Jump to content
Dogomania

Rozne miejsca do spania


Lotta89

Recommended Posts

Nagle stalam sie posiadaczka doroslej 10 letniej suni, ktora wiekszosc zycia spedzila z 1 wlascicielem, dzielac swoj czas na bieganie po ogrodku i wylegiwanie sie na kanapie w domu. Oczywiscie teraz przechodZimy trudny okres adaptacji do nowego domu i nowych wlascicieli, ale staramy sie umilic jej ten czas najbardziej jak mozemy, dajac smakolyki, bawiac sie, czy nawet uzywajac spreyu z feromonami itd. Suczka ma maly apetyt, widac, ze sie boi (stosuje techniki uspokajajace), czasami nie ma nawet ochoty na gotowane miesko. Mam pytanie przede wszystkim gdzie najlepiej nauczyc ja spania? Planujemy zeby w dzien mogla wolno biegac po ogrodku, wieczorami chcemy ja brac do nas do domu, najlepiej zeby spala w naszej sypialni na swoim legowisku. Jednak czasami czekaja mnie i meza krotkie delegacje czy nawet wyjscia wieczorem ze znajomymi, podczas ktorych suczka bedzie musiala sama zostawac na kilka godzin/na cala noc sama. Jako, ze dom zostanie wtedy sam, to chcemy wlaczac alarm,co wyklucza mozliwosc spania w legowisku w sypialni. Chcemy wystawiac wtedy jej legowisko do zamykanego przedpokoju, gdzie nie wlaczy sie alarm jesli tam bedzie. Czy lepiej juz teraz ja przyzwyczajac i np. co druga noc wstawiac jej legowisko do zamykanego przedpokoju i zostawiac ja tam sama, zeby spala? Czy przestawiac wtedy jej legowisko z sypialni czy kupic drugie i tam wstawic? Boimy sie, ze nie zaakceptuje nowego legowiska, bo ostatnie lata spala w obecnym i jest do niego przyzwyczajona? Czy moze od razu przyzwyczaic ja do spania tylko w przedpokoju? Ale czy dobrze to wplywanie na socjalizacje psa? Widac, ze mniej sie boi jak nas widzi w nocy. Martwie sie jak bedzie jej sie spalo w przedpokoju, ale czasami ja to czeka i moze od razu lepiej powoli ja do tego przyzwyczajac poki poznaje nowy dom. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...