSów. Pajączek ma swoje pogryzione legowisko i zabawki. Państwo noszą do sypialni na noc i do salonu na dzień.

Wczoraj byli na długim spacerze.

Kofi ma naprawdę wspaniały domek.

Bardzo dziękuję Szafirkowi za sprawny i z sercem przewóz  oraz przekazanie Pajączka nowej rodzinie.

 

  • Like 2
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

3. sierpnia Kofi zaczęła nowe, wspaniałe życie w Holandii ze swoją cudowną rodzinką .

Tu w drodze  wieziona w samochodzie przez szafirka na swoim obgryzionym spanku od nas.

Kofi-w-DS-6.jpg

Po przyjeździe schowała się pod ławkę . Towarzyszył jej  młodszy synek , Sander.Często siedział później z Kofi pod stołem i obłaskawiał ją smaczkami. Starszy synek, Piotruś, trochę zachowuje dystans , ale dzielnie prowadził Kofi na lince na spacerkach.

Kofi-w-DS-4.jpg

W końcu Kofi wiła sobie gniazdko o czym opowiadałam DS.

Kofi-w-DS-14.jpg

Państwo kupili nową kanapę i Kofi wraz z najmłodszym pańciem "oswajali" ją.

Kofi-w-DS-1.jpg

pańcia napisała pod zdjęciem ,że to wieczorny patrol otoczenia.

Kofi-w-DS-2.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kaja, koteczka zjeżyła się na widok Kofi ,ale sunia nie przejęła się tym zupełnie.

IMG-20190806-WA0000.jpg

Kofi bardzo szybko pojęła do czego służy kanapa. U nas nawet nie próbowała wskakiwać..

IMG-20190807-WA0000.jpg

Spacer na wrzosowisku i spotkanie z krowami. Kofi była bardzo zdziwiona.

Kofi-w-DS-7.jpg

I cudowne noski- noski z kozą.

IMG-20190818-WA0006.jpg

Podziwianie wrzosowiska.

Kofi-w-DS-11.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Galopy po lesie.

Wyraziłam swoje obawy ,że Kofi biega bez smyczy ,ale Pani napisała ,że sunia jest bardzo posłuszna. Natychmiast wraca na zawołanie i gwizd.

Kofi-w-DS-9.jpg

Wczoraj dostałam przepiękne zdjęcia. Kofi nawet nie przestraszyła się fukania łabędzia

Kofi-1.jpg

 

 

Kofi-2.jpg

Kofi ma dom jak z bajki. Rodzina jest w niej zakochana.Teść Pani przyjeżdża co kilka dni ,a wcześniej robił to co 10 - 14 dni. Wszyscy napotkani ludzie są zachwyceni nią. Wcale sie nie dziwię , bo Pajączek ma wyjątkowo dużo osobistego uroku.

Tęsknimy za nią ,ale lżej nam duszy widząc jaka jest szczęśliwa.

Suńka ma zmienione imię na Sofi , żeby nie pędziła do pańciostwa jak pada propozycja napicia się kawy ,a kawa po holendersku jest właśnie kofi.

  • Like 5
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...