Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

21 minut temu, Nadziejka napisał:

Misiu kofam Ciebie

 Aniu jak dobrze ze Jestes

 Jestes oparciem

 Jestes miloscia

 tym wszytkim bieduniom

 ktore do Ciebie trafiaja

Ewuniu, staram sie tylko choc trochę wynagrodzic Im zlo, ktorego doznali.

Marzę o dobrym domu dla Niego, choć myśl o rozstaniu przeraża. 

Link to comment
Share on other sites

Na dobranoc jeszcze fotka "poscielowa", czy raczej "kolderkowa". Bo nie mam własnego legowiska, dali mi kołderką (pod nią spiwor) ale i tak najczęściej leżę na podłodze ...

To zdjęcie z pierwszych dni. Widać niewyczesany jeszcze kuper 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Alaskan malamutte napisał:

Ja jutro napiszę tekst i wstawię tutaj na wątku do ew. korekty. jeśli wszystko bedzie ok, to wstawię na olx na wskazane miasto :-)

Wspaniale!

Ogromnie jestem wdzięczna za pomoc dla piesia :)

Link to comment
Share on other sites

Figuniu, owczarki niemieckie, a on jest w typie dawnego ON-a, są bardzo łatwe w szkoleniu. Nie wiem, gdzie mieszkasz, może w Twojej okolicy jest dobry trener. Kilka lekcji w obecności innych psów wystarczyłoby, aby pies mijając inne psy na ulicy patrzył tylko na Ciebie, czekając informacji jak ma się zachować. To oczywiście najczęściej kosztuje - nie każdy trener daje za darmo dwie-trzy lekcje ratowanym psom, chociaż kilku takich znam.

Co do przyszłej rozłąki - już teraz ucz psa, że nie musi bez przerwy Ci towarzyszyć, że ma zostać w pokazanym miejscu (legowisko, kanapa, wszystko jedno) tak długo, póki nie podejdziesz, nie nagrodzisz zostawania i dopiero pozwolisz zmienić miejsce.  Przyzwyczajenie psa do wychodzenia z kimś innym zacznij od przekazania na chwilę smyczy w domu, potem na spacerze, gdy idziesz obok.  A potem pies ma siedzieć na smyczy obok tego człowieka gdy odchodzisz o krok, dwa, trzy, cztery kroki, i wracasz. Przy przejściu do domu stałego konieczne będzie przekazanie informacji zapachowej - pies powinien poznać zapach nowego człowieka i nowego domu zanim tam trafi i oczywiście dostać w posagu znane już swoje legowisko.  

PS przepraszam, chyba mam coraz gorszy wzrok - nie zauważyłam, że jesteś z Wrocławia. Tam masz trenerów do wyboru, ja poprosiłabym o pomoc tych z Agility de Luks.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Nesiowata napisał:

No i pies całkowicie udomowiony, bez żadnych zahamowań, wyluzowany a nade wszystko - szczęśliwy. Ma swojego człowieka, spokój i bezpieczeństwo.

I oby tak juz zostalo.

Po trudnych pierwszych latach życia a potem 4 letniej pracy, należy mu się dobra emerytura...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...