Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

1 godzinę temu, anica napisał:

 

Muszę jednak napisać....jasno i po prawdzie / zastanawiałam się jak to napisać i jak to ugryźć, ponieważ sprawa z pieniążkami Lakusia jest?.... może najlepiej napiszę o co chodzi, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze to myślę ,że lepiej jak będzie "transparentny obraz"  przeinaczanie byłoby wobec osób , które tyle nam pomogły byłoby,  po prostu nie Fair! 

napisałam wiadomość do Ciebie

Link to comment
Share on other sites

Może moje zdanie nie znajdzie zbyt wielkiego poparcia.

ULV operowała Kraksę wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi. Zdecydowała się ponieść olbrzymie koszty. Figunia pokierowała się emocjami. Nie wiem kogo było jej bardziej  żal, ULV czy Kraksy. A żałowanie nie jest  dobrym doradcą. 

Jestem za tym , by pieniądze trafiły do Figuni , ale za wyżywienie Lakusia. Jak Figunia  je potraktuje , to jej sprawa.

Pomagając ULV  ( bo to nie była pomoc dla Kraksy, dla niej pomocą było danie jej odejść przed operacją)  zdejmujemy z niej odpowiedzialność i zachęcamy do nie zawsze sensownych działań. Kto zna historię ULV, wie co mam na myśli.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dnia 22.10.2019 o 10:15, anica napisał:

(

2 godziny temu, anica napisał:

 

Muszę jednak napisać....jasno i po prawdzie / zastanawiałam się jak to napisać i jak to ugryźć, ponieważ sprawa z pieniążkami Lakusia jest?.... może najlepiej napiszę o co chodzi, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze to myślę ,że lepiej jak będzie "transparentny obraz"  przeinaczanie byłoby wobec osób , które tyle nam pomogły byłoby,  po prostu nie Fair! 

Ponieważ ,Figunia odmówiła pokrycia Jej wydatków na wyżywienie Lakusia a przecież ,Lacky miał gotowane jedzonko ,smaczki że o innych wydatkach nie wspomnę, pomyślałam sobie ,że może te pieniążki ,które zostały po Lakim czy nawet jakąś część ,można by spłacić Figuni dług jaki został u niej zaciągnięty na operację Kraksy :(    / Tak wiemy!   bardzo kontrowersyjna sprawa, nasze zdanie jednak w tej chwili już nie ma znaczenia, ponieważ wiemy jak to się skończyło  :( niestety fakt jest taki ,że zbiórka na operację ,szła bardzo słabo!  czas naglił ,koszty były ogromne i Figunia zaproponowała pożyczkę,  ponieważ brakowała znaczna część kwoty, Ania ją pożyczyła, to znaczna kwota i niestety wszystko wskazuje na to ,że Nie-prędko zobaczy swoje pieniądze :(   /   w tej chwili widzę zbierane są pieniążki na pokrycie pochówku i faktury ale słabo to wyglada...

...)  ponieważ . myślę że wyżywienie Lakusia musiało więcej kosztować, przez ten czas ,kiedy był u Ani ... ja mam pewne przemyślenia, ...?

Ja przepraszam, że się wtrącę, bo jestem trochę "z boku" i nie jestem w żadnym wypadku tutaj wyrocznią, ale miałem podobną psinkę i myślę, że jeśli Figunia sama utrzymywała Lakusia to jednak to są dość spore koszty i trochę głupio, żeby te koszty poniosła tylko Figunia, tym bardziej, że Lakuś był u Figuni dość długi okres czasu...  

A tak w ogóle to bardzo się cieszę.!!! Widać po zdjęciach, że napięcie z Niego zeszło- na tych pierwszych zdjęciach jest jeszcze widoczne - Lakuś nie patrzy w obiektyw, uszy położone,  ale na tych kolejnych już widać, że jest ok :-))))) 

Lakusiu, żyj szczęśliwie i żebyś tylko nie gnębił kotów!

 

Hm, trochę chyba nieuwaznie przeczytałem co chodzi, więc moje zdanie nie ma tu znaczenia ... 

Edited by b-d
Uzupelnienie
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Poker napisał:

Może moje zdanie nie znajdzie zbyt wielkiego poparcia.

ULV operowała Kraksę wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi. Zdecydowała się ponieść olbrzymie koszty. Figunia pokierowała się emocjami. Nie wiem kogo było jej bardziej  żal, ULV czy Kraksy. A żałowanie nie jest  dobrym doradcą. 

Jestem za tym , by pieniądze trafiły do Figuni , ale za wyżywienie Lakusia. Jak Figunia  je potraktuje , to jej sprawa.

Pomagając ULV  ( bo to nie było pomoc dla Kraksy, dla niej pomocą było danie jej odejść przed operacją)  )zdejmujemy z niej odpowiedzialność i zachęcamy do nie zawsze sensownych działań. Kto zna historię ULV, wie co mam na myśli.

 

 

 

popieram w 100%

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, anica napisał:

 

Muszę jednak napisać....jasno i po prawdzie / zastanawiałam się jak to napisać i jak to ugryźć, ponieważ sprawa z pieniążkami Lakusia jest?.... może najlepiej napiszę o co chodzi, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze to myślę ,że lepiej jak będzie "transparentny obraz"  przeinaczanie byłoby wobec osób , które tyle nam pomogły byłoby,  po prostu nie Fair! 

Ponieważ ,Figunia odmówiła pokrycia Jej wydatków na wyżywienie Lakusia a przecież ,Lacky miał gotowane jedzonko ,smaczki że o innych wydatkach nie wspomnę, pomyślałam sobie ,że może te pieniążki ,które zostały po Lakim czy nawet jakąś część ,można by spłacić Figuni dług jaki został u niej zaciągnięty na operację Kraksy :(    / Tak wiemy!   bardzo kontrowersyjna sprawa, nasze zdanie jednak w tej chwili już nie ma znaczenia, ponieważ wiemy jak to się skończyło  :( niestety fakt jest taki ,że zbiórka na operację ,szła bardzo słabo!  czas naglił ,koszty były ogromne i Figunia zaproponowała pożyczkę,  ponieważ brakowała znaczna część kwoty, Ania ją pożyczyła, to znaczna kwota i niestety wszystko wskazuje na to ,że Nie-prędko zobaczy swoje pieniądze :(   /   w tej chwili widzę zbierane są pieniążki na pokrycie pochówku i faktury ale słabo to wygląda

...

kwiat-ruchomy-obrazek-0004.gif

Apel: 

Zrzutka na opłacenie pochówku i faktury za leczenie Kraksy od Ulv

https://zrzutka.pl/55ut6z?gclid=EAIaIQobChMIzfyY2c6M5QIV0NQYCh0wmQ--EAEYASABEgJNyvD_BwE

Tzn., że jakbyśmy zebrali to 5500 na zrzutce, to jeszcze nie będzie to kwota wystarczającą - oprócz tej kwoty 5500 jest jeszcze inna dodatkowa kwota? 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, anica napisał:

 

Muszę jednak napisać....jasno i po prawdzie / zastanawiałam się jak to napisać i jak to ugryźć, ponieważ sprawa z pieniążkami Lakusia jest?.... może najlepiej napiszę o co chodzi, ponieważ jeśli chodzi o pieniądze to myślę ,że lepiej jak będzie "transparentny obraz"  przeinaczanie byłoby wobec osób , które tyle nam pomogły byłoby,  po prostu nie Fair! 

Ponieważ ,Figunia odmówiła pokrycia Jej wydatków na wyżywienie Lakusia a przecież ,Lacky miał gotowane jedzonko ,smaczki że o innych wydatkach nie wspomnę, pomyślałam sobie ,że może te pieniążki ,które zostały po Lakim czy nawet jakąś część ,można by spłacić Figuni dług jaki został u niej zaciągnięty na operację Kraksy  ( .....)   

Proszę przemyślmy razem ten temat , chciały byśmy żebyście wszyscy wyrazili swoje zdanie w tym temacie, ponieważ  to dzięki waszej pomocy Lakuś uzbierał tak znaczną sumę i uważam że to Wy decydujecie co zrobimy z kwotą 1100,oozł ,ponieważ są osoby ,którym należą się szczególne podziękowania, ale jednak nie chciały byśmy nikogo pominąć, nie będziemy wyszczególniać , Dziękując wszystkim :)

 

Szczegółowo wyjaśniłam moje stanowisko w wiadomości prywatnej do anica . Jest właściwie takie samo jak napisała tu Poker.

 Czyli oddać za utrzymanie Lakiego ale nie za długi Magdy

Nadwyżkę proponuje na wrocławskie staruszki https://www.facebook.com/events/387083731494545/1238474019688841/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1571495528179366

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Poker napisał:

Może moje zdanie nie znajdzie zbyt wielkiego poparcia.

ULV operowała Kraksę wbrew wszelkiemu zdrowemu rozsądkowi. Zdecydowała się ponieść olbrzymie koszty. Figunia pokierowała się emocjami. Nie wiem kogo było jej bardziej  żal, ULV czy Kraksy. A żałowanie nie jest  dobrym doradcą. 

Jestem za tym , by pieniądze trafiły do Figuni , ale za wyżywienie Lakusia. Jak Figunia  je potraktuje , to jej sprawa.

Pomagając ULV  ( bo to nie była pomoc dla Kraksy, dla niej pomocą było danie jej odejść przed operacją)  zdejmujemy z niej odpowiedzialność i zachęcamy do nie zawsze sensownych działań. Kto zna historię ULV, wie co mam na myśli.

 

 

 

Raczej znajdzie! otrzymałam na PW  wiadomości od kilku osób, niestety w podobny sposób oceniających naszą koleżankę, niestety ,bo ... smutne że jednak ,sama sobie , wystawiła taką "laurkę"   :(

22 godziny temu, b-d napisał:

Ja przepraszam, że się wtrącę, bo jestem trochę "z boku" i nie jestem w żadnym wypadku tutaj wyrocznią, ale miałem podobną psinkę i myślę, że jeśli Figunia sama utrzymywała Lakusia to jednak to są dość spore koszty i trochę głupio, żeby te koszty poniosła tylko Figunia, tym bardziej, że Lakuś był u Figuni dość długi okres czasu...  

A tak w ogóle to bardzo się cieszę.!!! Widać po zdjęciach, że napięcie z Niego zeszło- na tych pierwszych zdjęciach jest jeszcze widoczne - Lakuś nie patrzy w obiektyw, uszy położone,  ale na tych kolejnych już widać, że jest ok :-))))) 

Lakusiu, żyj szczęśliwie i żebyś tylko nie gnębił kotów!

 

Hm, trochę chyba nieuwaznie przeczytałem co chodzi, więc moje zdanie nie ma tu znaczenia ... 

... wszyscy jesteśmy ,podobnego zdania :)

17 godzin temu, b-d napisał:

Tzn., że jakbyśmy zebrali to 5500 na zrzutce, to jeszcze nie będzie to kwota wystarczającą - oprócz tej kwoty 5500 jest jeszcze inna dodatkowa kwota? 

Z tego co widzę to zdecydowanie Tak!  z tego co pamiętam to sama operacja ,kosztowała kilkanaście tysięcy a później jeszcze rehabilitacja , wizyty dodatkowe... nie mam pojęcia skąd ta kwota  5500,oo??

16 godzin temu, NikaEla napisał:

Szczegółowo wyjaśniłam moje stanowisko w wiadomości prywatnej do anica . Jest właściwie takie samo jak napisała tu Poker.

 Czyli oddać za utrzymanie Lakiego ale nie za długi Magdy

Nadwyżkę proponuje na wrocławskie staruszki https://www.facebook.com/events/387083731494545/1238474019688841/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1571495528179366

 

Bardzo , Dziękujemy Elu, pieniążki dla staruszków, piękna ideea :)   czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, anica napisał:

Bardzo , Dziękujemy Elu, pieniążki dla staruszków, piękna ideea :)   czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Moja cicha propozycja, z podkreśleniem "cicha": Rex - skoro się już tu pojawił.  

W ogóle to nie jestem pewien, czy i tak wszystko nie powinno trafić do Figuni , ew. też do anica (anica, nie ponosilas żadnych kosztów?) ,  bo przecież Lakuś był u Niej prawie 6 miesięcy. I aby było najłatwiej :licząc jakby był na suchej karmię (a przecież jadł gotowane mięsko z kurczaka) - licząc najtaniej, co najwyżej przyzwoita karma (tak oględnie mówiąc) to ok 10zl/kg, zalecana dzienna dawka ok 0,5kg, czyli wychodzi 15 kg/mc (moim zdaniem i tak takie koszty są nie do zrealizowania). Czyli na 6 miesięcy wychodzi prawie 100kg samej karmy. Do tego smaczki, inne akcesoria itd. 

Ale tak jak napisałem - zarówno moja propozycja jak i wyliczenie to zaledwie cichutko wyrażone uwagi.

 

 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi

                                           Aniu Figuniu Dziekuje Stokroc Dziekuje

                                                               Za Cudowna Opieke Za Zycie Lakuniowe

Dziekuje

                                   Lakuniu Najpiekniejszego Tobie  Modle Calun Czas

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2019 o 17:04, b-d napisał:

Moja cicha propozycja, z podkreśleniem "cicha": Rex - skoro się już tu pojawił.  

W ogóle to nie jestem pewien, czy i tak wszystko nie powinno trafić do Figuni , ew. też do anica (anica, nie ponosilas żadnych kosztów?) ,  bo przecież Lakuś był u Niej prawie 6 miesięcy. I aby było najłatwiej :licząc jakby był na suchej karmię (a przecież jadł gotowane mięsko z kurczaka) - licząc najtaniej, co najwyżej przyzwoita karma (tak oględnie mówiąc) to ok 10zl/kg, zalecana dzienna dawka ok 0,5kg, czyli wychodzi 15 kg/mc (moim zdaniem i tak takie koszty są nie do zrealizowania). Czyli na 6 miesięcy wychodzi prawie 100kg samej karmy. Do tego smaczki, inne akcesoria itd. 

Ale tak jak napisałem - zarówno moja propozycja jak i wyliczenie to zaledwie cichutko wyrażone uwagi.

 

 

Ja podobnie myślę :)  pieniążki powinny trafić do Figuni, moje koszty jeśli były to były jakieś minimalne i daruję je dla Lakusia ze szczerego serca, będę rozmawiała z Figunią i może uda mi się ją przekonać ,że pomoc jaką Lakuś od niej otrzymał jest nieoceniona i to że ma domek to jest Jej najbardziej zasługa, że jednak chociaż częściowy zwrot kosztów powinna przyjąć ,ponieważ Lacky to naprawdę jest duży pies i te wydatki były jednak spore.

Dnia 24.10.2019 o 22:22, Poker napisał:

Zgadzam się z b-d.

Prawda, tutaj wszyscy jesteśmy zgodni :)

Dnia 25.10.2019 o 08:36, Nadziejka napisał:

Znalezione obrazy dla zapytania gify misie szare tedi

                                           Aniu Figuniu Dziekuje Stokroc Dziekuje

                                                               Za Cudowna Opieke Za Zycie Lakuniowe

Dziekuje

                                   Lakuniu Najpiekniejszego Tobie  Modle Calun Czas

 

A my dziękujemy, Wszystkim ,którzy byli z nami milosc-ruchomy-obrazek-0552.gif

Dnia 25.10.2019 o 09:29, Anula napisał:

Laki ma jeszcze wyróżnione OLX na Wrocław do 09.11.19.Może podmienić na inną jakąś bidę,która potrzebuje ogłoszeń.

https://www.olx.pl/oferta/bede-cie-kochac-calym-sercem-tylko-mnie-wez-przytul-lacky-szuka-domu-CID103-IDzENWg.html

Oczywiście, Anulko :)  może ,akurat te ogłoszenia, przyniosą szczęście innemu pieskowi.

Dnia 25.10.2019 o 10:26, Tyś(ka) napisał:

Ja swoje ogłoszenie już zdjęłam, bo chyba Lakuś już nigdzie się nie wybiera ;)

Nie ma takiej opcji ;)

Dnia 26.10.2019 o 18:05, b-b napisał:

I moje ogłoszenie usunięte bo chłopak przecież już ma swój wspaniały domek :))

Dokładnie tak :))

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Lakuś sam się bardzo pilnuje na spacerkach po lesie, które bardzo lubi :)

24cae6e078cb2aa1med.jpg

... bardzo też lubi zabawy,  chyba te z człowiekiem , najbardziej :)

bd7dc0e4466db373med.jpg

... faktycznie woli być ' w cieniu '   unika słoneczka, nawet jak są to ostatnie promienie w tym roku ;) Serce mi rośnie ,jak na niego patrzę :))

61df56f5fb9c5a5amed.jpg

 

 

  • Like 4
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Wygląda... na szczęśliwego :) Serce się raduje.

I moje również!  ja tak myślałam ,że jeśli rodzinka zgodzi się na adopcję, to .... będzie to wymarzony domek dla niego!ok2.gif

21 godzin temu, Anula napisał:

Tego ogłoszenia ja nie robiłam.Jest Romek i on jak będzie chciał to może podmienić na innego psiaka.

Może edytować ogłoszenie ten kto je robił.

Anulko, podpowiedz komu przepisać te ogłoszenia?

21 godzin temu, Poker napisał:

Szczęśliwy pies zgodnie zresztą z imieniem.

Ja chyba uwierzę że.... Lacky to szczęściarzok2.gif

20 godzin temu, Figunia napisał:

Tęsknię za tym kochanym stworzeniem.

Oj, poklepalabym tą  puchatą dupinkę...

Lakuniu, bądź szczęśliwy i zdrowy.

Mam nadzieję , ze ból łapki już minął.

Aniu ja obiecałam ,Małgosi że wiosną jak wrócisz to ich odwiedzimy

18 godzin temu, b-b napisał:

Na swój domek już do końca swoich dni :)

... i jeszcze ,jeden dzień dłużej!ok2.gif

Link to comment
Share on other sites

Po długim rozważaniu i przeliczaniu i żeby nie przedłużać tego rozliczenia, udało mi się przekonać Figunię ,żeby przyjęła pieniążki , ponieważ poniesione koszty utrzymania Lakusia i tak były większe , Ania jak się okazało nie odliczała pieniążków za wizyty czy leki, kropelki ,zastrzyki ,które na początku musiał dostawać ,przez te biegunki, nie były liczone jego miski czy też szelki ,smycz,  a jedzonko miał z najwyższej półki,  od marca do października to jest osiem miesięcy, gdybyśmy kwotę 1100zł podzielili na 8 to daje nam 137,50zł miesięcznie, to chyba naprawdę niewiele ,jeśli mamy pod opieką 40kg psiaka, zresztą przecież wiemy ,że jak tylko wróci to przygarnie kolejną bidę , zrozumiałam że taka ,też jest wola wszystkich ,którzy wspierali Lakusia, proszę jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, po prostu napisać :)

 

Dnia 23.10.2019 o 18:28, NikaEla napisał:

Szczegółowo wyjaśniłam moje stanowisko w wiadomości prywatnej do anica . Jest właściwie takie samo jak napisała tu Poker.

 Czyli oddać za utrzymanie Lakiego ale nie za długi Magdy

Nadwyżkę proponuje na wrocławskie staruszki https://www.facebook.com/events/387083731494545/1238474019688841/?notif_t=admin_plan_mall_activity&notif_id=1571495528179366

 

Eluniu, żeby nie pominąć  naszych wrocławskich staruszków, ja proponuję , zrobić za jakiś czas bazarek, właśnie dla nich, teraz będę chciała dotrzymać słowa i zrobić z Elik kolejny dla Aureliuszka, kolejny będzie na nasze staruszki, uważam zresztą że to naprawdę piękna idea, żeby zadbać też czasem właśnie o nie, nasze ,najbliższe sercu i lokalnie :) 

.. nie chciałabym obiecywać ale ... ponieważ zalogowałam się na FB / wyjaśnię dlaczego , chociaż nie do końca podoba mi się FB / a wiem że tam się robi ... zrzutki czy jakoś tak?   jeśli nasza kochana Cancer  lub Elik nauczą mnie jak to robić ,to pierwsza jaką zrobię to będzie właśnie na nasze , wrocławskie staruszki.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...