Jump to content
Dogomania

7 miesięczna suczka nie zawsze trzyma mocz


Adal

Recommended Posts

Witam,

3 miesiące temu wzięliśmy ze schroniska suczkę. Obecnie ma 7 miesięcy. Ogólnie na dworze załatwia się bez problemów. Jak wyjdziemy z nią na spacer to zawsze zrobi jak to mówimy "pełen pakiet". Problem zaczyna się jak wychodzimy do pracy. Nula nie potrafi wytrzymać około 7 godzin. I moje pytanie do Was brzmi jak wasze psy w jej wieku wytrzymywały podczas nieobecnosci ? Dodam że tylko nasika, z kupa wytrzymuje. Dzisiaj nie wytrzymała 5 godzin i narobiła na dywan. Czasami w nocy nie potrafi wytrzymać od 21 do 4 rano (o tej godzinie wstaje do pracy ). Ogólnie z nią to jest różnie.. 2 tygodnie wszystko jest pięknie a potem kilka dni jakby zapomniała o wszystkim... Czy od 7 miesięcznego psa mam już oczekiwać że będzie wszystko dobrze, czy ma jeszcze czas żeby ogarnąć sprawy z pęcherzem ?

Dodam że Nula to średniej wielkości piesek (budowy sarenki ). Jest bardzo energiczna

Pisze ten post bo po prostu nie wiem co mam myśleć, wcześniej miałem Jack Russell terriera i wstrzymywanie na kilka godzin moczu nie było problemem ( w wieku 5 miesięcy trzymała po 6-7 h)

Link to comment
Share on other sites

Zawsze w przypadku problemów ze wstrzymaniem moczu trzeba zacząć od badania moczu ogólnego. Jak wyniki będą dobre, to szukamy innej przyczyny, jak złe - wiadomo, leczymy. Mój pies bez problemu wytrzymuje od 21.30 do 7-8 rano. Jak nie wytrzymywał - miał chory pęcherz. Pies średni.

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Joanienka napisał:

Zawsze w przypadku problemów ze wstrzymaniem moczu trzeba zacząć od badania moczu ogólnego. Jak wyniki będą dobre, to szukamy innej przyczyny, jak złe - wiadomo, leczymy. Mój pies bez problemu wytrzymuje od 21.30 do 7-8 rano. Jak nie wytrzymywał - miał chory pęcherz. Pies średni.

Czyli rozumiem że moja 7 miesieczna suczka powinna trzymać mocz już dłużej ? Właśnie myślę nad badaniem bo sam już nie wiem o co chodzi. Jest nauczona sikania na dworze ale po prostu nie potrafi wytrzymać czasami dłuższej chwili. Wiadomo mamy pracę. Czasami staramy się nawet ja przetrzymać ale np. wczoraj po niecalych 5 h zdoila się na dywan

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, Adal napisał:

Czyli rozumiem że moja 7 miesieczna suczka powinna trzymać mocz już dłużej ?

przecież nikt przez neta ci na to nie odpowie;

zrób badania u veta - na poczatek

jak sie okażą ok poobserwuj psa/ powodów może być wiele, np konsystencja jedzenia czy pory jedzenia

wystarczy, ze dajesz jej słone przysmaki/ typu jakieś uszy wędzone itd, po których ona dużo pijje; albo samą sucha karmę, po której ona dużo pije

a śa jeszcze kwestie osobnicze

 ja mam dwie suki, w tym samym wieku, tej samej wielkości, jedzą prawie to samo, jedna suka jest szpicowata, mało je, mało pije, ,bardzo rzadko i  bardzo mało sika,

druga suka je dużo więcej, dużo więcej,  piję więcej i częściej sika

 

a poza tym to przecież jeszcze szczeniak, dziecko psie -skoro potrzebuje częściej się wysikać, to trzeba pomyśleć jak mu to zapewnić

 

może marznie w domu?

może ma za krótkie spacery? za rzadkie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...