Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

3 godziny temu, Patmol napisał:

 

 

3 godziny temu, Patmol napisał:

moja suka na pewno potrafi myśleć abstrakcyjnie, i nie jest to żadne uczłowieczanie

np potrafi zaproponować inną wersję ćwiczenia; lepszą, niż proponowana przez mnie  - bardziej naturalną, i ja pokazać/ zaproponować

albo potrafi się zaprzeć, że dalej nie pójdzie w lesie - po czym sie okazuje, ze kilka metrów dalej stoi sobie żmija  przy ścieżce  - a za pierwszym razem jak przeszłam nad żmiją, dużo wcześniej, bardzo się wystraszyłam - i chyba pies zapamiętał mój strach i żmije/ jako gatunek?   i tym razem wcześniej żmije wystawił -czyli pies bardzo myśli, zapamiętuje

potrafi tez odegrać scenkę tego co się wydarzyło, jak mnie nie było, jeśli było to dla niej bardzo istotne

Wierzę, choć niesamowite jest to, co piszesz.

Tym bardziej boli świadomość, jak cierpią te, tak rozumne i wrażliwe Istoty, gdy człowiek traktuje je niesprawiedliwie i bezdusznie.

O okrucienstwie, glupocie to juz nawet nie chcę mówić.   

Link to comment
Share on other sites

Niepokoi mnie to, ze Laki po wejściu na I piętro, staje przed kolejnymi schodami nie chce iść dalej.  Muszę Go do tego namawiać i zachęcać. Wyraźnie po pokonaniu pierwszego pietra, ma juz dosyć. 

Wydaje mi sie, ze w ogóle, szybko się męczy. 

Na przykład, po tym spacerze do Ciebie Aniu, wrociwszy do domu, padł jak długi. Najpierw tylko napil sie, a potem spał i chrapal prawie do 21. Wieczorny spacer był przez to o godzinę później. 

Może to tylko brak kondycji i wiek. Oby! Bo gorzej, jeśli coś mu dolega.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Dżesulina napisał:

Co do naśladownictwa - oj , muszę to napisać :)

Mój ojciec codziennie wychodził przed dom "na papieroska". Pies wychodził razem z nim i gdy ojciec miał w ustach papieros, pies siadał obok, brał do pyska patyczek i trzymał go w zębach jak papierosa, za jeden koniec. I tak sobie "palili". Ojciec kończył palić, pies wypluwał patyczek, wracali do domu. Działo się tak codziennie przez lata. Psa nikt tego oczywiście nie uczył.

Pozdrawiam wszystkich :)

 

 

Witaj, Dżesulina :) a my pozdrawiamy Ciebie :)

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Figunia napisał:

Niepokoi mnie to, ze Laki po wejściu na I piętro, staje przed kolejnymi schodami nie chce iść dalej.  Muszę Go do tego namawiać i zachęcać. Wyraźnie po pokonaniu pierwszego pietra, ma juz dosyć. 

Wydaje mi sie, ze w ogóle, szybko się męczy. 

Na przykład, po tym spacerze do Ciebie Aniu, wrociwszy do domu, padł jak długi. Najpierw tylko napil sie, a potem spał i chrapal prawie do 21. Wieczorny spacer był przez to o godzinę później. 

Może to tylko brak kondycji i wiek. Oby! Bo gorzej, jeśli coś mu dolega.

Ojjej! jeśli Magda się do jutra nie odezwie, to będę do niej dzwonić!  trochę martwi mnie ta cisza od niej, bo byłyśmy umówione i "zaczepiałam"  ją smsami, dzisiaj również :(

Laki musi jak najszybciej zostać zbadany przez lekarza, tak myślę, że jak Magda nie będzie mogła, to będziemy musiały zadecydować same do kogo iść?  

Aniu ,czy sprawdzałaś na tej ulotce na jaki czas Bravecto chroni od kleszczy?

36 minut temu, NikaEla napisał:

wrzucę ogłoszenie o Lackim na Facebooka

Suuper pomysł! Dziękuję , Elu :)

... czy może na FB  pojawiły się jakieś wieści o Kraksie, jak się czuje? 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Ojjej! jeśli Magda się do jutra nie odezwie, to będę do niej dzwonić!  trochę martwi mnie ta cisza od niej, bo byłyśmy umówione i "zaczepiałam"  ją smsami, dzisiaj również :(

Laki musi jak najszybciej zostać zbadany przez lekarza, tak myślę, że jak Magda nie będzie mogła, to będziemy musiały zadecydować same do kogo iść?  

Aniu ,czy sprawdzałaś na tej ulotce na jaki czas Bravecto chroni od kleszczy?

Suuper pomysł! Dziękuję , Elu :)

... czy może na FB  pojawiły się jakieś wieści o Kraksie, jak się czuje? 

Aniu, przepraszam, ale schowalam ulotke tak skutecznie, ze nie moge jej znaleźć. Jutro postaram się lepiej, bo tymczasem już padam...

Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi
 
 Pozdrawiam ogrooomnie wieluskiego i Ciocie
 dzis wszedzie zimnica
 u nas leje i brrrr..zawieje czasem
 jakby sie jakas zima zaczynala
 Aniu spokojnego tygodnia
 modle o misienka
 calun czas
 trzymajcie sie cieplutenko
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2019 o 15:12, Figunia napisał:

Niepokoi mnie to, ze Laki po wejściu na I piętro, staje przed kolejnymi schodami nie chce iść dalej.  Muszę Go do tego namawiać i zachęcać. Wyraźnie po pokonaniu pierwszego pietra, ma juz dosyć. 

Wydaje mi sie, ze w ogóle, szybko się męczy. 

Na przykład, po tym spacerze do Ciebie Aniu, wrociwszy do domu, padł jak długi. Najpierw tylko napil sie, a potem spał i chrapał prawie do 21. Wieczorny spacer był przez to o godzinę później. 

Może to tylko brak kondycji i wiek. Oby! Bo gorzej, jeśli coś mu dolega.

może to od namiaru wrażeń po prostu?
przecież on wcześniej niewiele widział

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2019 o 10:58, Sowa napisał:

Na Węgrzech dr Miklosi prowadzi badania nad możliwościami naśladowania zachowań ludzi przez psy. I wychodzą zupełne niesamowitości z tych badań.   

 

to jest chyba ten projekt?  https://familydogproject.elte.hu/about-us/our-research/

Family Dog Project został założony w 1994 roku w celu zbadania behawioralnych i poznawczych aspektów relacji pies-człowiek.

Kierownikiem grupy jest prof. Ádám Miklósi.

Jego najnowsza książka „Dog Behaviour, Evolution and Cognition” została opublikowana przez Oxford University Press.

i ciekawe artykuły z tej strony projektu np ten https://www.elte.hu/en/content/secure-owners-calm-dogs.t.984?fbclid=IwAR2cp7MuRgWVu3m5WDYoCoDpoLq1iVP9bkbf8B4kLaf32gWj5NGTWi5KhNY

 

Link to comment
Share on other sites

"Maluszek" sie przypomina...

Patrzy nieco zaskoczony i skonfudowany, bo właśnie go nieco wytarmosilam, mimo ze spał.

Wszystko z zemsty, za budzenie mnie o brzasku. Codziennie, ok. 4, czy 4.30 rano Lakus robi mi pobudke, przez co cały dzień chodzę nieprzytomna.

20190513_090104.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Przy okazji prośba do wroclawianek o namiary na dobry, sprawdzony salon psiej piękności, najlepiej w dzielnicy Psie Pole, ewentualnie Śródmieście.

Mamy sponsora, który funduje Lakiemu kąpiel i doprowadzenie futra do ładu. Wciąż wyczesuje z Niego furę sierści i ta zabawa nie ma końca. Niechby zrobił to fachowiec, dokładnie i porzadnie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kawał misia z Niego i minki faktycznie robi cudne.

Doskonale juz wie, kiedy zbliża się pora spaceru i jeśli zbytnio się ociagam, pogania mnie basowym szczekaniem. A jak juz ma dosyc spania i chce, bym poswiecila mu troche czasu, to siada przede mna i bije mnie łapa.  Jak nadal nie reaguję, to szczeka dotąd, aż nie dopnie swego.  

20190514_200227.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Figunia napisał:

Kawał misia z Niego i minki faktycznie robi cudne.

Doskonale juz wie, kiedy zbliża się pora spaceru i jeśli zbytnio się ociagam, pogania mnie basowym szczekaniem. A jak juz ma dosyc spania i chce, bym poswiecila mu troche czasu, to siada przede mna i bije mnie łapa.  Jak nadal nie reaguję, to szczeka dotąd, aż nie dopnie swego.  

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi kokany niezwykly misio ptysio
 Ciociu pozdrawiamy
 jeszcze nic a nic cioci nie slalam
 boc przeciez cala sobote cala niedziele ciezko pracowalalm
 ze ledwiem do domku trafila z umeczenia ...
 
Link to comment
Share on other sites

                   Figuniu
 Bardzo Bardzo Calem Sercem Dziekuje
            Za Zycie Nowe Misiunia Lakunia
                             Kwiaty Tobie
 w skromnem dziekowaniu
               Za Wielkie Serce za Wielkie Twoje PoswiecenieZnalezione obrazy dla zapytania gify bukiety roz w koszu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przeczytalam watek Lackiego, poogladalam zdjecia, na ktore nie moglam sie napatrzec i musze przyznac, ze jest to Piesek cudowny, idealny. Po takie wlasnie psy powinny ustawiac sie kolejki, jest to pewniak :) Za dobroc oddaje cale swoje ogromne psie serducho. Wiele miesiecy minelo zanim moj Pies, tez po przejsciach przyszedl do mnie i przytulil sie jak Lacki i do tej pory chociaz jest naj wspanialszym Psem pod sloncem dla mnie nie jest wylewny w uczuciach. Zycze Lackiemu kochajacego, madrego Czlowieka, ktory bedzie dbal o niego i szanowal go do konca jego dni. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...