Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

1 godzinę temu, Poker napisał:

Jak nie myśli tak bardzo , to znaczy , że nie zależy jej aż tak bardzo.

To Ani i Ani bardzo zależy ( i to jest w pełni zrozumiałe). Anica namawia panią na psa, ale to nie znaczy że pani bardzo go chce. Raczej chce pomóc Aniom. 

Przynajmniej ja tak to widzę.

Link to comment
Share on other sites

Kochani sytuacja wygląda tak -  Lacky jak najbardziej chwycił wszystkich, którzy go poznali  z rodziny za serducho! chyba się ,zresztą nie zdarzyło nigdy inaczej!  bo to jest naprawdę, dobre, kochane psisko w dużym ciele i tu jest dla niektórych problem, piszę o tym, ponieważ rozmawiałam z Małgosią i wiem że jednak mają obawy, jak to będzie u nich, kiedy Gizmo poczuje się u siebie na swoim terenie a Lakuś będzie przestraszony i zrozpaczony ,rozstaniem z Figunią, ponieważ to są pracujący ludzie, jak to będzie ,kiedy dzieci zostaną same z Lakim?  nie potrafimy również odpowiedzieć z Figunią jak Lacky do kotów?   zresztą powiedziałam Małgosi, że też nie do przewidzenia jest ,jak koty do Lakusia?  zresztą oni mają jeszcze inne zwierzątka, chyba zaopiekowane przez Majeczkę?  Małgosia w przeszłości, chciała by właśnie z Lakusiem chodzić na spacery do lasu, który mają przy domu, ale zanim się z żyją ze sobą, nie wie czy da radę go utrzymać? / jest filigranowa ,jak nasza Figunia/ czy on się będzie jej słuchał?

Zaproponowała, jeśli się zgodzimy oczywiście, że ... może spróbujemy wziąć Lakusia na tydzień , tak na próbę i zobaczymy co się będzie działo?   czy Laki będzie się dobrze u nas czuł? ja wyraziłam zgodę, na tę próbę ,jakie jest Wasze zdanie?

15 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

No nic, to szukamy dalej... ogłoszenia wiszą, w końcu ktoś zadzwoni sensowny. 
A może Pani jednak mocno myśli? Może za dzień-dwa dobrze byłoby się przypomnieć czy wiedzą już jaka jest decyzja?

Myśli!  mocno myśli, jednak są ostrożni i pełni obaw, rozumieją ,że kolejny zwrot z adopcji to wielka krzywda dla Lackiego, nie chcieli by tego.

 

14 godzin temu, NikaEla napisał:

To Ani i Ani bardzo zależy ( i to jest w pełni zrozumiałe). Anica namawia panią na psa, ale to nie znaczy że pani bardzo go chce. Raczej chce pomóc Aniom. 

Przynajmniej ja tak to widzę.

Małgosia pochodzi z rodziny ,gdzie zawsze były Owczarki jest miłośnikiem rasy, niestety wcześniej nie było o tym mowy, małe dzieci, mieszkanie w bloku i sami wiecie jak to jest przy trójce dzieci i pracującej mamie, która do tego jest jeszcze idealną Panią domu :)

 

Dnia 15.10.2019 o 09:53, Anula napisał:

Sądzę,gdyby coś zaiskrzyło to by już P.Małgosia dała znać.

Jedno ogłoszenie jest wyróżnione na Wrocław do09.11.19 napisałam o tym wcześniej.

Anulko, zaiskrzyło!  przynajmniej ja tak to widzę ale ,to są ludzie bardzo odpowiedzialni i zresztą już wcześniej nasłuchali się ode mnie ,jak ludzie krzywdzą psy, zwierzęta czasem ,nawet nie zdając sobie z pewnych rzeczy sprawę / choćby ostatni zwrot z parodniowej adopcji, staruszka Aureliuszka /

Dziękuję za wyróżnienie, Anulko już zapisuję :)

 

22 godziny temu, Poker napisał:

Kiepsko wróży zachowanie tej pani.

Myślę ,że jednak ,nie :)

 

19 godzin temu, NikaEla napisał:

może jest zapracowana bardzo i nie myśli o psie tak mocno jak wy

A jest zapracowana, to fakt i w domu i zawodowo ale ... Daje radę! :)

 

16 godzin temu, Figunia napisał:

Myślę , że po prostu Państwo robią błyskawiczny remont i modernizację domu oraz ogrodu, by dostosować wszystko dla potrzeb i wygod naszego Księcia. 

Oczywiście żartuję, choć wcale nie jest mi do śmiechu....

 

A właśnie tak jest! wprawdzie na ten ,tylko tydzień!   ale przecież wiemy, że jak zabiorą Lakusia to go już ,nie oddadząpray.gif  rozmawiałam z Januszem, mógłby podjechać po Lakusia w czwartek lub piątek, ponieważ dzisiaj pojechał w delegację do Bydgoszczy, zobaczymy jak wróci?

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja jak najbardziej jestem za aby Lakuś pojechał na próbę z tym,żeby przekazanie było przed wolnym.Dwa dni Laki byłby z całą rodziną,by mogli się wszyscy poznać.Na spacerach musi być dobrze zabezpieczony. Laki chyba nie ma czipa? Adresówka obowiązkowo nawet taka zwykła od kluczy z wypisanym adresem i nr.tel.przypięta do obroży(nawet dwie do obroży i do szelek)Czy laki ma szelki? Piszę o tym ponieważ w pierwszych dniach Laki będzie intensywnie szukał Figuni i może uciec.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

pewnie nie doczytałam -ale mąż tej pani tez chce trzeciego psa?

bo jak mają już troje dzieci, jakieś koty, jakieś jeszcze inne zwierzęta i dwa psy , a pni domu  pracuje i jednoczesne jest idealna panią domu - to czy zwyczajnie jej starczy doby na nowego, dużego psa - któremu trzeba te dwie godzinny dziennie , chociaż  przez pierwsze pół roku przeznaczyć - a doba nie jest z gumy ( praca, dzieci, dom, obecne zwierzaki)

pan tez był na spotkaniu? czy tylko pani z córką?

czy te yorki sa oba pani domu? ona z nimi wychodzi?  czy pan domu tez jest mocno zaangażowany czasowo w opieke nad yorkami (codzienne spacery)?

no bo człowiek ma tylko dwie ręce - i z dwoma psami to jeszcze wychodzi na spacer; a z trzema to już trudniej

chyba, ze wychodzą sporadycznie, a zasadniczo pies jest na ogrodzie  ( w senie spaceru/pobytu poza domem)

Bo pomaganie jest wazne. Ale czasem jednak można się przeliczyć ze swoimi siłami  ( i z posiadanym czasem) oraz z akceptacją domowników.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Anula napisał:

Ja jak najbardziej jestem za aby Lakuś pojechał na próbę z tym,żeby przekazanie było przed wolnym.Dwa dni Laki byłby z całą rodziną,by mogli się wszyscy poznać.Na spacerach musi być dobrze zabezpieczony. Laki chyba nie ma czipa? Adresówka obowiązkowo nawet taka zwykła od kluczy z wypisanym adresem i nr.tel.przypięta do obroży(nawet dwie do obroży i do szelek)Czy laki ma szelki? Piszę o tym ponieważ w pierwszych dniach Laki będzie intensywnie szukał Figuni i może uciec.

Anulko z adresatką słuszna uwaga, zaraz dopytamy Figuni czy ma?  jeśli nie to ,sprawdzę koło mnie w sklepie czy mają?   tak czy inaczej, Lacky musi mieć dane z numerem telefonu chociażby, coś na pewno wymyślimy :)

28 minut temu, NikaEla napisał:

Jestem za :)

pytanie tylko malutkie: czy maja ogrodzony teren wokół domu?

Tak, jest duży ,ogrodzony ogród :)

29 minut temu, Patmol napisał:

pewnie nie doczytałam -ale mąż tej pani tez chce trzeciego psa?

bo jak mają już troje dzieci, jakieś koty, jakieś jeszcze inne zwierzęta i dwa psy , a pni domu  pracuje i jednoczesne jest idealna panią domu - to czy zwyczajnie jej starczy doby na nowego, dużego psa - któremu trzeba te dwie godzinny dziennie , chociaż  przez pierwsze pół roku przeznaczyć - a doba nie jest z gumy ( praca, dzieci, dom, obecne zwierzaki)

pan tez był na spotkaniu? czy tylko pani z córką?

czy te yorki sa oba pani domu? ona z nimi wychodzi?  czy pan domu tez jest mocno zaangażowany czasowo w opieke nad yorkami (codzienne spacery)?

no bo człowiek ma tylko dwie ręce - i z dwoma psami to jeszcze wychodzi na spacer; a z trzema to już trudniej

chyba, ze wychodzą sporadycznie, a zasadniczo pies jest na ogrodzie  ( w senie spaceru/pobytu poza domem)

Bo pomaganie jest wazne. Ale czasem jednak można się przeliczyć ze swoimi siłami  ( i z posiadanym czasem) oraz z akceptacją domowników.

Mąż jest alergikiem i nie ma bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, będziemy odczulać ;)

Pani prowadzi księgowość dla firm i dużo pracuje ,również w domciu, cała rodzina jest dobrze zorganizowana, córki to nastolatki, które kochają zwierzęta, Yorki oprócz biegania po ogrodzie ile chcą są również wyprowadzane na spacerki, Laki to ,jak zrozumiałam miałby być towarzysz Pani i najstarszej córki na ich ulubione spacery po lesie, które Małgosia często odbywa, oczywiście już kiedyś jak wypracują sobie , posłuszeństwo u niego.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, beataczl napisał:

mysle,ze mozna sprobowac na tydzien lub dwa jak to wszystko wyjdzie ,,w praniu". przy okazji dowiemy sie wiecej na temat Lakusia :) krzywda mu sie nie stanie,co najwyzej bedzie ,,na urlopie", ale jest nadzieja duza nadzieja na dom

Ja też tak myślę.Jeżeli się nie sprawdzi to się będzie żałować,że może właśnie to był ten dom.Ten ogród jest bardzo obiecujący i spacery do lasu,co więcej psiakowi potrzeba.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Musi to być bardzo zorganizowana rodzina, skoro rozważają taką decyzję. Nie będzie łatwo, przynajmniej na początku, by to wszystko ogarnąć - największą uwagę będą  musieli skoncentrować na Lakim. Płot - czy mają solidny?, bo niektóre psy są bardzo zdolne, jeśli coś postanowią. Jak mają ogród, to pewnie pies na szybkie siku itp. będzie wychodził właśnie tam. Trzeba mieć wtedy też oko na niego. Na spacer do lasu, można wychodzić z nim na długiej lince, jest szansa, że pani nie przewróci, a będzie miał więcej swobody. Adresatka, ale taka której się nie gubi - konieczna.

Wspaniałe byłoby, gdyby wszystko dobrze się ułożyło, czego mu życzę. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szansę warto dać, chociaż osobiście podziwiam Pana, że przy alergii decyduje się na owczarka. Skoro Pani miała psiaki to pewnie zdaje sobie sprawę, że Laki może naprawdę całkiem konkretnie linieć. Fruwający kłak może stanowić problem, a odczulanie nie zawsze jest skuteczne. Niemniej jednak pewnie są świadomi trudności i jeżeli mimo to chcą dać szansę Lakusiowi to mocno zaciskam kciuki. Dobrze byłoby, gdyby się udało i mocno tego życzę :) Lakusiowi należy się domek i własna Rodzina.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...