Jump to content
Dogomania

Strach przed psami.


szymon7

Recommended Posts

Witam, 

Mam na imię Szymon i mam 15 lat. Od dziecka, w sumie to od kiedy pamiętam panicznie boję się psów. O ile w dzieciństwie nie było to dużym problemem to z czasem zaczyna mi to sprawiać ogromne problemy. Zaczynam sobie nie radzić z moim strachem i powoduje to przede mną bariery. Nie wiem skąd wziął się mój strach, ponieważ w dzieciństwie nie miałem żadnych poważnych incydentów z psem, oraz nie stanowił dla mnie zagrożenia. Chciałbym się pozbyć mojego problemu, więc kieruję do was pytanie jakim sposobem mógłbym się pozbyć mojej fobii. Podczas spotkania z psem panikuje, uciekam, robię rzeczy których bez wpływu emocji w życiu bym nie zrobił. Boję się normalnie iść po ulicy, oglądam każdy skrawek ulic i wypatruje psy. Mam wyuczone drogi na których jest najmniej psów. Pytając się o sposoby przeciwko leku przed psami prosiłbym o nie pisanie odpowiedzi o treści "idź do psychologa" byłem już u trzech psychologów, lecz nic mi to nie dało. Prosiłbym raczej o "domowe" sposoby które pomogłyby mi oswoić się z lękiem. Być może na tym forum jest ktoś z podobnym problemem do mojego i zna sposoby na uporanie się z nim. 

Pozdrawiam, Szymon. 

Link to comment
Share on other sites

Czy znasz kogoś, kto ma szczeniaka - cavaliera, goldena? Czy szczeniaki także budzą w Tobie lęk? Czy możesz oglądać filmy rysunkowe z psami? Filmy z żywymi psami?

Kiedyś na zajęciach z chłopcem trochę młodszym od Ciebie, który panicznie bał się psa, pomogło usadzenie  ludzi w szeregu - na jednym końcu siedział chłopak, potem sześcioro ludzi, potem trener z perfekcyjnie wyszkoloną psicą, która trzymała w pysku koszyk z czekoladkami. Trener brał czekoladki z koszyka, podawał kolejnym siedzącym ludziom, aż dostawał je chłopak. Może to Ci się wydać dziwne, ale pomogło. Podobnie pomogła ta sama psica, gdy zaprzęgnięta do sanek wiozła na sankach siostrę chłopca, który bał się psów. Oczywiście ciągnęła sanki w dużym dystansie od chłopaka, ale radość, dobre emocje siostry pomogły chłopcu podejść o dwa kroki bliżej na początek.

Czy inne zwierzęta - koty. ptaki - nie budzą w Tobie obaw?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...