Jump to content
Dogomania

Dlaczego "sprzątamy" psie kupy?


Facet

Recommended Posts

Pytam całkowicie serio.
Argumenty przeciw:

  • Wkładamy je do plastikowych worków, jakby nie patrzeć nie jest to zbyt ekologiczne.
  • Psie odchody to nawóz dla ziemi, trawników, dzięki czemu ziemia jest żyźniejsza.
  • Rozkład psiej kupy jest bardzo szybki. 
  • Psie kupy zawinięte w foliowe worki to biologiczna katastrofa.

 
Argumenty za:

  •  Ładniej wygląda trawnik bez kupy niż z kupą i mniej śmierdzi jak się chodzi po trawniku.


Oczywiście, można mówić tutaj o tym jak groźne pasożyty są w tych kupach, ale jeśli o psa dbamy i regularnie go kontrolujemy, dajemy odpowiednie jedzenie to pasożytów pies nie ma. 
Myślę, że każdy świadomy i odpowiedzialny opiekun psa zdaję sobie z tego sprawę, więc o jakiś marginalnych przypadkach nie chcę prowadzić dyskusji, szczególnie mając na uwadze fakt, że jest mnóstwo stworzeń bez stałej opieki weterynaryjnej których odchody są praktycznie wszędzie.
Póki co nie ma nagłówków w gazetach i portalach informacyjnych w stylu  "Brajanek zjadł kupę ptaka i zmarł, Dżesika dotknęła szczurzej kupy i jej odpadała ręka". 

Proszę o sensowną dyskusję i argumentację co jest za sprzątaniem odchodów a co przeciw. 
Dodam, że jestem za sprzątaniem kupy w miejscach gdzie nie ma szans rozkładu odchodów, np. ulica lub chodnik, bo to jest logiczne.
 

Link to comment
Share on other sites

Worki biodegradowalne / torebki papierowe rozwiązują ciążący ci ekologiczny problem.

Przepisy.

Nie, psie guano niczego nie użyźnia - użyźniają odchody zwierząt roślinożernych, dlatego pól się nie obrzuca psim gnojem tylko krowim...

Odrobaczanie i szczepienie (poza wścieklizną) nie jest obowiązkowe, nie zamierzam się zastanawiać, czy kupsko w które weszłam ma w sobie glizdy czy nie.

"Ładne trawniki" to nie jest czyjeś widzimisie, estetyka i czystość otoczenia są bardzo, BARDZO istotne, pojedź do Indii lub Chin (biedniejsze rejony), i zobacz jak wyglądają kraje, w których każdy śmieci, pluje i sra gdzie popadnie. Potem tam sobie zostań, skoro Ci to nie przeszkadza...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...