Jump to content
Dogomania

Na majówkę i nie tylko - do słuchania ;) dla Szanty na utrzymanie do 12 maja - ZAPRASZAM :)) ROZLICZONY


agat21

Recommended Posts

Serdecznie zapraszam na mały bazarek "do słuchania" dla Szanty, która jest w hotelu u Szafirki. To Radysianka, która czeka tam na swój dom po latach spędzonych w więzieniu.

Tutaj jej wątek: Szanta

Starałam się znaleźć ciekawe propozycje, których można posłuchać w domu, w samochodzie, w podróży. Każda inna, każda świetna w swoim rodzaju :) A więc - kto co lubi - licytować kochani :)

Licytacja trwa do 8 maja do godziny 20.00

SERDECZNIE ZAPRASZAM w imieniu SZANTY :))

 

1. Gabriel Tallent "MOJA NAJDROŻSZA" czyta Paulina Holtz - cena wyw. 5 zł

image.png.16d606d589b83809bb2acc20c606aacb.png

„Niektóre powieści lubimy wystarczająco, by je polecać. Ale bardzo rzadko zdarzają się takie, które zapamiętujemy na zawsze. Na mojej krótkiej liście znalazła się Moja najdroższa” – Stephen King
„Gabriel Tallent nie bierze jeńców. W swojej debiutanckiej powieści dotyka jednego z ostatnich tabu naszej kultury: kazirodztwa i pedofilii. Jego bohaterka, Turtle, to młodsza siostra Lisbeth Salander – małomówna twardzielka o specyficznym zestawie umiejętności, która może liczyć tylko na siebie. Zamiast komputerem posługuje się jednak konwencjonalną bronią palną, a krzywdzi ją nie bezosobowy system, ale własny ojciec, z którym łączy ją toksyczna mieszanka miłości, strachu, wdzięczności, poczucia winy i nienawiści. Trudno się czyta, jeszcze trudniej odłożyć. Mocna rzecz” – Katarzyna Wężyk 
„«Moja najdroższa» to przerażająca powieść. Po dwustu stronach lektury złapałam się na ściskaniu pięści, jakbym miała zaraz wpaść między litery i przywalić ojcu bohaterki. Ale Turtle musiała stoczyć tę walkę sama. Wbrew ciału i ludzkiej wytrzymałości” – Sylwia Chutnik 
„Tallent napisał powieść poruszającą w czytelniku najgłębsze emocje. «Moja najdroższa» opowiada o bestii w ludzkiej skórze. Przypomina, dlaczego boimy się bestii i dlaczego tak trudno jest tę bestię porzucić” – Łukasz Orbitowski

2. KATARZYNA NOSOWSKA "A JA ŻEM JEJ POWIEDZIAŁA" czyta autorka - cena wyw. 15 zł

image.png.6b58e78cfd182e3906ff69a7b6a02b64.png

A ja żem jej powiedziała– ta książka to petarda!

Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania – ciepło, z doświadczeniem i życiową mądrość.Mówi o show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. O druzgocącym wpływie portali społecznościowych na nasze życie, o dylematach partnerstwa, problemach w okiełznaniu nastolatków, o miłości do jedzenia i terrorze rynku reklamowego. O tym jak kochać i nie kochać. O tym, że czarny nie wyszczupla, a seks tantryczny nie polega tylko na faszerowaniu, faszerowaniu, faszerowaniu.Nosowska jest szczerą, dojrzałą i oryginalną obserwatorką rzeczywistości. I ma to, czego brakuje teraz wszystkim – dystans do samej siebie.Nieoczywiste, głębokie, błyskotliwe, świetnie napisane i bawiące do łez.

Książkę czyta Katarzyna Nosowska.

3. Gabriel Michalik "DANUTA SZAFLARSKA  JEJ CZAS" czyta Danuta Stenka - cena wyw. 8 zł - licytuje Jo37 za wywoławczą :), przebija b- b za 10 zł :) przebija Jo37 za 11 zł :)

image.png.25c378c89dc050aade5a26bb9aba6354.png

102 lata fascynującego życia, burzliwej kariery i dramatycznych zwrotów historii. Pierwsza biografia Danuty Szaflarskiej.
Podobno jak na aktorkę miała zbyt małe oczy. Radziła sobie, trzymając je zawsze szeroko otwarte, nie tylko przed kamerą. Wszak jej świat zmieniał się w szalonym tempie. Danuta Szaflarska dzieciństwo spędziła w galicyjskiej wsi; dorastała w Nowym Sączu i Krakowie, pierwsze kroki wśród kulturalnej elity stawiała w przedwojennej Warszawie. Debiutowała w okupowanym Wilnie, po czym wróciła do ogarniętej wojną Warszawy, by naprawdę przeżyć to, co później zagrała w „Zakazanych piosenkach” – filmie, który przyniósł jej ogromną sławę. Potem przyszły wielkie i małe role w teatrze, kinie i na scenie historii PRL. Piękny finał jej kariery rozegrał się w głośnych filmach Doroty Kędzierzawskiej oraz w Teatrze Rozmaitości.
"Pani Danutka kochana" była nie tylko gwiazdą, lecz także wielką aktorką. Grzegorz Jarzyna nazywa ją "aktorką totalną". Jan Nowicki wspomina: "w tym drobnym, ślicznym ciele (…) była zaklęta nieprawdopodobna, ogromna siła". Dorota Masłowska przyznaje, że biło od niej jakieś onieśmielające piękno, a Władysław Pasikowski zdradził pani Danucie, że się jej bał.
Gabriel Michalik kreśli subtelny portret legendy teatru i kina, ludzi, których napotkała, oraz epoki, którą mimo dramatycznych przeszkód przeżyła z naturalną elegancją, wdziękiem i niezwykłą pogodą ducha.
"Ludzie często mnie pytają, co robić, aby tak długo żyć. Nie wiem. Ja niczego specjalnego nie robię. Po prostu kocham życie we wszystkich jego barwach, odcieniach i cieniach. Życie jest cudem. Zawsze." Danuta Szaflarska

4.

Goscinny i Sempe "Wybrane przygody Mikołajka" czytają Jerzy i  Maciej Stuhrowie - cena wywoławcza 5 zł - licytuje Negra & Anna za wywoławczą :)

image.png.710f4af3445a01d8a5ab5336b6437f5b.png

8 wybranych opowieści o Mikołajku, którego znają i lubią wszyscy - i to w jakiej mistrzowskiej interpretacji! :)  Idealne do wspólnego słuchania przez rodziców i dzieci! Ci pierwsi z uśmiechem powrócą do lat dziecinnych, ci drudzy przekonają się jak fajnych książkowych przyjaciół można poznać :))

5. Dorota Masłowska "Kochanie, zabiłam nasze koty" czyta Katarzyna Dąbrowska - cena wyw. 7 zł - licytuje Jo37 za wywoławczą :)

Audiobook Kochanie zabiÅam nasze koty  - autor Dorota MasÅowska   - czyta Katarzyna DÄbrowska

„Kochanie, zabiłam nasze koty”, to ciepła i pełna humoru opowieść o perypetiach młodej mieszkanki wielkomiejskiej metropolii. Trzydziestoletnia, pracująca w agencji reklamowej Farah żyje w cieniu seksowniejszej koleżanki. Tymczasem oops!, w ich życie wkracza niebylejaki facet. Czy ich relacja przetrwa próbę? Jeśli podobały wam się książki takie jak „Brak miłości w wielkim mieście” lub „Zjedz xanax i zamknij się”, to bez wahania sięgniecie po „Kochanie, zabiłam nasze koty”!

Ta książka naprawde wciaga.

 

Link to comment
Share on other sites

6. J.R.R. Tolkien Trylogia  "Władca Pierścieni" czyta Marian Czarkowski - wyw. 35 zł

wp1.jpg

wp2.jpg

wp3.jpg

7. Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" czyta Irena Kwiatkowska - cena wyw. 15 zł - licytuje moja znajoma za wywoławczą, przebija Jo37 za 16 zł, przebija Olena84 za 17 zł

dzieci.jpg

8. Tony Halik "Tu byłem" czyta Jerzy Stuhr - cena wyw. 20 zł

halik.jpg

 

Licytacja

nr 3 - Jo37 za wywoławczą :)

przebija b - b za 10 zł :)

przebija Jo37 za 11 zł :) -- kupiła Jo37 za 11 zł - wpłacone

nr 5 - Jo37 za wywoławczą :) - kupiła Jo37 za 7 zł - wpłacone

nr 4 Anna & Negra za wywoławczą czyli 5 zł - kupiła Anna & Negra za 5 zł

nr 7 kupiła Olena84 za 17 zł - wpłacone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...