Jump to content
Dogomania

Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.


Recommended Posts

Cebulek już w domu. Zabieg był długi, inwazyjny, Cebulek ma rozcięty cały brzuszek, stracił dużo krwi:( Miał całkowicie zatkane przewody żółciowe, taki czop mu się zrobił. To cechy osobnicze, specficzne akurat dla niego. Jeden psiak ma tendencje do tego, inny nie.

W tej chwili przed nim 24 krytyczne godziny. NIe wiadomo, czy podoła tej operaci.Jeśli podoła, czeka go dieta wątrobowa i podawanie leków rozrzedzających żółć. 

Niestety poza tym ma jeszcze bardzo zmienioną wątrobę. Nie ma guzów litych, ale wątroba jest marmurkowa, dziwna. Weci pobrali mu wycinek i włożyli do formaliny. Jeśli Sebuś przeżyje, wtedy będzie podejmowana decyzja o badaniu histopatologicznym. Kasia dostała torbę leków, kroplówek i będzie go ratowała. Weci nic więcej dać mu nie mogą. Wszystko zależy od siły jego organizmu i chęci życia.

Pozostają niestety finanse.. Koszt wczorajszych badań to ponad 400 zl, dzisiejszej operacji 600 zł. Razem ponad 1000 zł. Rozmawiałam z Malwą. Ona nie jest w stanie sfinansować tego sama. Będziemy bardzo wdzięczne za jakąkolwiek pomoc, bazarek, wpłaty, cokolwiek. Zapewne wiele z nas ma obniżone pensje (ja mam), część straciła możliwość zarabiania, dlatego nie śmiem prosić o duże wpłaty, ale może  grosik do grosika jakoś uzbieramy...

Ja wpłacę dla niego 100 zł dodatkowo w tym miesiącu. To nie będą deklaracje za kolejne miesiące, tylko dodatkowa pomoc. Jakoś będę musiała dać radę, rachunek Sebusia trzeba zapłacić. Zrobię to tuż po świętach. Was również bardzo proszę o pomoc, chociaż 5 zl...Urządza nas każda kwota.

Bardzo się o niego martwię, współczuję Kasi, ona ma teraz ciężką dobę przed sobą:(

 

  

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Jolanta08 napisał:

Poza tym poproszę Skarpetę Talcott o pomoc bo chyba nie dostał wcześniej wsparcia ?

Jestem jego skarbnikiem i mogę potwierdzić, że Sebulek nie dostał na razie wsparcia od Skarpety im. Talcott. Będziemy wdzięczni za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Jolanta08 napisał:

Biedactwo ,oby tylko przeżył a o finanse będziemy martwić się później. Na pewno coś przy deklaracji wpłacę dodatkowo ale jeszcze nie wiem ile.Poza tym poproszę Skarpetę Talcott o pomoc bo chyba nie dostał wcześniej wsparcia ?

Będziemy bardzo wdzięczne za pomoc.

13 minut temu, guccio napisał:

Biedny Sebuś.

Płakać mi się chce, jak myślę o nim:(

Przed chwilą, elik napisał:

Jestem jego skarbnikiem i mogę potwierdzić, że Sebulek nie dostał na razie wsparcia od Skarpety im. Talcott. Będziemy wdzięczni za pomoc.

Dzięki Elu, że jesteś. Nie dzwoniłam do Ciebie, bo trochę późno było.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minuty temu, Ewa Marta napisał:

Dzięki Elu, że jesteś. Nie dzwoniłam do Ciebie, bo trochę późno było.

W takiej sytuacji byłoby to normalne.  Ja zwykle idę spać koło północy więc możesz śmiał dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo, bardzo się zmartwiłam :( Cebula to silny pies, przeżył tyle lat w piekle to po prostu MUSI wygrać i tę walkę... nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej :(

A koszty są kolosalne, warto byłoby edytować opis. Niestety, ja z powodów osobistych nie mam ani grosza przy duszy, aby coś się dorzucić... :(

Link to comment
Share on other sites

35 minut temu, guccio napisał:

Skromniutko u mnie ale do kwietniowej deklaracji dorzucę 20 zł.Oby Cebulek przeżył!

Strasznie mocno zaciskam kciuki.

 

7 minut temu, Poker napisał:

Ale się porobiło. Pewnie kamienie albo żwir miał w przewodach. Mam nadzieję ,że nie ma dodatkowo zapalenia trzustki.

Dorzucę dla Cebulka 100 zł. Oby tylko przeżył.

Dzięki wielkie.   318750437_dzikuj3.jpg.b7253788d516e26f7f15d994597023fd.jpg\

W marcu wpłaciłam 110 zł z bazarku, ale  dorzucę coś jeszcze do deklaracji za IV.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...