Jump to content
Dogomania

pies 15 lat cały dzień chodzi


galazkaw1

Recommended Posts

2 godziny temu, galazkaw1 napisał:

pies   15 lat od kilku dni chodzi całymi dniami - śpi max 2h na dobę. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?  Oczywiście jesteśmy w konsultacji z naszym wet. ale na chwile obecną brak efektów ( dostał przeciwbólowe)

Ma prawdopodobnie jakiś problem neurologiczny.Dobrze,że nie jest lepiej po p/bólowych,bo to najpewniej oznacza,że nie cierpi,ale brak snu i taki monotonny ruch wkrótce wygenerują kłopoty dla Seniora.

Jest jeszcze taka możliwość,że p/bólowe nie są właściwie dobrane,są być może za słabe,obserwuj psinę.Je,pije jak zwykle?Czy wet zrobił badania podstawowe?

Link to comment
Share on other sites

je i pije jak zwykle. Jest czasami lekko zdezorientowany ale pewnie w dużym stopniu wynika to już z samego zmęczenia. Leki zostały już raz zmienione startowaliśmy od czegoś niesterydowego lżejszego, teraz mamy Onsior z tego co wiem dość mocny lek. Dodatkowo od dzisiaj mamy coś na pobudzenie krążenia

Lekarz obsłuchał psa, ,,wymacał" tkliwość w kręgosłupie - stąd pomysł że pies odczuwa ucisk  i tylko podczas ruchu j go nie boli.

Musimy poszukać weterynarza który zgodzi się na zrobienie prześwietlenia bez sedacji.

W internecie znalazłam filmik z kotem który pokonywał takie bezcelowe kilometry, właściciel po kontakcie ze mną napisał że była to toxoplazmoza czy jest możliwa również u psów?

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, galazkaw1 napisał:

j

W internecie znalazłam filmik z kotem który pokonywał takie bezcelowe kilometry, właściciel po kontakcie ze mną napisał że była to toxoplazmoza czy jest możliwa również u psów?

Jest możliwa.

Cięzko jest unieruchomić zestresowanego psa do badania radiologicznego - sedacja jest krótkotrwała i pies szybko 'wypłucze' lek,nie obawiałabym sie tego.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe jest przeswietlenie bez uśpienia. Mój pies miał RTG u dwóch różnych weterynarzy i obyło się bez usypiania. U jednego weterynarza ja trzymałam mojego psa, a u drugiego jego pomocnik. A mój pies do spokojnych nie należy i mały też nie jest waży 37kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Odkopuje temat, mieliśmy świetną poprawe niestety od 2 tyg mamy znaczne pogorszenie. Dodatkowo pies nie zachowuje czystości i zmienił zachowanie na spacerach (nie znaczy terenu), po ostatnim incydencie pies przebadany dokładnie. Kondycja poza głową świetna. Czy ktoś leczył demencje u psa ? Tracimy nadzieje karisivan nie przynosi już efektów

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, galazkaw1 napisał:

Odkopuje temat, mieliśmy świetną poprawe niestety od 2 tyg mamy znaczne pogorszenie. Dodatkowo pies nie zachowuje czystości i zmienił zachowanie na spacerach (nie znaczy terenu), po ostatnim incydencie pies przebadany dokładnie. Kondycja poza głową świetna. Czy ktoś leczył demencje u psa ? Tracimy nadzieje karisivan nie przynosi już efektów

A to zdjęcie (rtg) zostało zrobione? Poproś weta o leki p/bólowe,takie zachowanie psa najczęściej świadczy o bólu....Dobrze byłoby tez sprawdzić stan nerek (badanie krwi).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli macie diagnozę, była poprawa, to co pomogło?

edit

Doczytałem, że pomógł Karsivan (tylko?)

Pierwsze co mi przyszło do głowy z suplementów, które można spróbować to hupercyna A (jeśli nie ma padaczki, miopatii), tauryna, L-karnityna, SAMe, kwasy DHA, EPA, MCT (np olej kokosowy - ale bywa nietolerowany), cholina (ostrożnie z hupercyną),  może kwas ALA, ekstrakt z magnolii, L-teanina,. Są gotowe suple wspomagające pracę mózgu (np Neurogen Pet Ultra). Z leków oprósz Karvisanu to nicergolina (też poprawia ukrwienie) i selegilina

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...