Jump to content
Dogomania

Dwie sieroty prawdopodobnie mama i córka znalazły wspólnie dom marzeń!!!


Recommended Posts

Nie wiem, jak można dokonać wyboru, której z tych suniek pomóc? Myślałyśmy z Ellig, że z pomocą dobrych ludzi jakoś udźwigniemy utrzymanie kolejnego psiaka w hoteliku, tylko jak wybrać? Po długich rozmyślaniach doszłyśmy do wniosku, że nie potrafimy. Tyle, że nie pomóc też się nie da:( Dlatego wbrew jakiemukolwiek zdrowemu rozsądkowi, ale zgodnie z sercem, postanowiłyśmy wziąć pod opiekę obie. To prawdopodobnie Mama i córka. 

Jeszcze nie wiemy, jak damy radę, ale jak żyć skoro można było myśleć o pomocy jednej z nich, a drugą zostawić samotnie. One na tę chwilę maja tylko siebie

 

Ta decyzja to poryw serca, ale niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, dlatego nie ukrywamy, że poratuje nas i będzie nam bardzo miło, jeśli wesprzecie sunie najmniejszą choćby wpłatą lub deklaracją stałą. A jeśli same macie pod opieką swoje psiaki lub dużo deklaracji, to wesprzyjcie nas dobrym słowem, byciem z nami i z suniami. To zawsze pomaga, dodaje siły i otuchy.

 

Flora, to mama. Ze wstępnych informacji może mieć około 4-5 lat. 

IMG_7446.thumb.JPG.51c44bb37487859995df25da73668025.JPG

 

Młodsza, prawdopodobnie córka Flory, to Nadia. Przestraszona tak, że jak ją sie bierze na ręce, załatwia się pod siebie. Nie ma części tylnej łapki (widać na zdjęciu). Nie wiadomo, czy nie wykształcila się, czy ją straciła. Tego dowiemy się, jak pojedzie do weta. Jest  młoda - prawdopodobnie ma półtora roku.

IMG_7415.JPG.93eba29b676c26631d320633c4d00c2a.JPG

 

Niewiele o nich wiemy, nawet czy są wysterylizowane. Na 80% tak, ale to będziemy wiedzieć potem. Z całą pewnością wiemy jednak, że przeszły wielka traumę, kiedy ktoś obcy zabrał je z miejsca, kóre znały, które było ich domem i zostawił wśród zupełnie obcych, szczekających psów. 

 

Deklaracje stałe miesięczne:

40,00 zł - Malwa ( po 20 zł dla każdej suni )
100,00 zł - Dorota i Marek Ż. 
50,00 zł - Anna H.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Post rozliczeniowy:

POMOC RZECZOWA:

 

WPŁATY:
09.04 - 100,00 zł - od Dusi-Duszki
09.04 - 50,00 zł - od adoptowanej Figi
09.04 - 20,00 zł - od Nesiowatej
09.04 - 100,00 zł - od Ewy Marty
10.04 - 50,00 zł - od Poker
10.04 - 50,00 zł - od Anuli
11.04 - 100,00 zł - od Doroty i Marka Ż.
11.04 - 100,00 zł - od Agnieszki S.
11.04 - 400,00 zł - od Doroty Ś.
12.04 - 100,00 zł - od Małgosi D.
15.04 - 100,00 zł - od Malwy (2 x 20 zł stałe deklaracje za kwiecień plus 60 zł dodatkowo)
15.04 - 50,00 zł - od Anny H.
06.05 - 100,00 zł - od Doroty i Marka Ż. za maj
06.05 - 40,00 zł - od Malwy (2 x 20 zł stałe deklaracje za maj)
10.05 - 100,00 zł - od Doroty i Marka Ż. za czerwiec awansem
14.05 - 50,00 zł - od Anny H.
29.05 - 30,00 zł - od Agnieszki od elik
04.06 - 40,00 zł - od Malwy (2 x 20 zł stałe deklaracje za czerwiec)
14.06 - 50,00 zł - od Anny H.
27.06 - 250,00 zł - od Małgosi i Rafała
01.07 - 30,00 zł - od Mari23
15.07 - 150,00 zł - od Małgosi i Rafała
15.07 - 50,00 zł - od Anny H.
15.04 - 80,00 zł - od Malwy (4 x 20 zł stałe deklaracje za lipiec i sierpień)
31.07 - 120,00 zł - od Małgosi i Rafała

 

 

BAZARKI dla psiaków:

19.07 - 133,00 zł - bazarek Poker

 

W sumie zebrane: 2.443,00 zł


 

WYDATKI:

12.04 - 25,00 zł  Flevox - przeciw pchlom
28.04 - 420,00 zł - pobyt w hotelu 10-30.04 Florki i Nadii
07.05 - 95,00 zł - szczepienie suniek i 2 x simparica przeciw kleszczom
08.05 - 41,90 zł - stress out 60 tabl. + dostawa
29.05 - 620,00 zł - pobyt w hotelu 1-31.05 Florki i Nadii
11.06 - 35,62 zł - wyróżnienie 2 ogłosze na OLX (2 x 17,81 zł)
27.06 - 600,00 zł - pobyt w hotelu 1-30.06 Florki i Nadii
15.07 - 185,00 zł - wizyta u ortopedy Nadii, RTG, narkoza (160zł) i przejazd (25 zł)
31.07 - 380,00 zł - pobyt w hotelu 1-19.07 Florki i Nadii
31.07 - 35,00 zł - transport do Katowic do DS
31.07 - 5,90 zł - list polecony z przesłanymi podpisanymi umowami

 

 

W sumie wydane: 2.443,42 





Na koncie pozostało: -0,42 zł

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Kruszynki biedne.

Już je widziałam wcześniej i bardzo mnie cieszy założony wątek. I szansa na życie przy człowieku dla obu dziewczynek. 

Cieszę się, że jesteś Dusiu-Duszko:) Zabieramy je, żeby znaleźć jak zawsze najlepsze domki lub jeden domek. To byłoby najlepsze rozwiązanie:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Ewa Marta napisał:

Cieszę się, że jesteś Dusiu-Duszko:) Zabieramy je, żeby znaleźć jak zawsze najlepsze domki lub jeden domek. To byłoby najlepsze rozwiązanie:)

Ażeby słowo stało się ciałem :) a myśl przeobraziła w czyny, daję jednorazowo 100,- na dobry początek.

A kto bogatemu zabroni?!?! :))))) Szczególnie nauczycielowi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Ażeby słowo stało się ciałem :) a myśl przeobraziła w czyny, daję jednorazowo 100,- na dobry początek.

A kto bogatemu zabroni?!?! :))))) Szczególnie nauczycielowi. 

OOO!!! To mnie zatkało:) Bardzo serdecznie dziękujemy za tak duże wsparcie, zwłaszcza nauczycielowi:) A tak na marginesie - trzymam kciuki za Was:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kochane sunie. Bardzo się cieszę ,że je zabieracie pod swoje skrzydła. Dołożę 5 dyszek na szczęśliwy początek .

Czy w schronie nie mogą pytać o imiona psów , które oddają ludzie? O jeden stres dla nich mniej.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jak dobrze, że zostały zabrane razem. Moja, już nieżyjąca Sara też trafiła po śmierci pana do schroniska z mamą. Uznali mamę za nieadopcyjną, bo miała guza na brzuchu i uśpili. Sarę wypatrzyłam w schronisku, kiedy kłębił się nad nią tłum szczujących ją kilkunastu psów. Bez zastanowienia zabrałam. Bardzo cierpiała bez matki. Wyła i prawie nie spała przez 2 tyg. To był koszmar. Gdyby nie uśpili od razu jej matki, bez zastanowienia wzięłabym obie. Malutkim życzę dużo szczęścia w tym ich rozpoczynającym się od nowa życiu.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Isiak napisał:

Ewa Marta, Ellig - jesteście wspaniałe!

Jak większość nas tutaj:)

8 godzin temu, Poker napisał:

Kochane sunie. Bardzo się cieszę ,że je zabieracie pod swoje skrzydła. Dołożę 5 dyszek na szczęśliwy początek .

Czy w schronie nie mogą pytać o imiona psów , które oddają ludzie? O jeden stres dla nich mniej.

Bardzo serdecznie dziękujemy!!! One chyba tak właśnie miały na imię, ale nie mam pewności.

6 godzin temu, Nesiowata napisał:

Też już je widziałam. Ogromne podziękowania dla Was.

To my dziękujemy, że wpadłaś:)

3 godziny temu, Anula napisał:

Ja też przybiegłam do ślicznotek.Wspomogę 50zł.Niech mają na sam początek coś.

Bardzo pięknie dziękujemy!!! Zaraz wyślę numer konta:)

3 godziny temu, Jaaga napisał:

Jak dobrze, że zostały zabrane razem. Moja, już nieżyjąca Sara też trafiła po śmierci pana do schroniska z mamą. Uznali mamę za nieadopcyjną, bo miała guza na brzuchu i uśpili. Sarę wypatrzyłam w schronisku, kiedy kłębił się nad nią tłum szczujących ją kilkunastu psów. Bez zastanowienia zabrałam. Bardzo cierpiała bez matki. Wyła i prawie nie spała przez 2 tyg. To był koszmar. Gdyby nie uśpili od razu jej matki, bez zastanowienia wzięłabym obie. Malutkim życzę dużo szczęścia w tym ich rozpoczynającym się od nowa życiu.

Nie miałyśmy wyboru. Poczucie winy wobec tej zostawionej nie dałoby nam spać spokojnie.

Przyznam szczerze, że z uwagi na ich wycofanie i stres młodszej (szarapie wszystko w kojcu i chce wyjść) rozpoczęłyśmy od rana poszukiwanie dla nich miejsca w hoteliku domowym, w którym miałyby kontakt i socjalizację z człowiekiem non stop. Bardzo jesteśmy wdzięczne Anecik, że chce je przyjąć, ale jeśli znajdziemy sprawdzone miejsce, w którym mogłyby mieszkać w domu, sunie pojadą tam. Rozmawiałyśmy o tym z Anetą i ona też uważa, że dla nich lepsze byłoby miejsce domowe. Tak, czy inaczej sunie wyciągniemy ze schroniska i zadbamy o ich komfort.  

Ja też dorzucę od siebie dla suniek 100 zł. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na koncie pojawiła się już wpłata 100 zł od Dusi-Duszki i niespodzianka 20 zl od Nesiowatej:) Ciocia Neiowata jak zawsze cichutko, na paluszkach wspiera nasze psiaki. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam kochane za wpłaty!!!

Dopisuję też swoją stówę dla suniek.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No to teraz poproszę o mocne trzymanie kciuków! Jeszcze dogadujemy szczegóły, ale wszystko wskazuje na to, że jutro z samego rana sunieczki pojadą do domowego hoteliku:) Miejsca znanego i polecanego na dogomanii:) Nic więcej nie napiszę, bo boję się zapeszyć:) Chyba dzisiaj nie zasnę:)

Mam wielką prośbę, podpowiedzcie mi trąbie jak teraz wrzucamy linki do wątków na inne wątki? Nie działa edycja i ikonka nieskończoności, bo tej ikonki po prostu nie ma, jak wciskam edycję postu:( 

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Udało się!!! Oficjalnie mogę napisać, że sunie jutro rano pojadą do hoteliku do Jaagi:) Będą pod kontrolą Jaagi, która ma świadomość, że młodsza sunia może niszczyć. Mamy nadzieję, że stały kontakt z człowiekiem wpłynie na nią terapeutycznie:)

Ponieważ w schronisku nie zostały odpchlone, Jaaga już dzisiaj kupiła preparat, którym je potraktuje jak tylko opuszczą schronisko. Koszt 25 zł za obie sunie. 

Koszt utrzymania jednej suni to 10 zł za dobę. W tę kwote jest już wliczone jedzenie:)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...