Jump to content
Dogomania

Dziękuję kochani, dzięki Waszej pomocy Lacky już w swoim domku!Pozbyli się mnie, oddali! chociaż...służyłem wiernie, kochałem całym sobą i znowu mnie oddali a mówili że Lacky to znaczy szczęściarz? Pomożesz mi??


Recommended Posts

1 godzinę temu, anica napisał:

ra

Aniu, to prawie... jak z tym losem na loterii, zależy na jakiego urzędnika się trafi :(

... ale ja uważam ,że zawsze trzeba próbować!   tam czasem, również zdarzają się dobrzy ludzie... lub tacy ,którzy chcą się wykazać! znam to ,sama osobiście z doświadczenia, wiesz przecież  o tym ;)

Pewnie, że wiem...

Na pewno próbować trzeba, tylko czy Ci ludzie będą chcieli pomocy...Czy zechcą współpracować. ..

Jakieś nadzieje  wiążę z tą wolontariuszka z fundacji. Może Ona zechce i będzie mogła tam coś zdziałać. 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, anica napisał:

 

Sunia juz w klinice (Bluemoon, jest na Fb). Trudno było jej pomoc, bo nikomu nie dała zbliżyć się do Siebie. Jedynie córka mogla, nawet ja dotykala. Ale żeby przewieźć ja do kliniki, trzeba było do niej strzelać. Na szczęście w klinice znają Córkę z poprzednich akcji ratowania psów i tym razem też nie odmówili pomocy.

Sunia będzie leczona i wysterylizowana. Wróci na swoje miejsce za kilka dni (czyli na ulicę...), bo zostawila 6 szczeniąt. 

Maluchy oczywiście są karmione, jeździ do nich córka z mieszkającym tam na stałe Anglikiem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

matko ziemio nasza ... Figuniu Dorotko

 sciskamy calem sercem

 za te sunie i maluszki

 trwoga ogromna

 o los tych wszystkich umeczonych

 i niema komnca tego cierpienia

 niema....

 wroci tam gdzie byl;a o matuniu

 serce na milion kawalkow za miliony tych wszytkich istotek

 trwoga i wielki zal

 do nas ludzi

 ktorzy potworami

 i w wielu krajach przeciez -zwierzeta nie maja zadnych praw ..

 w krajach arabskich ,,, szczegolnie

 wiecie napewno wiecie

 o ludu moj

 modlmy o nie wszystkie

 Figuniu bardzo dzielna corcia

 oby sie udalo moze jakis cud

 aby mamunia z dzidziami znalazla przystan ...

 hanba ludzkosci tacy ,,ludzie,, bez sumienia

 hanba wszedzie

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, anica napisał:

Wiem o czym piszesz, Ewciu , niestety! smutny.gif ciężko jest znaleźć dobrego człowieka, wśród urzędników... radnych... najpierw obiecują, później.... a to nie tak1 a to nie da się!  a to może spróbuj, jeszcze gdzie indziej.... wyć się chce!

Ewciu może ja bym wysłała worek karmy?  spytaj Państwa, niech napiszą dokładny adres :)   może spróbuj w Was ,sprawdzić kiedy , w jaki dzień jest dyżur radnych / czy jakiaś inna instytucja w zależności od miejscowości?  wójt?  / jeśli będzie tam jakiś człowiek o dobrym sercu / albo taki co zaczyna karierę i chce się wykazać / to może uda się pomóc?!

Anusiu ogromnie dzieuje

nie slijkochana nic , bhoc ja mialam zamiar gotowac i zawozic panstwu ale ..

                    ale ale panstwo starsi nikogo nie wpuszczaja i z nikim nie rozmawiaja

 z nikim ...wiec nawet nie zwrcili uwagi o co pytam ...

 mnie tez ani slowa nie odpowiedzieli

kiedy probowalalm porozmawiac jak mozna pomoc

 mysle ze to ze strachu o swoje skarbunie ....

ktore napewno sa ich calem swiatem

 ale panstwo starsi schorowani

 przyjdzie czas wiekszej choroby i co wtedy ...ech

 dlatego probowalalm do tej fundacji

...zeby mozna bylo pomoc i obiecali przeciez ze pomoga w kastarcji ...ale ale po dzieiejszych telefonach , to juz chyba nie ...

 jak stanie tagedyja tych ludzi i tych zwiarzat

 to wtedy sie zajma naglasnainiem ....

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

Wspaniale ,że córka zajęła się sunią. Tylko co dalej z nią i maluchami ?  Jakie życie je czeka?

Taką wyniszczoną sunię chcą sterylizować? Czy przeżyje?

Tez sie tym martwię i nie tylko ja... 

Tam się psami nikt zbytnio nie przejmuje. Mam jednak nadzieję, ze przed sterylka ją wzmocnią. Ona na dodatek ma swierzba, tego tak szybko się nie wyleczy, wiec chyba będzie musiała zostać w klinice dłużej. Na szczęście szczenięta dadzą już rade bez mamy.

Psy niestety żyją tam głównie na ulicy, zdane na łaskę turystów. Tubylcy raczej krzywdy im nie robią, ale też nie pomagają. ..rzadkością jest, ze ktoś rzuci czasem jakiś ochlap (a czasem kamieniem...).

One są b.mądre, swoich unikają,  natomiast lgna do turystów, zwłaszcza białych. ..

Dużo wspaniałych ludzi pomaga tym psom. Córka poznała kolejną taką Osobę, Niemke, która przyjeżdża tam na kilka miesięcy w roku, sterylizuje te psy i kastruje. Liczba psów, które pozbawia możliwości rozrodu, idzie w setki...

To Ona strzelala z jakiejś specjalnej strzelby, by móc sunie złapać. Niestety, kiedy jeszcze była w ciąży, nie dała się "upolować", choć starali się złapać ją wcześniej.

Niedawno dostałam informacje, ze jest kolejna akcja, tym razem z maleńkim kotkiem , który siedzi na dachu i nie ma jak zejść. Przez godzinę trwała akcja ściągnięcia go, ale się nie udało, będą próbować jutro.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

matko ziemio nasza ... Figuniu Dorotko

 sciskamy calem sercem

 za te sunie i maluszki

 trwoga ogromna

 o los tych wszystkich umeczonych

 i niema komnca tego cierpienia

 niema....

 wroci tam gdzie byl;a o matuniu

 serce na milion kawalkow za miliony tych wszytkich istotek

 trwoga i wielki zal

 do nas ludzi

 ktorzy potworami

 i w wielu krajach przeciez -zwierzeta nie maja zadnych praw ..

 w krajach arabskich ,,, szczegolnie

 wiecie napewno wiecie

 o ludu moj

 modlmy o nie wszystkie

 Figuniu bardzo dzielna corcia

 oby sie udalo moze jakis cud

 aby mamunia z dzidziami znalazla przystan ...

 hanba ludzkosci tacy ,,ludzie,, bez sumienia

 hanba wszedzie

 

Nadziejko, tak wygląda nasz świat. Jeden wielki koszmar - gdy się patrzy na to, jaki los zgotowal człowiek zwierzętom. Zresztą nie tylko one cierpią. 

Najlepiej jednak mają Ci, którzy tego nie widzą, czy nie chcą widzieć. Przynajmniej tak nie przeżywają. ..

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Nadziejka napisał:

matko ziemio nasza ... Figuniu Dorotko

 sciskamy calem sercem

 za te sunie i maluszki

 trwoga ogromna

 o los tych wszystkich umeczonych

 i niema komnca tego cierpienia

 niema....

 wroci tam gdzie byl;a o matuniu

 serce na milion kawalkow za miliony tych wszytkich istotek

 trwoga i wielki zal

 do nas ludzi

 ktorzy potworami

 i w wielu krajach przeciez -zwierzeta nie maja zadnych praw ..

 w krajach arabskich ,,, szczegolnie

 wiecie napewno wiecie

 o ludu moj

 modlmy o nie wszystkie

 Figuniu bardzo dzielna corcia

 oby sie udalo moze jakis cud

 aby mamunia z dzidziami znalazla przystan ...

 hanba ludzkosci tacy ,,ludzie,, bez sumienia

 hanba wszedzie

 

To to kocię, które trzeba ściągnąć z dachu. Oby jutro sie udalo.

image-0-02-04-dbdc5598ec8231893b145a2295f69522ed5da9ea0568972c9bb04cc034b72fc3-V.jpg

image-0-02-04-efb974352029d246aeb176a88d965e595ce6c1061185d876627333c292f6dfae-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Modle modle o te wszystkie istoty

ale swiat upada

 upadl juz dawno ...

 rumunia ... rosja ... chiny ....-wszytko to hanba hanba pelna zwyrodnialcow

 ......w kazdem spoleczenstwie insza mentalnosci

 gorsza coraz

 i wymyslnijesza potwornoscia

Figuniu mnostwo ludzi wedruje po tych wsyckich krajach

  opowiadaja jakie to cudne zabytki

 ach ..jakiez to cudne kwiaty w rumunii....

 ignoranci bez serca ....

nie chca widziec calego zla

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Figunia napisał:

Nadziejko, tak wygląda nasz świat. Jeden wielki koszmar - gdy się patrzy na to, jaki los zgotowal człowiek zwierzętom. Zresztą nie tylko one cierpią. 

Najlepiej jednak mają Ci, którzy tego nie widzą, czy nie chcą widzieć. Przynajmniej tak nie przeżywają. ..

Niestety , to jest prawda! ... koszmar zwierząt ,tak zależnych od nas, można było by znacznie ograniczyć, ja uważam ,że wszystko wraca do Systemu!  myślę ,że kary stosowane są wciąż za słabe, za mało również 'napiętnowania społecznego'  :(

Jak dobrze , że Dorotka tam jest!  dobrze że ma możliwość pomocy, całym sercem jestem z nia!

10 godzin temu, Poker napisał:

Ja się boje  jeździć do niektórych krajów, bo zamiast odpocząć, wrócę chora  z bezsilności.

Polska wieś ,wcale nie jest lepsza!  ja właśnie choruję... z bezsilności :(

Link to comment
Share on other sites

W każdym kraju jest problem z bezdomnymi zwierzętami. Polska wcale nie odstaje w tym względzie od innych krajów - po prostu formy pozbycia się problemu w bardziej cywiwilozwanych krajach są inne, bardziej... ciche i szybkie. U nas aż tak się psów nie usypia/nie odstrzela, raczej wegetują w schroniskach i na ulicach. Nie wiem, co lepsze, a co gorsze - tego nie da się mierzyć, bo według mnie w każdej części świata są piekła na Ziemi dla zwierząt. Np. w Skandynawii żaden pies w typie bull nie ma racji bytu: co z tego, że przejdzie kwarantannę jak potem życzliwy sąsiad zgłosi, że mamy takiego psa i nawet zapis, że to kundelek nie pomoże... pies zostanie uśpiony. 

Powiedzcie mi czy zmienić lokalizację ogłoszenia? Mam obecnie na Jelenią Górę.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze bardziej dobija fakt... że taka jest prawda i że tak niestety się ludzie zachowują wobec tych mniejszych ,słabszych, dlatego zawsze uważam ,że jak .. coś złego dzieje się ,wokół nas musimy reagować!  często rozmawiam o tym, ponieważ zdaję sobie sprawę, ze to nie jest wcale takie proste!  a nasza siła, często jest w przekazywaniu i napiętnowaniu, kary jednak w/g mnie są zbyt łagodne :(  dobrze, że jest dogo ,fb i  ludzie ,którzy chcą pomóc, tym biednym skrzywdzonym zwierzętom.

21 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

 

Powiedzcie mi czy zmienić lokalizację ogłoszenia? Mam obecnie na Jelenią Górę.

Tysiu , może zostaw jeszcze na Jelenią Górę, taki wspaniały domek tam się nam pokazał, a że na chwilę, trudno!  może jednak ,jeszcze raz!... tak po cichutku sobie marzę prosi.gif

Aniu serdeczności dla Ciebie i głaski dla Lakusia , będziemy miały okazję do spotkania Poker ,zostawiła bluzeczkę dla Ciebie :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wyróżniłam Lakusiowi to ogłoszenie na Wrocław Śródmieście do 23września, zaciskam mocno ,żeby ktoś dojrzał tego kochanego psa :)

Dnia 22.08.2019 o 13:43, Tyś(ka) napisał:

W każdym kraju jest problem z bezdomnymi zwierzętami. Polska wcale nie odstaje w tym względzie od innych krajów - po prostu formy pozbycia się problemu w bardziej cywiwilozwanych krajach są inne, bardziej... ciche i szybkie. U nas aż tak się psów nie usypia/nie odstrzela, raczej wegetują w schroniskach i na ulicach. Nie wiem, co lepsze, a co gorsze - tego nie da się mierzyć, bo według mnie w każdej części świata są piekła na Ziemi dla zwierząt. Np. w Skandynawii żaden pies w typie bull nie ma racji bytu: co z tego, że przejdzie kwarantannę jak potem życzliwy sąsiad zgłosi, że mamy takiego psa i nawet zapis, że to kundelek nie pomoże... pies zostanie uśpiony. 

Powiedzcie mi czy zmienić lokalizację ogłoszenia? Mam obecnie na Jelenią Górę.

Tysiu , kochana ,to chyba już jest zmienione na Oleśnicę?  czy to jest jeszcze inne ogłoszenie, trochę jestem zamotana, przepraszam jak coś pokręciłam?

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Tyś(ka) napisał:

I ja zaciskam za odzew z Wrocławia :)
Faktycznie musiałam przerzucić na Oleśnicę i zapomniałam, przepraszam. Znowu wróciło na Jelenią Górę, bo z Oleśnicy niewiele nawet było wyświetleń.

Dziękuję Tysiu, jak zrobisz ,tak będzie dobrze! ta Jelenia Góra po prostu zapadła mi w serce, bo .... oprócz wspaniałych ludzi , których poznałam ,chętnych do adopcji to jeszcze miałam możliwość ,bliżej poznać Azalię i MikAgę dwie  cudowne dziewczyny z dogo i  na pewno Jelenia Góra ,będzie dla mnie miłym, serdecznym miastem :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.08.2019 o 11:11, anica napisał:

Jeszcze bardziej dobija fakt... że taka jest prawda i że tak niestety się ludzie zachowują wobec tych mniejszych ,słabszych, dlatego zawsze uważam ,że jak .. coś złego dzieje się ,wokół nas musimy reagować!  często rozmawiam o tym, ponieważ zdaję sobie sprawę, ze to nie jest wcale takie proste!  a nasza siła, często jest w przekazywaniu i napiętnowaniu, kary jednak w/g mnie są zbyt łagodne :(  dobrze, że jest dogo ,fb i  ludzie ,którzy chcą pomóc, tym biednym skrzywdzonym zwierzętom.

Tysiu , może zostaw jeszcze na Jelenią Górę, taki wspaniały domek tam się nam pokazał, a że na chwilę, trudno!  może jednak ,jeszcze raz!... tak po cichutku sobie marzę prosi.gif

Aniu serdeczności dla Ciebie i głaski dla Lakusia , będziemy miały okazję do spotkania Poker ,zostawiła bluzeczkę dla Ciebie :)

Rany, czyżbym o czymś zapomniała? Nie przypominam sobie, żebym kupowała bluzeczke i płaciła za nią...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, anica napisał:

Muszę uporządkować ogłoszenia, bo coś źle zrobiłam :(   usunęli mi jeszcze dwa ogłoszenia, zapłaciłam pieniążki za duży czy maxi pakiet i nie mam ani ogłoszeń ani pieniążków :(    napisałam zażalenia na OLXie

Usunęli czy masz je w zakończonych, bo nie odświeżyłaś? Ogłoszenia na olx trzeba odświeżać i przedłużać jak tylko pojawi się taka opcja na naszym profilu. Inaczej trafiają do zakonczonych :(

Mam nadzieję, że pieniążki uda się odzyskać.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.08.2019 o 14:33, Figunia napisał:

Rany, czyżbym o czymś zapomniała? Nie przypominam sobie, żebym kupowała bluzeczke i płaciła za nią...

Za bluzeczkę należy się 10 złociszy. Założyłam ,żeby wpłacić całość.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...