Jump to content
Dogomania

Cebulek za TM, nie przeżył ciężkiej operacji.


Recommended Posts

 

8 minut temu, Ellig napisał:

od 2011 r.

Nie mówiła mi od którego roku był w schronie, tylko ile lat tam przebywał. Ale to chyba już nie jest istotne :) Ważne że ten rozdział życia ma już za sobą.   Teraz będzie już tylko lepiej :)

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, elik napisał:

Słyszałam od Basi, że był w schronie jakieś 4 lata. On w ogóle ma 8-9 lat.

Elu z czipu odczytano , że był od 2011r. Natomiast ja go poznałam 4 lata temu i myślałam , że tyle był.

Okazało się inaczej.To straszne , że całe swoje dotychczasowe życie prrzesiedział przerażony w budzie.

Z nim był w kojcu szczuplutki piesek , którego wszyscy nazywali Szczypiorek.Nie pamiętam już kto żartobliwie do pary nazwał Reksia  Cebulą. 

I tak zostało. Szczypiorek znalazł dom a imię zostało.Zresztą w schronisku to nawet dobrze funkcjonowało bo Misiów, Pikusiów, Toń itp było przez lata sporo a Cebula był jeden i wszyscy wiedzieli który to psiak.

Wiem, że imię jest nieładne ale w specyficznych warunkach czasem taka "ksywa" dobrze funkcjonuje.

Czas na zmianę:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, mdk8 napisał:

a może skrócić Cebulę i  zostawić Buli lub Bulik ? 

Ale to się będzie kojarzyło z bullowatymi.

Ale nam niespodziankę chłopak zrobił, że tak szybko się otworzył. To kolejny dowód na to, jak schronisko łamie psychikę słabszych psow:(

Można przyzwyczajać go do nowego imienia powoli, ale Cebula nawet w ogłoszeniach będzie odstraszają. Tak myślę, ale nie będę się upierac. W sumie oglaszac można jako Reksia, a wolac inaczej. Tak iglaszalam moja Fige na początku. W ogłoszeniach była Kruszynka. 

Oj Duszku, gdybyś wiedział jaki na koniec zrobiłeś dobry uczynek psiaku:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

To imie jest wyjątkowo paskudne, jak dla psiaka. Ja bym jednak pokusiła się o zmianę imienia, tym bardziej, że w schronie , jak pisze Basia, nie reagował na to imię. Może to tylko zbieg okoliczności, że u Kasi zareagował.

Przy zmianie warunków może szybko przyjąć nowe imie

Dla mnie też fatalne imię.Może nie zmieniać całkowicie początkowej litery bo w imieniu jest znacząca:

https://www.naszezoo.pl/imiona-dla-psow-c

Link to comment
Share on other sites

Też dostałam 3 zdjęcia  psiaczka. Cebula jakoś nie może mi przejść przez komputer :)

Oo chyba znowu coś zmienili, bo zdjęcia nie chcą się wstawiać z dysku. Chyba znowu trzeba przez serwer zdjęciowy.

Basiu, czy to zdjęcie dostałaś, czy może inne. Jeśli inne, to proszę przyślij.

c2a933645618ce0fgen.jpg

5d023787ea70c57agen.jpg

Ten psiaczek jest bardzo podobny do mojej Masi :)

362009cad9f601ddgen.jpg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ewu napisał:

Nie wiem co się dzieje z moim komputerem co chwilę się zawiesza:(

Rozmawiałam już dzisiaj z Kikou i moja radość nie ma granić. Bałam się , że Reksio-Cebula bedzie wystraszonym, chowającym się po kątach psiakiem a tu proszę- zaciekawiony wszystkim , wesoły , przefajny piesio:)

Co znaczy schronisko , jakie to jest sraszne dla psychiki tch biednych psów:(

Basiu, mój też się zawiesza, to chyba Dogo szwankuje.

Maluszek teraz odżyje po tylu latach więzienia.

SUPER!!!

Link to comment
Share on other sites

34 minuty temu, Gabi79 napisał:

Basiu, mój też się zawiesza, to chyba Dogo szwankuje.

Maluszek teraz odżyje po tylu latach więzienia.

SUPER!!!

Ja też mam problemy,na początku myślałam,że komp.To z sieciami coś się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiedzialam wcześniej ze taka gorąca dyskusja rozgorzała na temat imienia. Przyjechał jako Cebula wiec odrazu zaczelam wolac Cebula i wzmacniać każdorazowo jak przyszedł smakołykami. W tej chwili naprawde ladnie reaguje. Mnie osobiście podoba sie to imię jest odlotowe, wyróżnia go spośród setek Reksiów i Burków.

Ale tak jak pisalyscie po pierwsze mozna go ogłaszać jakkolwiek, nowi właściciele i tak przewaznie zmieniają imiona, po drugie on jest tak bystrym pieskiem ze nauczy sie kazdego imienia w jeden dwa dni. 

Poza tym zaaklimatyzowal sie bardzo dobrze. Bardzo duzo biega, co chwilę wybiega na podwórko i szybko wraca sprawdzić co w domu. Ciagle jest w ruchu jak podrostek. 

Do jedzenia zamknelam go w osobnym pomieszczeniu poniewaz nie znam go jeszcze na tyle zeby jadl w grupie. Przy jedzeniu czasem nawet najgrzeczniejsze pieseczki zachowuja sie inaczej. Byl zdruzgotany, mimoze jest wielkim lakomczuszkiem siedzial smutny i nie jadł, dopiero jak kucnelam przy nim pochłonął jedzonko w minutę.

Bardzo fajny piesek, zaskakujące ze tak dlugo siedzial w schronie.

  • Like 5
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, elik napisał:

Też dostałam 3 zdjęcia  psiaczka. Cebula jakoś nie może mi przejść przez komputer :)

Oo chyba znowu coś zmienili, bo zdjęcia nie chcą się wstawiać z dysku. Chyba znowu trzeba przez serwer zdjęciowy.

Basiu, czy to zdjęcie dostałaś, czy może inne. Jeśli inne, to proszę przyślij.

c2a933645618ce0fgen.jpg

5d023787ea70c57agen.jpg

Ten psiaczek jest bardzo podobny do mojej Masi :)

362009cad9f601ddgen.jpg

Tak Elu to z kanapy. Nie wierzę własnym oczom:) Posłałam wolontaiuszkom, dziewczyny się poryczały i prosiły żeby podziękować Wszystkim , którzy pomagają pieskowi.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, ewu napisał:

Tak Elu to z kanapy. Nie wierzę własnym oczom:) Posłałam wolontaiuszkom, dziewczyny się poryczały i prosiły żeby podziękować Wszystkim , którzy pomagają pieskowi.

Ja też pieseczka nie poznaję.Jakiś cud?No dla takich widoków naprawdę warto pracować bezpośrednio i ociupinkę wspomóc z daleka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minut temu, Ewa Marta napisał:

To niewiarygodne, jak się zmienił. A to zdruzgotanie, kiedy miał zostać sam do jedzenia świadczy o tym, jak bardzo był nieszczęśliwy w zamknięciu. 

Tak się cieszę, że jest u kikou. 

Chyba o to chodzi, to niezwykle bystry i energiczny piesek (jak Jack Russell  :-) ) musiał cierpieć "podwójnie" w zamknięciu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, kikou napisał:

Chyba o to chodzi, to niezwykle bystry i energiczny piesek (jak Jack Russell  :-) ) musiał cierpieć "podwójnie" w zamknięciu.

 

21 minut temu, kikou napisał:

Juz miałam nie pisać  ale nie mogę przestac sie uśmiechać. Jak usiadlam niedawno Cebula podbiega do mnie co chwilke i skrobie łapką żebym go głaskała.

Nie wierzę dalej,że wczorajszy biedak taki odmieniony.Może nazwać go Laki(Lucky)-szczęśliwy.I może nowy domek imienia nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, kikou napisał:

Juz miałam nie pisać  ale nie mogę przestac sie uśmiechać. Jak usiadlam niedawno Cebula podbiega do mnie co chwilke i skrobie łapką żebym go głaskała.

No i się splakalam czytając to. Ile czasu musiał czekać na to szczęście. 

Może on kiedyś miał dom i przypomniał sobie... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...