Jump to content
Dogomania

~MA DOMEK :) Chudzinka ze wsi, zalękniona kundliczka Pusia, u nas w bdt


Recommended Posts

Wiecie, co mnie zadziwia w zachowaniu Pusi?

Otóż nie zauważyłam aby się załatwiła na dworze, ani w kojcu. Rozumiem, jeden dzień, stres, zmiana miejsca. Dwa dni - no, może aż tak przeżywa, ale nie widać tego po niej. Podkorciło mnie zajrzeć do budy - tej wielkiej, starej. A tam dwie wielki kupy i mokra słoma!... Czyli niunia zrobiła sobie z jednej budy kibelek, a drugiej używa jako sypialni. Jeszcze żaden tymczasowicz tak się nie zachował :)

Widać, ze ten dzieciak trzymany był w oborze czy chlewie, i umie załatwić się tylko na słomie!...

Wyciągnęłam grabkami całą słomę przed budę, przesunęłam w róg kojca i tam zostawiłam. Niech sobie ma, skoro tak się wychowała...

Dziś rano - sukces, długie siusianie na trawie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, rozi napisał:

Gdyby kto miał pretensje, że załatwia sprawy w domu, to trzeba snopek słomy kupić i z głowy. Jak z kociuchem kuweta.

Właśnie tak przed chwila powiedziałam, he, he :) Albo słomianą matę, tylko szybko się zapełni...

Pusia nabrała ciałka, dostaje 3 razy dziennie michę, i to dla niej najważniejsze. Ale wypuszczam ją na pół godzinki, pieścimy się, głaszczemy, ale nadal w podtekście jest "fajnie, pogłaskałyśmy się, ale teraz dasz mi jeść??"

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.04.2019 o 11:53, malagos napisał:

tak, tak to wygląda...

W ten długi weekend do kojca gminnego pewnie nikt z pracowników nie zajrzy, zastanawiamy się nad zabraniem i tamtej suni do nas, do koca - obie młode, zalęknione, może się zgodzą ze sobą. Odpadnie codzienna jazda do zakładu gospodarki komunalnej. 

Do tego opieka nad Tatą i kotkami: Sewką Pawła i Gandzią Agi, zostały u nas na 10 dni. Obie niedotykalskie i "kotki jednej pańci" :(

Mnostwo spokojnosci

 zdrowenka

 wszytkim lapenkom i Wam malagosiu

cudna czarusienka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pusia nadal używa słomy do potrzeb fizjologicznych. Ale plusem jest fakt, ze wczoraj pod kontrolą, na smyczach, zapoznaliśmy ją z Dianą i Bazią - zgoda od pierwszego machnięcia ogonami. Pusia jest taka zgodna, wesoła, i zachowała się jak szczeniak - polizała Dianę po pyszczku, pokazała brzuszek, a z Bazią zaczęła się bawić. Teraz mam o jeden kłopot mniej, wychodzenie na raty.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Domek się objawił nie z ogłoszeń, ale z fb. Nasz stary znajomy, sąsiad Tomka z Mokotowa, dr nauk weterynaryjnych, zapytał, czy sunia jest nadal do adopcji?....Pies do towarzystwa, 4 koty, działka tysiąc metrów ogrodzona (czy ileś tam, nie zapamiętałam)..... Ja już Go kocham!!  pal licho jego żonę i troje dorosłych dziec, he, he :) Choć to pomysł żony, Beaty, bo gustuje w takich chudych biedach wilkowatych :)

Teraz jeszcze przeżywają maturę najmłodszej latorośli, Zosi, i przyjadą w przyszłą niedzielę.

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, malagos napisał:

Domek się objawił nie z ogłoszeń, ale z fb. Nasz stary znajomy, sąsiad Tomka z Mokotowa, dr nauk weterynaryjnych, zapytał, czy sunia jest nadal do adopcji?....Pies do towarzystwa, 4 koty, działka tysiąc metrów ogrodzona (czy ileś tam, nie zapamiętałam)..... Ja już Go kocham!!  pal licho jego żonę i troje dorosłych dziec, he, he :) Choć to pomysł żony, Beaty, bo gustuje w takich chudych biedach wilkowatych :)

Teraz jeszcze przeżywają maturę najmłodszej latorośli, Zosi, i przyjadą w przyszłą niedzielę.

To faktycznie jest się z czego cieszyć!

Domek taki, ze klękajcie narody, wspaniale! :)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...