Jump to content
Dogomania

Dwie sieroty prawdopodobnie mama i córka znalazły wspólnie dom marzeń!!!


Recommended Posts

Pomyslne wieści: Florka odbyla 2 rundki 
Dookoła ogrodu zalatwila psie potrzeby.Sama weszla po schodach.Wszystko bez smyczy.
Nadia wyszla do ogrodu na rękach i ze smycza.Ale gdy zalatwila sie zaczela sie szarpać i wnioslam ja do domu. Po harcach-zabawach poszly na drzemkę. To już kończę.Dobranoc.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Ellig napisał:

Pomyslne wieści: Florka odbyla 2 rundki 
Dookoła ogrodu zalatwila psie potrzeby.Sama weszla po schodach.Wszystko bez smyczy.
Nadia wyszla do ogrodu na rękach i ze smycza.Ale gdy zalatwila sie zaczela sie szarpać i wnioslam ja do domu. Po harcach-zabawach poszly na drzemkę. To już kończę.Dobranoc.

I oby było coraz lepiej :)

Najważniejsze,że Florka daje dobry przykład Nadii a ta mimo strachu jednak się z Florką bawi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Takim strachulcom "Nadiom" potrzeba więcej czasu i mnóstwo cierpliwości. Nasza znajdka przez 2 tygodnie udawała, że nas nie widzi. Byliśmy dla niej przeźroczyści. Zachowywała się sztywno, mechanicznie realizując potrzeby fizjologiczne. Na smyczy szła jak najdalej od człowieka. A mąż prawie pół roku nie mógł się zbliżać, a co dopiero pogłaskać. A teraz... to nasza najwspanialsza kumpela. 

Kciuki za dziewczynki! 

Link to comment
Share on other sites

"Po naszej rozmowie pieski wyszły do misek i po posiłku wyszlysmy do ogrodu.Są juz o wiele odwazniejsze i poznają nowe kąty. Nadia znalazła kryjówke miedzy krzakami a Flora pozwoliła sie wyczesac.Nadia bardzo plochliwa
ale za Florka maszeruje.Och zastąpiłam sie że taka godzina.
Dobranoc."

 

20190721_102321.jpg

20190721_094436.jpg

20190721_191757_HDR.jpg

20190721_192325_HDR.jpg

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.07.2019 o 13:19, MALWA napisał:

 

Nie moge z telefonu skasowac cytatu, ale chciałam napisać , ze Pani Jola to cudowna, madra i kochana osoba. Z takim uczuciem opowiada o suniach, z takim zrozumieniem podchodzi do Nadii. Jestem zachwycona tym domkiem:) 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cyt.

Dziś 2 malenkie kroczki do przodu - u Nadii.
Nie chowala sie miedzy krzakami
oraz gdy kucnelam i wzięłam Florke na ręce kilkakrotnie podbiegla i polizala mi rękę.Pieski są piękne i mądre. Wspomagają sie
wzajemnie. Na dziś kończę.Pozdrowienia z Katowic.

 

20190722_192931_HDR-1.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pani Jola mówi, że każdego dnia jest lepiej. Teraz Nadia widząc tulącą się Florkę sama podchodzi i dwa razy liznęła Pani rękę. Panie są bardzo wrażliwe i dostosowują kontakty do chęci Nadii:) Jesteśmy z Elą przeszczęśliea, że trafił im się taki super domek:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Pani Jola mówi, że każdego dnia jest lepiej. Teraz Nadia widząc tulącą się Florkę sama podchodzi i dwa razy liznęła Pani rękę. Panie są bardzo wrażliwe i dostosowują kontakty do chęci Nadii:) Jesteśmy z Elą przeszczęśliea, że trafił im się taki super domek:)

Takiego domku im było potrzeba.

Myślę ,że mała przełamie lęk. Wyczuwa dobroć i sama widzi ,że nic im nie grozi :)

Link to comment
Share on other sites

W upały dobrze schować się pod 
magnolia.Wszystko ok. Nadia odbywa samodzielne spacerki wokoło
domu i po ogrodzie. Flora jak przystalo na stateczna sunie więcej odpoczywa w cieniu. Florka po kąpieli obrazila sie. Ale po uczesaniu jej przeszlo. Nie wiem kiedy uda się to z Nadia.No czas pokaże. Dobrej nocy. Jola Nadia i Florka.

20190723_201642_HDR.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia z Katowic. Burza była straszna i przesiedziana w kącie za fotelem.
Na szczęście mieszkamy na górce i nas nie zalał. Nadia za fotelem pozwala sie głaskać i nie ucieka. Dzisiaj było bardzo upalnie. Chowaly się co chwila pod inny krzak. Są naprawde wspaniałe i mądre. To dobrej nocy. Jola i spiochy Nadia i Flora.

 

Message_1564343744155.jpg

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Tyś(ka) napisał:

Nie sądziłam, że tak szybko dziewczynki znajdą wspólny dom i to TAKI dom... Aż chcialoby się sklonować... ;)

... i szkoda ,że nie można!

Takich domków to tysiące y się przydały:)

Link to comment
Share on other sites

Przyszła pora na końcowe rozliczenie panienek. Aż się wierzyć nie sunieczki od 12 dni mają swój cudowny domek:)

 

Dzisiaj do rozliczeń dochodzi hotelowanie suniek od 1 do 19.07, transport do DS i koszt listu poleconego wysłanego do mnie przez Jaagę:)

 

Serdecznie dziękuję za ostatnią wpłatę 120 zł Małgosi i Rafałowi. Dzięki niej Nadia i Florka wychodzą na zero:)

 

Jaaga, bardzo Ci dziękuję za przyjęcie ich do siebie, za opiekę:)

Z całego serca dziękujemy z Elą wszystkim pomagającym naszym suniom. Warto było zaczekać na taki domek i nie rozdzielać suniek, bo jak mówi Pani Jola one wspierają się nawzajem. Florka panicznie oboi się burzy, wtedy Nadia jest dla niej opoką. Nadia jak wiemy za ludźmi nie przepada, ale Florka uczy ją, że człowiek może być czasami fajny i potrzebny:)

 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Przyszła pora na końcowe rozliczenie panienek. Aż się wierzyć nie sunieczki od 12 dni mają swój cudowny domek:)

 

Dzisiaj do rozliczeń dochodzi hotelowanie suniek od 1 do 19.07, transport do DS i koszt listu poleconego wysłanego do mnie przez Jaagę:)

 

Serdecznie dziękuję za ostatnią wpłatę 120 zł Małgosi i Rafałowi. Dzięki niej Nadia i Florka wychodzą na zero:)

 

Jaaga, bardzo Ci dziękuję za przyjęcie ich do siebie, za opiekę:)

Z całego serca dziękujemy z Elą wszystkim pomagającym naszym suniom. Warto było zaczekać na taki domek i nie rozdzielać suniek, bo jak mówi Pani Jola one wspierają się nawzajem. Florka panicznie oboi się burzy, wtedy Nadia jest dla niej opoką. Nadia jak wiemy za ludźmi nie przepada, ale Florka uczy ją, że człowiek może być czasami fajny i potrzebny:)

 

Ewo, wiesz ż decyzja o nich była dla każdej z nas szalona ;) Jednak tak widocznie miało być, bo dziewczynki bardzo szybko od rozpoczęcia ogłaszania znalazły wspólny doskonały dom. Dzięki Tobie Nadia nie wegetuje zdziczała w schronisku, bo Florkę pewnie ktoś adoptowałby i zostałaby sama. Też cieszę się bardzo z ich wspólnego domu. Pańcie przy spotkaniu okazały się tak samo rewelacyjne, jak w rozmowie. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Jaaga napisał:

Ewo, wiesz ż decyzja o nich była dla każdej z nas szalona ;) Jednak tak widocznie miało być, bo dziewczynki bardzo szybko od rozpoczęcia ogłaszania znalazły wspólny doskonały dom. Dzięki Tobie Nadia nie wegetuje zdziczała w schronisku, bo Florkę pewnie ktoś adoptowałby i zostałaby sama. Też cieszę się bardzo z ich wspólnego domu. Pańcie przy spotkaniu okazały się tak samo rewelacyjne, jak w rozmowie. 

pamiętam nasz dylemat (Ellig i mój) co robić. Miałyśmy wziąć jedną ale jak można było wybierać? Tak bardzo się cieszę, że zabrałyśmy obie:)

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...