Jump to content
Dogomania

Dwie sieroty prawdopodobnie mama i córka znalazły wspólnie dom marzeń!!!


Recommended Posts

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Tego właśnie chciałabym spróbować z DS dla niej. U nas wie, że Florka jest w domu i gdzie dokładnie jest. Wtedy czeka i pokazuje, że chce do niej. Jesli nie raguję, to zaczyna panikować. Jeszcze bardzo panikuje, kiedy nie wie, gdzie jest Florka. Zazwyczaj wybiega wtedy z domu i krąży kółka wkoło domu. Muszę brać Florkę na ręce i jej pokazywać. Dopóki kojarzy gdzie ona jest i ma do niej dostęp, to jest ok.

Rzucanie u niej absolutnie się nie sprawdza. Bardzo się boi, ona nawet nie chce żeby na nią kierować wzrok. Jak rzucam zabawki Kajowi przy niej, to od razu zmyka. Ja nie mam możliwości trzymać jej w izolacji, jesli nawet nie ma Florki, to są inne psy. Właśnie zastanawiałam się, co byłoby, gdyby miała dom tylko dla siebie. Dlatego myślę, że warto spróbować. Nie da rady, to wróci do matki i trzeba ogłaszać by wtedy obie.

Dziś akurat miała wyjątkowo dobry dzień, większosć czasu spędziła w ogrodzie, z innymi psami i wyjątkowo spokojna. Prześlę na maila jej zdjecia, to może przydadzą się do ogłoszeń. Udało mi sie nawet zrobić króciutkie filmiki. Niestety, teraz nie potrafię sama wstawiać ich na dogo.

A możesz wrzucić mi na messengera?

 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, b-b napisał:

61799465_2437614126460695_65552611849021

Śliczna z niej sunia.

Oby udało się jej zaszczepić choć trochę  odwagi...

Trzymam za nią mocno kciuki!

Myślę, że jej uroda może jej pomóc w znalezieniu domu. Na ostatnim zdjeciu jest z naszą czarno-burą Lemur. Po przyjeździe z wojtyszek ją ogłaszałam, ale przez kilka mies. nie miałam o nią jednego zapytania i w końcu usunęłam ogłoszenie. Nadia jest urodziwa i przykuwa wzrok, mam nadzieję, że to bedzie jej szansą.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Ja mam duży problem z napisaniem ogłoszenia:( Po raz pierwszy przerasta mnie to, bo nie mam pojęcia jak ująć tę jej dzikość, żeby nie przestraszyć, ale też nie oszukiwać ludzi:(

Pomyślę, może jakoś wspólnie damy radę. 

Link to comment
Share on other sites

Jakoś też mi trudno idzie tekst dla Nadii, a już nie dałam rady krótko i zwięźle. Napisałam coś takiego, może to jakoś poprzerabiacie wg swojego uznania? Coś dodac, coś odjąć? 

"Skrzywdzona Nadia, wróc jej wiarę w ludzi

Nadia jest śliczną, łagodną, malutką suczką. Pozornie, z takimi atutami nie powinna nigdy być bezdomna. Jednak stało się inaczej. Kiedyś przytrafiło się jej coś bardzo złego, w wyniku czego straciła częśc tylnej łapki i co gorsze, wiarę w ludzi. łatwo się domyślić, że za jej bólem i cierpieniem musiał stać człowiek.

Suczka boi się zaufac człowiekowi. Nadia ma tylko matkę, z którą trafiła wspólnie do schroniska. Mama Nadii, Florka jest dla niej przewodnikiem w świecie ludzi. Uspokaja ją, przytula się do niej, wycisza lęk. Pokazuje, że ludzie moga byc fajni i warto z nimi się kolegować. Niestety są małe szanse na to, że ktoś da dom obu suczkom. Szczęściem w nieszczęściu, dobre dusze wypatrzyły malenkie sunie w schronisku i umieściły w tymczasowej rodzinie. Nadia jest już bezpieczna, ale nadal bez własnego domu.

Jesli jesteś wrażliwym, cierpliwym człowiekiem, to podaruj Nadii nowe życie i pomóż jej ponownie zaufać. Niestety, nie ma gwarancji, że ona kiedyś zmieni się znacząco, choć w kochajacym domu wszystko może się zdarzyć.

Nadia to 3-letnia sunia o wadze ok. 8 kg, ma mięciutką, dłuższą sierść. jest wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Szuka spokojnego domu z ogrodem, bez małych dzieci. Zupełnie nie przeszkadza jej w funkcjonowaniu brak stopy. Nie daje się na razie prowadzić na smyczy, chodzi luzem po zamkniętym terenie.Zachowuje czystosć, reaguje na imię, przychodzi na wołanie. Zdecydowanie woli kobiety, mężczyzn jeszcze boi się. Jednak wystarczy jej zaufać jednej osobie, resztę domowników wtedy toleruje. Jest bardzo łagodna, można brac ją na ręce. Do adopcji sama lub z Florką.

Ze względu na dobro psa oczekujemy rozmowy w potencjalnym domu przed adopcją oraz podpisania umowy adopcyjnej."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Jaaga napisał:

Jakoś też mi trudno idzie tekst dla Nadii, a już nie dałam rady krótko i zwięźle. Napisałam coś takiego, może to jakoś poprzerabiacie wg swojego uznania? Coś dodac, coś odjąć? 

"Skrzywdzona Nadia, wróc jej wiarę w ludzi

Nadia jest śliczną, łagodną, malutką suczką. Pozornie, z takimi atutami nie powinna nigdy być bezdomna. Jednak stało się inaczej. Kiedyś przytrafiło się jej coś bardzo złego, w wyniku czego straciła częśc tylnej łapki i co gorsze, wiarę w ludzi. łatwo się domyślić, że za jej bólem i cierpieniem musiał stać człowiek.

Suczka boi się zaufac człowiekowi. Nadia ma tylko matkę, z którą trafiła wspólnie do schroniska. Mama Nadii, Florka jest dla niej przewodnikiem w świecie ludzi. Uspokaja ją, przytula się do niej, wycisza lęk. Pokazuje, że ludzie moga byc fajni i warto z nimi się kolegować. Niestety są małe szanse na to, że ktoś da dom obu suczkom. Szczęściem w nieszczęściu, dobre dusze wypatrzyły malenkie sunie w schronisku i umieściły w tymczasowej rodzinie. Nadia jest już bezpieczna, ale nadal bez własnego domu.

Jesli jesteś wrażliwym, cierpliwym człowiekiem, to podaruj Nadii nowe życie i pomóż jej ponownie zaufać. Niestety, nie ma gwarancji, że ona kiedyś zmieni się znacząco, choć w kochajacym domu wszystko może się zdarzyć.

Nadia to 3-letnia sunia o wadze ok. 8 kg, ma mięciutką, dłuższą sierść. jest wysterylizowana, zaszczepiona i odrobaczona. Szuka spokojnego domu z ogrodem, bez małych dzieci. Zupełnie nie przeszkadza jej w funkcjonowaniu brak stopy. Nie daje się na razie prowadzić na smyczy, chodzi luzem po zamkniętym terenie.Zachowuje czystosć, reaguje na imię, przychodzi na wołanie. Zdecydowanie woli kobiety, mężczyzn jeszcze boi się. Jednak wystarczy jej zaufać jednej osobie, resztę domowników wtedy toleruje. Jest bardzo łagodna, można brac ją na ręce. Do adopcji sama lub z Florką.

Ze względu na dobro psa oczekujemy rozmowy w potencjalnym domu przed adopcją oraz podpisania umowy adopcyjnej."

 

W takim razie myślę , ze do ogłoszeń trzeba by dodać zdjęcia z Florką, martwi mnie ta adopcja Nadii.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ellig napisał:

W takim razie myślę , ze do ogłoszeń trzeba by dodać zdjęcia z Florką, martwi mnie ta adopcja Nadii.

Zapomniałam dopisać właśnie, że skoro to nie jest łatwa adopcja i ołoszenie ma poruszyć wrażliwców i brac ludzi " na litość", to warto dodać jedno zdjecie Nadii jeszcze w schronisku, żeby przemawiało ludziom do wyobraźni i jedno zdjęcie Florki, gdyby ktoś rozważał adopcję obu. Lepiej nie wspólne zdjecie, bo jak ktoś je zobaczy przyklejone do siebie, a nie będzie mieć możliwości adopcji obu, to odpuści sobie Nadię, że szkoda rozdzielać. Wspólne zdjecia można później przeznaczyć do wspólnego ogłoszenia, żeby z kolei ludzie widzieli, że warto je obie adoptować. Z tego ogłoszenia, jesli bedzie odzew, to nie będzie od osób szukających bezproblemowego psa tylko takich, którzy wyszukują psa, któremu mogą pomóc, najbardziej potrzebującego. To zupełnie inna grupa odbiorców i trzeba dopasować przekaz.

Mnie również martwi adopcja Nadii, ale już najwyższa pora spróbować. 

Link to comment
Share on other sites

Jaaga, bardzo dziękujemy za ogłoszenie. Skontaktuję się z Elunią (Ellig) i ruszamy z ogłoszeniami. Miimo wszystko warto chyba dac jedno zdjęcie z Florką, bo a nuż znajdzie się dom, który będzie je chcial wyadoptować razem? Dom, który zaakceptuje inność Nadii? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Jaaga, bardzo dziękujemy za ogłoszenie. Skontaktuję się z Elunią (Ellig) i ruszamy z ogłoszeniami. Miimo wszystko warto chyba dac jedno zdjęcie z Florką, bo a nuż znajdzie się dom, który będzie je chcial wyadoptować razem? Dom, który zaakceptuje inność Nadii? 

Ogłoszenia wyróżnione na Opole i Katowice.
https://www.olx.pl/oferta/skrzywdzona-nadia-wroc-jej-wiare-w-ludzi-CID103-IDAhNva.html
https://www.olx.pl/oferta/skrzywdzona-nadia-wroc-jej-wiare-w-ludzi-CID103-IDAhNeb.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Jaaga, bardzo dziękujemy za ogłoszenie. Skontaktuję się z Elunią (Ellig) i ruszamy z ogłoszeniami. Miimo wszystko warto chyba dac jedno zdjęcie z Florką, bo a nuż znajdzie się dom, który będzie je chcial wyadoptować razem? Dom, który zaakceptuje inność Nadii? 

Ogłoszenia wyróżnione na Opole i Katowice.
https://www.olx.pl/oferta/skrzywdzona-nadia-wroc-jej-wiare-w-ludzi-CID103-IDAhNva.html

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...